Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

6thSun

Jasně že jde o comics, většinou s nima problém nemám, na hru o malinkém superhrdinovi ale moje zbývající mozkové buňky přistoupit nedokázaly. ()

GeusX

Toto je superhrdinský film tvořený především pro mládež a děti, který prakticky neobsahuje žádné brutální násilí či krev, aby byl přístupný opravdu všem a obsahuje humor, který děti pobaví (nejen je). Zpočátku jsem byl z toho lehce zklamán, postupně jsem to vzal na milost a také se u filmu bavil, přestože většina humorných scén byla předvídatelná. A z lepšího průměru dospěl k nadprůměrnému zážitku. 75% ()

Gwaihir

Mravenci jsou super armáda a s Pymovými částicemi se dá nadělat spousta "legrace", takže tu máme ve výsledku poměrně nevážný a nepříliš osudový koktejl, kterému rozhodně nechybí nápaditost a vtip, což je u filmu, jehož cílem je především bavit, asi to hlavní. 75 % ()

BoPo

Veľmi klasická komiksovka (zápletka, motivácia postáv, rozuzlenie), ktorá teda neprináša nič nové. Jej cieľom bolo ukázať staré známe novým spôsobom. V tomto prípade mini spôsobom. Pokope film drží dobre. Má vyvážený pomer výcvik, akcia a vyplňujúca vata. Niečo ako Iron Man s väčším dôrazom na humor a nevážnosť. Jednorázová zábava, ktorá ale v hlave zanechá maximálne jemne hryzajúceho mravca. ()

CiTrus007

Debut mravenčího muže na stříbrném plátně nedopadl tak špatně, jak jsem původně očekával. Je znát, že od prvních komiksových adaptací Marvel urazil dlouhou cestu a naučil se filmy vhodně vylehčovat situačním humorem. Výsledkem této evoluce je schopnost zabalit kdejakou předlohu do celovečerního hávu a úspěšně s ní rozptýlit znuděné obecenstvo v okurkové sezóně. Ant-Man tedy není dokonalý, rozhodně však také neurazí. Díky zbytkům legendárního herce Michaela Douglase a talentovanému Paulu Ruddovi v titulní roli si může chvílemi hrát na rodinnou komedii, ve dvou třetinách zrychlit tempo a závěrem nabídnout čistě akční rozuzlení. Skalní fanoušci samozřejmě také ocení různé drobné návaznosti a způsob, kterým se snímek vztahuje ke zbytku komiksového světa. 7/10 ()

jh666

Musím říct, že Ant-Man mě překvapil snad ještě víc, než loni Stráži Galaxie. Marvelu se musí nechat jedna věc, jeho filmy (a seriály) drží pohromadě, ale každá část je něčím přece jen odlišná. Ant-Man je v něčem podobný Strážcům (velká porce komedie, rodina), ale už z podstaty tohoto hrdiny se ubírá jinými cestami. Zmenšování a zvětšování je využito skutečně na výbornou. Scénář šlape dobře a během dvou hodin se ani chvilku nenudíte. Vše podtrhuje u Marvelu již tradičně skvělé herecké obsazení, Rudd, Douglas i Evangleine Lilly jsou ve svých rolích skvělý, ale nemají šanci, pokud s nimi má scénu Michael Peña. U mě osobně Ant-Mana bojuje s druhými Avengers o 4. místo v rámci marvelovské Phase 2. 99 % ()

Terva

CITÁT - A ona mu řekla, že ten muž jí řekl, že ten děda má v baráku ve sklepě sejf a na týden odjel......... Sice jsem četl, že příběh je natočen pro celou rodinu, ale v Českém dabingu jsou ve filmu použita slova, jako vůl nebo kozy. Což tedy pro mou jedenáctiletou dceru bylo velmi zajímavé zpestření. Jinak, příběh se velmi pomalu rozjíždí, je z nádechem Avengers a není zase tak humorný, jak by se zdálo. Teprve poslední třetina filmu je akční, ironická, humorná a nádherně zakončená. Nejlepší scény jsou ty z pingpongovou pálkou a z mašinkou Tomášem - to jsem "chcal" smíchy. Návaznost na Avengers je dána nejen v samotném příběhu, ale i na konci celých závěrečných titulků. CITÁT - Máme chlápka, co lítá, chlápka, co skáče a chlápka, co leze po zdi, a možná máme i chlápka, co se dokáže zmenšit......... ()

MoiJe

Paul Rudd je zvlastna volba a je jasne, ze sa mu podarilo presadit si niekolko vtipkov na svoj styl, ale prekvapivo to celkom funguje a ako celok je to odlahcene a cool. ()

Ouwen

Marvelovky a celkově Americké blockbustery poslední dobou skoro vůbec nemusim - naštěstí je tohle výjimka. Ant-Man je napumpovaný špičkovými akčními scénami. Jako, musí se nechat, že takové akční scény zatím nenabídl žádnej film. Úplně krásná a dokonalá přehlednost, vynikající střihy a úhly kamer, skvělá hudba, díky které akce i graduje - a ozdobou je vynikající choreografie soubojů. Jsou kontaktní, dynamické a prostě originální, za což můžou proměny hlavního hrdiny, využívá moment překvapení a skvěle improvizuje (to s tím trezorem a otiskem prstu bylo fascinující!) - potom je zde plejáda vtipných scén a hlášek "proč tam nepošlete Avengers?!", nebo final fight v bytě dcery hlavní postavy (Mašinka Tomáš a mravenec pes, odpočet mravenců v cele :-D). Vizuální stránka špičková, jak střihama, tak tou přehledností a vynalézavostí, tahle složka filmu nemohla bejt určitě lepší. Navíc film není zbytečně přeefektovaný, scénář je chytrej všecko dává smysl a herecké obsazení je supr - Michael Douglas na můj vkus příliš arogantní ale pořád sympatický, Evangeline Lilly šíleně sexy a předvedla se v tréningu dost dobře, i ženská se umí ohánět a některý chvaty byly úžasný! Paul Rudd šílenej sympaťák, dostatek charismatu na to aby celej film utáhl a do toho skvadra tří lupičů, jejichž humor mi občas přišel trapný, naštěstí neotravují a tvoří dobrou chemii mezi sebou. Záporák nebyl nejhorší, jen mne ničim nezaujal. Důvod proč nedávám plnej počet tkví v tom, že film je příliš odlehčený, není moc napínavej a krom smíchu a radosti ve mne nevyvolal žádný emoce. Jinak nemám co vytknout, u pokračování rozhodně chybět nebudu a mile rád přispěji svojí čtyř-hvězdicí do hodnocení! ()

JohnCZ

Vtipná marvelovka, která si umí ze sebe udělat srandu je základem úspěchu. Na to, jak měl prý Ant-Man pohnutý vývoj, je výsledný snímek povedenou svižnou akční taškařicí plnou hlášek a originálních nápadů. Námět se zmenšováním a zvětšováním sice nebyl využit úplně do mrtě, ale to se v případném pokračování dá velmi lehko napravit. Samotný děj sice není nikterak originální, ale po všech těch masivně destruktivních řežbách je komornější zpracování příjemná změna. I tak si divák užije hromady digitálních radovánek. ()

corpsy

Na ( malé ) počudovanie, snímok funguje skôr ako inteligentná komédia, než marvelácky superhrdinák. Čo sa týka tej druhej veci, patrí ANT-MAN medzi najslabšie zárezy do MCU ( Marvel Cinematic Universe ) neponúka nič dychberúce a ide skôr o lepší akčný priemer. Ale akonáhle sa začne rozvíjať komediálna rovina príbehu, ide o smršť. Sympatický herci, ktorý zo seba vedia vyždímať maximum skvelého humoru a ponúknu zábavu, na ktorú sa rado spomína. Neberte to ako MARVEL, ale ako niečo čo sa na to podobá, pričom ale nestráca svoju vlastnú tvár. ()

M.Macho

Jak se universum, lépe "multiversum" Marvelu zahušťuje - tak je čím dál větší libost sledovat jak se filmy i seriály začínají proplétat. Každá přítomnost Agent Carter - případně nějakého motivu ze seriálu (v tomto případě všemazající nálože nitramin) má své kouzlo stejně jako opakované reinkarnace organizace HYDRA coby hybatelem dějin. Ant-Man je daleko civilnější než hrdinské příběhy z New Yorku (nedá se to říct o divokém závěrečném souboji). Atmosférou zapadá do celku a přesto stojí na jeho lehkém okraji odštěpením od hlavního "dějiště". ()

liquido26

V animovaných Avengerech mi Ant-man připadal děsně debilní a zbytečná postava, ale tohle bylo fakt cool. Konečně svěží, originální a zábavný akčňák od Marvelu, protože všechny ty sequely Iron Mana a Avengerů už začínají trochu nudit. ()

DEXTER099

No tak jsem byl na projekci od ČSFD a jsem tedy hodně zklamán.Ano opravdu nejsem fanda komiksových filmu,ale dokážu ocenit pokud je i tento žánr dobrý viz Batman od Nolana.Tady to opravdu ten případ nebude.Říkal jsem si proč obsadili zrovna Paula Rudda,který je znám hlavně z komediálních filmu.No už mi to bohužel došlo.Ten film nemá napětí,nemá skoro akci,ale za to má nucené fórky,které jsou někdy tak nucené až to není hezké.Po cca půl hodině jsem si říkal-dobře teď se to rozjede a bude to mít třeba vážnější notu,ale bohužel to tak nebylo.Chápu Paula i Michaela Douglasa,že chtěli taky podojit dojnou krávu jménem Marvel,ale tohle je opravdu bez napětí i nějakého dramatického děje.Jediný klad je účast Michaela,ale to je opravdu málo.Sál se skoro neustále smál a tak jsem pochopil proč v dnešní době nemůže mít úspěch film jako je Terminátor.Škoda..Za mě celkově 60% a tři hvězdy.Oprava,po druhém zhlédnutí a cca třech letech mé hodnocení upravuji a uznávám kvality toho filmu,víc než v době projekce.Holt jen blbec nemění názory :-),takže po úpravě za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

salisbury

Ant-Man mi předvedl ve své maličkosti velké překvapení, kterým velmi vtipně proklouzl do říše podařených snímků. Dlouho jsem přemítal jak tohle může dopadnout, zvědavost mi nedala a konečně pytlík byl vysypán na stůl a já svým zrakem pozřel příjemnou podívanou. Nebudu nijak zastírat, že velké plus této komiksárny je účast Michaela Douglase, který je absolutně dokonalý jak čerstvě vyžehlené tvídové sako. Lehké otírnutí o Avengers je dobrým tahem pro budoucí životnost mravenčího muže a já závěrem mohu jen konstatovat, že jsem se opravdu, ale opravdu skvěle bavil. ()

draculca

Problém této komiksovky spočívá v její rozpolcenosti - chvílemi očividná a nutno podotknout povedená parodie/komedie a chvílemi klišé naplněná rádoby vážná podívaná.Vtipné momenty jsem si užila, ale většinu filmu jsem se cítila spíše trapně, že trávím čas sledováním tohoto "dílka". ()

ConanVJ

Opět hodně povedený marvelák, který se dějem řadí za druhé Avengers. Překvapilo mě zvolení Ant-mana, kdy to není Hank Pym, ale jeho nástupce, kterého zde comicsový Avanger učí, jak se stát superhrdinou. Trailery mě na film moc nenalákaly, ale jsem rád, že je výsledek pěkně vyvážený. Hlavní záporák je zřejmý od prvního setkání se s ním na plátně, stejně jako u prvního Iron-mana. Je zde spousta humoru, ale i povedené akce a příběh nenudí. Samozřejmě tu nechybí ani narážky na dění v některých předchozích marvelácích. Povedené jsou i dvě po titulkové scény. Mě se film líbil a užil jsem si ho, dávám 80% :) ()

PauloZ

Marvel je dnes už tak daleko, že i když přijde s čímkoliv, tak to vydělá nehorázný balík a bude to hit. A jen doufám, že těch komixovek bude s rozvahou přibývat, protože zatím mají u Marvelu šťastnou ruku. Ant-Man je super cool, je zábavný, akční, občas emotivní a všechno funguje tak, jak jsem zvyklí a jak má. Přesto ale není tak vážný a tak daleko, jak Cap nebo Iron Man, ale věřím, že k tomu se dopracuje. První štace je chápavě pro širší publikum, víc střeštěné a odlehčené, ale velmi zábavné a detailní. Detailně je to asi nejvypiplanější Marvelovka a práce s prostorem a se změnami proporcí je totálně skvělá! Co mi neštimovalo jako jediné, jsou mravenci, kteří se vyskytovali na povel kdykoliv a kdekoliv, a tomu nevěřím, takže bych je brutálně vystříhal. Jinak spokojenost, postavy a herci samotní vybráni opět na jedničku a lokace San Francisca jsou pro mě jaksi srdcové, takže polec hore :-) ()

Lama.Lama

Jop, tohle je ten nenucený (ne trapný) humor, který já ráda. Když pominu tu předvídatelnost celého děje, tak jsem se prostě bavila. Paula Rudda já ráda (řekněte to 5x rychle za sebou). ()

F.man

Taková trochu jednohubka, co Marvele? Nezačneš to sem doufám házet jako Baťa cvičky. Já vím, ty dolary lákaj, ale byla by to škoda. Chce to více lásky, řekněte to někdo Leeovi prosím. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz