Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

Ricky_CZ

"I'M SAMUEL HELLO"...Tak přece. I přes svou značnou skepsi musím uznat, že toto téma ještě pořád není mrtvé, ale může kráčet dále. A k tomu příjemná dávka nekonfliktního humoru. 73% ()

mazadlo

Jestli někdo pochopil jak moderně točit tyhle ,,dokumentární" filmy tak to je Romero. Nedává nám pohled jen z jedné kamery za což velké díky. Navíc jsou situace kdy se kamera prostě vypne a nebo se aspoň snaží vysvětlit proč ji ten člověk nevypnul. Mám rád logiku a tohle mi přišlo dost logické a skutečné. Nemám rád pobíhání někoho s kamerou v místech kde se to hemží zlem , krví , vojákama apod. Ale tady to sakra funguje ...film má hlubokou atmosféru a je to prostě bomba! Kdo neviděl měl by rychle napravit - kéž by u nás vykvetl nějaký Romero. ()

Oyer

Romero téměř po půl století dostal zase chuť oživovat mrtvoly... Tentokrát s partičkou mladých, kteří se vlastně už od samého začátku nechovají zrovna normálně. Doprovází je jejich profesor, starý kořala, který je jejich spasitelem. Na můj vkus trochu nepřirozené. V některých situacích, do kterých se naši hrdinové dostávají mě přijde jejich chování trochu mimózní. Jinak ale nechybí napnutí. Koukatelné to vcelku je. ()

spiritus

Podle místních komentářů a hodnocení jsem čekal celkem dobrej "zombie" film, ale jaké bylo moje zklamání, když jsem shlédl závěrečné titulky. George Romero už je asi opravdu dávno za zenitem a nejlepší kousky už má za sebou. Začátek sice není špatný a vyvolává slušné napětí a je protkán celkem solidní atmosférou. Postupně ale, jak film plyne, padá kvalita dolů. Dialogy jsou otřesný, scénárista by měl spáchat rituální sebeoběobětování, aby vyrovnal své hříchy. Stejně tak charaktery jednotlivých postav, které se chovají debilně a nelogicky, dle všech možných klišé hororového žánru. Rádoby moudré průpovídky vypravěče, to celé korunují, protože jsou tak toporné a směšné, až to hezký není. Ale závěr, závěr ten to všechno korunuje. Závěr na mě působil přesně ve stylu "nevíme jak dál, tak to ukončíme." Debilita, naivita, klišé, nelogičnosti, tím vším je konec obdařen ve vrchovaté míře. George by se měl trochu profackovat a natočit konečně něco pořádnýho. Nakonec dávám slabé dvě hvězdy, za relativně povedenou první část filmu, ale popravdě, uvažoval jsem o jedný. ()

JM87

Romero byl už několikrát překonanej, a tak by se mohl začít snažit vymyslet občas i nějakej ten originalní děj, aby i po pár letech dokázal, že nepatří do starýho železa, ale jinak fajn podívaná, to se upřít nedá. ()

Oxymoron

Pane Romero, co to má být? Komedie nebo parodie? Na zombie horory jste odborník, o tom žádná. A chápu, že při té spoustě, co jste natočil, je dost těžké vymyslet něco nového. Ale tohle? Co všichni máte s tou roztřepanou kamerou, že jí najednou skoro každý používáte? A ještě tak nereálně, že je to vyloženě k smíchu (nevím, jestli jsem nějakej divnej, ale kdyby po mě šla mrtvola, tak kameru zahodím a utíkám, co mi nohy stačí a ne že budu ještě zabírat 1000 lidí okolo a křičet: Hej! Hej!). A co ten výběr herců? Hezká blbá blondýnka, hezká drsná černovláska, metrosexuál, škaredá studentka a šprtík. To jste snad kopíroval z nějakého nejbéčkovějšího teenage hororu na světě, ne? Zombie filmy jsem měl odjakživa rád, ale poslední dobou je to pořád jedno a to samé. Dávám dvojku a to jen za ty efektivní vyvražďovačky, které umíte dělat pořád nejlíp ze všech... Ale jinak tentorkát bohužel :( Váš oddaný fanda. ()

kecinzer

Dvě překvapení v jednom týdnu, to už snad ani není náhoda. Skvělá porce strachu, zábavy a morbidních situací. Jen žasnu, co se dá z tohoto tématu ještě vymačkat. ()

wampire23

Takže nás pán Romero potešil ďalším svojím kúskom. Bez nadsázky sa dá povedať, že George A. Romero je otcom, matkou, krstným otcom všetkých zombie filmov. Bez neho by sme boli ochudobnení o najlepšie kúsky v tomto skvelom subžánri. V najnovšom kúsku sa pán režisér vydal na trošku tenký ľad a natočil všetko na digitál, ktorý zažíva v poslednej dobe neuveriteľný rozmach. Nehovorím, že je to na škodu, len to už nie je určené širokému publiku, je to skôr nemainstreamové, čo však ulahodí filmovým fajnšmekrom, teda aj mne:D. Kvalita úrovne GORE je stále nadštandardná ako u každého jeho snímku, čo je základ. Tentoraz však pridáva aj dávku sebaparódie, ktorá snímok vôbec nezhadzuje, narozdiel od pokusov iných filmárov. Ponúka aj pár filozofiických myšlienok o smerovaní ľudstva, ktoré vytrhávajú film zo zaužívaných klišé B-čkovosti. So všetkým všade trošku netradičný počin z dielne majstra hororu, ale aj tak veľmi slušných 70%. ()

chalp

Aj po druhom pozretí som príjemne prekvapený, ale za tie neskutočne dementné a moralizačné kecy hlavnej hrdinky musím hviezdičku ubrať, prvý krát mi to až tak na nervy neliezlo, ale druhý krát mi to trhalo uši :) ()

waits

Velmi slaby Romero - nepresvedcivy a nedotazeny . Predne: kdyz si hraju na pseudokument, tak se toho drzim - neocekavam, ze uvidim druheho Greengrasse, ale poskakujici obraz vypovidajiciho "rezisera" na konci filmu do kamery, kdy mel cas na pripravu, s klasicky filmovymi obrazy v prubehu deje jsou v ostrem kontrastu. Za druhe: Romero nam opakuje to, co nam rikal pred ctyriceti lety. To by zas nevadilo, ale ono mu na to nestaci tech 95 minut, ktere na to ma. Naserviruje nam to po lopate v poslednim zaberu a jeste se nas primo zepta. Za treti: Jeho filmy maji bezpochyby nastolovat otazky. U nekterych jsem takovy presah vnimal (tudiz doufam, ze tam byl:)). Tenhle snimek kolem me ale jen prosumel. Mam se znovu zamyslet a odpovedet na reziserovu zaverecnou otazku? (nesmyslnou, protoze zevseobecnujici) Tak tedy na ni odpovidam: ano, ma. Tak co priste, pane rezisere? ()

El Loco

Najväčší zombie nadšenec na tejto planéte George A. Romero skúša „1st person view“, avšak nedokáže upútať ako Cloverfield, The Blair Witch Project a už vôbec nie ako [REC], čo je veľká škoda. Tešil som sa na porciu kvalitnej zvrátenej zábavy, no dostal som len malý predkrm...Na plátne sa celý čas prakticky nič zaujímavé nedeje, iba trápne a zbytočné kecy, sem-tam nejaká skromná akcia. Toho týpka s kamerou (Jason Creed) by som najradšej nakopal do zadku, taký bol otravný s tou svojou pohnútkou všetko natáčať...Fanúšikovia úspešných sérií posledných rokov 28 Days (Weeks/Months/Years/Centuries) Later, či Resident Evil budú riadne sklamaní. Osobne sa mi najviac páčila asi posledná minúta („Are we worth saving? You tell me.“) plus pesnička v end credits, „Any Other Way“ od The Captains Intangible...Strata času... ()

Phillo

Cloverfield style prevedený do formálnej dokonalosti. More nápadov, skvelé spracovanie a atmosféra plynúca z využitia pôvodného nápadu. K dokonalosti chýba už len väčšie sústredenie sa na príbeh a vývoj postáv, než na ich minulosť a jednoduché pohnútky (primitívne postavy religióznej šoférky a odovzdaného profesora). Chcelo by to do tej neokukanej šablóny zasadiť aj neokukané postavy. 80% ()

jorgus odpad!

docela me udivuje ze tento kousek se jeste nedavno pohyboval v cervenych cislech...dalsi kamerovko z realneho pohledu ve stylu REC,Cloverfiled ci Blair..bohuzel daleko a daleko nejtupejsi. Film kde kamaraman radeji nataci zatimco zombie pronasleduje jeho pritelkyni, coz je jeden priklad za vsechny me prijde opravdu tupy a vyrobeny rychle jako nasledek teto modni vlny horroru:) ()

Všežrout

George nám jasně dokazuje, že je pořád ve formě. A i přesto, že točí stále variace na jedno téma s kritickým akcentem na určité aspekty naší civilizace (zde cílil především na masová média a informační přesycenost), stále je se na co koukat! ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)