Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Johnner

Přátelé, soudruzi, vyletět do vesmíru, prokousat se skrze černou díru a najít svět ke kolonizaci je mnohem proveditelnější než vypěstovat plodiny odolné vůči nemocem a vysadit remízky, abychom nekuckali prachem. Ale budiž, scénáristé prostě nějak museli hrdiny poslat do kosmu. Zeptal bych se jich tedy, proč tísnivou atmosféru kosmického letu, tak okatě přerušují dějovými návraty na Zemi. Stejně nám ta mrtvá planeta nemá co říct. Maximálně o tom, že někteří synové farmářů se změnili v zatvrzelé idioty. Nebo že žhářství může být záslužným činem - který scénárista takový zvrat jen vymyslel? A jak vůbec po vypálení pole můžeme Murph považovat za kladnou postavu? Do kriminálu s ní! A jak je možné, že z celého světa do kosmu letí posádka, kde jsou dva velmi labilní lidé? Vždyť jeden brečí u záznamu a druhá se iracionálně upíná k síle lásky? Scénář Interstellaru je zkrátka špatný. Jeho zásadní omyl je doslovnost, jíž se vzdá až v samotném závěru, které diváka (konečně) donutí zapojit mozek. Do té doby ale Interstellar nudí, či dokonce uráží nedodržováním základní logiky. U běžného blockbusteru by to nevadilo, jenže když se Nolanův film tváří tak zásadně, můžeme ho bezesporu shodit za to, že nedává smysl. Interstellar baví profesionální technickou stránkou, u tak nákladné produkce ji však lze označit za standard. Nolanovi se zkrátka nedaří - je příliš emočně odměřený. Až si toho mainstreamové publikum všimne, tento kdysi tak nadějný filmař bude mít problém. ()

Wolfvater

Dvě hvězdy - sežerte si mě! Tohle se Nolanovi dle mého názoru nepovedlo! Fascinuje mně optimismus tvůrců, kteří se domnívají, že co divák, to blb! První část filmu mě velmi zaujala, proto mě zklamalo, kam se to nakonec svezlo!!! To se nedokážou tvůrci sebekriticky zamyslet nad realitou, třebas jde o sci-fi? Pokud putují lidé raketou (kosmickou lodí, nebo si to nazývejme jak libo) k Saturnu tak dlouho, že se musí hibernovat, využít k urychlení gravitačního praku u Marsu, dokázal by tento "dopravní prostředek" se svým pohonem odolávat gravitaci černé díry v takové blízkosti, kde hodina znamená 7 let? To je fantasmagorie jako hrom. A podobných velmi zásadních přehmatů bych našel více. Neustálé přepínání příběhu mezi Zemí a vesmírem mi brzy začalo lézt na nervy, zvláště když pro kontinuitu příběhu nemělo valného významu. Nu možná to někdo naopak ocení, já pro to pochopení nemám. Zvláštní efekty mne nějak nezaujaly, resp. jsem je asi moc nezaznamenal. Pokud mám popsat svoji náladu při sledování filmu, tak počáteční nadšení se změnilo v údiv, co si tvůrci troufnou propašovat za smyšlenky do filmu, následovalo zklamání, pak už výsměch (dalším nesmyslům) a nakonec očekávání, co ještě mě do konce váznoucího příběhu čeká. A největší plus tohoto filmu pro mne? Že jsem jej neviděl v kině. Bylo by mi líto peněz. P.S.: Když chci točit např. film z prostředí nemocnice a nechci se ztrapnit nějakými nesmysly, tak vše asi prokonzultuji s odborníky, no ne? Tak proč si zde tvůrci nepřizvali na konzultace nějakého odborníka na vesmír? Opravdu jim bylo těch nesmyslů zapotřebí? ()

mirodevil

Tohle musel vymyslet někdo duševně chorý, sjetý nebo nejspíš obojí... Podivná to věc, která mi dávala otázky a já našel odpovědi... 80% ()

NextOne

Dříve jsem považoval za nejlepší sci-fi film, který jsem kdy viděl Počátek, ale po shlédnutí Interstellaru má obrovskou konkurenci. Velmi dobře byl pojat čas jako takový, člověk po čas filmu přemýšlel a snažil se na všechno přijít a snažil se si to vysvětli jak to vlastně všechno bylo. Film vztáhne člověka do děje a každý to musí prožívat. Přesně takovým druhem filmů, si režisér člověka získá. ()

jizvoun

Nolan mě dostává tím, jak mě pokaždé nutí u filmu přemýšlet, dokáže mě šokovat, vyvolat ve mně otázky. Tentokrát to bylo podobné, nicméně tentokrát si vybral dost náročnější téma, které ne asi každému bude vyhovovat. Naproti složitosti otázek astrofyziky staví Nolan emocionální rodinné drama, na což u něj nejsem zvyklý. Každopádně celé to funguje, ale i tak mi u toho chyběl wow efekt z jeho předchozích filmů. ()

SteewCZ

Z počátku, jsem si říkal, jaká to hovadina zas bude... Jenomže... od půlky filmu jsem čuměl s otevřenou hubou slintajíc si na tepláky posypané popcornem... Ne teď vážně. Prostě WOW. Dlouho jsem při filmu nezažil, abych se zatajeným dechem sledoval kulervoucí scénu, s naprosto famózním hudebním doprovodem. Tu scénu jsem si na youtube pouštěl asi stokrát a je to při dokovací scéně. Jedním úžasné a daleko mnohem lepší než Gravitace. 5* ()

PatrikU

Ano, nejprve jsem si říkal, jak famózní film to bude, Nolan si tyhle nadpřirozený úchylárny umí užít, ale mě to nepřesvědčilo stejně, jako Počátek. Na to, jak super bylo obsazení, a hlavně hudba, s fenomenálním Zimmerem, jsem si představoval lepší zážitek. ()

Bilbo.cz

Možná, že by si zasoužil vyšší hodnocení, já z něj ale cítím spíše zklamání. Po doporučeních, které jsem na něj měl, jsem od Interstellaru očekával něco skvělého a vyjímečného. Vyjímečný asi je, to se nedá upřít, ale celé to shazuje jakási nelogičnost děje. Nápad založit film na dilataci času a jejím dopadu na lidské vztahy je skvělý, stejně jako obraz umírající země na začátku filmu. Zbytek k tomu ale nějak nepasuje. V celém filmu jsou do hloubky prokreslené jen dva charaktery a i jejich jednání je nějaké zmatené. Nesedí ke zbytku filmu. V některých částech jsem naprosto netušil, co se právě děje. Od záveru jsem pak očekával nějakou geniální pointu. Přišla jenom pointa. Mimochodem, chápu, že základem filmu je fakt, že gravitace tam funguje jinak, než jak ji dnes známe, ale jejich představa černé díry a hlavně planety obíhající černou díru je spíše směšná. Nicméně, nechci jen vyjmenovávat nedostatky. Film, podle očekávání vypadá vizuálně skvěle a některé momenty, převážně v první polovině filmu, stojí za to. Hlavně vše, co se týká vodní planety. Jen jako celek to nedává smysl. ()

mine.slayer

Stále si kladu stejnou otázku, vážně 55. nejoblíbenější film? Jak je to možné, vždyť všichni jsme snad viděli Znamení, Kontakt, 2001 Vesmírnou odyseu, nebo se pletu? Proč o tom vlastně uvažuji? Je to jednoduché, Interstelar je výplodem 12ti letého dítěte fascinovaným zmíněnými filmy, jehož taťka zařídil aby se ty nejlepší scény zkopírovali a nahráli s jinými herci. Další stopy myšlenkových pochodů 12ti letého děcka kupříkladu situace "Pojďme přistát na očividně neobyvatelné planetě bude bžunda ne? Atd. atd. Film zachraňuje až konečné rozuzlení, no je to škoda mocná myšlenka zprzněná neschopností tvořivé imaginace. ()

ragtime

Tak si spoločne sadnime a popátrajem v pamäti, kedy Christpher Nolan naozaj natočil zlý film. Je to film, ktorý má zopár hluchých miest a dier v logike, ale celkový dojem je veľmi hlboký a vždy, keď si na neho spomeniem, mám chuť si ho hneď pozrieť znovu a nechať sa opantať atmosférou a skvelými hereckými výkonmi. A opäť mi nedá podotknúť. Matthew... Ty si úkaz. A potom, že zmŕtvychvstanie nie je možné. ()

flouny8

Film má skoro 3 hodiny, které by se daly rozdělit asi takto: 90 minut totální nudy, 30 minut napětí a zbytek je totální sračka, kterou mohla vymyslet jet chorá mysl frčící na tvrdých drogách. Vrchol všeho je McConaughey za knihovnou, strkající do knížek. To už sem se hodně smál. Sračka, brak, nesmysl. Jestli jste aspoň trochu normální (ne jako místní asociálové, kteří budou ještě dlouhé roky masturbovat u závěrečných titulků), tohle si ani nepouštějte. ()

Archvile

Po vzhliadnutí mi vôbec nedošlo že toto je najlepšie Sci-Fi minimálne tohto roku. Po takmer dvoch mesiacoch od prvého v zhliadnutia som si už nevedel spomenúť na názov filmu, ale jeho dej mi stále "vŕtal" v hlave. ()

littlelight

První polovina filmu mě bavila a držela si mou pozornost, ale pak se celý děj jaksi zvrtl a šel do kytek. Na jednu stranu se tvůrci snažili o co nejvěrohodnější simulaci lomu světla v černé díře, avšak to bylo z přísně akademického pohledu asi tak vše. To, co přišlo poté, a samotný závěr filmu, byla ryzí spekulace a naprostá fantazie. ()

Juratt

Nolan prostě umí. Další film s nečekaným rozuzlením a tentokrát chvílemi i silně emotivní, rovněž díky skvělé hudbě geniálního H. Zimmera. Podle popisu jsem myslel, že mě tato tématika nebude zajímat, ale film mě vtáhl hned od začátku. ()

Nepharit

Po několika dlouhých letech jsem viděl inteligentní sci-fi a ne akční splácaninu s přehršlem efektů na úkor příběhu. Tento film má co říct a upřímně doufám v nějaké pokračování. Dokonce se troufám tvrdit, že jde o nejlepší sci-fi od doby kdy Kubrick natočil 2001 Odysseu. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)