Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

mik3shka

Tak já Vám nevím...vycházela jsem z kina v blbé náladě a smutná....Jak už je o mě známo, jsem velký milovník komiksů a jejich filmových adaptací, Henry Cavill byl takový Superman, jakého jsem si vždy představovala...(ach to tělo, ty oči.....slint). Některé záběry byly opravdu dechberoucí a úžasné...ale druhá půlka filmu mi prostě zkazila celý dojem. Nechápu, proč poslední dobou ve filmech musí být tolik násilí a nejlépe ve stylu "zničíme všechno co můžeme, zboříme co nejvíc budov to jen půjde a budeme vším házet, nejlépe vlaky a auty!" Hrůůůza....copak si amíci neužili dost 11.září? Oplakávají ten den dodnes, ale točí filmy, při kterých se mrakodrapy kácí jak dříví v lese? Nuda nuda nuda!...ale ok, byl to mimouš proti mimoušovi, tak nám museli ukázat, jací jsou to borci. A teď teda prosím o komornější pokračování s Lexem Luthorem...přece jen je Lex člověk, tak nepředpokládám, že spolu budou bořit celé město a tudíž ve filmu bude prostor pro větší využití potenciálu, který Superman opravdu má. ()

LacoDeLoco

V rámci dané kategorie = komiks... nadstandard. Dobří herci, dobrý děj, dobrá kamera, dobré triky. Hodně akce, která však vůbec nepůsobila náslině. Jo, celkově dobrý, vyvážený film ()

Sublit

Ako fanúšik supermana musím len povedať paráda. Jediné čoby som vytkol bol pre mňa trošku slabší začiatok kde som čakal po príchode na Zem dáku časť rozhodovania sa a nie hneď taký hop do charakteru postavy aj keď časom a skákaným medzi dejmi sa k tomu režisér dostal. Avšak nedá mi nespomenúť perfektnú akciu. Ako pred tým ako som si vyšiel na tento film som sa nad tým zamýšľal ako by to mohlo vyzerať no moja fantázia bola voči realite slabý odvar. Tu by sa mal Marvell učiť pretože podľa mňa to skovalo všetky známe sci-fi trháčiky na čele s Avengers. Taktiež treba pochváliť obsadenie na čele s vždy perfektným Rusellom, ktorý sa podľa mňa narodil pre takéto role. PS Film celkom pekne vystihuje aj myšlienku ľudského zmýšľania a možný následok (Crypon a jeho zničenie zapríčinený ich nerozvážnym konaním) ... 5* ()

cici24

Po špatném předchozím Supermanovi je tento o dost lepší. Neříkám, že je bezchybný, k tomu mi tam trochu chyběla jakoby duše. Bylo to prázdnější, za to moc efektový a to že jsem se párkrát pousmál mně vůbec nevadilo. Zamýšlel jsem se nad tím, jestli hrdinové u DC Comics budou více dospělejší, resp. vážnější a " realističtější" oproti více zábavnějším a komiksovějším hrdinům od Marvel. Co myslíte?....Opravdu povedený první díl série, u kterých další díly budou určitě lepší jak tomu bylo u Batman. Na první pokus to však ujde:-) ()

oSiSko

Zabite ma. Tešil som sa na film, ktorý nebude o počítačových efektoch a nonstop súbojoch medzi kadejakými mimozemšťanmi. Dočkal som sa a potom som mal chuť sa zase zabiť. Asi 40 minút dobrý film, inak ničenie všetkého naokolo a súboj ľudí s mimozemšťanmi. Nie, ďakujem, vôbec sa mi to nepáčilo, bolo to dosť často tupé ako Captain America a tomu podobné filmy, ktoré proste neznášam. Takže stále 1.Batman, dlho dlho dlho nič, Spiderman 1 a potom všetky tieto zlátaniny. 50% Komentár od JFL "Zatímco avengerácké bijáky cílily na nerdy a vážní Batmani oslovovali široké publikum, které na komiksárny jinak nechodí," tuto by som to stopol a povedal, že tento film je presne presným mixom týchto dvoch vecí, bohužiaľ. ()

N0X.

