Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

kacer4

Prvá hodina bola tak úžásná, že keby sa film nesie v podobnom duchu, tak by to bol u mňa vážny ašpirant na najlepší film. Všetko v nej bolo neuveriteľne brilantné a dokonalé. Vynikajúce zobrazenie hľadania Kalovho miesta na Zemi, emotívne, smutné... No ale aj tak najväčším strojom na emócie bol pre mňa Jonathan. Nie som si istý ale pri hurikáne mi možno vybehla aj slza. No nanešťastie všetko dobré raz končí. Emócie nahradil digitál. Čakal som o niečo menej neefektívných bitiek a menej naivnú americkú armádu, ktorá vo všetkom spolieha na Lois. Ale v celku som nemal zlý pocit z filmu. No čakal som viac komiksovejší film. Medziplanetárny boj na Zemi mi nepríde moc komiksoví. Ale na druhej strane vyzdvihujem Zimmerovu hudbu, ktorá je ako vždy úžasná. ()

collapse

Filmu není co vytknout, každá část perfektně zpracovaná, jako celek to na mě ale nevím proč až tak skvěle nezapůsobilo. Chci říct.. dvě a půl hodiny utekly jako nic, film mě bavil, ale neodcházel jsem z kina s takovým tím pocitem "Wow, tak to byl nářez!". Obsazení obou taťků super, Kal-El i silnokrký záporáci taky (hlavně generál Zod byl výborně zahranej extrahajzl, ale ne takovej ten slizkej, ale s jistou grácií), akorát tu Lejnovou úplně netrefili :) Hudba od Zimmera ovšem opět výborná! ()

MiniRecenze

Jednodušeji bych to už dokázat napsat nemohl.Film je od "A" do "Z" super zážitek.Spatříte dech beroucí efekty,srozumitelný scénář,který i přes silný sci-fi prvek vše vysvětlí.Skvělý herecký výkon a a úžasný hudební doprovod.Na svoji délku Vám tento snímek nedovolí ani na chvíli zaváhat a vy budete ohromeně zírat před sebe,protože se ve filmu pořád něco děje.I přes malinké rozpaky na začátku to bylo: SUPER!!! ()

Ernedar

Přiznám se, že je mi uplně jedno, co říkají skalní fanoušci i kritici tohoto filmu. Jděte se bodnout. Tohle je Superman, stejně jako jako je král Artuš stejným Artušem z legend a z filmu King Arthur. Je to jen pohled z jiné strany mince a osobně si myslím, že nejlepší film, který může konkurovat Ironmanovi 3 nebo The Avengers. Výborný příběh, protože... protože Nolan a vyloženě luxusní hudba soundtracku Hanse Zimmera. Ovšem smekám před záporáky. Zod a jeho dámský poskok odvedli ve filmu osobnostně výbornou práci. Luxusní film... Své tvrzení dokazuji tím, že na filmy nechodím do kina vícekrát.. Na tomto budu podruhé stejně jako na Ironmanovi 3. ()

Charlie.Harper

Man of Steel nenaplnil všetky moje očakávania. Prečo teda 5*? V tých aspektoch v ktorých som si myslel, že bude dominovať tam mu tá razancia chýbala, ale zase tam kde som očakával slabiny tam bol bezkonkurenčný. Ešte som nevidel aby v nejakom filme boli dva rôzne aspekty tak silné. Na jednej strane brutálna akcia bez spomalených záberov (čo sa mi ľúbilo pretože to dodávalo na dôveryhodnosti a divák sa tak mohol viacej stotožniť s jednotlivými scénkami). A na druhej stránke jemné a citlivé scény z Clarkovho detstva. Nikdy by som nebol povedal, že bude možné niečo takéto urobiť. Citlivú a dramatickú atmosféru spojiť s akciou gigantických rozmerov. Som rad, že bol na post režiséra dosadený pravé Snyder ktorý je za túto akciu a vizuál zodpovedný. Nolan ako čoby postranný scenárista podávajúci nápady ktorými nemohol ovplyvniť celý film je presne to čo Superman potreboval. Lebo potom by to bola len ďalšia dráma bez tých potrebných akčných scén. Čo sa týka Cavilla. Keď som sa dozvedel o tom, že si zahrá Supermana, veľmi som si nebol istý či to bola tá najlepšia voľba. Nemyslel som si, že to nejako pohnojí, ale ani som si nemyslel, že nejakým spôsobom prekvapí. Skôr som sa domnieval, že tam bude ako hlavný hrdina ktorý bude zatienený záporákom Shannonom. Hrozne som sa mýlil pretože Cavill Je Superman. Jeho charakter, postoj k ľuďom a vôbec celkový dojem bol perfektný. Nikdy som nemal presný ideál aký by Superman mal byť charakterovo, ale teraz viem. Takto má vyzerať Superman a až po 75 rokoch ho filmári našli, ale lepšie neskoro ako nikdy. Svojou agresívnou akciou a razanciou Man of Steel patri k špičke svojho žánru a Avengers sa len môžu v tichosti prizerať. Nuž Avengerský hrdinovia sú síce dobrý na pobavenie a celkovo na také odľahčenie, ale keď ide naozaj do tuhého Man of Steel vie naložiť poriadnu dávku serióznosti a to nie len v akčných scénach, ale aj v tých pokojnejších. Myslím si, že Zimmera neni dôvoď riešiť alebo nejakým spôsobom komentovať, tá veľkolepá duniaca melódia nemala chybu. Wiliamsova znelka je síce viacej ikonickejšia, ale mne sa nikdy moc neľúbila pretože si myslím, že nevie dokonale vystihnúť Supermanovu veľkoleposť a to sa našťastie Zimmerovi podarilo. A ten jemný klavír počas flashbackov, verím tomu, že keby tam neni presne hentá melódia tak to stratí minimálne 50% na dramatickosti. Zaujímavé boli aj kreatívne nápady ktoré pre mňa ako človeka znalého Supermanove filmy boli celkom vítaným aspektom. Ako napríklad, že ľudia Kryptonu majú svojim spôsobom naplánovanú budúcnosť a Kal-El sa narodil prirodzeným spôsobom čo mu dávalo slobodnú vôľu a väčšiu vážnosť. Ešte by som sa chcel vrátiť celkovo ku filmu a k takým detailom ako napríklad roztrasená kamera. No ja také veci moc nemusím, ale mam pocit, že tuto to malo svoj zámer, možno aby sa divák vedel viacej vžiť do danej situácie. Čo sa týka hereckých výkonov celkovo to bolo na dosť vysokej úrovni dokonca aj tá Lois ktorú by som zaradil ku slabším článkom sa ešte stále držala v norme. Jednoznačne dominujúci boli Cavill, Shannon, Costner a Crowe ktorý svoje úlohy odohrali naozaj tak aby Superman získal spať svoju hrdosť ktorá bola od roku 2006 dosť poškodená. A na záver už len dobrá rada.. nikdy sa nevyhrážajte Supermanovej mame. () (menej) (viac)

Tomik00

Skvělý, fantastický, brilantní Clark Kent. Nejen, že dali Supermanovi emoce a novej kabát, ale dali mu i štávu. Superman, jak ho neznáme. Rozhodně si na Supermana do kina zajděte, jinak se připravíte o skvělej zážitek! Bez velkého plátna a 3D obrazu, to nemá ty správný koule!! ()

yourhead

Dalo by se to nazvat kýčem ale budu opatrný v tak hanlivém označení. Akce je parádní,ale až moc. Superman vypadá opravdu mužně ale Henry Cavill by potřeboval ještě pár lekcí herectví. A to co leze za hovna z Lois Laneové,za to by se nemusel stydět ani kdejaký film nebo seriál v neděli odpoledne na Nově (a to jen hádám že ten největší odpad na nově chodí právě v tuto dobu. Jestli je tomu jinak,rád se nechám opravit,protože televizi nesleduji:)) Takže co film zachraňuje? Vizuál,herci ve vedlejších rolích (Kevin Costner a Russell Crowe) a hudba od Pana Hanse Zimmera. Sečteno podtrženo: 6/10 Po druhém zhlédnutí musím jednu hvězdu ubrat. Nedá se na to dívat. Nudí to... ()

