Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

gonzo

Prostě mne to nechytlo. Záběry přírody jsou nádherné, Hirsch je skvělý, ale všechny ty debaty s hipíkama či s důchodcem mne nebavili. ()

Hadascz

Dlouhé záběry překrásné přírody, hlavně z prostředí Aljašky, jeden životní příběh se staly důvodem, proč tenhle skvost nedostanete z hlavy po několik dnů, ne-li týdnů. Příběh popisuje výpravu do míst, kde bude on sám pouze v souladu s přírodou. Věří, že civilizace je zkaženým místem a vykoupením může být pouze nezkažená příroda. Najde si kouzelný autobus uprostřed ničeho (ale tak překrásné Aljašky) a přemýšlí o smyslu bytí s ostatními lidmi, soužití s nimi. Pro srdce dobrodruha a snílka je tenhle snímek pohlazením po duši. A věřím, že nejenom já, měl po zhlédnutí filmu vzít spacák a vyrazit do přírody. 5/5 ()

JohnDeRooy

Nádherný snímek o odvaze, naivitě, úzkoprsosti, nenasytnosti, hlouposti, atd. Zajímavý a syrově podávaný děj doplněný úžasným soundtrackem. 90% ()

Kathane

Krásný film s krásnou přírodou, ale tím jak to skončí, připadalo mi to nespravedlivé! Se tak snaží uskutečnit svůj sen a prostě udělal takovou uplně blbou chybu! Nj, ale když není co jíst, tak se snaží o cokoli, a pak to tak dopadá :-) Ještě ted o tom pořád přemýšlím! Jinak film perfektní! A víc vám neprozradím ;-) ()

mariik

4,5 *, jen pár maličkostí mě nepřesvědčilo, ovšem pocity na konci úplně zastínily, co to vlastně bylo... :) Skvělé smutné dobrodružství. ()

smerfetka

asi chtělo velkou odvahu a odhodlání natočit film podle skutečné události, která skončila pro mladého člověka smrtí.. výborné zpracování, Emile Hirsch zahrál svou roli bezkonkurenčně (a jsem ráda, že do jeho role neobsadili Leonarda DiCapria - nebylo by to ono) - skutečnému Chrisi McCandlessovi se hodně podobal. Co mě ale dostalo byly poslední scény filmu.. Děkuji za bezva podívanou! ()

Werewolf2

Neuveritelne silny film, ktery ve me zanechal hlubokou stopu. Pribeh kluka, co se po skole proste sebral a rozhodl se zit na Aljasce v divocine. Chtel proste zazit absolutni svobodu, po ktere touzi snad kazdy. Pro me osobne jeden z nejlepsich filmu, jaky jsem kdy videl. ()

BadJoke

Berem ze neiktory z vas to beru ako hlboko filozoficky film, ale mna proste a jednoducho nebavil. S hlavnou postavou som sa ani trochu nestotoznil, jeho plan sa mi zdal uplne prehnany. Na jeho mieste by som sa radsej vykaslal na rodicov, dostudoval a odisiel pracovat a zit do inej krajiny, ale urcite by som neodisiel na Aljasku. Cely film som dopozeral lebo som dufal ze sa to zmeni, ale bol pre mna o nicom. Jedina spasa filmu boli monology jeho sestry, ktore mali daco do seba a davali aku taku formu filmu. Inac nula bodv. ()

ježura

Nemám rád kecy o prohnilosti civilizace, kterých ve filmu byly spousty. Musím uznat, že příběh byl silný a dokázal zaujmout, ale Emile Hirsch mi do filmu absolutně nezapadal. Ani v jediný moment jsem mu ,,nezafandil". V jeho výrazu jsem ani jednou neviděl vzdor o kterém neustále mluvil a po celou dobu se tvářil spíš jako úchyl. Lepší herec v hlavní roli, méně trapných frází z jeho úst a film by ode mě dostal dvě hvězdy navíc. ()

