Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Soubi

Nezklamalo, ale ani nenadchlo. Takto si představuji středně dobrý horor...bez problémů ho zhlédnete do konce, ale za týden si na něj nevzpomenete... ()

Ivec

Som síce fanúšikom zombie hororov, ale toto naozaj nieje nič očarujúce. Veľa strachu z toho nešlo a sám neviem čím to môže byť. Začiatok pri úteku z domku mal svoju atmosféru, akú od tohoto žánru očakávam. Určite k tomu dopomohla skvelá hudba. No postupom času (už v Londýne) sa príbeh posunul inou cestou, akú som ja osobne očakával. Tým nechcem povedať, že je film zlý. To nie. Ale mne z nevysvetliteľných dôvodov nejako nesadol. ()

Elegnor

Po předchozim filmu naprostý zklamání.. Záběry Londýna a armády na jeho střechách jsou sice moc pěkný, ale celej ten posun do hororový svéry mi přišel neskutečně trapnej.. Spousta "lekacích záběrů", možná to na někoho působí, na mě ale určitě ne.. Stejně tak nechápu, proč se někdo snaží vystrašit rozstřesenou ruční kamerou, to prostě nemůže fungovat.. A že je tam takovejch záběrů požehnaně.. Celý je to tak podřízený moderně hororový vizuální stránce (noktovize v metru, zmatený pohledy přes zaměřovače), až mi to přijde hloupý.. V tomhle okruhu filmů už zřejmě nikdo nedokáže pracovat s napětím, co? ()

Stejšn

Přes předvídatelný konec a řadu chyb ve scénáři se jedná o překvapivě dobré pokračování, které až do konce nepostrádá napětí. Dokonce i množství originálních, až šokujících scén. Mně se to velmi líbílo, víc než první díl a jsem příjemně překvapen. ()

elishia

minimalne jedna * sla za uzasne zabery mrtveho Londyna a jeste k tomu specialne mist, kde jsem zrovna v te dobe zila... Jinak me to moc nevzalo. Na jednu stranu si hrali na strasne realny film (teda pokud se da takovy film aspon castecne realnym nazvat) a na druhou stranu tam sazeli jednu absurdnoust za druhou. Bohuzel taky v souvislosti s tim Londynem a mestskou casti, ve ktere se to odehravalo. Kdyz ja jsem to ale asi cele vzala moc vazne... ()

Paesant

Nadužíváním theme songu z 28 days a tím opravdu stupidně očividným finále srazili autoři jinak kvalitní postapokalyptickou podívanou. ()

ToTo4ever

John Murphy je vážně borec. Bez něj by film odemne dostal max 3 hvězdy. Teď dávám 5, možná jsem to přehnal, možná ne, ale ta atmosféra a doprovod hudby je kur*a dobrá! Tleskám.. ()

gicous

Našlapané akční scény v kombinaci s doslova frenetickou a na maximum roztřesenou kamerou mně udržely v napětí celý film. Závěrečný útěk liduprázdnými ulicemi Londýna vyšperkovaný odstřelovačskou prácí Jeremyho Rennera je v mých očích nezapomenutelný. Tohleto pokračování se samozřejmě liší od prvního dílu Dannyho Boyla - je mnohem více akční, na druhou stranu postrádá existenciální a sociální přesah prvního dílu. Vůbec to ale nevadí. 28 týdnů poté je totiž našlapaná akční jízda, která jde svou vlastní cestou. Ke cti mu slouží, že je minimálně stejně kvalitní jako jeho starší bráška. ()

nula87

Úderný, nabušený začátek, výborná hudba a zvuk, ale to je tak všechno. Neoriginální, bez nápadů, předem nalinkovaný děj bez jakéhokoliv překvapení. A i tu rádoby šokující pointu jsem odhadl cca o hodinu dřív. 40% ()

Daryl.Dixon

Milé děti, jestlipak víte, co to je: Má to červená očička, slintá to a cení při tom na vás zoubky, a ulicemi bloumá hlavně v noci? Ne není to upírek, ale váš tatínek. A nevrací se z hospůdky, ale od vaší maminky, kterou samou láskou spapinkal. A vy od něj pohádku na dobrou noc rozhodně nečekejte a raději ho střelte do hlavy dřív, než začne zjišťovat, co máte na srdci...doslova. Film má příběh, akci i napětí, takže celkem spokojenost. ()

Mamlas odpad!

To zas bylo něco hrozného... odporná roztřepaná kamera, většina záběrů v noci, takže bylo hovno vidět, a pokud už bylo vidět, tak to bylo naprosto zmatené a nepřehledné. Odpad. ()

Brano

Ani som nevedel, že je to pokračovanie 28 Days later, pretože to nijak nenadväzuje na prvú časť. Každopádne je to veľmi slabé. Jeden z najhorších zombie hororov, aký som kedy videl. Vizuálne to ujde a plus je aj krátka stopáž, ale samotný dej je tak nehorázne nudný! Polovica filmu sa odohráva v tme, kde do toho je ešte pridaná roztrasená kamera, ktorá len ruší celkový dojem. Niektoré scény ani nedávajú zmysel a sú strašné chaotický natočené. Nebavilo ma na to pozerať. 1* dávam za obsadenie Carlyleho, Rennera a zvukovú stránku, ktorá je rovnaká ako v prípade jednotky. /30%/ ()

Pitryx

No první film tedy nestál za nic a tento byl v totálně hluchých čtyřiceti minutách snad ještě horší. V podstatě druhý snímek v chybách kopíruje první, ne moc dobrá kamera, divný střih a v některých pasážích prostě nuda. Masky skoro žádné a efekty opět z velké části digi. Nuže, hodnotím tedy vypálení čtvrti a samozřejmě akci s vrtulníkem a nakaženými. Víc však není nic, co by dalo dohromady nějaké klady. ()

DassemUltor

Ke konci jsem se už opravdu trápil. Opravdová slabota, blbost a slátanina. Film má vyloženě klesající tendenci. Úvodní scéna vynikající, první půlka jde, druhá polovina špatná a konec už naprosto debilní. Za mě ztracená hodina a půl života. Plusové body za to že skoro všichni umřou. ()

cinema_cz

Volné pokračování hororu Dannyho Boylea sice nedosahuje kvalit jedničky, řemeslně je ovšem na slušné úrovni a především nenastavuje kaši, ale snaží se vařit novou. 60 % (Ci 01/2008) ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

25.06.2019

Zatímco scenárista a režisér Danny Boyle (Steve Jobs, Trans) promuje v rozhovorech svůj nejnovější snímek, hudební komedii Yesterday, rozpovídal se teď i o dalších věcech a kromě toho, že se zaslíbil… (viac)