Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan ("Trilógia Temný rytier", "Počiatok") prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey ("Klub poslednej nádeje"), držiteľka Oscara Anne Hathaway ("Bedári, Diabol nosí pradu"). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Akxsum

Nový film bratrů Nolenových se jako jeden z mála sci-fi překvapivě snaží držet světa v němž platí Einsteinova obecná teorie relativity, resp. skutečné fyzikální zákony známého vesmíru. Necestuje se zde nadsvětelnou rychlostí, jako v drtivé většině jiných sci-fi příběhů (zde použita alternativa cestování tzv. červí dírou) nebo jak by kvůli zakřivení časoprostoru vypadal pohled na černou díru s akrečním diskem. Předpokládám,že jednou z příčin přistřižení tvůrčích křídel, byla spolupráce s jedním ze špičkových fyziků Kipem Thornem. Přesto, že snímek má celkem vražednou stopáž, vyprávění celkem šlapalo a nenudilo. Pravda epizoda se zlým Mattem Damonem trochu zamrzí, ale celkově film nekazí. Nezbývá než dodat, že zajímavé fyziky je v příběhu více. Takže kdo by se chtěl ukojit svou zvědavost může se poohlédnout po knize The since of Interstellar (Věda Interstellaru), kterou vydal právě Kip Thorne. Bohužel do našich končin ještě nedorazila. ()

StanleyVanH

Tak v prvé řadě musím konstatovat že film je spíš drama scifi, perfektně propracované do každého detailu. Jediný vytknutí je za rychlej skok z naší planety do vesmíru, neuškodila by menší příprava a seznámení s lidma, takové rozloučení s dcerou trvalo několik minut, tak proč nenatáhnout odlet. Planeta která byla na konci filmu byla téměř stejná jako ve filmu elysium, taky mohla bejt nějaká originální planeta, když už teda film o hledání světů. ()

Mr.Hackels

Nějak mi unikla celá podstata natočení tohohle filmu. Mělo to být katostrofické? Sci-fi? Nevím, ale tím, že posadíte pár lidí do raketoplánu a necháte je po cestě žvanit o časoprostoru, červích dírách a páté dimenzi z toho dobrý film sci-fi nevymačkáte. A když napadnete úrodu kukuřice snětí a začnete mluvit o vymření lidstva hlady, aniž byste to nějak více rozebrali, či podložili něčím jiným. Hmmm, to z toho nedělá katastrofický film. Možná jen nerozumím kvantové fyzice, fyzikálním zákonům atd. ... ale zkrátka a dobře, když si nedokážu představit reálnou hrozbu, moc to efektu filmu nepomůže. O to méně, když si nedokážu představit ani tu komplikovanost řešení celého problému. Ano chápu, že to bylo osídlení dalších planet. Ale proboha, proč z toho dělat takovou složitou hatmatilku?! Čekal bych, že při takovém rozsahu filmu bude jeho téma globální. To pro mě znamená přinejmenším záběry ze světe, kde základní pěstované plodiny jsou napedeny po celém světě. Ne, že na jedné farmě, shodou okolností vedené nejlepším pilotem v galaxii. Navíc, to co Nolan vybudoval prvními 45 minutami, tedy že jsme si trochu vybudovali nějaký vztah k rodině Coopera, to zase vymazal, když jsme museli hodinu poslouchat doměnky a teorie o vesmíru. Závěr ve mně vzbudil alespoň trochu zvědavosti, ale žádná velká záchrana to nebyla. 35% ()

bjehna

Po poměrně rozvláčném začátku a seznámení se se situací na zemi nabral film vysoké otáčky a najednou byli hlavní aktéři ve vesmíru aby se příběh pomalu zase ubíral kupředu, nicméně o poznání zajímavěji. Jsou zde dobře zakomponované neznámé a nevysvětlené otázky vesmíru, černých děr a červích děr. Celkový dojem je super a kolísavý rytmus příběhu s více ději ve více časových osách se mi taky moc líbil. 80% ()

Rikku

Vizuálně monumentální a řemeslně dokonale zvládnuté... První část filmu, strávená ještě na Zemi, je tím nejzajímavějším, co mi Interstellar nabídl - skoro jako by to ani nebyl Nolanův film. Pak si ale Nolan bohužel začne hrát na Kubricka a celé krásně vybudované komorní drama skončí v chladném vesmíru. Následující pouť působí až sterilním dojmem. Přes veškeré snahy vybudovat srdcervoucí vyvrcholení, které by u diváků vyvolalo efekt slzavého údolí, se nic z toho nedostaví. Dostaví se pouze, dle mého názoru, neskutečný WTF moment, nebo-li *spoiler* happy end... Kéž by film dopadl špatně, ale na to asi Nolan nemá kou...pardon...odvahu. Kdyby film ukončil v momentu návratu z vodní planety, kdy McConaughey sleduje video-zprávy ze Země, pak by to bylo pro mě za 5 hvězd. ()

marcoss91

Láska prostupuje časem i prostorem..... Toto poselství se nám snaží Ch. Nolan velkolepě prodat a po většinu času se mu to i daří. Ovšem jsou mezi námi i takový bezcitní tvorové jako já, kteří odmítají tomuto vysvětlení uvěřit. Po audiovizuální stránce nejde filmu nic vytknou. Nádherné a okouzlující vykreslení cestovaní vesmírem, které dle mého názoru nemá konkurenci, podbarvené geniálním soundtrackem od mistra Hanse Zimmera. Děj je rozdělený na dvě části. První se odehrává na hladovějící zemi a druhá část na cestě za obyvatelnou planetou. Film trpí několika zdánlivě drobnými problémy, které mi brání dát plný počet bodů. V prvé řadě to je pro mě až moc okaté(přehnané) tlačení na rodinu, kterou snad Cooper zmíní v každé druhé větě. Dále nefungující linka s takzvaným záporákem Dr.Mannem „nejlepším z nás všech“. Dalo by se říct, že chápu jeho sobecké, zbabělé jednání před jeho nalezením, ale to co předváděl po tom nebylo právě chytré jako by se od něj mělo očekávat. V této části děje také přibyl výrazně zběsilejší střih (země, loď), který malinko rušil. Jako největší problém pro mě byl samotný happyendový-nelogický konec, který jak se domnívám vedl k časovému paradoxu. Nejsem žádný vědec, takže to nechám být, ale opravdu věřím, že daleko důstojnější pro tento film by bylo, nechat si diváka udělat vlastní názor o jeho konci. Viděl bych to na způsob začátku filmu, kdy jsme si mohli pouze domýšlet z náznaků co dohnalo Zemi do tak špatného stavu ve kterém byla. O kvalitách hereckého projevu Matta McConagheye se nemá cenu bavit ( scéna kdy sleduje nahrávky ze země QQ ) v současné době je to top herec. Nečekané odhalení Matta Damona taky potěšilo, jediný kdo mi vadil je nesympatická, věčně ubrečená Anne. Když se to tak vezme, je to poměrně dost chyb na jeden film, nicméně většinu jich vynuluje jeho velkolepost a nádhera. ()

rezor

Děravý scénář filmu zachraňují perfektní herecké výkony včetně parádního zvukového doprovodu. Můžou tyto věci však vytáhnout film do pomyslných zlatých výšin? Nemyslím si. Tvůrci filmu se snažili natolik zaujmout diváka pompézními efekty (což se myslím naprosto povedlo), že samou honbou za nimi úplně zapomněli na scénář. Jak jinak si lze vysvětlit poslední půlhodinu filmu? Dějová linka v posledních minutách zběsile přeskakuje mezi jednotlivými liniemi příběhu, jak ručička seismografu na Islandu a jen těžko se lze vyznat v tom co se vlastně odehrává. Do té doby excelentní dílo se tvůrcům rozpadá prakticky pod rukama. Sice by se dalo polemizovat nad některými skutečnostmi ze začátku filmu, ale kdo by to u Nolana řešil že? Nebýt rozpadlé poslední půlhodiny, byl by to jasný útok na zlatou. Takhle se však musíme spokojit se stříbrnými pozicemi, ale to se taky počítá ne? ()

shinlove

2 hodiny si říkám, jak může být tenhle film tak vysoce hodnocený! Nechápal jsem a asi to ani úplně nepochopím! Byl jsem rozhodnutý dát ODPAD a poprvé kritizovat film Nolana. Ale posledních 45 minut bylo opravdu hodně dobrých. Nějak nechápu dlouhou stopáž, ani prvních 120 minut zdlouhavého vyprávění, které ve mně nezanechalo jedinou věc, kterou bych si zítra pamatoval. Asi Nolanovi scifi filmy nepochopím nebo neumím docenit, ale opravdu jsem neshledal na tomhle filmu nic, co by stálo za lepší, než průměrné hodnocení. 3* ()

adako

Installater - ten skvelý film ktorý tak neuveriteľne uchvátil mainstream a aj kopu ostatných? Ďakujem, neprosím. Prvá polka zaujímavá, atmosférická, citová, celkovo fajn, i keď trochu nelogickejšia ako väčšina sci-fi - 4.5 hviezdičky. Druhá polka o hovne, akčné čosi vo vesmíre nedávajúce žiadny zmysel (ba dokonca ho berúce aj prvej časti), spolu s kopou divne pobehujúcih postavičiek na zemi. Úplne debilná pointa a zmysel filmu, nehovoriac o akčnej hyperscéne ktorú už opísal POMO - 2 hviezdičky. Čím to vylepšiť? Noo, svet dolu hlavou v Počiatku zatlačil divákov do sedačiek, tak prečo by sme ho nedrbli aj sem? Najlepšia postava je podľa mňa dvojrola TARS a CASE. Jediné čo vo mne tento film vo výsledku vyvolal je chuť nadávať. ()

