Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

Fr

Pohřešuje se malá holčička. Modleme se! Víte li něco, zavolejte…Pořád se usmívala…. U takovýchto filmů mám problém, že až moc prožívám děj. K mému milému překvapení, zde nic nepůsobí ,,nechutně“, snad jen myšlenka – zda a v jakém stavu ji najdou. Přesto pozdější skutečnosti mohou ve člověku navyklému normálnímu rodinnému životu vyvolat mírné deprese. O překvapení není nouze a C.Affleck je dobrej, až sympatickej. A jestli budete na konci vytočení do nepříčetnosti, uvědomte si, že je to jenom film a s reálným životem to nemá nic společného. My přece víme, CO JE SPRÁVNÉ A CO DOBRÝ SKUTEK… ()

EvilPhoEniX

Bad Baby Bad. Zklamání na plné čáře! Příběh je matoucí a nesouvislý. Ben Affleck režíruje stejně jako hraje- jako teenejdžr s poruchou pozornosti. Postavy byly nezajímavé,nemotivované a špatně obsazené. Dialogy bez náboje,klišoidní a nesrozumitelné. Celkově se mi film jevil velmi nudný až absurdní.Chybělo mi zde napětí i atmosféra. Nebylo zde skoro nic pozitivního! Affleck se uchopil špatného řemesla. Nebavilo mě to. 40% ()

novoten

Ten příběh vypadá jako klasika. Jeden zločin, který životy všech zúčastněných nejenom změní, ale od základů převrátí. A to za pomoci neustále se zaplétajícího scénáře, který je ale vyprávěn tak šikovně, že se při žádném zvratu nezačnete kroutit, co že jsme to právě viděli. A když už se náhodou něco podobného téměř stane, jako při klíčové akci v lomu, voiceover hlavní postavy vás hned ubezpečí, že v tom určitě nejste sami. Nejvíc mě ale překvapuje, jak rychle si mě příběh získal tak, že i přes jistou anonymitu a řadovost postavy Patricka jsem se o něj po pár minutách bál a všechna zásadní rozhodnutí s ním prožíval. Affleckova režisérská jistota je tak nejen pro žánr netušeným příslibem. ()

tron

„Chceš sa porozprávať?“ – „Už si nie je čo povedať.“ Silný film, ani sa mi o ňom nechce písať, lebo to bude znieť sucho. Vynikajúce herecké výkony, vynikajúca dospelá réžia Bena Afflecka, vynikajúca ošarpaná atmosféra štvrte, kde „každý trocha stratil sám seba“ a v prvom rade vynikajúci scenár. Všetko má zmysel, svoje miesto a logiku, postavy konajú ako ľudia, ktorí nie sú dokonalými filmovými postavami, ale „všednými ľuďmi z mojej tvojej ulice“. Každý robí chyby, dobrí sú odvážni, len keď na zlých mieria zbraňou, inak sa ich boja. Motivácie zlých mrazia dobrými, no strašne do reality prevedenými, úmyslami. Činy/rozhodnutia všetkých týchto ľudí sa miesia v daždi a nezostáva miesto pre plač ani nárek, lebo v tomto zvláštnom svete je to zbytočné. Aspoň o čosi rozumnejšie som sa to snažil opísať vo svojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/drama/381-zbohom-baby-ioo- ()

B!shop

Fakt perfektni drama, tohle zvlad Affleck naprosto dokonale. Prvni hodinka filmu je v podstate cely patrani, takze se seznamime s postavama, zacnou vysetrovat a uzavrou pripad. No a behem druhy hodinky se postupne odhaluje par detailu, ktery vnasi vic svetla do pripadu a postupne vyplouvaj na povrch. A obcas to jsou fakt hodne necekany zvraty. K tomu si prictete naprosto paradni a sviznou rezii, perfektni herce v cele s Casey Affleckem a Edem Harrisem a vyjde vam naprosto dokonalej thriller, kterymu nedam tu patou hvezdicku jen o fous a to z toho duvodu, ze v druhy hodince precejen dej misty drhne. ()

dO_od

#95 Film, kterého si staří Affleckovi cenní asi ze všech filmů nejvíce. Kde jinde totiž najdete důkaz, jak moc talentu oba jejich kluci pobrali. Je to drsný příběh plný špinavých lidí a ne-příliš pěkného zacházení s dětmi, rozhodně ale plný překvapení a konstantně vysokého napětí. Povedené krimi a ještě lepší drama. Zápletka, kterou prostě budete chtít rozluštit. 7/10 ()

Slasher

Film, který hodnotím 3/4 a v podstatě bych vyzdvihnul jediný moment a to závěrečné dilema mezi tím ''správným'' a tím morálním. ()

movie

Když pominu fakt, že absolutně nevím co si myslet o Casey Affleckovi, tak mě GONE BABY GONE dostal ke kýženému morálnímu zamyšlení s verdiktem, že Patrick Kenzie je pyčus. // Beztak je to ale kus dobré filmařiny, zdá se že Dennise Lehane je dobrý materiál pro film (viz. Mystic River, Shutter Island). ()

RHK

Mladý soukromý vyšetřovatel s partnerkou hledá ve spolupráci s policií unesenou 4-letou Amandu, dceru narkomanky z rizikové bostonské čtvrti. Film končí zhruba načtyřikrát a pokaždé se znovu rozjede s novým rozuzlením, což poněkud snižuje napětí. Netradiční kriminálka sice vyřeší případ, ale nechává úmyslně otevřených spoustu morálních otázek k dalšímu zamyšlení. Především scény bostonského podsvětí a návštěva u pedofilů jsou vykresleny velmi solidně a naturalisticky - tam jsou si debutující režisér Ben Affleck i jeho bratr Casey v hlavní roli velmi jistí :) Trailery: http://www.csfd.cz/film/226199-gone-baby-gone-gone-baby-gone/videa/ ()

