Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

Mr.Mick

Casey asi nachytal toho hereckeho umu oniečo viac ako jeho slávnejší brat Ben. On však zažiaril ako skvelý režisér ktorému odkazujem nech sa drží radšej za kamerou ako pred ňou, lebo mu to sakra ide. ()

Pitrsss

Ben Affleck překvapil. Čekal jsem všechno možné, jen ne něco do jisté míry velice osobního, čímž Gone, Baby, Gone bezpochyby je. První hodina je dost schizofrenní. Bezchybná kamera, krásné záběry na špinavé Bostonské ulice a to všechno podpořeno brilantní hudbou. Na druhou stranu mdlé herecké výkony (až na tradičně skvělého Eda Harrise) a scénář tak trochu bez nápadu, což zamrzí. Nicméně po hodině nabírá film druhý (a ne poslední) dech a s přílivem akčnějších scén roste i celková kvalita. Takovýchto (ne)dějových zvratů je tam několik. Možná i to má za vinu, že filmu chybí jakási ucelenost či nějaký element, který by to všechno držel pohromadě. S blížícím se závěrem se mi některé scény zdály být až přehnaně patetické a tak trochu i moralizující, což mi leze krkem. Nicméně Affleckova režie je povedená a přináší celkově příjemný, špínou nasáklý feeling, a to já rád. Na závěr můžu říct jediné...ani v deseti filmech mi Affleck nedokázal, že umí hrát, ale stačil jeden nevšední snímek k tomu abych uznal, že režijní talent tam asi bude. 70% ()

JM87

Tady Afflecka čekuju podruhé, protože prostě musím zkouknout člověka, kterej bude točit The Stand a myslím, že to nebude zas takovej průser. Tenhle film sice působí jako trojitá epizoda nějakýho levnýho televizního serialu a Benův brácha v hlavní roli na mě působí dost jako idiot (přirozená nesympatie), ale i přesto všechno to má atmosféru a hlavně NÁPADY... to už v dnešní době uvidíte u málokterýho filmu. Ten film má opravdu parádní know how a mít trochu větší rozpočet a lepšího hlavního hrdinu, tak by se za něj nemusel stydět ani lidi jako Darabount, Cameron a podobně. Uvidíme, co ještě tedy z našeho Beníka vyleze. ()

nikoletkaa

Co byste udělali vy? A co bych udělala já? Upřímně netuším. Vím ale, že konec mě opravdu donutil přemýšlet. Všechno má totiž své "pro a proti" a všichni musíme nést za své rozhodnutí následky - ať se zdá správné býti či ne. ()

Patrac999

Opravdu se hlavnímu hrdinovi za popravení chlapa vůbec nic nestalo?! První hodina úplně o ničem, zbytek filmu se to snaží nějak slepit dohromady, ale závěr tomu nasazuje korunu... Dal bych odpad, ale Freeman a Harris si to nezaslouží. ()

Nolanofil

Hlavne záverečných 20 minút si u mňa vybojovalo piatu hviezdu, po ktorých mi pripadalo nefér dať 4*. Pravdepodobne najinteligentnejšie napísaná dráma akú som kedy videl, ktorá má toľko silných momentov a situácií, že jedného by z toho pyclo. Klobúk dole pred Affleckom, jedným aj druhým. ()

Erik7595

Po The Town mi Ben Affleck znovu ukázal, že na režisérskej stoličke mu to ide veľmi dobre. Skvelý detektívny krimi triller, ktoré ma najviac prekvapil svojou nepredvídateľnostou a dejovými zvratmi. So skvelou mrazivou atmosférou ma dokázalo dokonalo pohltiť, herecky veľmi dobre dominujú Ed Harris a Morgan Freeman. Hlavná herecká dvojica postáv Casey Affleck a Michele Monaghan podali solídne výkony, avšak na ich mieste by som si vedel predstaviť herecky silnejších hercov, navyše som si na nich spočiatku musel zvykať, keďže ma úplne zo začiatku nepresvedčili. V záverečnej tretine, ktorú považujem za veľmi dobre vypointovanú a prekvapivú, celá zápletka dospeje k veľmi zaujímavému záveru, ktorý nastolí otázku, ktoré vo mne ešte dlho ostávalo aj po pozretí. Veľmi zaujímavý počin, ktorý vás udrží v napätí, dejovo pohltí a počas sledovania Vám pokladá viacero otázok, čo je správne a čo nie. Ako by ste sa zachovali na mieste hlavného hrdinu? Príjemné prekvapenie, takýto atmosferický krimi thriller, vynikajúco nakrútený som od Bena Afflecka nečakal, navyše keď ide o jeho režisérsky debut. Jediná výhrada teda putuje k hlavnej hereckej dvojici, ktorá síce nič nekazí, ale na ich mieste si to pýta výraznejšie herecké esá. Dojmy sú vysoko pozitívne. 90% ()

majec4

Polka filmu bola super. Sice klasicka patracka po zmiznutom dietati, ale Casey bol vyborny. Od polky som zacinal mat tusenie, ze kto bude ten "pachatel". :-) Zrazu nebol na obraze a vravim si: "Kde si chlape? Nebudes to Ty?" Takze, prakticky cely ten zaver som uz cakal ako sa k nemu dostanu. Po titulkach som si vsak uvedomil, ze ten scenar ani nemohol byt inak napisany. Skoncilo to tak, ako presne malo. Takze dnes za 5*. Mam rad Affleckovu pracu a tento film mozem bez problemov odporucit aj inym. ()

Muel

| Miramax Films | Zápletkou nezaujímavé, na debut režíjne pôsobivé, herecky veľmi dobré. Tak by som v skratke zhrnul Gone Baby Gone, ktoré sa veľmi snaží byť tou plnohodnotnou detektívkou plnou hrôzostrašných faktov a drsných udalostí, zlyháva však ale na príbehu, ktorý ma minul oblúkom. No proste som sa musel extrémne snažiť, aby ma film zaujímal. Ale ja to takto pri filme nechcem mať. Škoda, jeden z tých filmov, pri ktorých ma mrzí, že ich považujem skôr za priemerné kúsky. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

petikacka

Toto je zcela jednoznačný film s posláním "Co je vlastně správné" . Nechat dítě u matky i když je fetka nebo nepátrat po tom kdo ji unesl resp. pátrat, ale jak se posléze zachovat. A i když ji posléze vypátrám, tak jak se rozhodnu? Toto je pro mě poprvé, kdy jsem viděla film, který skončil úplně jinak než jsem si myslela. A to dokonce tak, že mi je z tohoto filmu fuuuuckt nevolno, poněvadž každý závěr je špatný...Za mě 95% ()

TheSpearCZ

V životě bych nevěřil, že se jedná o režisérský debut, tohle je z hlediska režie a kamery naprosto dokonale zpracovaný film, při kterém jsem si ale říkal, že mu po celou dobu něco chybí, nějaká památná scéna, která by celý scénář zařadila o patro výše. To jsem ale nečekal, že na konci dostanu jedno z největších kinematografických a životních dilemat, které jsem měl kdy možnost na stříbrném plátně zažít. I přes tohle velké pozitivum tomu ale pětku nedám, a to především kvůli ústřední dvojici, která mohla zahrát lépe. Casey dle mého není žádný extra herec, i když to může být čistě jenom můj pohled. Čisté 4* ()

from

Nemůžu si pomoct, ale tak silnej příběh se dal natočit mnohem lépe. Takže přestože mě Ben Affleck, coby režisér, překvapil, tohle chtělo někoho lepšího. Stejně tak kdyby Casey Affleck byl nahrazen někym lepším a stopáž byla zkrácena o 20 minut, mohla to být velká pecka... ()

Martyr

Meno Ben Affleck ma doteraz len odstrasovalo. Odteraz to bude opacne. Tento chlapik, ktory hraval ulohy povacsine Bckovych filmov sa tentoraz chytil ulohy za kamerou a vysledok naozaj stoji za to. Velmi silna drama o strate a vyrovnani sa s nou sa rozvadza do necakanych suvislosti a popravde neverim, ze to niekto cakal. Treba spomenut priam GENIALNE herecke obsadenie vratane jeho suslaveho bratricka, ktory vsak svojou postavou jednoznacne dominuje nad ostatnymi. Rok sa este len zacal avsak mam pocit, ze ostatni reziseri budu mat co robit aby ma dokazali presvedcit, ze 'Gone, Baby, Gone' nie je film roka z americkej produkcie. Na koniec zostava otazka. What would you do? 90% ()

strangercz

Tímto bych se chtěl omluvit Benu Affleckovy za všechny narážky jenž jsem na něj měl. Tento film je prvotřídně natočené drama které vás obmotá okolo prstu a nepustí. Závěrečná 20 minutovka je tak nabytá emocemi že by z ní mohly další filmy ještě dlouho čerpat. Jasných 5* ()

KOZLIK

Michelle Monaghan asi hrála křoví,vůbec tam nemusela být a nic by se ve filmu nezměnilo. Chvílemi se zdálo, že to bude docela zajímavé krimi drama, ale co se z toho vymotalo za nesmylsl, to nechápu. Neuvěřitelné příběhy stríčka Jedličky po americku. ()

isla

Boj,tazky boj.affleck sa nikdy nejavil rozvlacne,ale tento film taky rozhodne bol.reziserska prvotina bola opatrna,nezvladnuta,prilis priamociara aj ked chcela vykuzlit obraz snurok spojenych uzlom na ich konci.proti americkym vlajkam osobne zaujata nie som,len neviem cim to je,ze kazdy film,v ktorom v poslednej dobe je,je shit.sakel s peniazmi affleck vykopal skor,nez som ja vykopala sebemensiu motivovanost postav(rozumej nikdy).snaha ukazat moralku hlavneho hrdinu bola taka ako on a sice hrdinska,ale mne to pripadalo ako cira manipulacia s divakom.affleckovci sa ocividne rozhodli brnkat na strunky divaka co im sily stacia.nerozhodnost niekde sa zaradit,ci uz do dramy alebo ku thrilleru bola ocividna,a ked vravim nerozhodnost,nepripustam moznost,ze by to mohlo byt prelinanie sa zanrov.psychologia(ak tam vobec nejaka bola)z ostra nezaberala a slovo fuck samoucelne pouzite nenormalne vyrusovalo.o tom,ze by sa americania mali naucit artikulovat by sa dala napisat cela prirucka.kamera bola zvladnuta dobre,rezia priemerne kdezto pribeh zvladnuty nebol.ine spracovanie by mozno zarucilo,ze film nebude taky predvidatelny,a ze mi bude aspon trochu zalezat na osude maleho dievcatka.pri tomto style som si ani nezapametala,ako sa volalo.hodnotenie mi rozhodne stacilo,mozno keby sa dalo hodnotit vyrazom "cista vata a nic,len vata",tak to pouzijem... ()

P-puma-

Ben Affleck podle mě není nějak dobrý herec, ale jako režisér se v tomhle filmu vyznamenal. Zavede vás do chudinské čtvrti Bostnu mezi feťáky, dealary a policajty. V tomhle světě zmizí malá holčička s tváří anděla. Časem se odkrývá všelijaká tajemství a překvapující konec. Po skončení filmu mi vyvstala morální otázka jak bych se zachovala já a co je v podstatě lepší. Jestli něco stojí za shlédnutí tak je to tenhle film :) ()

77Ivana

Velice dobře natočené detektivní drama. Do teď nevím, jak bych se zachovala já, kdybych byla ve stejné situaci jako Casey Affleck. Ben Affleck dokázal, že jako režisér je mnohem lepší než herec. ()

jorgus

"maly" film o velkych vecech..film kde konec povysuje toto dilko na nadprumer a kde Freeman opet dokazal jak malo staci kvalitnimu herci prostoru ve scenari..posledni pul hodina se da popsat jedinym slovem..zazitek:) ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)