Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

sibskyn

Tohle je přesně kus filmového masa, co mě moc chutí, Britský akční thriller s pořádnou dávkou černého humoru. Naprosto dokonalý film a navíc Clémence je fakt kus. ()

HellsAngel

Silne nemainstreamová záležitosť, vyznačujúca sa priam divadelnou stavbou scén, viac než pestrou paletou ľudských charakterov a vycibrenými dialógmi s potrebou vyjadrovať sa k najrôznejším témam (po väčšine značne nekorektne a kontroverzne). Pre fajnšmekrov ide o film, ktorí si nemôžu nechať ujsť. ()

necrosrandist

Tak já to teda po dekádě konečně okomentím... Za štyry – ten film má u mě vyhrazeno speciální místo, už jen tím jak byl svojský a přitom krásně dával smysl, s humorem podle mýho gusta. ()

Chorobak

Film McDonagha, ktery ma nejcernejsi humor ze vsech. Misty je vhodny a obcas zase ne. Nebavil jsem se tolik jako u sedmy psychopatu, kde je za me humor nejlepsi ze vsech tri dlouhometraznich filmu, ktere Martin natocil. Strasne me bavi jeho prace s herci. On proste vi, jak se maji jeho postavy chovat. Jsou sice vystredni, expresivni a hodne emocni, ale to na nich je kouzelne. Spadaji do cerneho sveta McDonaghy uzasnym zpusobem. Scenar je skvely jako vzdy. Rozhodne patri mezi nejoriginalnejsi tvurce dnesni doby. ()

Velislav

Moja najobľúbenejšia gangsterka. McDonagh ma baví, baví ma citom, emóciami, humorom, akciou, nekorektnosťou. Perfektná dvojica Gleeson a Farrell, ale aj Fiennes a atypicky pekná Francúzka Poésy dotvárajú spolu s nádhernou kulisou ucelený film s pointou a dejom, kde sa dá popri smiechu utrúsiť aj slza. Na rozdiel od takého Tarantina, či Ritchieho, napriek nadhľadu v príbehu, ho divák musí brať seriózne a nie len ako výplň pred ďalšou akciou, či hláškami. Nevidím jediný dôvod pre nižšie hodnotenie ako za plných desať. 10/10 ()

meda2016

Atmosférický vykloubený a ne až tak překvapivý, když víme, s kým máme tu čest. Asi tak 70%. Prý Martin McDonagh na začátku věděl jen to, že v Bruggách chce točit. Příběh vymyslel až poté. ()

RMN88

Tento film je skvělý, ale zároveň divný. O čem tento film je? O tom jak Colin Farrell nemá rád Bruggy? O tom jak jsou Bruggy na hovno? A proč se v tomhle filmu všichni zabíjejí? Já tenhle film nechápu, ale je super! ()

Birter

Zde oscarový Colin Farrell předvádí možná nejlepší výkon své kariéry (což si myslím, že něco znamená), který úžasně podpírá fantastický film, kterým V Bruggách jsou, nejen díky skvělé atmosféře, hudbě a vydařeným suchým vtipům, ale i jistému zamyšlení nad násilím a pokrytectvím. A nakonci nás ještě přijede potěšit stejně úžasný Ralph Fiennes. Co bych měl od filmů chtít více fakt nevím. ()

imaginer21

Po shlédnutí McDonagova "opusu" Tři bilboardy... se nabízí mírné srovnání. Oba filmy pracují vesměs se stejným motivem: Snahou hledat odpuštění za krutost v krutém světě. Zatímco v bilboardech je motiv rozvrstven přes více postav a osudů, které se vzájemně proplétají, tady máme v zásadě motiv jeden, ale více řešení (výčitky a sebevražda, tvrdý trest, potrestání jiných). Poeticky syrové zpracování za kontrastně jemně laděného hudebního doprovodu a celkem trefných dialogů v člověku nenechává jednu brvu volnou, za to ale závěr všechny tři motivy stejně tak syrově zakončuje, čímž diváka staví do emočního dilematu. Pro jedny je to dokonalé řešení, scénáristický klenot, pro jiné zrada v té jinak celkem citlivé podívané. Já jsem žel v té druhé skupině, to nadšení tak nesdílím. A to opakuji, že pozdější McDonaghovy bilboardy mám fakt moc rád. ()

arthre

Nádherné prostředí Brugg, dokonale napsaný scénář, famózní herecké výkony a vynikajíci hudba činí z In Bruges můj all time favorite movie. Děkuji mockrát, pane McDonaghu. (btw, v Bruggách jsem byl už dvakrát a určitě ne naposled, it's almost like in a fucken fairy tale or something!) ()

veverysiak

Absurdná dráma s komediálnymi prvkami v pochmúrne-depresívnom belgickom meste, vôbec sa nedivím Colinovi, že väčšinu stopáže vyzeral ako sňatý z kríža, Bruggy aj na Vianoce pôsobia hrozne divným dojmom, možno keby to McDonagh napísal o trochu realistickejšie, malo by to väčšiu pridanú hodnotu, osvedčení stajňoví herci nemajú žiadnu chybu, takže 65%. ()

zodiak217

Veľmi pozoruhodný film. Bol som tak unesený Brugami a tou ich architektúrou tou historickou spiritualnosťou, čo všetko sa tam za tie stovky rokov udialo, že som dej filmu bral prakticky ako doplnok. Avšak tvorcovia zvolili dobrú kombináciu hercov až na to, že Collin Farrel mi tam nesedel a ten jeho trápny humor už vôbec nie. No príbeh bol pekne vypointovany a pasca doklapla na svojho majstra. V každom prípade film vo vás zanechá dojmy ci si to chcete pripustiť alebo nie a zaznelo tam veľa hlások, ktoré sa stali epické a pritiahli do Brug nepochybne veľa turistov. Zaujímalo by ma ci Collin vlastne umrel alebo nie, no po tých zraneniach dosť pochybujem. Avšak príjemný film, ktorý sa určite odlišuje od priemeru a oplatí sa ho vidieť. ()

Karbos

Povedená gangstrovka tak trochu ve stylu Guye Ritchieho, která z minima dokázala vytěžit maximum. Přecejen akce je tam pomálu a většina filmu je spíš o umění prokrastinace našich dvou hlavních postav...Co filmu dává ale šťávu, je velice specifický humor a výborně ztvárněné charaktery hlavních postav na které navazují až absurdně a s svým způsobem i fascinujícně vykreslené hodnoty a zásady jinak všehoschopných genstrů. Vubec se nedivím, že má tohle dílko i zde na ČSFD své místo v sekci nejoblíbenějších....má to totiž svoje velmi specifické kouzlo... ()

jjjerry

Mně ten styl nesedl. Hezké, romantické městečko, Vánoční atmosféra. Do toho zasazená gangsterka. Která se snaží být, až moc drsně vtipná. Určitě snaha o orginalitu, ale někdo moc tlačil na pilu. Nezanechalo to ve mě hlubší dojem. ()

bvlrm

Ocení pán skúšajúci na skúške z dejín umenia fakt, že viem prepojiť miesto natáčania tohto filmu so stredovekou gotikou a jej stavbami? Alebo to mám nechať na božiu prozreteľnosť? God be with me. Amen. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008