Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

ganz

Pouze Mlčení jehňátek bylo výborným filmem, zbytek už jen těží z dokonalé postavy Hannibala a tento snímek je pouze velice nudným důkazem. ()

klima777

Dino De Laurentiis ignoroval jednu zásadní premisu, která bezpochyby přispěla ke kultu Dr. Lectera: "Nothing happened to me, Officer Starling… I happened". Tak jaképak zdůvodňování. Zmizela mnohoznačnost signifikantní pro ostatní části Hannibalovské série (ať už filmové nebo literární). Thomas Harris "zradil" svého hrdinu :). Hannibal kouzla zbavený. ()

ghatos

Od úvodu do srubové hostiny to šlape, pak se to změní v natahovanou vyvražďovačku. Posledních 10 minut zase potěší svou stylovou zvráceností. Rozhodně to není zklamání. 63%. ()

Roseinka

Mně se tenhle díl hodně líbil, dokonce více než díl druhý. Hlavní představitel Lectera zahrál dost dobře. Film také brilantně vysvětluje, proč nemá rád neslušnost a proč má rád umění. Je to dojemný příběh, jak se kvůli něčemu krutému může stát z člověka zrůda. 75% ()

Jaro.Krafcik

Hannibal nebol hannibalom, teda bol ale nie takým na akého sme zvyknutý. Musím povedať že najslabši a najzbytočnejší diel série. Ale ak si odmyslíme že toto je iný Lector a budeme to brať ako úplne iný film ako predošlé tak tu máme celkom slušný priemer, kde vraždy sú aj nechutnosť. Ale nejako to novému hannibalovi nestačí. 3* ()

silent cut

Jamie Oliver všech masových vrahů je zpět a přináší výbor toho nejlepšího z jeho učňovských let. Pojďte s námi po cestě, která zformovala jednu z nejvýraznějších osobností této svébytné subkultury! (Charles Manson pro Mass Murder Weekly) ()

Styxos

Povedený návrat ke kořenům. Sice mi tam chyběl Anthony Hopkins, ale Gaspard Ulliel se činil role Hannibala se zhostil se ctí. ()

pfa

Bezesporu kdyby byl tento film prostě svůj, samostatný, k nikomu nepatřící, jistě by v očích diváků byl o něco víše. Jeho největším problémem, nazveme-li to tak, je jeho spojitost s legendárním titulem Mlčení jehňátek, respektive se starým dobrým Dr. Lecterem v podání A.Hopkinse. A jelikož je jeho příběhové podání v naprosto jiné linii, než je jeho nenapodobitelný originál, "příbuzenstvo", osud a vůbec představa o doktoru Lecterovi zjevně asi neodpovídá různým a originálním představám o něm v našich myslích, které jsme si vyvíjely již při prvním snímku, je Hannibal-Zrození tak trochu "zatracován". Já ale tomuto snímku červenou určitě nedávám a jsem v podtatě spokojen, alespoň tedy co se filmové špetky týče. [7/1O] (Hannibal Rising, USA+FRA+GB, thriller-drama) ()

sedm.1

Samotnému filmu bych 4* asi nedal,neboť příběhově jsem sledoval standartní thriller.Stejně,jako se tu ukázalo pár velmi zajímavých a překvapivých scén a zvratů,objevilo se tu i spousta tradičních a otřepaných schémat a výstupů.Důvod,proč jsem přidal tu čtvrtou* a chvíli přemýšlel i nad pátou,je jméno Gespard Ulliel.Ten zde podal naprosto strhující výkon,jeho charisma je totálně neokoukatelné a mrazivé.Jinak jde ale prakticky pouze o film z řady "mstitelů-vybíječů",zde jen podřízeno Hannibalovu choutkám,které ovšem nejsou v žádném případě nějak přehnaně krvavé.Celkově má ale Zrození spád a celé sérii o Hannibalu Lectrovi jistě ostudu nedělá,spíš naopak. ()

ArdathBay

Harris napsal hloupý scénář, který zachraňuje Webber s Ullielem. Počatek zrodu jedné z nejlepších a nejzajímavějších postav dějin kinematografie má skvěle našlápnuto, ale když se Hannibal stane teenagerem děj se zvrhne ke klasické "jeden po druhém" s vyjímkou "prasete, chodícího po dvou", je po parádě. Webber svým umem ( dívka s perlou mě dostala na kolena) zachraňuje, co se dá, ale scénář je neúprosný a ještě nesmyslně vyvrací budoucí Hannibalova slova agentce Starlingové. Své o tom ví režiséři, kteří si píší scénáře sami ( moji milášci, jména neřeknu, heč). Necelé dvě hodinky poměrně příjemně uběhnou (pokud umíte odpouštět), ale odpověď na tu nejhlavnější otázku PROČ ? jsem já nedostal. Škoda toho přeškoda. ()

BMAJTZ

Když bychom hlavního hrdinu nazvali třeba Karel a ne Hannibal, šlo by o docela zajímavý snímek. Problém je v tom, že tohle zrození není hodným předchůdcem Hopkinsových Hannibalů. Jasně bavit se můžete, ale v rámci universa tohle prostě nefunguje. ()

herr_carter

Asi tak týden po přečtení původní knižní předlohy jsem si řekl, že se shlédnu film. Mátl mě zdejší rating,ale o to víc jsem byl překvapen výsledkem, ze všech filmů o Hannibalu Lecterovi je tento podle mě nejsurovější a herecké výkony všech zúčastněných jsou nadstandardní..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Jungolink

Tak jsem se 7 let po přečtení literární předlohy a neúspěšném pokusu o zhlédnutí dokopal k tomu dokoukat tento opus magnum... Poslední díl tetralogie o Hannibalu Lecterovi se nám snaží nakukat, že franko- a italofilní lékař, psychiatr/psycholog a gurmán s aristokratickým půvabem i původem jako malý klouček ve své domovině Litvě obýval malebný Český ráj. Zde ke své smůle v závěru druhé světové vojny coby sirotek potká grupu standardních vojenských zběhů, od které se přiučí tehdy populárnímu způsobu obohacování jídelníčku ve stylu „Jste to, co jíte“. Během let se z něj pak stává student anatomie a amatérský japanista s PTS, jehož survival skills by však mohl závidět leckterý člen Spetsnaz. Naštěstí pro něj mu kryjí záda jeho Sensei-tetička a neschopnost francouzské policie, díky čemuž se může vydat na svoji téměř globální „tour de vengeance“, při které nejenže poničí vilu Tugendhat a ochutná typické pokrmy „cuisine lituanienne“, ale rovněž si uvědomí základní lidskou pravdu: že některé příbuzné bychom samou láskou nejradši snědli... ()

Maynard.

Asi už mi měkne mozek, ale mně se tenhle díl líbil víc než Ridleyho Hannibal a to docela o dost. Zajímavý je sledovat válečný kousky a zvěrstva, která se děla. No a samozřejmě první vraždy mladého Hannibala, kterej se do role celkem hodil. Jasný, oproti Mlčení jehňátek a Červenýmu drakovi je tohle slabší odvar, ale má to rozhodně koukatelnost. Nízký hodnocení si vysvětluju tím, že je to už 4.pokračování a to lidi nemaj zrovna v lásce. Vrchol byl Marek Vašut s kudlou v krku :o) ()

hudryhudry

Jako obyčejný film, který nemá spojení s žádnými jinými filmy bych dal 4*, ale protože tento poměrně jednoduchý a nepříliš promyšlený příběh vlastně uvádí podstatu zvrácené duše slavné filmové postavy Hannibala Lectera, je moje hodnocení ještě o stupnek nižší a popravdě, nejsem moc nadšen. Filmy jako Mlčení Jehňátek a další Hannibalovky vykreslují zvrácenou genialitu tohoto vraha jinak než v Zrození. Hrubě shrnuto: Hannibal je tu popsán jeko prachsprostý chudáček, který přijde za války o rodinu a toto trauma v něm probudí (zaslouženě) zrůdu, která pozabíjí všechny vrahy a kanibaly, kteří zmasakrovali jeho malou sestřičku. Jako nějaký obyčejný americký film budiž, ale jako pokračování (nebo vlastně úvod) jedné z nejslavnějších filmových sérií nic moc. ()

NICOX

Atmosféru Hopkinsových Hannibalů to rozhodně nemá. Ale Gaspard Ulliel se snažil, a zahrál to dobře. Jen ten scénář.. chybělo mi tam něco. 60 % ()

Tjaden

Možná jsem mohl dát dokonce ***, ale představa, že postava v tomto filmu má něco společného s Hannibalem Lecterem z Mlčení jehňátek, Hannibala, či Červeného draka mi neleze do hlavy. Ne že by to byl úplně špatný film, ale budu muset nějakou dobu počkat, než si opět pustím skvělé Mlčení jehňátek, abych zapomněl, jak že to bylo s naším kannibalem za mlada. Válečná část byla celkem zajímavá, ale zbytek se neskutečně natahoval a já se nemohl dočkat konce, což by se u filmů nemělo stávat. Čtvrtý díl prostě neměl vzniknout. ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení přátelé...tohle pokračování nemá s původním mlčením jehňat už pranic společného a je dobře, že se v něm neangažoval ani Hopkins, ani Fosterová. Polévka vařená z ničeho - respektive z vyhozených peněz na výpravu, z obrovské dávky scénáristické i režisérské impotence a hromady mizerných hereckých výkonů. Ulliel se svým rádoby fištronským kukučem, který za celý film téměř nezmění, nesahá Hopkinsovi ani po chodidla. Ostatně on už je naprosto idiotský jen ten nápad, nahradit Hopkinse někým jiným. Jediný pravý Hannibal Lecter je prostě náš milovaný Antoník... a Harris je už je opravdu pouze pro smích... Nutno dodat, že jsem film viděl naštěstí pouze v TV a tudíš mě velmi hřeje u srdce fakt, že jsem nevyhodil peníze ani za kino, ani za DVD... Televize budiž pochválena... ()

BluT

Kam se to hrabe na Mlčení jehňátek. Přibližně od čtvrtiny je jasný, co se bude dál dít, ale čekal jsem, že to bude mít i nějakej zajímavej závěr a ono nic. Prostě odjelo autíčko a pointa nebo aspoň její náznak není. Co nadělat. Asi jen dát slabší tři hvězdy a zapomenout. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)