Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

smutny

Pouze pro milovníky scifi. Tenhle film začne chutnat až po minimálně třetím přehrání a je úžasný, pořád je co objevovat. A výjimečná hudba od Hanse Zimmera, lepší je si ji pustit v té nejlepší kvalitě na CD ()

libi666

Film, na který se budete dívat s otevřenou pusou. Film, co budete chtít vidět znovu. Film, který udrží vaši pozornost od začátku až do konce. Film, který možná ani na podruhé zcela nepochopíte. Filmové sci-fi, které se zanedlouho může stát realitou. Film, který vás donutí zajímat se o fyziku. Film o vesmíru, u kterého budete mít pocit, že tam skutečně jste. ()

Duffman 97

Opět Nolan a opět vynikající film.Nevím jak to ten chlap dělá že každý jeho je film taková pecka.Scény ve vesmíru a na planetách jsou opět precizně natočeny a o skvělé hudbě Hanze Zimmera ani nemluvě.Je dokonalá.Herecké výkony Mathewa MC Conaugeyho,Michaela Caina a Mata Damona jsou skvělé.Scénář také byl slušný.Takhle má vypadat pořádné sci-fi.100%. ()

Jardinnn

Vesmír je něco úžasného. A tento film je úžasný úplně stejným způsobem! Bavil jsem se v kině od začátku až do konce. Nolan + Zimmer , tihle dva jsou opravdu sehraný tým! ()

warpmike

Přelomový snímek z dílny Ch. Nolana, kvalitně zachycuje nejen to, jak v současnosti fyzikové a astronomové chápou současný vesmír, ale i to, co i ten nejzhýčkanější z diváků sci-fi chce. Film má kvalitativní zpracování a cit pro technický detail se prolíná prakticky každou scénou. Film si zahrává s našim chápáním fyzikálních zákonů a jako vůbec první srozumitelně poukazuje na fakt, že vesmír není tří nebo čtyřrozměrný, ale že je mnohem složitější. I bez zbytečných spojlerů můžu jistě říct, že film nekončí nikde uprostřed, ale že je přiměřeně dohrán způsobem, který mu otevírá prostor pro naše několikadenní následné uvažování. Ačkoliv byl film několikrát oceněn, jedná se dle názoru mnoha kritiků o v současnosti jeden z nejméně doceněných snímků. Hudba od H. Zimmera je pak již jen pomyslnou třešničkou. ()

Vestor

Já tomu Nolanovi asi nikdy úplně nepřijdu na chuť, ty jeho samoúčelně megapompézní scény, kterými se snaží maskovat impotenci scénáře. Ano je to hezky natočené, ale dohromady to vlastně nedává smysl. Zaujala snad jen úvodní myšlenka, kdy dětem ve škole cenzurují technologické úspěchy minulých dob, protože ve zkrachovalé budoucnosti jsou potřeba hlavně traktoristé a na vědu nejsou čas ani peníze. ()

cobr4in

Interstellar nie je dokonalý, je občas trochu kŕčovitý, so zvláštnym, pre sci-fi nie úplne typickým prostredím, herci sú v niektorých scénach akoby zviazaní a nehrajú naplno. Pred zhliadnutím som mal obavy z nevyužitého potenciálu zvolenej témy, no mýlil som sa. Námet i jeho využite je perfektné. Možno by ale filmu prospela dlhšia stopáž (áno, skoro tri hodiny sú málo), prípadne rozdelenie do niekoľkých častí, v ktorých by sa naplno ukázala krása tohto eposu. Napriek všetkému na mňa tento film zapôsobil tak, ako sa to už roky nepodarilo žiadnemu inému. Dojemný, fascinujúci a s dokonalou hudbou. ()

toxicpony69

Zo začiatku sa mi film pozdával ale potom som sa začal dosť nudiť ...neviem čím to je ale Nolanove filmy mi prídu nudné a herecké výkony ma tiež nenadchli a taktiež tam bol dosť blbí scenár ()

pantokrator

Miluju filozofující Sci-Fi. Toto je však do filozofujícího hávu zabalený nesmysl. Nelíbilo se mi to. Vůbec. Kontrolní dotaz: Životu na Zemi hrozí jakási zkáza. Ta zkáza se projevuje tak, že kromě nějaké prachové bouře se nic zvláštního neděje. Jak by asi lidi, bezradní nad jakousi zcela fiktivní hrozbou na své známé, osvědčené a podle všeho stále zcela obyvatelné matičce, chtěli obydlovat neobyvatelné, nehostinné a pusté jinoplanetární světy? Fakt si někdo myslí, že něco tak nákladného jako výroba raket schopných vynést velkou loď na meziplanetární cestu, a tak nápadného jako jejich starty, by se dalo udržet v tajnosti? Kam se poděl zbytek lidstva, že se vše odehrává někde na americkém středozápadě? ()

PRASÁK

Tohle je epický filmový sci-fi dílo, který trvá 162 minut. Poprvý jsem ho viděl na vobrovským plátně s českejma titulkama 26. ledna 2015, kdy jsme na něj zašli do kina CineStar Anděl v Práglu. A již tehdy na mě silně zapůsobil. Je to můj nejlepší film roku 2014. 22. února 2015 na 87. předávání sošek Oscar tenhle snímek vyhrál pouze v jedný kategorii, a sice Nejlepší vizuální efekty. Výroba tohodle filmu stála filmový studia Warner Bros. a Paramount Pictures 165 miliónů dolarů a snímek dosud vydělal 678 miliónů dolarů. Tomu se říká zisk! Stojí za ním britskej režisér Christopher Nolan, kterej má na svým triku filmy jako: Sledování, Memento, Insomnie. Batman začíná, Dokonalý trik, Temný rytíř, Počátek nebo Temný rytíř povstal. A ješté bych dodal, že je tu i jistá paralela mezi filmy „Interstellar” a „2001: Vesmírná odysea“ – v roce 1968 to byl film (režisér Stanley Kubrick) i román (spisovatel Arthur Charles Clarke). Znáte taky?? ()

Dstar

Pro odborníky na kosmologii jedno ze zajímavých sci fi.Pro mne po Kontaktu druhé nej.Zajímavý děj dobré herecké výkony a velmi působivá myšlenka dělají z tohoto snímku vysokou kvalitu a částečně i možnou realitu.Efekty (např let kolem horizontu událostí a pod.) ztvárněny na jedničku.Nebo jinak napsáno: kdo ze scifistů neviděl tento snímek,není scifistou:) ()

Tomas129

Pozor, obsahuje jeden malý SPOILER na konci! Naprosto strhující podívaná! Ze začátku jsem sice až tak odvařený nebyl, ale ono to během filmu přijde. Perfektní zpracování co se fyziky a vesmírných jevů týče. Není to nic nudného, naopak je to napínavé až do posledního konce. Závěr sice s tou černou dírou byl takový trochu už mimo, ale na druhou stranu nikdo nevíme, co je za horizontem událostí, že? Proto si Nolan mohl dovolit cokoliv a krásně to všechno spojil, aby to dávalo divákovi smysl :-) ()

Kamzicky

Zajímavé ikdyž konec je takový divný až nedořešený. Líbí se mě jak si pohráli s vlastnostmi jednotlivých planet a i děj má spád a dobrou myšlenku takže krásná 4tka :) ()

megacik

Toľko to naťahovali, že mi až nestihli podať to podstatné. Zažil som dve hodiny silného napätia, počas ktorých som začal čím ďalej, tým viac pochybovať, že sa dočkám poriadneho vysvetlenia, hodného toho čakania. Poslednú pol hodinu som neustále pozeral na čítač, a dúfal, že konečne k tomu dôjde a nenechajú si posledných pár minút na to, na čo som sa najviac tešil. Ale nie, oni sa nejakému vysvetleniu takmer úplne vyhli, všetko pre mňa podstatné preskočili, a namiesto toho na konci ukázali babku, ktorá je supervýznamná tým, ako všetko za mladi vedecky pochopila a postavila superloď, ktorá práve zachraňuje civilizáciu. Vysvetlením akože mal byť LSD trip astronauta do čiernej diery, cez ktorú sa mu podarilo naťukať vedeckú správu v morzeovke do minulosti cez hodinky svojej dcéry. No a potom ho NEJAKO zachránili. Keby som nepoznal reálnu predlohu záchrany civilizácie, ktorú som videl v dokumentoch, tak by som bol veľmi veľmi sklamaný.....no ale nadšený tiež nie som. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)