Boss321

Tak tohle jsem opravdu nečekal!!! Ben Affleck natočil brilantní drama, které ve vás zůstane na hodně dlouhou dobu. Musím konstatovat, že za kamerou mu jde mnohem lépe než před ní. Problém je, že si tímto filmem nasadil laťku hodně vysoko a hodně těžko se bude překonávat (nebylo by to poprvé, vemte si režisérské opusy Redforda, Costnera a Gibsona, kteří se dalšími filmy nepřiblížily svým Oscarovým debutům). Hodně zajímavý příběh o zinscenovaném únosu malé holčičky, který je konci hodně čitelný, ale to byl patrně záměr. Casey Affleck zvládl svou roly na výbornou a ani Morgan Freeman a Ed Harris, kteří hrají vedlejší role se určitě neztratili. Jeden z nejlepších filmů roku 2007 jaké jsem zatím viděl....... ()

pan Hnědý

Ben Affleck zacpal všem kritikům pusu a ukázal, že v režijním křesle mu to pasuje daleko více jak před kamerou. Navíc jsem už dlouho neviděl snímek s tak zajímavou zápletkou. Výborné (sice trochu předvídatelné) finále. ()

Kulmon

Nemůžu se zbavit pocitu, že tento film je jedno veliké kvalitně natočené klišé. Matka, která se nestará o své dítě, hlavní hrdina, který je schopnější než všichni policajti, podivné dialogy, kterým nikdo neuvěří. Všechny ty postavičky jsou typizované, nijak nevybočí. Prostě nalinkované podle pravítka. Ale zase abych jen nehaněl, Ben Affleck se jako režisér asi neztratí, jeho premiéra v režisérském křesle bude i tak vnímána kladně. Po rozmýšlení nakonec dám tu čtvrtou hvězdu. Své kvality film má. 70% ()

Jara.Cimrman.jr

"Nechci najít malou holku v popelnici." A já nechci prozrazovat děj, ale jen mezi námi ... v popelnici není. A víc o ději neprozradím, protože je to dokonalý a každej má právo pořádně si to užít. K tomu nejsou žádný informace potřeba. Za sebe jen dodám, že postavy byly skvělý a detektiv Remy Bressant byl prostě borec. Chtěl bych mít jeho nastavení dobra a zla a schopnost uplatnit ho v praxi. A ke zdejší nevyhlášený anketě ohledně morálního dilematu pana Kenzieho uvádím, že pro mě se o žádný dilema nejedná. Jsem si naprosto jistej tím, že bych se bez zaváhání zachoval úplně opačně. Správná věc totiž nemusí bejt vždycky správná věc. A o tom to je. ()

CheGuevara

Film o tom, že lidi se nedokáží změnit, mě však přes všechny své minipointy přišel jako rutinní žánrovka, co nosí dříví do lesa. A tak za pozornost stojí hlavně závěrečných několik minut, tomuhle se opravdu říká mrazivý konec. ()

EdaS

Brilantní kriminální drama s nečekaným přesahem. Affleck se vrátil ke svým kořenům - chudinská část Bostonu je vylíčena neskutečně přesvědčivě, včetně jednotlivých postav, které zde žijí, resp. přežívají. Herci jsou skvělí, včetně šťastně vybraných autentických "ksichtů", nejlepším pro mě ale zůstává Ed Harris - on prostě je životem omlácený polda před důchodem. Největším překvapením je opravdu citlivá, zároveň však pevná režie Bena Afflecka. Jeden by řekl, že se k takovému výkonu musí člověk propracovat. Bene, vyser se na hraní a toč! /DVD screener/ ()

H34D

Kdybych byl zlý, napsal bych, že Gone Baby Gone je chytrý film pro průměrného diváka, ale průměrný film pro chytrého diváka, protože mezi "ty lepší" nepřináší nic moc nového. Ben Affleck používá celkem ohraných postupů citového vydírání, kdy k hlavnímu hrdinovi přílepí hned od začátku milou přítelkyni, která ho doprovází doslova všude, jen proto, aby ho závěrečné dilema bolelo co možná nejvíc + unešená holčička je přesně ten typ s dlouhými blonďatými vlásky a medvídkem v ruce, který si o únos vyloženě "říká"... Ale proč to filmu vlastně vyčítat? Není to zápor, jen fakt. Film sice používá ohraných, ale za to dobře fungujicích prostředků. Kvalitní dialogy diváka spolehlivě zabaví i donutí k zamyšlení a také se mi líbila klidná kamera (zejména záběry během západu slunce a ten úplně poslední záběr), která ruku v ruce ladila s poklidným vystupováním Caseyho Afflecka. 8/10 ()

xxmartinxx

Až konec tomu dodává tu čtvrtou hvězdu, jinak je to docela táhlé. Opět se potvrdilo, že posledních 20 minut rozhoduje o filmu daleko víc, než celý zbytek. ()

Arx

Výborně zrežírované drama od Bena Afflecka. Spolu s Pokáním nejlepší drama roku 2007. Výborná režie, scénář, herci, kamera.. Opravdu nevím, co zásadního tomuto filmu vytknout. 95% ()

Pumiiix

Výborné Krimi/Drama, vypilovaný scénář do posledních detailů, skvělé herecké výkony Casey Affleck, Ed Harris a klasicky Morgan Freeman. Dobře zvolený je i soundtrack, filmu přidává na prožitku, celkově je snímek napráskaný emocemi a taky slovíčko ,,fu*k,, často uletí (nevadí). Gratuluji Benovi Affleckovi, v životě bych to do něj neřekl a myslím že by měl radši zůstat za kamerou, než si hrát na herce. 9/10* ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)