Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

Tomulka

Nečekal jsem od filmu vůbec nic. Koukal jsem se na film jako člověk , který neviděl geniálně zpracované Mlčení jehňátek. Jako člověk, který nebyl zklamán z Hannibala a který měl příjemný pocit z dobře odvedené práce při dívání na Červeného draka. Samozřejmně jsem to všechno viděl, ale opravdu jsem se od těchto filmů odprostil. Vzhledem k tomu, že Hannibal zrození neměl ani vynikající známé herce a že režisér snímku zatím žádný kasovní ani filmově vyzrálý snímek nenatočil je tento film naprosto skvělý. Příběh není nijak silný, ale Hannibala bych si tak něják představoval (znovu zdůrazňuji bez knih a předchozích filmů). Člověk v kterém nějáká hrozně velká bolest, ztráta blízké osoby zabila naději a lásku. Člověk , který najde kížený klid duše nejprve v sebedokonalování a poté když je určitý náznak , že by mohl znova milovat. Se objeví člověk, který mu ublíží, jelikož urazí objekt jeho lásky. Poté se Hannibal rozhodne nenechat vyníka bez trestu a pomstí se mu za jeho troufalost a tak pozná sladkost pomsty. dále je již zápletka zcela průhledná a velmi drsná. pomalu se z Hannibala stává člověk vypočítavý a bez zábran čím dál více se stává hrůzným netvorem neznajícím ani lásku ani odpuštění. Při poslední scéně je jasné, že je z něj velmi klidný a vyrovnaný člověk. Velká škoda, že poslední záběr nebyl do ledově klidné tváře Hannibala.Nutno říci, že mě velmi, velmi překvapil herec Gaspard Ulliel jeho ztvárnění je excelentní, někdy jsem měl až místy dojem, že jej krotí režie nebo scénář. Naopak Li Gong bohůžel nedostala prostor skoro vůbec, ale na její obranu musíme říci, že film je o Hannibalovi :))) ()

Narghille odpad!

V pořadí již čtvrtý díl filmu, kde hlavní roli zaujímá známá postava Hannibal Lecter. Jak se dalo očekávat, tento počin se snaží vystavět na slávě svých slavných předchůdců. K dovršení veškeré smůly tento čtvrtý díl, který je zasazen do doby Lecterova mládí totálně rozvrátí veškerou "krutou krásu a genialitu" starého Lectera, kterou známe ze starších filmů. "Zrození" našeho Hannibala poníží na krvelačnou bestii, toužící po krvavé odplatě za to, že mu partička, před ruskou armádou prchajících německých vojáků, povečeřela sestru. Nezbývá snad jen ještě říct, že herecké obsazení je ... mrzuté ... stejně jako katana v Lecterově ruce. Pokud máte H.Lectera rádi, jděte na tento film se silou dávnou tolerance a nic neočekávejte ()

Trescha

Noooo....Tak nevim na jednu stranu je to natahování série směrem který je asi uplně mimo,ale na stranu druhou celkem v pohodě koukatelná záležitost.Hopkins je Hopkins,ale jeho nástupce(předchůdce) Ulliel se svého těžkého úkolu zhostil poměrně se ctí. ()

J. K. Lister

Když jsem viděl první tři díly o Hannibalu Lectotovi, byl jsem zvědav na jeho dětství, mládí, a jak se z něho stalo to co je. Geniální doktor s kanibalistickými sklony. Byl to boj člověka, který se chtěl pomstít lidem, kteří mu za druhé světové války zabili sestru. ()

Legi36

Přesto ,že zbožnuju Hanibalovky tak mně to trochu zklamalo!Očekával jsem trochu víc!! Jak se říká,když několik lidí dělá totéž,není to totéž!! ()

Filatov

Takhle že se zrodila ta zrůda? To snad ne. Ono je hrozně těžký se vžít do filmu, když nepřináší nic novýho. Začátek je sestřih z mládí tak jak bych ho asi čekal a na což jsem se i těšil, abych tohle monstrum poznal od základu, ale pak přijde nuda a nuda, protože to co se bude dít naprosto s přehledem odhadnete, takže se už vidíte na konci filmu. Nemluvím o nesympatickým představiteli Hannibala Lectera a úplně zbytečné ženské postavě, která ve filmu hrála asi jenom proto, aby tu nebyli samý chlapi. ()

marien1039

Možná, že na tomto filmu oceňuju právě neuvěřitelnou snahu Gasparda Ulliela, hrát stejnou postavu po takové osobnosti jako je Hopkins si vždycky vylouží kritiku a myslím, že se toho zhostil s největší grácií na tak mladého muže. Rovněž jemnost Gong Li je krásný kontrast k Hannibalově sociopatii. Jistě předvídatelný příběh, někdo mu ublížil, on se jde pomstít, ale já tento film nemůžu hodnotit jinak, než na výbornou. ()

JCS

kdyby to měl být film sám o sobě, řekl bych dobrý průměr, ale klasickému napětí Hannibala ( Mlčení jehňátek ) se to rozhodně nevyrovná. Nicméně průměrný film ... :) ()

montel

Je druhá světová válka a Hannibal (Gaspard Ulliel) přichází o oba rodiče a se svou malou sestrou se strachují ve svém domě osamělí o život. Jednoho dne zde vtrhne skupina vyhladovělých vojáků SS a obě děti zajmou. Všude kolem jsou nepřátelské hlídky a vojáci začnou mít hlad. Proto se rozhodnou, že malou sestru Hannibala snědí. Hannibalovi se však podaří uprchnout a ukryje se u své tety. Zde také vyrůstá v mladého,o všem pomstychtivého muže, který se navíc do své tety zamiloval. Jakkákoli agrese vůce její osobě Hannibal tvrdě trestá a tiše v sobě hloubá myšlenku na pomstu za vraždu své malé sestry. Je načase dopadnout její viníky...Co tohle mělo společného s postavou Hannibala Lectera kromě jména a toho, že rád papá své nepřátelé to opravdu nechápu. Jak mohl někdo vymyslet tak debilní scénář, který se odehrává před filmem Mlčení jehňátek a ještě k tomu vybrat do hlavní role takovéhoto trotla. Film sice není až tak špatný, ale raději se měl točit jako samostatný počin k svému vlastnímu filmu. 50% ()

Mraxis

Je to dobrá adaptace, poměrně solidně zahraná. Je pravda, že Hannibal - Zrození kniha není moje oblíbená a myslím si, že v téhle fázi na tom spisovatel spíše parazituje, ale jako film je to zábavné a ano dobře se to řídí dějovou linkou knihy. Hezky to odsýpá. Herecky to ani nepotěší, ani neurazí. Nicméně, po dokoukání z toho mám pokaždé dobrý pocit a to jsem film viděl už mnohokrát. Kdybych to měl shrnout, tak je to průměrná, ale zajímavá jízda. Pojmenoval bych to "Osudy mladého labužníka Lectera" 70% ()

Rollo_Tomasi

Podle sračkové knižní předlohy se bohužel nedá natočit skvělý opus. Film se celkem věrně drží knižní předlohy a podle toho vznikla tato sračka... ()

Nick321

Za mě skvělý film, o prvopočátcích děsivého doktora Hannibala Lectera. Dozvídáme se zde, že je šlechtického původu a že ho druhá světová válka a následný režim připravil nejen o rodný hrad a panství, ale i o rodiče a o sestru, za kterou se přisluhovačům německé armády později mstí. Hannibal zde působí děsivě ať už si u jezera drnká na ukulele a vzápětí nevychovanému řezníkovi katanou prořízne břicho nebo např. když v doktorském plášti vyslýchá jednoho z vrahů své sestry, kterého topí v nádrži plné mrtvol. Druhá světová válka změnila mnohé a ukázala skutečné povahy mnohých lidí. Včetně původně nevinného chlapečka Hannibala. ()

brkerez

Ságu, která začala geniálním Mlčením jehňátek mám rád včetně nepřesvědčivýho Hannibala a divnýho Červenýho draka. Tenhle přírustek do rodiny ostudu neudělá a to hlavně díky děsně poctivý řemeslný stránce (osvětlovačům bych dal Oskara) a hercům.  Gaspard Ulliel (RIP) má kanibalí charisma jak vyšitý, ale bohužel přehrává a pitvoří se ve snaze připomínat projev fenomenálního Anthony Hopkinse a to je za mě nějvětší bolístka, protože filmy o Hannibalovi vždy stojí a padaj s Hannibalem a tim kdo ho nahání. Muj oblíbenej sympaťák Dominic West v roli potencionálního lovce je fajn, ale ve scénáři má nulovej prostor. Ten kdoví proč zabrala postava Li Gong, která je sice krásná, ale tak nějak navíc. Jinak to ale krásně vypadá, šlape jak dvanáctiválec a dává zapomenout na místy děravej scénář. Kde a proč se v něm vzali samurajové to nevim a takhle napsáno to zní na what the fuck, ale v reálu to vůbec nevadí, nečekejte žádnou hlubokou psychologickou studii zrodu sériovýho vraha, ale spíš luxusně natočenou, sofistikovanější poválečnou revenge vyvražďovačku. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)