Kocúr v čižmách

• Česko Kocour v botách (viac)

Verte tomu alebo nie, no legendárny šermiar Kocúr v čižmách nebol vždy verným spoločníkom zeleného zlobra Shreka. Dávno predtým, než vôbec došlo k ich osudovému stretnutiu v lesoch kráľovstva „Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial“, totiž sebavedomý Kocúr s neodolateľným prízvukom prežil množstvo zaujímavých dobrodružstiev! V tých časoch bol jeho nerozlučným druhom Hupky Dupky – čo sa však dramaticky zmenilo v deň, keď hrdého Kocúra bezcharakterne zradil a zapredal! Od toho hrozného dňa uplynulo už veľa rokov... A zrazu - možno osud, možno zhoda okolností, možno hlúpa náhoda – sa životné cesty Kocúra a jeho niekdajšieho najlepšieho kamaráta opäť pretnú! Práve v čase, keď Hupky s atraktívnou Cicou Labkou chystá rovnako brilantný, ako diabolský plán – chcú totiž ukradnúť hus, ktorá kladie zlaté vajcia! To sa však ľahšie povie, ako urobí, o čom sa nedobrovoľne zjednotené trio veľmi rýchlo presvedčí na vlastnej koži. (TV Markíza)

Terminator666

Myslím, že tento snímek má solidně napsaný příběh, který je vtipný a jsou v něm rozličné charaktery postav. Grafika spolu s hudbou nebyla špatná, stejně tak výkony herců. Bohužel to vše není tak dobré, abych mohl dát vyšší hodnocení než 3 hvězdy. ()

RoyBatty444

SLO dabing. Príbeh trochu rozťahaný. Trochu prekračuje hranice vnímania cielovej skupiny. Kocúr trochu naivný. anpriek tomu to má spád a dá sa pozrieť ako jednohubka. ()

Pavlo

Táto jednohubka poteší hlavne priaznivcov Shreka a mladých nenáročných divákov. Vcelku pobaví a úsmev na tvári nastolí. Mňau. ()

zeromen

Výborně udělaný animáč, lepší než zelený otesánek. Animáč na který se dá dívat pořád do kola, a vždycky Vás něčím překvapí. ()

Lucka07

Když opomenu pro mě nudný začátek, Kocour v botách je výborná rodinná komedie. Při vzpomínce na vejce Cvaldu, jak utíká ve svém zlatém vrzacím převleku, se vždycky zasměju. V tomto Kocour předčil Shreka. Vřele doporučuji starým i mladým. ()

lavache odpad!

příliš extrémní hodnocení, ale 5* dát nemůžu, páč jsem po shlédnutí tohoto skvostu měl chuť spáchat sebevraždu, už nikdy vejce před spaním. ()

Kinderr

Dobrý nápad natočit co se stalo před Shrekem. A jak byl malinkej tak měl taky krásný ty kukadla - skvělá scéna.Dobrý děj ač tedy trochu kopírovali pohádku o fazolých, ale to bylo záměrem. Škoda, že pak nebyl dořešen konec s Čiči a trochu nenastíněno jak pokračoval dál a potkal Shreka (nemyslím teď jako nájemný vrah jak bylo ve Shrekovi),ale jak se k tomu dotal. ()

carnacv

Působivá animace, krásné barvy a nádherné textury. Příběhově je to však pro staršího diváka neuvěřitelná nuda. Najdou se však i relativně slušné narážky. No co, je to přeci pohádka pro děti, těm se to snad líbit bude. ()

sha.piro

Musím říct, že sólová dráha Kocourovi svědčí mnohem víc, než "duety" se Shrekem. Nebýt toho Valdy (vejce), který mi jako jediný narušoval obdiv k propracovaným animacím právě svou obludnou "shrekovostí" (animátorsky byl úplně stejně "tupý" a nezáživný), byl by můj požitek z filmu mnohem větší. S čím si tu autoři ale opravdu skvěle poradily byla taneční (kočičí) choreografie a hravost, šarm i vtip. ()

dundu

příjemný standart animovaných filmů, který je vtipný a na pohled líbivý, ale nic z čeho by se člověk posadil na zadek. ()

Pythonator

Vynikající ukázka toho, jak lze uchopit vedlejší postavu, vyjmout ji z filmu a vhodit ji do vlastního. Málokdy to vyjde jako u tohohle kocoura. Rozhodně mnohem lepší než trojka Shreka. Kocour v botách funguje i jako dobrodružný film a závěr je nečekaně nepohádkový. Celé je to dospělejší než většina vtíravě dětinských animáků a tímpádem i lepší. Jenom to vejce mě jako postava děsně sralo. Zlatý osel ze Shreka. ()

Majrek

Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl - perfektní animace, promyšlený děj bez přeslazených happyendů, žádné přehrávání postav, frajeřina nastavená tak akorát, aby to neskřípalo, přitažlivé prostředí s pronikavou vůní Španělska, atraktivní charaktery, parádní hudba, nenucený humor, nechybí akční scény, každý detail propracovaný do nejmenších podrobností...prostě film, na který se rád podívám i po desáté (a to jsem ho skutečně viděl už nejmíň devětkrát..) ()

Kata.Smoliko

Existence mluvícího vejce ve zlatém latexovém oblečku mě natolik deprimovalo, že tento animák má o jednu * méně. Jinak za mě určitě lepší než Shrek. ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)