Lukkyn

Moc nechápu ty rozporuplné reakce!!Co je cílem dobrého filmu??Ohromit, pobavit, zaujmout a případně předat nějaké poselství!!!Mě se zdá , že tohle všechno Nolan zvládá dobře!!Jediné čeho se trochu obávám, že každý jeho nový film je složitější a složitější a někdy mám pocit , že ani Nolan nechápe co se zrovna na plátně děje. Každopádně Matthwe MC je ve své roli skvělý!!!Samozřejmě ta linka záchrana světa, za cenu opuštění vlastní rodiny to není nic nového pod červí dírou . Cestování napříč galaxiemi , černými dírami, novými planetami , kde by lidstvo zase mohlo krásně ničit a zaplevelovat je vděčné téma. Navíc , zde skvěle vizuálně zpracované, dramaticky dokreslené nejen dějem , ale i hudbou!!Akorát hledat v tom logiku, to je trochu těžší zvlášť u konce , kdy nám není vysvětleno , kde se Cooper v novém světě vzal a co to vlastně ten nový svět je!!Závěrem jedno z nejlepších sci-fi o konci světa. Dobře natočená látka , která mohla mít klidně o dobrou 30 minutovku méně. ()

vlk++

Sci-fíčko jak z osmdesátých minulého století... to jsem je hltal :) Žádné tři-dé animační šílenosti, akční řežby, ufouni a podobné... lehké nadpřirozeno, poselství z vesmíru, cesta napříč galaxií, černé/červí díry, cizí nehostinné planety časo-prostorové deformace... obyčejní poctiví roboti vybavení hlasovým modulem a textovou obrazovkou... co se vleče, neuteče, závěrečné titulky v čase 2:44 a přiznávám rovnou, že jsem si film rozložil na dva večery. Ale byla to velmi příjemná a pohodová podívaná, herecké obsazení slušné, ale buď do toho mohli dát více nebo by to lépe zvládli jiní, film, jako vytažený hodně hluboko ze šuplíku, ale tím příjemnější změna, až mám pokušení dát 4* ;) Vědecky dost kulhá, ale co, tohle je sci-fi, takže odpouštím :) Akce, komparz, velké scény... tohle tady neuvidíte, poklidná podívaná na hodně dlouhý večer. Asi jo, asi si to ještě někdy dám ve 3D ;) ()

wilks

Kruci!!! Já zjistil...že je to od Nolana.........až podle titulků!!!!! Jaká nezodpovědnost!!!!!!! A Maťa Dámonů, jako záporňák!!!!! A ono to trvalo skoro tři hodiny?!! Nemožné, asi jsem cestoval časem....! Uff.. Naprostý souhlas s Civalem... ()

JamesRyan

Ale jo to by šlo =) Čistá Nolanovina to se nedá zapřít. Pravda, někteří znalci mají výtky k výpravě a stříhu. Obecně řečeno, já ne. Vzhledem k stopáži (i na Nolana je to nadprůměr) jsem se kupodivu celou dobu nepodíval na hodinky tzn. vážně mě ani druhá polovina nepřišla natahovaná. Možná proto, že ve filmu je záběrů na hodinky až až =) NICMÉNĚ ->SPOILER ALERT<- zápletka s knihovnou mi přišla vážně uhozená a myslím, že to šlo vyřešit lépe ale budiž. No a ta půda pro pokračování to nevím jestli byla dobrá volba. No čas ukáže =) za mě dobrých 85% ()

lepinla792

4* ale mám to na hraně se třemi. Je to nafouklé poselství, přechází to mezi dimenzemi zvláštně, odnikud nikam, s vtipem, nevtipem a dramatem. Černá díra mi katapultovala ke konci, skrze vědeckou a červenou knihovnu. Není to nuda ani odvaz. ()

Hobzik

Pro mě je to úchvatný snímek.Zážitek po kterém budu mít hlavu asi ještě chvilku otevřenou.Kdybych měl vychvalovat kameru,hudbu,obsazení,děj,apod. ,tak tu budeme asi tak dlouho než vám to naťukám v 5ti dimensích.Prostě velká paráda!!! ()

Strid

Je to kurva Skvělej film ale není pro.každýho sou tam občas nějaký vesmirny nazvy nejakejch hovadin kterejm sem ani ja nerozuměl . Vlastne pořádně sem ten film pochopil až na podruhy když sem si vygooglil co je to singularita, relativita atd. Každopádně je to hodně zajimavej film. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)