Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

pichta

Toto je jeden z filmov, pri ktorom mam úplne zmiešané pocity. Technicky krásne prevedenie, občas mala logická chyba režiséra, no inak je to film, ktorý vas prenesie myšlienkami niekde inde. ()

gezko

To aj vy ste boli po konci, že WAW? Myslím tým waw na 55%, že aký zaujímavý film a waw na 45% to čo bolo? (niekto si dal od druhej polovice trochu hašiša?). Aj na druhý deň po zhliadnutí som stále rozpoltený, či mám tento film velebiť, alebo len tupo civieť do bedne. Boli tam veci, ktoré stáli za to, ako napr. silný moment, keď McConaughey opúšťal rodinu. Ale na druhej strane tá vec s tou piatou dimenziou, keď posielal morzeovkou odkazy dcére, to bolo ako keď sa deti učia kresliť v škôlke a nejaký sfetovaný umelec to vezme ako majsterštuk. Z môjho pohľadu by filmu pomohlo, keby skončil presne tam, ako McConaughey skočil do čiernej diery. Tam šlus a nechať otvorený koniec, nech každý rozmýšľa nad tým, či to prežil, či to prežilo ľudstvo a pod. Ale potom by to slaboduchí amíci asi nespracovali. Preto tam bol pridaný výslovne pozitívny a polopatistický záver (posledná 1/4 filmu) a to mi berie úsmev z tváre. A preto sa moja rozpoltenosť z tohto filmu prenáša aj do rozpolteného hodnotenia. PS: no matter what, i would never leave my kids behind.... ()

surprise

Jednoduše sofistikovaná scifi, vtahující jak černá díra, která je prostě o tom, že věřit se má jen lásce. Omlouvám se za takový spoiler, ale jak vidno, on to každý nepochopil. ()

Wartord

Pozor, po dlouhém odkládání a nekolikerém vypínání uprostřed filmu přichází kompletní komentář od Wartorda! Americký inženýr a pilot vesmírných korábů pan Cooper se v totalitní Americe prokousává terénním vozem s píchlým kolem dvoumetrovou kukuřicí, jen aby ukázal, jak se dá touchpadem ovládat bezpilotní drone. To na úvod. Zatímco diktatura krmí lidi fake moon landingem, podzemní NASA se odhodlá k plánu A, vlastně A bylo vždy B. Za vším stojí profesor Brand, který mimochodem za dvacet let strávených ve filmu nezestárnul ani o píď, jen mu dali hadičku do nosu, dali ho na vozík a ostříhali ho, aby to tak vypadalo. Cooperovi na začátku nakuká, jak je to krásný zachránit lidstvo a jak je krásné zajistit dětem slibnou budoucnost, a proto ho nechá vypravit se na cestu bez nějakého většího bezpečnostního školení, Cooper ovládat moderní technologie přece zvládne bez jakékoliv průpravy. Vrcholem má být planeta doktora Manna, který prý našel pro lidstvo nový domov. Ale ještě předtím se hodinu cestuje vesmírem a zdolávají kilometrové vodní vlny na mělkém balatonu kdesi na nějaké vodní planetě. Nicméně potom všem se z Manna vyklube Matt Damon a pěknej prevít, kdy jeho chování prostě neodhadne ani ten nejzarputilejší psycholog na světě. Proč prostě neřekl "Sorry lidi, lhal jsem vám, ve skutečnosti jsem jenom chtěl zachránit. Jsem zbabělec já vím..." Ne, on se rozhodne lidstvo slepě zlikvidovat nedomyšleným plánem. Jak si mohl myslet, že mu to vyjde? Po vesmírné honičce a následném odpálení vesmírného nosiče se Cooper rozhodne na všechno vykašlat a hupsne do černé díry a místo singularity objeví....knihovnu. Nasleduje pár slzy dojící scény a potom, tadá, konec, závěrečné titulky. Chápu ten čtyři roky připravovaný scénář Jonathane, ale relativistickou astronomii nenastuduješ sjížděním wikipedie. Film, který nám má říct, že cestování vesmírem je k ničemu a že bychom raději měli zůstat nohama na zemi a zanechat romantických představ, že až zemi jednou definitivně zdevastujeme, tak se jednoduše přestěhujeme jinam, se bez černých děr obejde. Hraje si to na bůhví jaké hluboké existenciálně-vědecko-fantastické dílo, ale já bych teda zůstal u toho existencialismu. Diváci, zapomeňte na nějakou fyziku a nebuďte smutní, že to nechápete. To totiž nikdo nechápe. A hlavně nikdo neví, co se stane při pohlcení černou dírou. Rozhodně nečekejte nějakou knihovnu, z které můžete házet knihy na zem. Co se stane, to nikdy nepoznáme. Lidstvo je tak malichernou záležitostí v životě vesmíru, že si my sami musíme pomáhat kulturními záležitostmi. Jedna hvězda za vynechání CGI, jedna hvězda za Zimmera (což klobouk dolů) a jedna hvězda za Murph, ale tu malou, ta stará husa mi leze už na nervy všude kde se objeví. O čtvrté hvězdě budu uvažovat, až se ocitnu jednou v černé díře a budu přitom vzpomínat na tento film a možná jeho emociální hodnotu a pozitivní účinek na duši před smrtí docením. ()

NeOn1702

Absolutně dechberoucí a strhující výpravná podívaná s tím nejambicióznějším scénářem, jaký jde vůbec vymyslet. Od režisérské a herecké práce až po vizuální efekty jde o jeden z nejkvalitněji zpracovaných filmů, který jsem kdy viděl. I přes veškerou řemeslnou dokonalost je ale největším tahákem příběh. Toto vesmírné dobrodružství za záchranou lidské rasy, které je provázeno dojemným vztahem otce s dcerou musí dostat každého. Ve filmu je zkrátka vše a podle mě se jedná o jeden z nejpozoruhodnějších a nejepičtějších filmů vůbec. ()

BesnaSrnka

Na to, aby sa vám tento film páčil nad ním nesmiete začať premýšľať. Spočiatku som s filmom veľmi bojoval, ale potom som vypol hlavu a celkom som si ho užil. Vizuálne strhujúce. Myšlienka s láskou pekná, ale inak je to filozoficky obludné. Vôbec by mi nevadilo, keby mal Interstellar aj štyri hodiny ak by situácia na Zemi by bola exponovaná podrobnejšie. Akékoľvek porovnávanie s Vesmírnou Odyseou je mimo misu, lebo Interstellar nie je viac než letný blockbuster(čo sa tvári inteligentne, ale nie je) a vzhľadom na tému je veľká škoda, že ani nemal ambíciu byť niečim viac. ()

tulen

Nuda a vykrádání Kubricka se nakonec změní v naprostou slátaninu s takovou spoustou nelogičností a chyb, že se už nedá označit jako sci-fi (VĚDECKÁ fikce), ale maximálně jako fantazie.Všechna ta post/preapokaliptická sci jsou už únavná a vykradají jedny druhé. Asi nejlidštějši postavou celého filmu je vtipkující robot-krabice. ()

kodwin

Prvních čtyřicet minut na Zemi celkem nuda, dalo se zkrátit na polovinu. Objevování planet bylo skvělé, ale konec zase vyzněl divně. Od Nolana jsem čekal určitě víc. ()

Rhea

Pro mě značné zklamání. Šla jsem do kina poměrně navnaděná, protože recenze byly velmi dobré a každý, kdo to viděl, byl okouzlen. Navíc mi je blízká oblast astronomie a vesmíru, takže mi nelze vytýkat nepochopení pro sci-fi. Bohužel už od prvních minut filmu jsem cítila, že něco není v pořádku a přesvědčila jsem se, že jsem zřejmě úplný mimoň, protože nevěřím, že by se lidé jako já, kteří tak často nesdílejí hromadné nadšení pro nějaký současný film, vyskytovali ve větším množství. Opravdu mi není jasné, jak může tolik lidí sežrat i s navijákem takhle nelogický a sladkobolný příběh. Vždyť tam skoro nic nedávalo smysl, něco se stalo, následně se to popřelo, vůbec to nedrželo pohromadě, herci průměrní (já vážně nerozumím tomu hypu kolem McConaugheyho a Hathawayové, podle mě nic nepředvedli... když to srovnám s herci, na nichž jsem já vyrostla: Newman, Al Pacino, De Niro, Hoffmann, Streep..., z českých třeba na Hrušínském a Čepkovi, tak fakt nemohu přidat svoji ódu na jejich herectví). Opravdu neuvěřitelná byla ta záležitost s černou dírou, to jsem skřípěla zubama a snažila si celou dobu říkat: klid, je to prostě sci-fi, nějaká umělecká licence. Z kina jsem odcházela otrávená jako šváb a říkala si, jestli se nad sebou fakt nemám zamyslet, když mě nové filmy vůbec nezaujmou, jsou plné hloupých dialogů, hodně chatrných příběhů a herců, co neumějí hrát. ()

Tumbik

Typicky nolanovské... nic ohledně vědy jsem (červí díry, černé díry, 5. dimenze, či co tam ještě bylo) nepobral... bylo to neskutečně komplikované. Ale za všemi těmihle planetami, galaxiemi se skrývá velmi jednoduchý srdcervoucí příběh o silném poutu otce a dcery... nádherný film, neskutečné efekty a Zimmerova hudba je taky jako z jiného světa - absolutní dokonalost... :-) ()

MarekT.

Vesmírných odyseí bylo natočeno mnoho a ještě víc jich určitě v budoucnu natočeno bude. Ale Interstellar mezi tím vším vyčnívá. Svým propracovaným příběhem, který nutí uvažovat o věcech za hranicí našeho chápání. Dechberoucími hereckými výkony, které věrně ilustrují situace, do jakých se ještě žádný člověk nedostal. A působivou manifestací nezničitelného lidského ducha, který dokáže překonat všechny překážky. V "post apokalyptickém světě" ve kterém postupně dochází potrava, se potkáváme s Cooperem. Cooper je osamělý maják, pozůstatek dob dávno minulých, kdy byl člověk tvorem všemohoucíma lidské vědomí a znalosti nikým a ničím nespoutané. Tyto doby už jsou dávno pryč, choroby ničí jednu zemědělskou plodinu za druhou a lidstvo se soustřeďuje jenom na jediný cíl. Přežít. To znamená vyprodukovat co nejvíc potravy a jakékoliv jiné lidské aktivity jsou považovány za zbytečné. Uprostřed tohoto nehostinného světa objeví Cooper za pomoci gravitační anomálie základnu (už téměř zapomenuté) NASA a rozhodne se zúčastnit projektu, který má lidstvo zachránit. Bratři Nolanové napsali působivou podívanou, ze které naskakuje husí kůže. ()

PoprockCZ

Z filmu mám rozporuplné pocity. Z hlediska střihu a logičnosti je film velmi zmatený a těžko pochopitelný. Moment naprostého nechápání střídá druhý. Na druhou stranu scénář je i přes své nesmyslné části emocionálně velmi silný a musím říct, že konec filmu mě opravdu dostal jako snad žádný jiný film, a to jich vskutku bylo jen pár. Velmi se mi líbí námět o relativitě času. Neskutečný paradox (v závěru filmu) a zároveň krásná i smutná věc se nám odehrává před očima během pár minut, neskutečné. Nakonec s odstupem jednoho dne přeci jen přihlížím k filmařsky technické části já, které nedovoluje, za veškerý informační šum vzniklý přestřihy a složitými dialogy, film ohodnotit 5*. Vlastně je to řemeslně průměrný film o záchraně lidstva, ale z hlediska emocí a závěrečného feelingu se přeci jen vyšvihuje o příčku výš. ()

Nessak

3 hodiny - dokonalé zábavy! Sci-fi - na kterou s Vámi bude koukat Vaše holka. Budete fandit, držet palce, rozčilovat se a dvakrát budete potřebovat kapesníky. Oba dva. Famozní záběry a přesný hudební podkres. Díky ()

xthomascz76

Už jsem to viděl několikrát a ještě určitě několikrát uvidím. Slušné obsazení, fantastický soundtrack a vizuál. A navíc, velkorozpočtových sci-fi není nikdy dost :) ()

Armat-M41A

Když jsem viděl Memento a Insomnii, řekl jsem si: "Ok, není to špatné." Pak přišel Batman a Dokonalý trik a bylo to mega (ač jsem fanda Batmana od Tima). Ale pokud jde o Počátek a Interstellar, to už nemám slov. Nolan mi neskutečně provětral myšlení a aktivoval místa v mé hlavě, o kterých jsem ani netušil že je mám. Proto jsem si cestu vesmírem vychutnal v kině 2x během jednoho týdne a dal bych si to klidně ještě jednou. Neskutečná pecka podpořená neskutečnou hudbou která mi v mp3 dělá společnost při běhání v parku už dlouhou dobu. ()

Reall

Interstellar.. jeden z opravdu mála filmů, kterej mi dal opravdu zabrat. Po shlédnutí jsem asi, ještě tři dny přemýšlel, co se tam sakra vlastně stalo. Miluju "mindfuck" filmy a tohle je zatím ten nejlepší z nich. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Když se mě zeptáte: "co je pro tebe nejlepší filmovej zážitek...." Automaticky se mi vybaví Interstellar. Pokud máte rádi sci-fi, total mindfuck a nevadí vám, že jsou ve filmu (mě osobně nic nudného ve filmu nepřipadalo) nudné chvilky a stále jste Interstellar neviděli. Nechápu, co ještě děláte na csfd, neváhejte a "zkoukněte" tohle dílo ;-) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)