Silnica

Přáli jste si někdy uniknout z reality, ze společnosti, ale neměli ste odvahu? Tento film Vám to bez rizika dovolí. Z obývacího pokoje se Vám na dvě a půl hodinky (jen) stane Aljaška, Kalifornie a vše co Alex Supertramp navštívil. Silný film, který se valí jako sněhová koule, z maličké kuličky na začátku se stane obrovský balvan, který Vám ze srdce jen tak neodpadne. Celý příběh podtrhuje jeden z nejlépe padnoucích soundtracků poslední doby. O hledání sebe sama bez vlivu společnosti až po zjištěni, že ....To už Vám řekne skvělý Emile Hirsch na konci snímku. Tento snímek patří bez výhrady do mé TOP 5. ()

twengo

Film, který jako jeden z mála umožňuje velmi rozmanité čtení. Někomu se bude zdát málo radikální, jinému hloupě zjednodušující, dalšímu nic neřešící. Kolik diváků, tolik možností, tolik názorů. Mě osobně trochu rušilo dramaturgické schéma s nelineárním dějem a prostříhávaným vyprávěním a opravdu úmorné množství komentářů mimo obraz. Sice chápu, že se v rámci podobného filmu nutnost dát divákovi dostatek informací řeší dost obtížně, ale čeho je moc, toho je příliš. Krásné obrázky americké přírody a opulentní kamera tenhle prohřešek naštěstí vyvažují. Podle mého takhle silná látka potřebuje silnou režisérskou ruku, při vší úctě k Seanu Pennovi, tohle by měl být příběh, který má takový tah na branku a dějový rytmus, že divák zůstane po konci filmu s otevřenou pusou zírat až do konce titulků. A to se mi nestalo. ()

Louda19

S tímhle filmem naprosto souzním...příběh Chrise McCandlesse mě nadchnul už v knižním dokumentu Johna Krakauera a tak jsem byl zvědavý, jak si s látkou poradí Sean Penn, který mi už ukázal, že umí příběhu dát hloubku svojí režií v Přísaze. Nutno podotknout, že v Útěku do divočiny mnohdy jeho styl dosahuje až "jakési režijní exhibice", přesto snímku nikterak neubírá, spíše naopak. Vychází z výborně napsaného scénáře, který popisuje životní cestu "Alexanda Supertrampa" více než dobře a komplexně. Dobrým tahem pak je rozdělení příběhu do několika kapitol, ale i časových rovin, které se v závěru v podstatě setkají..Snímek je plný překvapivých momentů, je vtipný, tragický, ale přirozený..Tomu pomáhá i výběr herců, z nichž mnozí jsou pro mne takřka neznámí a právě proto více věrohodní ve svých rolích. Dlouhá stopáž vůbec snímku neškodí, naopak dovoluje do děje vložit i několik umělečtějších záběrů, které však nepůsobí samoůčelně, ale dopňují děj, dělají navíc z filmu něco vyjímečného, tak jako byl určitě vyjímečný Chris..Emil Hirsch byl podle mě dobrou volbou,mnohdy působí opravdu velmi zaníceně a pro mě osobně se ve filmu stal Christopherem McCandlessem...z dalších herců bych vyzdvihl asi zejména Hala Halbrooka. Ačkoli se zde objeví krátce, scéna, kdy Chrisovi nabízí, zda-li by se nestal jeho adoptivním vnukem, je vskutku silná a mě osobně vrazila onen pomyslný knedlík do krku..Po ní se již jen těžko bráníme intuitivnímu pocitu, jak to vše dopadne...Hala Halbrooka mi bylo opravdu líto a možná byl snad nejtragičtější postavou celého příběhu...Pro mě již kultovní film, který si můžu pouštět stále znovu a znovu a vždy v něm naleznu něco nového..také jednoznačně nej film roku 2007. ()

Chlo0opek

Řekl bych, že celkem promarněnej potenciál - film bych zkrátil tak na 60 minut.. Přišlo mně to, že se celej film nic neděje. A pěkná hudba a příroda je na film opravdu málo. ()

Kačis

Wow! Krása, nádhera, perfektní dokonalost..Jen se pořád koukáme do tváře Emila Hirsche, což může někomu vadit (ale jinak by to přece nešlo, to by pak nebyla ta samota)...Bombastická příroda, prostředí..no DivočinA ;)...Obdivuji lidi a zároveň jim závidím, těm kteří mají na to se jen tak vzít a odejít někam daleko bez ničeho. Sama bych to chtěla vyzkoušet, třeba jen se odprostit od mobilního telefonu a elektronických zařízení (ale co bych dělala bez filmů?)...Úžasná hudba doplňuje tento vyjímečný film ukazující svobodu, samotářství, nebýt na ničem závislý (i když přece jen něco je .. něco bez čeho nejde být .. ano_ je to jídlo) a nechá ve vás krásný pocit. Byl to emocionálně strhující zážitek!! A poslední sekundy filmu mi nechaly úsměv na rtech, jak Hisch jako by z oka vypadl člověku podle kterého byl tento film natočen...Opět film po kterém mám jiný pohled na svět :) ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook