Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

rime

Wau, co na to říct. Nolan se hodně poučil. Pro mě 100x lepší jak počátek. Matthew McConaughey to táhne na maximum. ()

neon13hc

Zklamání, zklamání, zklamání. Tváří se to za mystickou nadčasovou lahůdku, epické dílo hlubokého přesahu, ale je servírované konzumentovi v dosti nesourodé formě. Skákání z farmy do jiné galaxie a naopak ve mě teda nevzbudilo ten dojem, co asi mistr Nolan chtěl. Když kdosi na cizí planetě úplně zblbnul - no a co. To se děje v Cčkových scifi filmech pořád. Připojování se k rotující základně by jednoho ohromilo v době Apolla 13, ale dneska nic závratného. Emoční rovina mi přijde poměrně přímočará, odfláknutá a nefunkční, tuny nelogičností a odporujících si věcí (příští rok anebo taky za 10 let Vám vymře i ta kukuřice a pak najednou si kosmonaut prožije 51 let, všici na zemi ještě dejchali a z 10leté dívenky se sošná třicátnice, atd, atp - navíc, nikdo mi v závěru nevysvětlil tu rovnici A - v čem teda spočívala ta záchrana. V postavení kulatý stanice někde ve sluneční soustavě?). Pseudovědecký zmínky o tom, jak odvisíláme data zpoza horizontu událostí... směju se. K tomu všemu pompézní hudba a rádoby silné obrazy ze zamrzlý planety, dlouhá stopáž.... prostě, jakkoliv se na to kouknu, vychází mi z toho jen 3 věci. Prvně - Zjevný účel udělat Odyseu pro 21. století, kouká to z toho moc. Druhak - je to překombinovaný a dlouhý. A do třetice - utápí se to ve vlastním sebeoslavném patosu, že to jde buďto úplně sežrat i s navijákem, anebo se tomu vysmát. Takže: je to poctivý dílo poctivýho řemeslníka (scéna 3 videovzkazů za 51 let/hodině na první planetě je dobrá) a proto přidám třetí hvězdu, ale jinak - nejočekávanější film tohoto roku mě hluboce zklamal. (A dojem z toho mám podobný, jak z Predestination - samo v sobě se to prostě utopí) ()

UFO-nec

Ze začátku hodně dobré, ke konci trochu zmatený střih, neustálé přeskakování sem a tam. Pár fyzikálních nesmyslů to taky dost kazilo. Ne nemyslím ty teorie o "dírách" a časoprostoru, to se vymyká mému chápání. Mám namysli nesmysl typu, že malým raketoplánem (či co to bylo) zastaví padající vesmírnou stanici těsně nad povrchem té mrazivé planety a pak s ní odletí zpět do vesmíru, čož popírá gravitaci (která tam byla, protože jinak by to nepadalo). Nebo měli tak zázračně superultra výkonné motory a super ultra pevnou loď? Prostě jasná blbost i pro žáká 7 třídy ZŠ. Každopádně zajímavé téma, další z filmů, který donutí ty přemýšlivé zamyslet se nad budoucností Země a nad relativitou času a prostoru. Zajímavé je i klišé/dilema, zda obětovat svůj život (nebo i rodinu) pro záchranu lidstva - Matt Damon to nějak nedal :-). Mimochodem ty prašné bouře a útěk lidí "někam" ve mě evokovali "dust bowls" z třicátých let minulého století v USA (Texas, Oklahoma, New Mexico, Kansas), kdy "Okies" hledali štěstí v Californii (viz The Grapes of Wrath). První co mě napadlo, když jsem vyděl ty rozhovory s "důchodci" bylo, že mluví právě o tom. ()

ScooobyDooo

Tieto Nolanové hrátky s časom (podobne ako inception) robia dej výnimočným, aj keď to dosť pomotá hlavu, tak celkový dojem z filmu je užasný. Po niekoľkých videniach filmu prehodnocujem, z pohľadu sci-fi je tonto film dokonalý skvost! ~90%~ ()

Rudysoft

Většina zdejších hodnocení mi přijde příliš nadsazená. Je to takový děj, triky, výkony - průměr. Co mi ve filmu vadilo: farmaření - příliš americké, NASA co pěstuje ve sklenících rostlinky - málo uvěřitelné, film hýřil pojmy jako černá díra, horizont událostí, kvantová mechanika, teorie relativity, dimenze, časoprostor... Ale jen hýřil a zůstalo převážně u slov v domnění, že průměrný divák stejně neví co to znamená a film si tak staví vlastní fyzikální zákony, které mají do reality hodně daleko. Taky se zde objevilo oblíbené filmové klišé, že láska hory přenáší a pak že je možné vše, v tomto případě se mění i prostoročas. Nějak se nám z americké tvorby ale začali vytrácet ufoni, čím více poslední dobou na veřejnost prosakuje možná jejich spolupráce s vládou, tím méně se na ně ukazuje ve filmech, tedy hlavně těch u kterých při natáčení spolupracuje NASA, takže to všechno v tom filmu nebyli ufoni, ale my z budoucnosti! No a něco jako duchovní nadhled a rozjímání nad existencí boha u amerických filmů prostě zapomeňte. ()

.stenley.

po dlhom čase konečne späť na ČSFD a som rád že môj prvý komentár bude smerovať na tento film, ktorý ma ako jediný donútil ísť naň do kina 2-krát.... pre mňa úžasný, úžasný filmový zážitok .... porovnávať to s Kubrickovou Odysseou? to je hlúposť!!!!(Kubrick bol génius a vizionár)... ale je jasné že sa ňou Nolan jemne inšpiroval, ale to je tak všetko ..... hlavné čo urobil je, že prekročil svoj tieň.... na Interstellarovi nevidno známky jeho rannej tvorby či už sa to týka rozprávania príbehu alebo vizuálnej stránky filmu(zmena hlavného kameramana k tomu dopomohla) ... film roku ? scéna roku? soundtrack roku? ... minimálne toto všetko pre mňa Interstellar je ....Nolan je ge.... !!!!!(verim že príde v jeho podaní taký film po ktorom to budem môcť s čistím svedomím doplniť celé :) ) ()

DDX

Interstellar v průběhu stopáže prochází všelijakou referencující transformací. Záchranná mise lidstva jako v Sunshine, nekonečná osamělost jako v Moon a hlavní hrdina jakoby patřil na palubu ke Space Cowboys. Dost dobře to zatím funguje, popcorn křupe, ovšem pak přijde moment, který svou vizuální poetikou jakoby chtěl navázat na 2001, ale... ..asi je nakonec dobře, že to Nolan v největším WTF momentu utnul a všechno najednou začal vysvětlovat. Kousek po kousku, všechna ozubená kolečka se postupně roztočí a než vylezete ze sálu, intergalaktická stavebnice je postavená. Dál není nad čím přemýšlet, diváci utřou slzu, kelímek od coly vyhodí do koše hned za uvaděči a nic nebrání vrácení se do jednoduché reality. Já to ale beru. Pro mě to je vesmírná podívaná poslední doby (Cuarón promine), kterou navíc máme to štěstí vidět na úchvatném 70mm políčku. ()

mahatma

Nedělejte ze mně blbca. Co mi je? Dvanáct? Sakra. A k čertu se všema posedlejma komentářema, který vypadaj seriózně. Pěkná pohádka za čtyry. S Kubrickem to nemá nic společné, no skoro jako Kubrickův divný sen. ()

robbez

Velmi podobné staršímu Nolanovu filmu Počátek. V obou snímcích divák postupně stále více ztrácí orientaci a přehled. Neustálé přesuny v časoprostoru měly za následek, že jsem už pomalu nevěděl čí jsem a ve kterém světě se momentálně nacházím. Proto si ani nejsem jistý, jak film hodnotit a zda je to geniální dílo nebo neuvěřitelná fantasmagorie. Teď se spíše přikláním k té druhé variantě. Asi se po čase na film podívám ještě jednou, ale možná ani potom moc jasno mít nebudu. Děj je strašně překombinovaný a zvraty ve stylu "všechno je jinak a zase jinak" mě už po třech hodinách nebavily. Když se na konci filmu setkává hlavní hrdina se svou dcerou ve věku babičky, tak bych i uvěřil tomu, že jsem svůj vlastní dědeček. Kromě toho je z filmu také až příliš cítit známý americký mesiášský komplex: "Zachráníme svět pro naše děti." ()

dundu

Jediné, co mě celou dobu rušilo, bylo to, že to působilo tak nějak retro a to by sci-fi vážně nemělo. Jinak spokojenost, především obrazově to byla nádherná podívaná (doma si to člověk užije těžko, chce to co největší plátno). Trošku rutinní a nevyrovnané, ale pěkné ()

Hugo1999

Domluvili jsme se na tento film s partou kamarádů a tak nějak si ho odhlasovali, aniž bychom věděli, že to bude skoro 3 hodiny dlouhé... Přiznám se, že jsem z toho byla kapánek rozmrzelá, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem šla... Ani chvíli jsem se nenudila!! Čekala jsem, co všechno se bude dít a při akčních scénách mi bušilo srdce jen co je pravda!! Jsem ráda, že bylo poukázáno i na to, že ti nejlepší z nás, pro některé hrdinové, se můžou ve výsledku ukázat jako pěkní sobečtí poseroutkové bojující hlavně o své přežití. A že láska je tím nejzákladnějším a nejsilnějším citem a poutem mezi lidmi! A ano, přiznávám, jsem holka, a na některé scény bych potřebovala technické školení :-D ()

Warapeidza

Krásný začátek slibuje zajímavou sci-fi podívanou, která se pak ale bohužel zvrhne ve film plný dialogů, rozjímaní a tesklivosti. Krásné záběry s výbornou zvukovou kulisou (či v kontrastu s vesmírným tichem) nedokáží úplně schovat a překlenou to, že ten film někdy jakoby sám nevěděl čím chce být. Rádoby velkolepá směs Vesmírné odysey, Gravitace, Kontakt, Blízká setkání třetího druhu a spousty dalších filmů prostě občas nefunguje a je to velká škoda, protože tenhle film mohl být velkým milníkem. Moc tomu nepomáhají ani dějové díry a scénáristické lapsusy, které objevujete tím častěji, čím více o filmu přemýšlíte. Aspoň trochu stravitelnější tvář celému tomu mišmaši dávají paradoxně roboti, kteří dodávají humor a díky kterým nakonec dávám takové hodnocení, které tu vidíte. ()

Frosty_CZ

Kdo dokáže film znázornit na časové ose, má u mě respekt. Nevím, možná je to tím, že bude půlnoc, ale můj mozek explodoval. A to jsem si myslel, že Inception byl hardcore stuff. ()

injoy

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě jeden z nej filmů roku. Né díky trikům, né díky hercům, ale kvůli té myšlence. Ta úvaha, pohled, teorie, pohled do budoucnosti... Loni mi Gravitace naservírovala nejrealističtější vesmírný zážitek, Nolan letos nejlepší scifi zážitek o vesmíru, který je i v dnešní době tak neznámý a tajemný. ()

Gluminator

Cristopher Nolan s každým novým filmem dokazuje, že patří mezi nejlepší režiséry současnosti. Interstellar je film, který je potřeba vidět alespoň dvakrát a to proto aby si člověk vychutnal ten let, vesmír a super příběh. Epická hudba Hanse Zimmera tomu dodává ten správný šmrnc a člověka nutí k slzám. Tomuto snímku nelze nic vytknout, herecké obsazení nemohlo být lepší. 96% ()

MiKos

Varování subjektivní hodnocení: Shlédl jsem to tedy ještě jednou a po nesnesitelně dlouhém rozjezdu ten film nabídne lehce nadprůměrný prostředek, jak po stránce vizuální tak po stránce příběhu, pak na plátno dojde Matt Damon a sice se drží vizuál, ale příběh začně být opět předvídatelná nuda až klišé což je korunováno absurdním předzávěrem, před klišé závěrem. Gratulace bratrům Nolanovým za absolutně zbabraný scénář a Christopherovi za imitaci A Space Odyssey a Gravity ve střední části, random filmem ze středozápadu v první části a kokainovým tripem v závěru. Propadák s dobrým audiovizuálem a místy i překvapivě solidním hereckým výkonem, ale těžko říct když scénář byl pokus, který nevyšel. Celkově podprůměr. 40% a upřímně kdyby pod tím byl podepsaný slabší rejža a nedostalo to tak horentní sumu na vizuál, který je opravdu povedený tak bych se ani neobtěžoval hodnotit. ()

LejdyFajfka

Za málo peněz hodně muziky (Hans Zimmer doprovodil plavbu vesmírem tak trefnými tóny), dojmů a zážitků – aneb nejlevnější letenka do červí díry na trhu. Forma i obsah naprosto excelentní. Pár nelogických či zbytečných momentů by se určitě našlo, ale na celkový pocit z filmu to nemá vliv. Občas byl nával informací a tak trochu vědeckých faktů tak turbulentní, že se na to určitě musím podívat brzy znovu. Už teď se těším. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)