Je pekné konečne vidieť, že Superman sa naučil, že červené slipy sú spodné prádlo. Konečne nám tvorcovia aspoň trochu priblížili Kal-Elovu rodnú planétu, začiatky malého Klarka až po premenu na Supermana. Obaja otcovia boli báječne obsadení. Čo sa podľa môjho názoru nedá povedať o Lois Lane. Záver bol asi trochu prepísknutý (záverečný boj ako vystrihnutý z posledného Matrixu). Supermana tvorcovia tentokrát šetrili a nedovolili mu rozvinúť všetky svoje superschopnosti. No páni Zimmer a Snyder nesklamali, naopak príjemne prekvapili. Verdikt: 74% ()

Lege

Tenhle film přesně splnil moje očekávání: Monstrózní akce plná úžasných efektů a svižně ubíhající děj. Ne že bych neměl rád filmy s hlubokým promyšleným příběhem, ale řekněme si to na rovinu: O Supermanovi jsme toho už viděli tolik, že by nějaká promyšlená zápletka byla jen těžko proveditelná. Naproti tomu většina ztvárnění Supermana je staršího data vydání a pořádná akce tomu až doteď chyběla. Jediné co mi na filmu opravdu vadilo byla Lois Laneová, výběr herečky opravdu nešťastný, roli absolutně nezvládla. ()

kreion

Tento film ma zdrvil ako ruský tank T-34. Keď som išiel do kina, nemal som veľa očakávaní (narozdiel od Star Trek: Into The Darkness). O to väčšie prekvapenie bolo, keď sa z toho vykľul jeden z najlepších filmov, aké som v živote videl. Nelinearita !!! deja, retrospektívny spôsob rozprávania, soundtrack Hansa Zimmera a kopa emócií- to je ten chemický koktail, ktorý robí tento film v mainstreamovej tvorbe iným a jedinečným. Mužská časť obsadenia srší charizmou a 100% herectvom, ktoré som po celý film hltal ako Zeman becherovku. Slabšie je ale ženské obsadenie (Jor-Elova žena - Ayelet Zurer- je herecky necharizmatická a emočne plochá, čo je škoda). Namiesto Lois Lane (Amy Adams) by som si vedel predstaviť nejakú poriadnejšiu ženu. Záverečná hodina filmu si berie všetko, čo jej priemysel počítačových hier posledných rokov ponúkol. 5 z 5 a budúci kult. ()

petrusqa

Jen jsem se přesvědčila o tom, že fenomén superman mě stále míjí a míjet bude. Tenhle hrdina mě odjakživa nudil a navíc omílá pořád ten samý scénář...oceňuji sofistikovanější vysvětlení jeho existence a více realističtější pohled i na jeho osobu. Přesto...prostě jen slušňák Clark. ()

Bobby18

Zřejmě se mi to líbilo víc než většině ostatních. Audiovizuál je prostě dokonalý a to i ve chvílích, kdy zrovna nevybuchují planety nebo nepadají mrakodrapy. Trochu mi to barevným laděním a použitýma filtrama připomnělo třístovku. Postavy a jejich dialogy jsou zde povrchní a jakoby taky spíš na efekt, ale na to už jsem si u Snydera tak nějak zvyknul a ve své jednoduchosti a v podání výborných herců jsou vlastně docela úderné. Generál Zod v podání Shannona je pro mě po delší době zajímavý záporák a Henry Cavill, o kterém jsem měl celkem pochyby, je jako Superman také dokonalý. Závěrečná obrovská akce je bohužel možná až příliš megalomanská a nepřehledná a zhruba v její polovině už jsem byl tak otupen, že jsem ani nevnímal, co se na plátně děje. Nebýt toho, byl by film absolutní. ()

gezper

Plusy - kvalitni triky; Zimmerova hudba (sice se dost opakuje, ale sedí perfektně); originální přístup; dobře vybraný hlavní představitel (holky si v úvodních beztričkových scénách určitě přijdou na své, ale pak se naštěstí SM po čase dostane ke svojí klasické oblíbené obleko-elásťáko-pláštěnce); scény na Kryptonu; Crowe, Costner a vlastně i generál Zed v podání Michaela Shannona byli dobrá volba. Mínusy - klišé hlášky a gesta (zelené mozky v tomto vedou); méně výrazná představitelka Loise; protahované akční scény(a) v závěru (těch mrakodrapů vymetli na můj vkus až moc, ale aspoň mají sklenáři co žrat); přespřílišná všudypřítomná vážnost; nezodpovězení resp. nevysvětlení hlouběji některých otázek (vynechání odpovědí na ně) a motivů postav (hlavně těch mimozemských) -> prostě slabší scénář. Místy jsem se bavil, místy trochu méně, a ve výsledku mě celkově bylo dost jedno, jak a co dopadne, co se stane za chvíli, protože krom Super-nikdo_mě_ani_neškrábne-Mana není zbytek postav vykreslen do větsího detailu či nedostane takový prostor, aby mě zajímal jejich osud. Výjimkou by se dali ješte částečně označit Shannon a Crowe, i když. Průběžné flashbacky jsou povětšinou docela fajn, snaží se dokreslit hlavního hrdinu, který by se, alespoň někdy, jednou za film, mohl pousmát. Jako epické trikové letní a přesto chladné dobrodružství to beru. Nadčasovou komiksovou předělávka zásadního hrdiny už toliko ne, tedy alespoň já si komplexní zážitek neodnášel. Ovšem našlápnuto to mělo bezesporu v mnoha ohledech správným směrem. IM3 letos jsem si užil více. Přísných 60% nebo benevolentních 70%, volím to první, především protože poslední třetina až polovina je výrazně slabší vs. netradiční a silnější části prvni, doslova mne ubyla svými efekty. PS: v kině se sešla a obklopila mne ze všech stran nejhorší a nejneohleduplnější popcornová smečka, co jsem měl zatím tu smůlu zažít. Bohužel i to se částěčně projevilo na mém kulturním zážitku, resp. soustředění - a to navzdory velice silnému ozvučení. Člověk by řekl, že jim po hodině filmu ten popcorn, kecy a neomalené chování dojdou, ale vše bylo očividně bezedné. [60%] ()

