Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

predators

Nízorná ukázka toho, jak z minima vytřískat maximum. A naopak... Paula Rudda považuji za sympaťáka, hodně záleží na roli, kterou dostane a Marvel sázkou na něj neprohloupil. Co se týká úlohy ve světě Avengers, uvidíme, kam až se AntMan dostane, ale jako first-boot šlo o slušnou zábavu, okořeněnou nevšením hrdinou. ()

Ratemus

Po velkém zklamání Avengers 2 přichází naprostá lahůdka plná neskutečný zábavy a výborné propracované akce. Dlouho se říkalo, že toto nemůže vyjít, ale opak je pravdou. Záporák je výborný, souboj s Ant manem jsem si neskutečně užil, není tak tupý jako v Thor 2 či Guardians. Jestli něco MCU opravdu jde, je to humor, Ant man je ještě zábavnější než Guardians of Galaxy. Film ani na vteřinu nenudí. Paul Rudd válí o sto šest, je výborný herec, Douglas pro roli Pyma byl výbornou volbou stejně jako Lilly z které se vyklube v budoucnu Wasp, ale jestli si někdo opravdu ukousnul největší sousto zábavy, je to Michael Pena, v každé scéně řekne něco vtipného, vskutku válí. Dále musim vyzdvihnout fakt, že Ant man naráží na Avengers asi nejvíc ze všech solovek, největší překvapení je jistě nástup Falcona a sídlo Avengers a určitě si počkejte i na dvě potitulkové scény, jsou opravdu skvělé. Já se výborně bavil, skvělá zábava a akce, MCU se opět vyšvihl a je opravdu smutný, že nejlepším filmem druhé fáze zdaleka nejsou Avengers 2. ()

silentname

Konečne sme mali v kine ďalší Marvel film a máme tu asi najmenšieho hrdinu všetkých čias Ant-Mana. A musím priznať, že je tu ďalší skvelý prírastok do zbierky ačných superhrdinov, ktorý dokonca žije aj tam, kde všetci ostatní. Ja som sa osobne pri filme náramne bavil. Akcia bola skvelá a nápaditá, je skvelé vidieť Scotta sa zmenšovať a zase zväčšovať, je to kreatívne a dobre spracované, plus boj s Darrenom je absolútne brilantný. Michael Douglas je skvelý herec a v tomto filme to vynikajúco preukazuje. Jeho schopnosti sú obdivuhodné a stále v sebe má silnú dávku osobnosti. Humor je skvelý a myslím si, že nikto nezabudne na obrovskú lokomotívu Thomasa až ho uvidíte. Plus aj schopnosti mravcov a ich využitie je kreatívne a stojí za to sledovať. Je to rýchly, energický, veľmi dobre zrežírovaný film, efekty sú pôsobivé a uveriteľné a myslím si, že aj malý Ant-man môže mať svoj vlastný veľkofilm. ()

nash.

Po všech těch vážných, depkoidních a osudových superhrdinských eposech z poslední doby je Ant–Man svou odlehčeností v příběhu i podání příjemným osvěžením. Navíc tak přispívá k rovnováze marveláckého vesmíru (když už se na to vykašlal Spidey i Fantastická čtyřka). Humor funguje, akce graduje slušným tempem a bez zaškobrtnutí, závěrečný souboj nemá chybu a Paul Rudd je sympatický pohodář. Svým způsobem mi připomínal D. B. Sweeneyho v prvním Ledovém ostří. A způsob jakým shodil tu úžasně dojemnou scénu, vzlyk, neměl chybu. Padouch je přiměřeně psycho a partu potrhlých kamarádů, která většině filmu škodí, se podařilo ukočírovat aniž by zabředli do trapnosti, navíc jejich vysvětlovací retrospektivy „tož to bylo tak“ nemají chybu. Na to, v jakých problémech se film rodil, nakonec vše dobře dopadlo, byť nezastírám, že ze změny velikosti i perspektivy se asi dalo vytřískat víc. A nejen zábavy. ()

cukorek

Určite vydarený komiks od známeho štúdia Marvel. Okrem dobrej známej akcie film zdobí aj vkusný humor , či emotívne zobrazenie vzťahu otca a malej dcéry. Plusom sú aj neokukané nápady pri nominácií mravcov ako novodobých hrdinov. Za slušný dynamický výkon som si nakonci povedal to je film , ktorý by v kine určite nemal chýbať. Takže za mňa 80 %. ()

Yoshitsune

Abych byl upřímný, dokopat se k tomu filmu, mně donutilo jenom to, že letos je Ant-Man a Wasp a to že sem to viděl až teď, byla docela chyba. Jo, jo, může za to hlavně fakt, že já sem Ant-Mana nikdy moc nemusel, za což hlavně může Hank Pym, jelikož mlátil svoji ženu, Janet van Dyne alias Wasp, měl psychické problémy a to všechno vedlo k tomu že ho vyhodily z Avengers, prostě debil. Tady však Hank, takový neni, což je trošku škoda, dalo by se na tohle téma rozehrát docela slušný příběh a tak vůbec. Ale je nová doba a nová doba, potřebuje nového hrdinu a tím je Scott Lang, což je super týpek, který přestože byl ve vězení, nenechal se tím zlomit a chce dělat dobro. Film je dobře natočen a hezky šlape, humor je bravůrní a tenhle film, určitě patří k těm zábavnějším Marvelovkám. Záporák Darren Cross, je opravdu záporák, jako čiré zlo, jako kdyby chtěl ovládnout svět, prodávat zlým lidem své hračky, vyhladit půlku vesmíru, to všechno bych bral, ale to co dělal těm ovcím, takže je to fakt hnusný záporák. Ant-Man jako takový mně nikdy neoslovil, takže před filmem, sem čekal, že dám tři hvězdičky, ale po skončení filmu, musím hodnotit jinak, protože to prostě neni na tři. ()

Slarque

Další marvelovská superstar zvolila komediální cestu. Sice nejde tak daleko jako před rokem Strážci Galaxie, ale i tak je to vtipné dost. Michael Douglas jako první Ant-Man filmu herecky kraluje, Paul Rudd zkouší jít ve stopách Chrise Pratta, což k jeho postavě sedí. Ale stejně se nemohu zbavit přesvědčení, že Edgar Wright připravoval zábavnější film (70%). ()

Arsenal83

Marvelácky krok vedľa, tých super hrdinov s ultraschopnosťami by už mohli nejako pozmeniť, aby to diváka zabavilo niečim novým. Myslím diváka všeobecne, nielen deti v predpubertálnom veku. Pohľad z pozície miniatúry na plátne poteší. Nevžil som sa ale do kože hlavnej postavy, v tomto casting neuspel, herec nepôsobil akčne a hrdinsky. Zdá sa mi, že sa stavilo na osvedčené praktiky, veď ľudia do tých kín vďaka reklame aj tak prídu, že? Ale to na kvalitu nemusí stačiť. ()

LoLaa

Na mě to teda zapůsobilo přesně tak, jak mělo. Nepřipadalo mi to zdlouhavé a ani trochu nudné. Lidský "superhrdina" Paul Rudd a doktor v podání Michaela Douglase byli skvělí! Nechybělo napětí, vtip, trocha romantiky a velmi povedený soundtrack.. Po Avengers jsem neměla velká očekávání, ale tohle nemělo chybu. Za mě pět hvězdiček a velká radost z toho, že jsem šla i přes počáteční zdráhání do kina zrovna na tento film. ()

eLeR

Vláčik Tomáš po sebe zanechal riadnu paseku. Celkom zábavná vec. Pavúk, mravec ... som zvedavá, čo to bude nabudúce. ()