Pute

Veskrze průměrný superhrdinský film, naštěstí s docela pěknými efekty. Závěrečné střetnutí je malinko přehnané (likvidace okolí atd.). Zároveň můj první film ve 4DX kině, kde se ale pouze otřásaly lavice a foukaly větráky. Vodu jsem nezaznamenal ani jednou a pokusu o vůni jsem si všiml pouze jednoho. P.S. V tichých scénách jsou ventilátory opravdu hodně slyšet, je to až nepříjemné. ()

fafejt001

TOLIK DESTRUKCE jsem už dlouho neviděl . Škoda ! ! ! ! Jinak by to bylo solidní podívání . Do poloviny to šlo , pak se to vymklo , jako vždy u většiny filmů tohoto typu americké výroby . A já se musím zeptat - umí dnes natočit někdo inteligentní , smysluplné , bez různých výbuchů , hrůz a divných scén , kráásný vědeckofantastický film ? ? ? ? ? ? ? ? ZAČÍNÁM SILNĚ POCHYBOVAT . NO SNAD MNE NĚKDO PŘEKVAPÍ . TAKŽE MUSÍM DÁT SLABŠÍ TŘI . ()

Dexter666

Neviem sa zbaviť pocitu sklamania. Moje hodnotenie zrážajú privysoké očakávania. Ťažko sa mi hľadá príčina, prečo ma film nechal chladným. Príbeh je vystavaný výborne, východiská reštartu sú originálne a cez Rusella Crowea výborne vyrozprávané. Vizuál je drsný a uveriteľný, ale čím viac sa Clark mení navyhnutne na Supermana, tým ma to menej baví. Ako keby príbehu chýbal nejaký dôležitý kúsok skladačky, nejaká pridaná hodnota, čím viac sa to blíži záveru, tým to skrátka viac nudí. Možno je to absencia humoru. Ešte aj Nolanov Dark Knight ho mal oveľa viac, ako tento film. Keď už sa Snyder vydal vážnou cestou, mal ju prejsť až do konca. Dva hlody ku koncu film iba potápajú. Ešteže to celé zachraňuje Zimmer, ktorý ako by nestarol. Má to dynamiku ako Jablonského Battleship, ale gráciu starého majstra. Snyderovým najlepším filmom zostávajú Watchmen. ()

petr.al

Hrdina v upnutém trikotu s červenou plachtou na zádech a s nagelovanou nerozcuchatelnou kšticí mě příliš neoslovoval ani v době kdy jsem nosil obrovskou aktovku s učivem základní školy a kdy jej ztvárňoval Christopher Reeve, proto jsem od nové verze nic nečekal. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. Jsem antimilovník amerických blockbusterů, ve kterých se 90% děje odehrává na zeleném pozadí. Nespočetné množství výbuchů, zdemolovaných objektů, siláckých plků... V mých kritických očích je plusovým bodem alespoň fakt, že se tvůrcům filmu celkem zdařile povedlo představit samotné zrození a postupný vývoj muže s velkým ,,S". Jak jsem již napsal, nic jsem nečekal nic jsem nedostal.....vlastně dostal, lístek na projekci jsem měl ZADARMO! ()

Sgt.Tracnik

Totální zhovadilost. Bezemoční děj plný nudných rozhovorů , když něco zrovná nebouchá. Vydržet dvoutisícíšestý výbuch je opravu jenom pro masochisty. Celé plátno je neustále v plamenech bez nějakého nápadu. Ze všech možných filmů vykradený naprosto nezajímavý design Kryptonu bez nějaké svojí myšlenky. Hvězda navíc pro Cavilla a jeho doktora - svaly dobrý (Superman s předkusem??). A zabili Kevina !! Od poloviny jsem koukal na hodinky - naprostá nuda. ()