Lucccy.N

wau tak myslím že hezčí obsazení hlavní mužské role by hledali asi je těžko , atmosféra filmu je podle mě dost nabitá akcemi,vyprávění příběhu postav je vcelku zkrácené ale vzhledem k tomu že film má pouze 143 minut nemůžeme po filmu chtít aby nám vše odvyprávěl krok po kroku, velice vydařené byli i vzpomínky do minulosti a celkově film jsem si pustila dvakrát a neomrzel mě, takže s klidem dávám 5 hvězdiček a budu se těšit na další film s Henrym Cavillem. ()

Trinculo

Nejnudnější superhrdina se vrátil! A nakonec to dopadl celkem dobře. Konečně to někdo rozjel po komiksovém způsobu a zdemoloval celé město, které opět po komiksovém způsobu během chvilky opět stálo nepoškozené. Chce se říct konečně. ()

kramatos

Naprosto parádní restart Supermana s jednou, pro mě podstatnou chybičkou a to nesmyslně nesmyslnými a dlouhými souboji mezi ferdama z Kryptonu, kde spolu lítaj valčík a rozbíjejí vše v dosahu, jejich ve vzduchu se svíjejících těl. Ten taneček je ale těžce nezáživný, stejně jako hudební skupina emerické armády která k němu hraje na kytary beze strun. ()

koudymen

Hodně,ale hodně moc sci-fi,už to není ten náš známý superman.Ale za kvalitu zpracování a herecké obsazení bez kterého by film byl určitě méně úspěšný dávám 3 hvězdy. ()

MAXIKILLER

Tak určitě. V porovnání s předchozím dílem, je to jasně za 5 hvězd. I když je to jasně mířený blockbuster. Ale komu to vadí, že ? Zack Snyder do muže z oceli opět vložil svůj osobitý styl, a tak víc než hlavního hrdinu, vidíme padající, a bortící se mrakodrapy. Co se týče hereckého obsazení, tak Russell Crowe opět nejsilnějším hráčem v poli, a Henry Cavill hraje chlápka v červených bikinách přirozeně a sympaticky. Pro příště bych asi vybral výraznějšího záporáka, ale tak nemůže být přece vše dokonalé. ()

Sharkman

Nudny film, sice toceno z jineho uhlu pohledu oproti predchozim verzim, dale reseno jeho odcizeni diky svemu puvodu a schopnostem, ale i tak prumerny film. ()

JanMolina

Když už další superman, tak jedině ve stylu nejnovější batmanovské trilogie. To si ale můžu nechat jen zdát, protože kromě likvidace mrakodrapů se v tomhle filmu nic neděje. Cavill je fajn a rozhodně supermana nehraje špatně, ale nic nového tvůrci prostě nepřinesli. Začátek na Kryptonu vypadal slibně, ale nakonec nic moc. Nejhorší volbou je obsazení Lois. Kdyby ji zabili, nikomu by to asi nevadilo, spíš naopak. Nudná ženská, která mě nebavila ani na chvíli a příběhu nedala absolutně nic. Takže další film o efektech, explozích a likvidaci města s hrozbou apokalypsy, u které stejně víme, že nepřijde,takže nijak nevystraší. Snímek rozhodně nezanechá hlubší dojem. Dvojka by mohla přinést nějaké ty cool vychytávky, jelikož si to superman rozdá s batmanem, ale vzhledem k oznámení, že batmana bude hrát Affleck, se obávám dalšího průměru. Ale díky "S" na hrudi tu ještě je nějaká ta naděje, že? ()

laurence

Je to můj nejméně oblíbený žánr, takže hodnocení nebude příliš objektivní. I tak si ale myslím, že digitalizace by neměla překračovat určitou mez, a v tomto případě zašli tvůrci s efekty opravdu daleko. Nebavil mě příběh, ale ještě více mě nudilo zpracování, takže jsem nového Supermana ani nedokoukal... ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera