Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Nortizop

Po druhém shlédnutí mě dostal znovu a možná snad i silněji, že bych si nikdy nemyslel, že toho zvládne film tolik zprostředkovat. Zahrávat si s vědou při rozebírání filosofických otázek na naprosto úchvatných vesmírných scenérií s velkolepou hudbou hrající na emoce a hvězdnými výkony Matthew McCanaugheye a Anne Hathaway je naprosto dokonalé. Nesmím opomenout velkého sarkastického robota, který přidává i odpovídající humor. Spousta hlubokých citátů a emocionálních scén, které vás nenechají chladnými. Věda, zvědavost, touha porozumět světu kolem nás je motorem naší civilizace, a to je bohužel nutné občas připomenout těm, co na to zapomněli. Interstellar je pro mě film, který má vše, co od filmu očekávám. ()

odella4

Chci bejt astrofyzik. Poprve v zivote bych si tem nenavidenym predmetum jako je matematika a fyzika prala rozumet. Poprve a asi i naposled. Sigh. ()

franti11

Kdo nevystudoval kvantovou fyziku na MIT, tak z toho bude hodně tumpachovej.. Pomalé, bylo to velmi pomalé, utahané, neustálé promluvy o rodině a dětech a dětech a rodině a zemi, která je v pr..... . Jedno z mála světlých míst byl záporňák Matt Damon. Posledních 30 minut celkem strhujících, než se dostal do světa za zrcadlem (za knihovnou ), to mě málem opláchly, otázky kdo jsou oni, nebo jsme to my, nebo kdo to vlastně je ????????????? Černá díra, červí díra, horizont událostí . Celkově vzato zklamání 2* ()

JaryKury

Bezpochyby pro mě nejlepší film roku 2014. Je hezké pozorovat vyvyjejícího se Nolana, když tehdy točil promyšlené, nápadité snímky jen s čistým syrovým příběhem (Memento) po té pomaličku začal vymýšlet zajímavější, více sci-fi projekty, kde se čím dál tim více dostáváme mimo naše chápání, jsou rozmáchlejší, které mají nejen skvělý příběh, ale i špičkové efekty (Počátek, Temný rytíř) a pak přišel s Interstellarem. Zajímavý nápad s červí dírou, který láká nejednoho člověka k prozkoumání. Pomalý konec našeho světa a rodinná propojení, nakonec v člověku vyvolá trochu smutek. Další děj je pak precizně podávaný, časové rozdíly nám velmi zaměstnávají mozek až nás vyplivne skoro až na konci aby jsme se po Nolanovsku překvapením divili. Tento film je pro mě vším, má v sobě chytrost, nápaditost, vesmír, rozvíjející se děj a překvapivá rozuzlení. Je pro mě jako když klukovi co miluje auta ukážete ferrari s motorem bugatti a výbavou mercedesu s. Hltá každý detail. Opravdu chytrý, dojemný snímek, průletem naší fantazií. 91% ()

Medvjet

hodnoceni proti vsem. Na tomto filmu me neoslovilo prakticky nic. Nesmyslne natahovany film me nevtahl do deje, pokud uz jsem se na kratky okamzik chtel nechat vtahnout do deje, totalne to odstrelila hudba, ktera mi zde nekolikrat vylozene vadila. Nekolik zajimavych napadu je zde zmasakrovano prakticky vsim, nasilne narvanym happyendem, hudbou, neskutecnym natahovanim, logikou, ... Z celeho tohoto filmu mam pocit ze se nekdo tak strasne moc snazil udelat "dokonale" scifi az prestrelil na uplne vsech frontach a misto neceho dokonaleho odvypravel pouze slataninu, pritom dle meho stacilo v cemkoli ubrat (v delce filmu, v hudbe a vizualnich prostretcich, v happyendu za kazdou cenu, v "neprustrelne" "scifi" logice, v "mysteriozni" rovine, proste v cemkoli ) a film by se mi libil daleko vic. Takhle za me bohuzel palec dolu ()

malejrica

Na rozdíl od ostatních Nolanových filmů je u tohoto scénář nejslabší část filmu. Ovšem co se týče audiovizuální stránky, film se řádí k nejlepším, co jsem zatím viděl. Pro mě se jedná o nejlepší film roku 2014. ()

MamoulianX

Že je to film od Nolanů bych poznal, i kdybych to nevěděl. A vzhledem k tomu, že to vůbec není science fiction, tak je to rozhodně lepší a uvěřitelnější než 2001: A Space Odyssey, takže opět naprostá dokonalost a opět hodně vysoko nasazená laťka, jinak Gravity se na tohle vážně nechytá ani náhodou. ()

kelisova

Všechno podstatné už tu bylo napsáno,tak to vezmu stručně....první polovinu jsem strávila čekáním, kdy se to konečně rozjede.Druhá půlka naopak jela takovým způsobem, až to na mě působilo překombinovaně a přeplácaně. ()

Flotador

Nemohl jsem se ubránit pocitu, že jsem tento film už někdy viděl. Ale jak tu již někteří psali, bude to tím, že je to kompilát několika filmů. Já tam viděl například Horizont události, Vesmírnou Odyseu, Propast i Kontakt. No proč ne, ono dnes nejde o to natočit něco, co tu ještě nebylo, ale udělat to hezky. A navíc mě téma i autorovo pojetí složitých fyzikálních jevů celkem bavilo. Tím by můj komentář končil, kdyby tento vizuálně krásný film (ale který film dneska není) netrval úplně zbytečně 3 nekonečné hodiny. Tak dávám tři hvězdy, za každou hodinu jednu. ()

james11

Nolan je prostě borec a na jeho filmy momentálně nikdo ani zdaleka nemá. Je to opravdu velkolepá jízda, kde k dokonalosti chybí jen pár věcí, které ale podle mě znamenají dost. Přeskakování z vesmíru na zem jen v žáru zvýšení dramatičnosti, se mi úplně nelíbilo, a kdyby u toho hrála horší muzika, bylo by to o moc horší. Další věc, co mi vadila, bylo pár zádrhelů na dějové lince ***spoiler: první planeta, kde čas z nějakého důvodu plyne mrtě rychle, nebylo za jednu hodinu u nás uběhne 7 let, tak nemusím pracovat zrovna v NASA, abych pochopil, že pokud tam někdo přistál před deseti lety, tak za ty dvě hodiny opravdu nemohl nic prozkoumat!!! No a druhá planeta, sice nebyla tak nelogická, ale víc okatě tu Mannovu zradu udělat nemohli. V tu chvíli, jak ho rozmrazili, tak jsem myslel, že mu rozbijou hubu za to, že je sem přitáhl na tenhle kus ledu, jen protože nechtěl umřít. Když ale všichni ti vědci na ty jeho kecy tak pěkně přikyvovali, tak ano na pár vteřin (možná minutu) jsem uvěřil, že možná je to přece jenom možný se tu nějak zabydlet, ale když zase začali ty Mannovi výmluvy, tak mi bylo všechno jasný a jen začátek "tý procházky" by to naznačil i kompletnímu ignorantovi, ale přesto naše hrdinná posádka pořád nic... konec spoileru.*** Především kvůli těmto mým problémům s dějem jsem přemýšlel, že film není tak dobrý, aby měl na plné hodnocení, ale ten konec mě opravdu dostal. Asi se moc lehko nechám těmi happy endy obměkčit, ale tenhle za to určitě stojí. :) ()

Minči

Absolútny masterpiece roku 2014! Ešte nikdy som nemal zimomriavky počas filmu tak dlho ako teraz. Nolan je jednoducho génius a ako sa vraví, je úplne niekde inde, k tomu Zimmer a nebudete stačiť s dychom tak ako ja. Vždy keď pozriem film od Nolana si poviem, že nič lepšie som ešte nevidel a tu je to opäť tak a budem len rád ak to prekoná. Osobne verím, že oscar poputuje pánovi Zimmerovi! PS: zážitok v 4D kine sa nedá opísať slovami. ()

Neemfa

Jedno z Nejlepších Sci-Fi co jsem kdy viděl. Občas jsem se v kině přistihl, že na plátno zírám s otevřenou pusou. Nápad s přestěhováním obyvatelstva na jinou planetu mne v pojetí tohoto filmového skvostu nadchl. Časové posuny mezi jednotlivými planetami mne opravdu zaujali a je to těžko představitelné. Bratři Nolanové se opravdu vytáhli. Nelze asi úplně porovnávat Interstellar s Gravitací, ale mým favoritem je v tomto případě Interstellar. Už se moc těším, až mi tento film bude ležet doma na Blu-ray. Viděl v kině - 23.11.2014 - 90%. ()

Sidenius

Nemohu si pomoci. Čekal bych od bratrů Nolanů daleko víc. Upřímně s měsíčním odstupem od shlédnutí se mi vybavuje stále dokola jedna jediná scéna, rádoby efekt jak letí raketa vesmírem a je snímána kamerou na pravém křídle. Tento záběr jsem napočítal ve filmu cca 4x. Profesor počítá celý svůj život rovnici na kterou přijde dcera hrdiny zhruba za 2 hodiny. Celé mi to přišlo dost zmatené. ()

foils

Ač tvorba Christophera Nolana nikdy nebyla vyloženě mým šálkem kávy, oceňuji na jeho filmech jako Počátek nebo Memento přinejmenším atmosféru a značnou míru ozvláštění klasických hollywoodských žánrů. Vtahující atmosféru jeho poslední počin sice úplně nepostrádá (byť v tomto směru nedosahuje intenzity obou jmenovaných snímků), místo neotřelých výjevů ovšem nabízí spíš kompilát provařených motivů z 2001, Armageddonu a dalších klasických filmů. Nolan místy dokonce už vykrádá sám sebe (stanice Cooper vs. deformace prostoru v Počátku). Je samozřejmě otázka, nakolik to tvůrce myslel vážně, nebo jestli to spíš má být parodie na dnešní blockbustery. Přepálená stopáž, casting (viz Michael Caine předvádějící kvintesenci svého trademarku nebo Matthew McConaughey, jenž skutečně nemá nadhled Bruce Willise, takže zbývá pouze čistý patos) i samotný příběh, oslavující hlavně omnipotenci amerických mozků, se dá zřejmě vykládat oběma způsoby. Osoba hlavního hrdiny by vydala na delší rozbor, teď jen stručně pár největších nápadností: Opustí rodinu, během samotné mise učiní dvě kolosálně chybná rozhodnutí, přesto se k němu ostatní chovají značně přeuctivě, a přesto svůj úkol nakonec splní (i když dost srandovně - pomocí morseovky a vteřinové ručičky). Čili typický patriarcha a stejně tak celý příběh - třebaže se odehrává v budoucnosti - působí jako oslava tradičních amerických hodnot. Je tak protikladem třeba atmosférou svým způsobem podobného, přesto mnohem nepříjemněji působícího Futurologického kongresu. Jako kdyby nás Nolan v době krize slastně opájel pohádkami, jak hodný tatínek všechno vyřeší - anebo naopak ironizoval jejich naivitu, to už si nejspíš musíte rozhodnout sami. ()

looose

Původně jsem si tenhle chtěl pustit jenom na půl hodiny, ale to byl špatný nápad. Absolutně mě to vtáhlo. Nolan potvrdil svojí kvalitu, což mě vede si to pustit znovu. Visuálně, herecky, hudebně zvládnuté. Sice ke konci to bylo lehce zmatenější ale i to se dalo zvládnout. ()

JayDeer

Film od kterého jsem si hodně sliboval. Má chyba. Z kina jsem odcházel poměrně spokojený, nicméně... Očekával jsem „Počátek" transformovaný do „Vetřelce" a dostal „Vesmírnou odyseu" říznutou „Sophiinou volbou". Myslím, že filmu by prospěla kratší stopáž. Těžko se dá rovněž tvrdit, že by film byl silný po stránce hereckých výkonů. Kromě hlavního představitele, kterého ztvárnil McConaughey toho film příliš nenabídl. Víc jsem také čekal od Hanse Zimmera. Pokus o trumfnutí „Na krásném modrém Dunaji" nevyšel. ()

MartinSTFC

Určitě to hodně stálo, ale ve výsledku to byla jen skoro tři hodiny trvající nuda od začátku až do konce. Absolutní slátanina všeho možného, nemělo to ani hlavu, ani patu. Nekonečné dialogy o ničem, které člověka jen vytáčejí a ke konci už uspávají. No a ten konec tomu už jen nasadil korunu. Tři hodiny je opravdu hodně přestřelená stopáž, obzvláště, když se celý film skoro nic neděje. A to citové vydírání posledních půl hodiny? No to snad už ani nemyslíte vážně. Tento film a všechny jeho tvůrce bych mile rád vhodil do oné černé díry, o které se ve filmu přes hodinu a půl mluví..... a mluví, mluví, mluví aaaaaa mluví. Za mě prostě ne. ()

numan

Vesmírná odysea 2021. Nádherná rozvláčná pětihvězdičková nuda, která dostane smysl až v závěrečných minutách, kdy všechno docvakne tam, kam má. Dlouhý těžký film s přepálenou stopáží a až komicky hypertrofovanou glorifikací rodiny (jinak by na to asi nikdo nedal prachy :-)), ale přesto mě dostal. Nolan je bůh, Zimmer jakbysmet. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)