První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiálny text distribútora)

Hillock

82 %? Jste spadli z višně, ne?! Takhle odfláknutý film jsem dlouho neviděl. Ani jedna z postav nevyvolává žádné emoce. Očividně jste viděli úplně něco jiného než já. Scénář není špatný, ale samotné zpracování na filmové plátno je nemastné neslané. ()

neoBlast

Žádná chapadla, ostré zuby a velké ostny, ale lidskou podobu mají ty největší zrůdy. Stejně jako Marcia Gay Harden v Mlze, tak i Catherine Keener se proměnila v absolutní monstrum, ztělesnění zla v jeho nejstrašlivější podobě, které nám nahání hrůzu svojí uvěřitelností a blízkostí. Mrazivost Amerického zločinu roste každou sekundou a společně se Sylvií si protrpíte devadesát minut všechna příkoří jí způsobená - a budou pro Vás, stejně jako pro ni, nekonečné! 90 % ()

kurcatovium

Pět hvězdiček není za kdo ví jaké filmařské umění, ale za věrné přenesení naprosto nelidského příběhu. Z mého pohledu zajímavé komentáře např. AngelAngie, Shadwell, Hakha, ... Tohle musel napsat život. ()

LadyDevil

Uuuf, to byla teda síla...nedovedu si představit člověka, se kterým by takový příběh nehnul. Na co podle mého ale film nejvíce poukazuje - kromě vyšinuté Gertrudy - je zbabělost a vlna, která strhne lidi. Je až neskutečný, že se ke krutýmu týrání přidaly DĚTI, kamarádi, spolužáci z okolí a pak u soudu jen tak jakoby o nic nešlo prohlásily, že vlastně nevěděly, proč se taky přidaly...no a zbabělost sestry Sylvie. Zarážející je taky bezbranný odevzdání, který u hlavní hrdinky Sylive nastoupilo vlastně hned od začátku - je to k nepochopení, žádný vzdor, vzpoura, chuť to Gertrudě oplatit..nevim, ale nezdá se mi zvláštní, že se ve mně i jako v divákovi zvedala agrese a při situaci, kdyby mi někdo pálil žváro o ruku, by se někde uvnitř určitě ozval určitě obrovskej hněv...trošku mi to připomnělo Dogville, kde byl postoj hlavní hrdinky taky k nepochopení, vlastně i lidi se tam zachovali podobně křivě jako v tomhle snímku. Líbí se mi, že je to natočený reálně, ostatně (a o to víc je příběh šokující) je to taky podle skutečný události..ale šílený, šílený. Kde se to jen v člověku bere? ()

VittaBella

Snímek se podíval na zajímavé téma, ale mohl si s ním více pohrát. Vznikl akorát průměrný thriller s vynikájícími herci. Nevím, proč jsem si nikdy předtím nevšimla Catherine Keener, role se zhostila skvěle. Trochu mi do filmu neseděl fešák James Franco. Jinak bych z tohoto filmu udělala větší psycho, nějak málo jsem ten tragický příběh prožívala. ()

danoo

„A m e r i k a. N á d e j . a . z ú f a l s t v o," napísal kedysi Josef ŠKVORECKÝ a tento film si všíma práve druhý aspekt amerického života, a síce brutalitu, fanatizmus a ľahostajnosť. Celkom impresívne. Po celý čas ma ale iritovala skutočnosť, že tvorcovia nevysvetlili kedy, ako a prečo sa zo Sylvie stala odovzdaná mučeníčka pasívne prijímajúca svoj osud. Odporuje to všetkému, čo bolo na tému človeka v totalite napísané od Prima LEVIHO cez FRANKLA až po POPPERA, ARENDTOVÚ a pod. *SPOILER*: Trest by si zaslúžili aj rodičia, minimálne za zanedbanie starostlivosti, veď kto normálny by už len nechal svoje deti u neznámej, no očividne radodajnej, nezamestnanej alkoholičky? ()

lennyd

Rodiče malých sester, Jennie a Sylvie musí na čas odcestovat, a tak jim přijde vhod nabídka sousedky, svobodné matky Getrude, která ač vychovává svých sedm dětí, tak že se na čas o Jennie a Sylvii postará. Dívky jsou nejdříve z nové rodiny naprosto nadšené, ale když začnou mezi "domácími" a přistěhovavšími rozpory - a Getruda bez zjištění pravdy věří svým dětem, začíná dívkám (a převážně Sylvii) jít o holý život. K jejím tělesným trestům se mimo Getrudy a dětí brzy přidává celé okolí ... Hledal jsem film na nedělní odpoledne, a náhodou má ruka padla zrovna na American Crime - a ač jsem hodlal při filmu dělat ještě něco jiného, nakonec jsem celou dobu hleděl s otevřenou pusou a s napětím čekal, jak to dopadne. Jeden z nejdrsnějších filmů který jsem kdy viděl, a který navíc podtrhuje to, že se vše co se ve filmu odehrává doopravdy stalo (celý film je tvořen z reálných výpovědí svědků u soudu) na mne tvrdě dopadl, že jsem nebyl schopen slov. Pokud je někdo toto vše schopen udělat jinému člověku (natož ještě dítěti), tak si nezaslouží žít - proto mne docela zklamaly nízké tresty zúčastněným :( Po filmové stránce je to každopádně film, na který se nezapomíná! ()

uiu

Během sledování tohoto filmu se mi udělalo špatně a pocit úzkosti jsem měla ještě dlouho po jeho skončení. Ono je celkem normální dát dítěti výchovnou facku, ale to, co se dělo v tomto filmu, to byl prostě hnus - típání cigaret o tělo, vytetování rozžhavenou sichrhajskou na břicho, že je prostitku a je na to hrdá, nebo být donucena strčit si před celou rodinou do vagíny láhev od Coca-coly? Brrr... Nejhorší na tom je, že to není žádná báchorka z pera scénáristy, ale krutá pravda, která se stala a v některých případech stále děje. Děti soudit nemůžete, ty udělají to, co jim autorita=matka řekne. Nedokáží ještě rozeznávat mezi tím, co je správné a co špatné, jen napodobují to, co vidí ve svém okolí. Takže když máma kope do Sylvie, co bychom si nekopli taky. Sama jsem se setkala s tím, že učitelka na základní škole šikanovala a zbytek třídy v tom pokračoval, když na tom nebylo nic špatného, když to dělala i paní učitelka. Tento příběh se mě proto hodně osobně dotkl. Škoda, že ji po nějakých 20 letech pustili... Jen mě rozesmála ve filmu malá chybka. Film se má odehrávat v roce 1965, jenže jak Sylvie dorazí na pouť za rodiči, vidíme stánek, ve kterém jsou plyšové hračky, které znázorňují Oslíka a Dračici ze Shreka. :D ()

Javad

Už ste videli akčák v ktorom by auto malo povedzme do niečoho naraziť, ale tesne pred nárazom by prišiel strih a scéna skončila? Nie? Tak keď si pozriete AN AMERICAN CRIME tak uvidíte krutý a sadistický film ktorý nie je krutý a sadistický. Ako je to možné? No pretože v tom najlepšom sa každá brutálna scéna skončí. Nevravím že bez detailného zobrazenia násilia sa dobrý film nezaobíde, no tu ide práve o to. O násilie. Násilie k nevinnému mladému dievčaťu. Tak prečo to nezobraziť? Šikovný filmár by scény mučenia presne načasoval, natočil ich vierohodne, ale pritom tak, aby to nepôsobilo na diváka dojmom, že tu ide len o ne. Lenže toto netočil šikovný filmár. A americký rating „R“ (mladistvým do 17 rokov prístup iba v sprievode dospelej osoby) je na smiech. Ešteže Ellen Page je taká dobrá herečka a dokáže zachrániť aj slabší film. ()

Pavlínka9

Sice jsem byla téměř po celou dobu filmu totálně nas*aná, jelikož jsem měla té "matce" chuť jednu vlepit, ale tímpádem u mě ten film jen ještě více stoupnul. Příběh o ženě, která nejspíše netušila, že existují určité antikoncepční prostředky k tomu, aby neměla plný dům dětí, a pak se na to ještě u soudu vymlouvá - no,pěst né na oko, ale přes celou hlavu! Krutost, nezájem a téměř až zalíbení - to z celého filmu přímo srší! Tvůrci si báječně pohráli s nejdůležitější scénou v závěru filmu, kdy mě po celém těle běhal mráz po zádech a jen jsem si přála, aby to "hrála". ()

venison

Ellen Page a Catherine Keener mám obě moc ráda.. Psychologická dramata přímo miluju.. Příběh byl velice silný.. Jenže nějak mi nešlo dohromady, chyběla tomu rovnováha, harmonie, nebo nevím.. Brát to jako dokument, dobrý, ale rozhodně to plně nepůsobí na city, pokud se člověk silou vůle nepřinutí představit si tu situaci na vlastní kůži.. Ten film, mě teda nevtáhl do děje a nenaservíroval mi ohňostroj emocí na stříbrném podnosu.. Příště prosím jiného režiséra.. :-( ()

geklon

Filmařina průměrná, i když jsem převelice vděčen za vkusnost a ohleduplnost při tvorbě scén, kdy zrůdné bytosti nehledě na věk, náboženské vyznání a pohlaví, tyranizují apsolutně bezmocnou mladou dívku. Detailní záběr na zohyzděného předloktí od típnutých cigaret bych vzhledem k celkově dost frustrujícímu průběhu téhle otřesné události, asi nerozdýchal a film bych přestal sledovat. Obě hlavní představitelky řadím k současně mým nejoblíbenějším. Z osudu postavy ztvárněné E. Page mi bylo niterně těsno. U C. Keener mě ani nepřekvapuje, že napoprvé roli odmítla, ve výsledku by jí člověk chtěl udělat to samé, i když se ve filmu objeví náznaky toho, že je ta ženská chudák nemocná a to bezpochyby byla.... proto zavřít do chlíva a už nikdy nepustit............ Doporučuji na didaktické promítaní na základních a středních školách..... Netolerovat mladistvé násilí, v zárodku hned utnout. ()

LittleJohnny

Film zejména těží ze silného a hlavně otřesného případu, který se stal v 70. letech ve státě Indiana. Snímek je nasáklý atmosférou nevinné dívky, která není schopná odporu... Dojemný zážitek, který si i přes všechny mouchy prostě zaslouží plnou palbu! ()

Wendy

Jeden z těch snímků s reálným základem, kde vám nezbývá než bezmocně přihlížet, jakých svinstev jsou lidé schopni, a s pocity prázdnoty, deprese nebo prostě vzteku se ještě nějakou chvíli po shlédnutí vypořádat. A Ellen Page? Jó, tak ta hrát umí. ()

Antek

Zlo v té nejčistší lidské podobě. Otřesný případ, který se odehrál v 60. letech byl opravdu horror a sledovat jeho dramatické ztvárnění není zrovna tím nejpřijemnějším filmovým zážitkem roku. Ovšem člověk se musí odprostit od toho, že třičtvrtina hlavních postav na plátně by potřebovala postřílet (hlavně ti malí fakani) -- byla to hrůza a nejhorší na tom je to, že se to STALO. Ale abyste natočili film, nestačí plátno znečistit psychickým a fyzickým týraním. Když chcete natočit intenzivní film musíte do něj vložit "oné cosi", co diváka chytne a nepustí. Tenhle film je ovšem chladným nevýrazným šperkem, který je sice ze všech stran poctivě vybroušený, nicméně jedná se pořád jenom o výsledek rutinního řemesla. Keener a Page podávají strhující výkony, ale na celkové bezvýraznosti tohoto filmového díla to nic nezmění ... ()

dANo

Mrazivý príbeh založený na skutočnej udalosti = 100%, herecké výkony dvoch hlavných predstaviteliek = 100%, filmové spracovanie, technická stránka filmu = 70%. Dokopy mi to dáva hodnotenie na úrovni 4 a pol*, ale nakoniec som zaokrúhlil dole, lebo som nemal zo sledovania až tak silný zážitok, ako pri niektorých iných filmových prepisoch podobných skutočných udalostí, kde som dal plné hodnotenie (napr. Changeling). Ale ako som už písal pri Junovi, tak mladú Ellen Page budem veru sledovať aj ďalej, lebo jej herecká kariéra má neuveriteľný potenciál a čoskoro z nej bude VEĽKÁ OSOBNOSŤ filmu. ;o) ()