Chrustyn

Filmový Ant-Man má jeden zásadní problém a to je ten, že se jedná (alespoň podle mě) o jednoho z nejméně zajímavých marveláckcýh hrdinů. Přesto se s tím tvůrci dokázali porvat a z filmu, tak neudělali komiksový akčňák, ale odlehčenou sci-fi komedii pro celou rodinu. V této rovině film docela funguje a výběr Paula Rudda do hlavní role, už díky tomu nepůsobí tak divně. Nevnímejte to jako efektivní blockbuster a možná vás to pobaví. ()

klerik

Posledné marvelovky (IRON MAN 3, CAPTAIN AMERICA 2, AVENGERS 2, THOR 2) sú fajn. Tak veľmi fajn, až sa z nich vytráca originalita. Preto filmy ako STRÁŽCOVIA GALAXIE alebo DEADPOOL pôsobia tak osviežujúco, aj keď sami o sebe nebúrajú žiadne mantinely. A Ant-Man je podobne iný. Skôr rodinný ako superhrdinský, ale práve humor a vzťahy medzi postavami z neho robia výbornú zábavu. Aj po vizuálnej stránke ide o príjemnú zmenu, a pritom funguje aj napojenie na zvyšok marveláckeho univerza... ()

SeBig

Po druhém shlédnutí zvedám o jednu navíc. Po druhém dile musím říct, že mi antman a jeho parta prirostli k srdci. Dobrá a zábavná odreagovacka..bohužel s extra nudnym zaporakem. ()

classic

Obával som sa, že budem už rezignovať, čo sa týka dnešných populárnych komiksov, ktoré majú samé pokračovania, závratné tržby, kvantita prevažuje kvalitu, pričom novinka Ant - Man, je vedľa nich ako OUTSIDER, kde toto tvrdenie je na mieru pravdivé, ale len pri prvom dojme, keď sa zapozeráte do filmu, uvedomíte si niekoľko pozitívnych zmien, jednak sa dostavila čerstvá krv. nadšenie, humor, nápady, skrátka vidno, že toto bola jedna pohodová jazda od začiatku do konca, alebo režisér - Peyton Reed, nie je zrovna voľba pre nabúchané komiksy, o to väčšie prekvapenie + otvoria sa mu dvere k lepším projektom, ktoré by ho odrazili od zeme, lebo myslím, ak sa režisér popasuje v pokračovaní Ant - mana, kde nastolí takúto zábavu ako tu, tak verím, že dvojka bude ešte lepšia. Obsadenie je parádne, Paul Rudd je klasický - komediálny herec, ktorý konečne potreboval sa vymaniť z tejto škatuľky, pričom zúžitkoval aj toto svoje nadanie + pridal niečo navyše. Evangeline Lilly je skutočne sexy - žena, známa je z kultového seriálu LOST, ale dokázala sa presadiť i mimo televíziu, a to jej pomohlo vyjsť vyššie smerom k lukratívnym filmovým ponukám, myslím, že má pred sebou sľubnú kariéru. A Michael Douglas je vynikajúcim doplnkom, kde trúsi hlášky, má charizmu, užíva si v podstate rolu vynálezcu. V posledných rokoch som nevidel nič zábavnejšie, prevratnejšie, rozumnejšie ako ANT - MAN, čo je variácia na The Incredible Shrinking Man, tvorcovia vzdávajú čestný HOLD, bavilo ma to, teším sa na pokračovanie, je v tom niečo fantastické, čo nedokážem popísať. ()

korbitch22

Konečně!Tohle Marvel opravdu potřeboval.Po všech těch Iron Manech, Thorech, robotích psychopatech atd. se našel prostor pro vtipného, sympatického a energií nabitého hrdinu, který baví od první do poslední minuty.To, co nedokázalo asi 30 superhrdinů v druhých Avengerech, dokázal Paul Rudd sám s neskutečně úúúúúžasnou Evangeline Lilly.Svěží vítr v zakalených Marveláckých vodách a k dokonalosti chybělo jen málo.Určitě sem čekal trochu epičtější finální souboj, ale jelikož se rozpočtem pro Ant-Man příliš nerozhazovalo, musíme si po slibném přijetí počkat do příště.I tak parádní akční komedie, která okamžitě spláchla oba Thory do záchoda.Douglas se pro Pyma doslova narodil.Rudd poprvé ve velké lize a je zaděláno na stejný vzestup jako u Chrise Pratta, potlesk.85%. ()

heyda

Takové připitomělé, ale vlastně narozdíl od Deadpoola je to přístupné všem věkovým kategoriím, což je velká výhoda. Bohužel režisér není žádná velká kapacita, aby z toho bylo něco víc než jen další kousíček puzzle do Marvelovské skládačky, který nenadchne ani neurazí. 60% ()

evulienka3

Zábavné a pozerateľné to rozhodne bolo. Keď som však začala hľadať bod, ktorým by to zásadne vybočovalo z radu, na nič výrazné som žiaľ neprišla. Jediné čo mi napadá je, že som si na päť minút rozšírila znalosti o rôznych druhoch mravcov. Lenže pri písaní tohto komentára si už ani tie presne nevybavujem. Teraz aspoň ale viem, kde ich hľadať... ()

MontyBrogan

Klasický námet o hrdinovi proti svojej vôli, ktorý sa ale podvolí, keďže je v stávke aj jeho rodina. Navyše "prekvapivo" podľa komiksovej predlohy. Okorenený však trefným humorom, ktorý je naozaj vtipný, nielen pozostávajúci zo samoúčelných hlášok za každú cenu. Okrem toho Ant Man je postava majúca vo svojich schopnostiach fakt obrovský potenciál. A tvorcovia sa ho nebáli využiť. No a záver je už tradične tak plný cliffhangerov, že namiesto medzititulkových scén mohli byť titulky rovno nahradené nadpisom: To be continued... ()

rikitiki

Podle mě se hodně povedlo obsazení Paula Rudda do role superhrdiny, který objeví sílu ve své nicotnosti. Typově je totiž Rudd nenápadný slušňáček, kterého přehlédnete. Já si ho pamatuji hlavně z průměrných romantických komedií, kde nic moc extra nepředvedl. Ani v Ant-Manovi nepodává strhující herecký výkon, ale do role nevýrazného loosera, který se na sebe dokáže podívat dost sebeironicky, pasuje dobře. Navíc mu stárnutí sluší, protože vypadá lépe než před lety. ___ Snímek nabízí inovativní akční scény. Zejména závěrečná bitva v dětském pokoji plném hraček, kde podstatnou úlohu hraje Lokomotiva Tomáš (ve finále odkazuje na slavnou vlakovou havárii na pařížském nádraží, kdy vlak prorazil zeď) je napínavá i legrační. Superhrdinské filmy obvykle nestojí na dialozích, ale tady jsou konverzační scény poměrně vtipné. Slabší jsou povinné psychologizující momenty, které jsou přehlídkou očekávaných klišé. ____ Z motivu společenského vyděděnce, který se mění na mravenčí velikost se silou slona, se dalo vytřískat mnohem víc. Scott kvůli krádeži a uvěznění přijde o svou rodinu. Jeho žena si našla jiného muže, který je pro jeho dceru novým otcem. Scottův mentor, vědec, také ztratil před lety manželku a s dcerou si byl po dlouhou dobu cizí. Oba muži si tedy nedokázali udržet své rodiny, přišli o roky života svých dětí. Selhali, nezvládli to. Jak se asi takový muž cítí? Nepodstatný, slabý - malý. Jeden z davu, prostě jako mravenec. Když pak dostane znovu šanci o něco usilovat, využije deziluze ze sebe samého a bojuje tím, co dobře zná, pocitem malosti, který přetaví do přesně nasměrovaných úderů. Ten motiv se mi líbí, ale autoři ho téměř nevyužili. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz