Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

akisha

Ne, ne, ne. Šestka Harryho je paradoxně oproti knížce nejnudnější, dokonce nudnější, než pětka, a ta byla hodně nudná (myslím knihu). Vyjma prvních pár minut s mostem a dalších pár v Křiklounově domě jsou první čtyři pětiny filmu plné nudy, zbytečného množství vtípků s dospívajícími postavami, zbytečného množství vtípků s ostatními postavami a další nudnou kaší. Film plyne pomaloučku, tak pomalu, že si pět minut před koncem najednou promnete oči se slovy: "To už je konec?" A konec ucházející, ale jako by přilepený k předcházející nezáživné hromadě plné tlachajících teenagerů a jejich zapalujících se lýtek. Alespoň to ale dává poznat, jak se u mladých herců rozvíjí jejich talent, počínaje výborným a čím dál lepším Tomem Feltonem, Emmou Watson nebo i komediantem Rupertem. Danielovi prospělo odhodit na chvíli svůj úděl "být harryovský" a ve scénách "tripu" po požití lektvaru štěstí viditelně pookřál. A nesmím zapomenout na vynikajícího Jima Broadbenta, který se postaral o tu třetí *. ()

Eddard

Těma třema hvězdama novému Potterovi trochu křivdím, ale co naplat, když se na to dívám kolem a kolem, jde o nejslabší díl série. Jako obvykle jde o vizuální pamlsek, ochucený o účiný humor a opírající se o kvalitní literární předlohu a nadupadné herecké obsazení (absenci Oldmana velice uspokojivě nahradil vynikající Jim Broadbent). Docela dost jsem se těšil na ohlášené Yatesovo zaměření na studentské vztahy v Bradavicích a právě tady to nový Potter asi nejvíc projíždí. Herečka Ginny, Bonnie Wright, bohužel ve velké míře naplnila mé obavy stran herecké dřevěnosti a její románek s Harrym postrádá jakoukoli chemii. Když k tomu uvážíme, že kromě závěrečných scén v Bradavicích ve filmu chybí akce (akční vsuvky útoku na Londýn a Doupě, vybočující z tradice věrnosti knižní předloze - osobně nic nenamítám - v tomto směru příliš nezachrání), znamená to poměrně špatné zprávy pro dynamiku vyprávění. I když hodnotím "jenom třema" (=relativně dobrý film), nezdráhám se vás na film poslat do kina. Pořád má co nabídnout. 60% ()

Falko

BAFTA Awards - 2 nominacie: Vyprava / Vizualne efekty ________ Pri premiere filmu som bol sklamany z tohto filmu, avsak som si povedal, ze mu dam este jednu sancu a mozno prehodnotim nazor. A presne tak sa aj stalo. 20.08.2011 po tom, ako som videl uplnu zaverecnu cast v kine, z ktorej som bol uplne nadseny, som si pozrel este raz aj tuto siestu cast, aby som zistil, ci je naozaj az taka slaba, ale mylil som sa a hodnotenie som teda prehodnotil a zvysil na 4 hviezdicky. V case premiery bola moja nespokojnost na mieste, ale teraz, ked som videl tuto cast znovu, ma bavila o nieco viac, aj ked stale uznavam, ze niektore dialogy su pridlhe a su tam chvilky, ked sa tam dlho nic nestalo. Ale to len preto mi to trosku vadilo, lebo som bol zvyknuty pri predchadzajucich castiach na omnoho väcsie dobrodruzstva, kuziel, humoru a napätia. Avsak zaverecna polhodinka bola skutocne napinava a omnoho viac emocionalna, ako pri predchadzajucich castiach, takze kludne 80%. _________ Daniel Radcliffe - (Harry Potter) +++ Emma Watson - (Hermione Granger) +++ Rupert Grint - (Ron Weasley) +++ Tom Felton - (Draco Malfoy) +++ Alan Rickman - (Profesor Severus Snape) +++ Helena Bonham Carter - (Bellatrix Lestrange) +++ Michael Gambon - (Profesor Albus Dumbledore) +++ Jim Broadbent - (Profesor Horace Slughorn) +++ Robbie Coltrane - (Rubeus Hagrid) +++ Maggie Smith - (Profesorka Minerva McGonagallová) +++ (Videl v kine 11.08.2009 a 20.08.2011) +++ ()

viperblade

Pokud jste četli knihu, tak pro vás nebude komentář spoiler. Uplynulo přesně 1154 filmů a je tu nový Potter. (Rozuměj, pátý díl byl můj tisící film.) A je mnohem jiný, než ti ostatní. Začnu nejdříve zápory. Mnoho zbytečného humoru, který pochopíte v tu chvíli, když vedle vás sedí dva malí kluci. Nevím, jestli to je jen můj pocit, ale minulý Potterové to uměli skloubit tak, že to bylo tak akorát (dramatické scény x komediální scény). A tenhle, bohužel, má v sobě dost dětského humoru. Pak tu máme celkem zbytečnou romantickou linii, která se táhne celým filmem. Jasně, postavy se vyvíjejí, ale i přesto, mohlo toho tam být méně. A pak mě naštvali s tím, jak vynechali některé scény (Brumbálův pohřeb, Rufuse Brouska) a jak některé scény upravili (když se Harry napije lektvaru štěstí, tak se chová, jako zfetovaný!) Nicméně má to i klady. Dost mě potěšilo, že Yates konečně pochopil, že chceme alespoň trochu famfrpálu, takže si ho můžeme užít (byť jenom 5 minut). Další klad je zobrazení Draca jako toho zlého parchanta, který čeká na svou ránu, ale není to „ta“ chladná bestie, na kterou jsme byli zvyklí. Tímhle mě Yates příjemně překvapil. No a nakonec "hůlková scéna", při které byli v kině všichni (dokonce i ti dva malí kluci, kteří neustále šustili s pytlíkem brambůrků) naprosto zticha. To byla fakt silná scéna. Takže suma sumárum: Nový Potter je dobrý a rozhodně se na něj vyplatí jít do kina. Je to však jiný Potter, než ten, na jakého jsme zvyklí. Pro někoho to je klad, pro mě mírný zápor. Mimochodem: Už se těším na závěrečný dvojdíl a doufám, že dají dostatečný prostor bitvě o Bradavice, jinak se vážně naštvu! ()

Rex Mundi

Ako vraví Cervenak, je to Potterovská rutina. Ale ja ju mám takto rada. Prenesenie do iného sveta, užívanie si atmosféry aj všetkých rekvizít. Teplo Weasleyovského Brlohu, vločky za stredovekým oknom Rokfortského hradu, nekonečné schodištia, romantické zákutia kúpajúce sa v podvečernom svetle... k tomu známi hrdinovia, rovnaký základ aj šokujúci záver (ktorý samozrejme poznám z knihy, ale to mu na efekte neuberá:-). Pochutila by som si aj na podrobnejšom spracovaní, aj keď je mi jasné, že s filmom sa to nedá :-) Jednoducho, v prípade Potterovskej série odo mňa nikto nemôže čakať kritický postoj. Ako vraví Kofola - keď ju miluješ, nie je čo riešiť. Ale malé chybičky to má, to je jasné. Napríklad mi stále nie je jasné, čomu poslúžilo (alebo by mohlo v pokračovaní poslúžiť) vypálenie Brlohu, ktoré v predlohe nie je vôbec a aj vo filme je totálne mimo všetkých súvislostí... Ale nebudem to pitvať, toto som síce nepochopila, ale ostatné oukej. ()

MM_Ramone

Nepartím medzi početnú skupinu nadšených čitateľov kníh o mladom čarodejovi Harry Potterovi, ale za to si vždy rád pozriem filmové spracovanie tohto diela anglickej spisovateľky Joanne K. Rowlingovej. Už šieste pokračovanie, s podtitulom "Polovičný Princ", splnilo moje očakávania. Tie totiž neboli veľké a možno aj preto som s touto časťou celkom spokojný. Veľa času vo filme je venované pubertálnym vzťahom hlavných hrdinov. Akčná linka filmu je tak mierne odsunutá na druhú koľaj. Táto séria proste dospieva spoločne so svojim cieľovým publikom. Z detí sa stali adolescenti. Ku celkovo dobrému dojmu z tohto snímku, iste v mojom prípade, prispel aj fakt, že som ho zhliadol na veľkom plátne v kine. **** ()

D.Moore

Něco bylo navíc (úvodní digitální destrukce Londýna), něčeho bylo málo (paradoxně právě tajemství ohledně Prince dvojí krve), ale i tak je film výborný a David Yates dokázal, že jeho předchozí úspěch nebyla náhoda. Příběh předlohu opět osekal na to nejdůležitější, postav je tu hodně, ovšem nejvíce prostoru dostávají po zásluze ty nejzajímavější (kromě ústředního tria to jsou amozřejmě Brumbál, Snape, Malfoy a Křiklan), nechybí emoce ani napětí (pro neznalé předlohy se najde také několik překvapení až šoků), příjemná romanticko přátelská linka a několik vděčných vtipných scén (vaření lektvarů, Ron chytačem...) pro odlehčení a vyvážení té nezbytné osudovosti. Jako nádech před finále je Princ dvojí krve perfektní. ()

Niktorius

Potterovské filmové adaptace už od Columbusových dob trápí jedna nepříjemná svízel - totiž všechny nedostatky knih jsou v nich zesilovány a stavěny víc na oči. Takže jen velká naivka by mohla čekat, že se Yatesovi podaří tohle prokletí zlomit a podle nejméně vydařené knihy celé série natočí skutečně dobrý film. To se opravdu nestalo a autoři si navíc uškodili podivným způsobem, jakým podávají příběh. Jako by z knihy tu a tam vytáhli pár drobků a náhodně je rozsypali po časové ose s tím, že zbylá místa zaplní jednoduchou situační komikou... Kniha také neměla páteřní děj a co do dramatické stavby též neoslňovala, zato alespoň poodhalovala minulost Voldemorta díky Harryho myslánkovým výletům a dařilo se jí budovat nesrovnatelně větší napětí kolem základních otázek: Na co se ptal Riddle Křiklana? Kdo je Princ dvojí krve? Co chystá Malfoy? Co dělá Brumbál? Ve filmu na odpovědích ovšem prakticky nezáleží, divák k nim nesměřuje s žádným očekáváním. O Princi dvojí krve se skoro nemluví (a není ani jasné, čím byl měl být výjimečný, krom toho, že načmrkal několik poznámek do knihy lektvarů), není zřejmé v čem má spočívat důležitost Křiklanovy odpovědi Riddleovi a jaké úmysly má Malfoy musí dojít i těm nejpomalejším dívákům v prvních několika minutách. S takovým scénářem je pak otázka spokojenosti s novým filmovým Potterem zároveň otázkou, do jaké míry člověk podléhá kouzlu Yatesovy režie. Já zjistil, že jem proti ní tak napůl imunní. Film mne sice celou dobu jakž takž bavil, ale emoce zůstaly dokonale netknuté i ve chvílích, kdy většina rukou v sále šátrala v kapsách po kapesnících. ()

ripo

Totálne najlslabší diel HP, kde snáď jediným svetlým momentom bol "zhulený" Harry od kvapiek šťastia. Ja som presvedčený o tom, že to bola skvapalnená marihuana.... Málo školských záberov, takmer žiadna Hermiona, a veľmi slabý dej - to je jednotiaca línia tohoto dielu ... ()

freddy

Mám za sebou velmi těžké rozhodování, jak ohodnotit šestý díl ságy o Harrym Potterovi. Všem předchozím dílům jsem udělil pět hvězd. A ani nyní k tomu nebylo daleko. Film mě totiž dokázal zaujmout a udržet mou pozornost po celou dobu, to nepopírám. Ale bohužel to, že mě zaujal ještě neznamená, že se mi maximálně líbil. Naopak, dostavilo se určité zklamání, a to především díky vynechaným scénám z knihy a díky tomu, co s tímto filmem David Yates udělal. Tak předně tedy k vynechaným scénám. Chybí mi tu jednoznačně několik vzpomínek na předky Voldemorta a vůbec vzpomínek na Voldemorta jako takového, chybí mi tu pohřeb jedné z hlavních postav, chybí mi tu Dursleyovi a chybí mi tu více kouzel a více Tonksové (v knize to byla právě ona, kdo objevil omráčeného Harryho v Bradavickém expresu, tak nechápu, proč ve filmu to byla zrovna Lenka). Ale co mi tu hlavně chybí je bezesporu píseň fénixe, na tu jsem se velmi těšil a vůbec zde není. Co mi naopak na filmu vadí jsou scény, které v knize naopak nebyly (zřícení mostu a útok na Doupě), které jsou naprosto zbytečné, navíc útok na Doupě je popsán v sedmém dílu, tak nechápu, proč ho sem Yates přidal. A pak mi velice zásadně vadí ta teenagerovská romantika. Všude se píše, že knihy Rowlingové jsou díl od dílu temnější, ale zde to není poznat, protože Yates z tohoto filmu udělal opravdu trapnou romantickou komedii pro teenagery, kde se řeší všechno možné a především muckání, jen ne návrat Voldemorta. A pak mi ještě velmi vadilo, že mladého Voldemorta si znovu nezahrál Christian Coulson, ten nový herec mi velmi vadil a na jeho místě jsem si celou dobu, kdy byl na plátně, představoval právě Coulsona. Ale abych jen nekritizoval, přece jen se i něco povedlo. Jim Broadbent skvěle ztvárnil nového profesora lektvarů, dospělí herci z předchozích dílů opět zazářili (především Alan Rickman a Helena Bonham Carter) a překvapil kvalitní herecký výkon Toma Feltona (Draco Malfoy) a Ruperta Grinta (Ron Weasley). A geniální jsou scénky s omámeným Ronem a Harrym, když je opojen štěstím po požití lektvaru. Takže jsou věci, které se zdařily, je ale hodně věcí, které mi vadily, a tak se tenhle film nakonec stává prvním filmem z potterovské série, kterému nedávám pět hvězd. Je to tedy za čtyři hvězdičky. Aktualizace 14.8.2009: Film jsem včera viděl také v pražském kině IMAX a musím konstatovat, že to byl ohromný zážitek a znovu jsem se přesvědčil, že zážitku z tohoto kina se nic jiného nevyrovná. Prvních 14 minut bylo trojrozměrných, takže jsem si tuhle část filmu užil asi nejvíce, obzvláště tedy asi Smrtijedy směřující k Ollivanderovi, ale samozřejmě se to vůbec nevyrovná trojrozměrné závěrečné bitvě na ministerstvu v předchozím dílu, který byl v IMAXu k vidění taktéž částečně trojrozměrně. Ale IMAX opravdu posunul můj zážitek z předchozího zhlédnutí v obyčejném kinosále na zcela jinou úroveň a já tak mám zážitek na celý život. Zatím jsem tedy viděl v českém IMAXu všechny díly Harryho Pottera, které tam k vidění byly (třetí, pátý a šestí díl) a doufám, že tento díl nebyl posledním z potterovské série, který se v českém IMAXu promítal. Opravdu ale všem tenhle zážitek doporučuji, takovýhle megafilm si zaslouží být promítán na tom největším možném kinoplátně. () (menej) (viac)

Ded@M@tes

Další pokračování lze považovat jako docela podařené, a že David Yates po předchozích režisérech zvládl režii docela dobře, podle knihy tu chybí dost věcí, ale na to jsem si už zvykl, děj v knize není až tak výborný, to se dalo docela čekat i tady. Film se mi líbil, ale čekal jsem ho o trochu lepší. A každý fanoušek Harryho Pottera neřekne, že se mu nelíbí. Rowlingová od 3 dílu píše o hodně strašidelněji a při zfilmování mne připadá, jak kdybych koukal na horor. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

A zase o trochu temnější. David Yates potvrzuje, že jeho režie je pro tuhle sérii ta pravá a dokázal natočit pevnou rukou i tento díl, pro mě z knížek pomalu jeden z nejslabších. Je to totiž celé tak trochu o ničem, stejně jako scénář, který se sice snaží některé chyby knížky dobře zamaskovat a sem tam si i něco přidá pro dokreslení atmosféry. I tak to ale scénaristicky docela drhne. To si ale v Yatesovi režii nestačíte uvědomit, protože film má strhující tempo, střídá mrazivé okamžiky s vtipnými a celé to perfektně funguje. Závěrečná půlhodina je navíc asi zatím nejsilnější půlhodina celé série a scén v jeskyni se asi malý děti počůrají. Herecky si taky není na co stěžovat. Radcliffe, Grint i Watsonová už dřívě přesvědčili, že hrát umí a tady to jenom dokazují. O to víc mě překvapil Tom Felton v roli Draca, který byl opravdu výborný. A Alan Rickman dokáže i na malém prostoru udělat ze Snapea stejně výbornou postavu, jakou je v knížce. Za zmínku dále stojí také opravdu výborný soundtrack, ve kterém byste melodie z úvodních dílu už hledali těžko, a také čím dál lepší efekty (i když zde jich pravda mnoho není). Pro mě po Azkabanu asi nejlepší Potter a už se nemůžu dočkat na Yatesovo závěrečné kombo. ()

MMR

Od 4.dílu s dalšími díly HP kvalita rovnoměrně klesá, atmosféra se stává čím dál více temnější a mému vkusu se vzdaluje. Nelíbila se mi tam romantická část, podle mě se do tohodle vůbec nehodí a akorát to filmu škodí. Knihy jsem teda nečetl, takže mohu srovnávat pouze s předchozími díly. A se srovnáním s předchozími díly se jedná o nejslabší díl (7.díl nepočítám). ()

JAn

David Yates je kouzelník a vyčaroval dosud nejepičtější, nekomlexnější, prostě nejlepší Potterovské dobrodružsví. Režiserská onanie a honosná atmosféra okamžitě vtáhnou a neupoleví do poslední minuty. Herci doslova tlačí na pilu a potí ze sebe nejlepší výkony za posledních šest bradavických let, a to především Tom Felton, který má neuvěřitelné charisma. Kapitolou samou pro sebe i Nicolas Hooper, který zručně mixuje a rozvíjí předchozí i nové motivy, a jakožto zarytému vyznavači Johna Williamse se mi to říká hodně z těžka, ale přehledem strčí oba své předchůdce do kapsy! Uctívači Rowlingové, poserte se, ale tenhle ten setsakramentský kus poctivé filmařiny předčí i literární předlohu nějaké nabubřelé, namyšlené nány, která se ze svého vesmíru snaží vytřískat co to jen kde, kde to jen jde. ()

Davies182

Já říkám, že série Harry Potter je jako bonboniéra: nikdy nevíš, co okusíš. První díl, to je roztomilá pohádka pro děti, druhý díl lze nazvat temnějším akčním filmem pro teenagery, třetí film rozehrává dark fantasy s chytrým dějem, čtvrté dějství působí jako obstojný klasický dobroudružný snímek, pětka servíruje děsuplné komorní drama s tajemnou atmosférou a šestka... nový díl obrýleného hrdiny se znakem Prokopa Diviše na čele je čistokrevným dramatem s tolika romantickými a zamilovanými vsuvkami, že se z nich odpůrcům červené knihovny dělá mdlo. Něco podobného jsem tušil, ale po kinozážitku mám nyní chuť přebarvit plakát k filmu na růžovo. Dá-li se u nějakého novějšího (nejlépe letního blockbusteru) filmu tvrdit, že jediná akce v něm přijde hned na začátku a na konci, je to bezesporu Princ dvojí krve. Naštěstí jsem s tím počítal, a tak jsem nebyl tolik zklamán. Vlastně skoro vůbec. Úvodní zběsilý let Londýnem jsem si vychutnal, krátký famfrpál uprostřed snímku potěšil, no a konečná tajná akce s Brumbálem je stěžejní, zároveň však prapodivně krátkou a nezáživnou akční scénou, a působí jako taková odměna za sledování romantické komedie, která se do fantasy světa v tak rozpustilé míře jako tady nehodí. Nový "HP" totiž romantická fantasy komedie bez nadsázky je. Štěstí, že Yates je velmi zručný režisér a nový příběh z bradavické školy čar a kouzel díky tomu ani na okamžik nenudí. Otázkou pak je, kolik diváků - jako mne - znechutí donekonečna omílaná situace "chci chodit s ním/ní, jenže je zadaný/á - žárlím na ní/něj a jsem smutný/á". Taková pátá ubrečená, žárlivá scéna ve filmu je ještě jakž takž stravitelná a docela i vtipná, ale posedmé jsem se chtěl trapností propadnou do sedadla, zvlášť za neutuchajícího chichotu náctiletých Potterových fanynek, šikovně symetricky rozesazených po celém sále (tit. verze). Proto hvězdička dolů. Věděl jsem a těšil jsem se, že jdu na jiného Harryho: Harryho bez akce a atmosféry, zato se vtipem, dramatičností a osvěžujícími mileneckými dějovými linkami. Ovšem za to, že David Yates ze svého díla udělal téměř stoprocentí červenou knihovnu, se maximální (kritické a objektivní) hodnocení nedává. ()

Mahalik

..... a jedem: Half-Blood Prince je famózní! Zvedá tep, ale hlava z toho nebolí. Je temný, ale ne natolik, abychom se stali EMO. David Yates vytvořil film, který bych nezasvěceným popisoval dost těžko, jelikož bych se zmohl jen na obrovskou gestikulaci (palce nahoře, máchání rukama- znáte to). Kvalitativně má u mě zlatou medaili. Proč? Jednoduchý. Můžou za to tři hlavní představitelé, kteří neuvěřitelně vyspěli (nejen co se týče ramen a boků), ale celkově jejich hraní má spád a je na nich vidět, že si to užívají. Jejich uvěřitelný chování, myšlení- to je prostě ohromná pecka. V sedmém dílu v tomhle směru čekám něco VELKÝHO!__ Pak přijde finále a já mám totálně v kalhotách. Vím, co přijde, ale stejně mě to dostane. Zvedání hůlek k nebi, slzy, smutek- do háje, kam se podělo moje: U filmu už brečet nebudu!. Yates rozkřesal oheň, který má ohromný žár, posunul sérii zase úplně jinam. K těm lepším metám (a neříkám to jen proto, že na Potterovi jsem byl odkojenej). Vyplatilo se čekat a já neváhám, nežeru a dávám maximum a není to vůbec prvoplánový. P.S.- režisér už tady prokázal talent na triky. V sedmém dílu už asi budu v sédmém nebi. Ale zároveň se psychicky připravuju na rozloučení...P.P.S. Moc se mi líbí halekání uživatelů, kteří si stěžují na Yatesovo novátorství. Komentáře typu: chybí mi tam bojová scéna, jsou vyloženě mimo, jelikož kniha ani moc podobných akčních věcí neobsahovala, a navíc si jich dosytosti užijeme ve finálním dílu. Sranda je, že kdyby kniha odpovídala přesně filmovému znění, každý druhý komentář by obsahoval větu: Otrocký přepis knihy. Zajímavý, moc zajímavý... ()

Amarcord_1

30% Hlavním cílem šesté knihy je poznat Voldemorta. Jeho osobnost, jeho chování, jeho způsob uvažování... Dumbledore se v ní opět ukáže jako zručný psychoanalytik, jež je hlavním pilířem boje proti Deatheaterům a spol. Tento způsob zfilmování zdá se mi poněkud...velmi nešťastný. Žádná forma, minimum logických návazností, infantilní herectví všech zúčastněných se brzy okouká a co je nejhorší... Konec nechá diváka stejně chladným jako úvodní bezdůvodné zničení mostu. Zlepšila se hudba i kamera, zhoršila se však rovnováha postav a celková zábavnost. Yates opět nedotáhl jedinou dějovou linii do přesvědčivého konce a žádná z jeho postav nemá "vlastní život", díky čemuž všichni působí jako figurka ve hře, bez které se můžeme kdykoli obejít. A to včetně hlavního představitele. Je mi líto, ale mix "pozdní Rowlingové" a Davida Yatese mě strašně nudí... ()

Reiniš

Pro mě se zatím jedná o nejslabší díl Potterovské ságy. Moc zdlouhavé, nepřehledné a hlavně zbytečně temné. Yatesovým Fénixovým řádem jsem byl před pár lety nadšen, následující díl mě ale uspal a nechal chladným. Celé je to vlastně jen nutná vata pro (snad) nadupané finále. ()

Arbiter

Harry Potter pro mě v Yatesovi našel spásu kvality vyjádření svého života na plátně a prohloubení propasti (ne)věrnosti knižní předloze. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)