Sentinel

Nebýt Russela, měl bych pocit že se dívám na nějaký fan-made. Ne kvůli trikům, které jsou stejně impotentní a okoukané jako ve třetích Transformers, ale kvůli tomu, že pod vizuálním pozlátkem není vůbec nic. Béčkový příběh, nulová osudovost. Navíc scény, které v trailerech vynikly opravdu majestátně (vlající pláštěnka, Costnerovy scény, ropná věž..), jakoby se ve filmu ztratily. Zbyl jen typický letní blockbuster, kterému chybí duše i koule aby si na něj za pár let vůbec někdo vzpomněl. Velké zklamání. ()

fritol34

Tenhle film má i slabší chvilky ale když se rozjede tak mi svítila moje dětská očička, nechci srovnávat s Avengers nebo tak, ale bluray a bonusy si koupim aby měl Henry na novou pláštěnku :) ()

Elassar

Do dvou třetin skvělý film a nejlepší adaptace Supermana a jedna z nejlepších komiksovek, co byly natočeny. Avšak ke konci tomu realistickému střetu dvou světů ubere megalomanské pojetí. Což o to, triky jsou skvělé, ale prostě do celkového filmu mi ten konec nesedl, což je škoda, ale i tak je to stále hodně dobrý film. Výtečné herecké obsazení - Cavill to zahrál skvěle, Crowe - scény s nim byly jedny z nejlepších ve filmu, Costner taky fajn ale i ostatní, kdo mi nesedl byla představitelka Lois, ale přivřu oči. Hudba byla taky fajn a myslím, že Zimmer se vyvaroval svých typických hudebních propojení a opět přišel s něčím novým. Našlo se i pár klišoidních scén, které se kupily hlavně ke konci, ale zkrátka za celý časový rozsah si film minimálně 4 hvězdy zaslouží. S druhým dílem se prý už počítá, já tedy jen přeji tvůrcům, aby postupovali opatrně a navázali tak na skvělý první snímek. ()

Borin.P

Chtěl jsem víc! Moc mi nesedla ta roztěkaná kamera a první půlka mě trochu nudila. Je pravda, že se tvůrci dobře poprali s uvedením do děje začátkem na Kryptonu a pomocí flashbacků ze Supermanova života, ale i když tam bylo vše podstatné pro neznalce komiksu, chtělo to o kousek víc prostoru v ději, možná i na úkor poslední destrukční třetiny. Navíc se nemůžu rozhodnout, jestli mě Cavill a jeho herecký výraz bavil nebo ne. Jinak trikově jsem si to v kině užil, a i když vím, že příště to nejspíš z větší části prozívám, z prvního zhlédnutí mám spíše kladný dojem. Hodně lepší 3* ()

Mathyen

film roku, jednoznačně... tak jako mě dostal minulé léto konec ságy o rytíři v černém, zadupal mě do křesla v multiplexu tentokrát Kal-el. Strhující tempo, kde tiché piano a emoce střídá naprosto a totálně ohlušující monstrozita demolic ve mě vyvolalo dojem, že konečně někdo natočil komixový epos se vším všudy. Costner mi připravil nádherné a dojemné chvíle, Shannon překonal i nepřekonatelného padoucha číslo 1. tohoto roku Benedicta ze Star Treku a Cavill ukázal, že patří do první ligy. Maximální zvuk, dokonalá hudba a střih se všemi flashbacky mě naprosto odrovnal. A na efektech je konečně vidět, kolik stál film a neutopilo se tak moc na ničem co divák nevidí. Svěle pojaté, přesně podle mého gusta a stylu, celý příběh, jeho vystavění, temný nádech a naturální snímání, zoomovaní jako v Avatarovi, perfektně vymyšlená úvodní sekvence na Kryptonu, vzpomínky, detaily, prostě, mohl bych tu básnit a básnit, ale tohle se musí vidět, slyšet a cítit v drtivých záchvěvech boosterů, které lomcují ze sedačkou v kině, hodnocení naplněné: 10/10 - 100% ... Zack Snyder, D.Goyer, H.Zimmer a páni Nolanové ...to jsou vskutku kapacity, perfektní! ()

Brunsvik odpad!

man of steel - veru, byť z oceli, to si vyžaduje dopozeranie tohto filmu. jedinú dobrú vec tohto utrpenia celý čas obliekali do šedých kresťanských svetríkov a tak sa vlastne nebolo na čo pozerať. tuším, že podľa cavillovej sánky švédsky návrhári dizajnujú nábytok; ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera