Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

Bragi66

Odvar z Hannibalů, kterému nepomůže ani sáhnutí po kořeni zla, které tady představuje (a prvoplánově přehává) fašismus. ()

alexsultan

Viem že so mnou asi nebude takmer nikto súhlasiť, ale po mlčaní jahniat je toto asi najlepší film o Hannibalovi. Bavilo ma sledovať ako sa z nášho slávneho kanibala vlastne ten kanibal stal. Gaspard Ulliel (nech mu je zem ľahká) sa možno nevyrovná Anthonymu Hopkinsovi ani  Madsovi Mikkelsenovi, ale rolu mladého Hannibala zvládol podľa mňa skvelo. Tie jeho výrazy a hlášky som proste milovala. Hlavná zápletka bola tiež skvelá. Film možno nikdy nebude mať na mlčanie jahniat, čo je za mňa určite najlepší film v histórií filmov, ale určite nie je najhorší. Možno pôjdem proti davu ale za mňa najhorší film zo série bol červený drak. Hannibal z roku 2001 je na rovnakej úrovni ako Hannibal zrodenie zla. Tie filmy ale ohodnotím samostatne neskôr. čo by som ešte chcela dodať k filmu Hannibal zrodenie zla? Hádam len toľko že si nezaslúži tak slabé hodnotenie, aj keď chápem, že nie každému sa môže páčiť. ()

ione

Ludia tak tu asi asi nezhodneme ... podla mna je to jeden z najlepsich dielov. Hannibalove detstvo je je spracovane na urovni a prichytava sa uz natocenych dielov. Je tu pekne poukazane na to, ako sa stal z Hannibala kanibal. Iste je tam vela chyb ale aj tak davam 4 ()

Zlopočasná

Tvorcovia sa snažili z mena Hannibal vytrieskať čo najviac. Výsledok: nástup do fronty a vytrieskať zase na oplátku tvorcov. A pekne do modra. Mlčanie bolo neuveriteľne skutočné a scény, keď Anthonymu svieti z očí tma, patria k najsilnejším scénam v kinematografii vôbec. Hannibal ma síce sklamal záverom, pretože by som čakala, že Anthony naporcuje pri tej chladničke Julianne Moore, rýchlejšie než povieš Lecter, ale budiž. Má poetickú, elegantnú atmosféru a Anthonyho úsmev, pozdrav dobrý večer a následné šmik britvou, človek proste nejvyjde z údivu ako zdvorilo sa dá niekto odpraviť na onen svet. Červený drak ma sklamal, pretože mal na viac, ale nezaujatého diváka určite neurazil. Naproti tomu Hannibal zhrození, je sračka na pohľadanie a neviem, či mám začať od hlavného hrdinu, ktorý sa štylizuje do rádoby démonického maniaka tak krčovite, až to pôsobí smiešne. Dúfajme, len že jeho úporná snaha mu bude v budúcnosti k niečomu dobrá. Čo ma ale rozsekalo najviac, bola tá japonská vsuvka s katanou, ktorú som nepochopila, a ak režisér chcel natáčať film o samurajoch, mal to nechať na Akirovi Kurosawovi, nech mu je zem ľahká. Dúfam, že podobní umelci nechajú Hannibala konečne odpočívať v pokoji. Hawk. ()

Jasmín

Od začátku je nutné se smířit s tím, že zlo bude v tomto filmu válčit se zlem. S filmy s Anthony Hopkinsem to má společné pouze jméno hlavní postavy a několik drsných vražd. Jinak je to velké zklamání. ()

JerryPilsen

Dobrý start série s několika odkazy na předchozí pokračování ikdyž by to mohlo fungovat samo za sebe.Od půlky filmu vlastně fandíte vrahovi. ()

ala777 odpad!

Myslím, že tohle dílko moc komentů nepotřebuje. Nenasytnost producentů je věc hrozná, nemístný optimismus či zvědavost fanoušků rovněž a díky tomu mohou podobné majstrštyky vznikat. A v rovině osvětlení vývoje mladého Lectra naprosto nepřesvědčivé. ()

vilimen

Vynikajici podivana i kdyz s mene znamymi herci...byl jsem napjaty od zacatku do konce a mohu tento film pouze doporucit, ale pokud nekdo nevidel jeste zadny film s Hannibalem, doporucuju videt jako prvni s tetralogie volne navazujici...za me 100 % ()

Zofan

Je hodně znát, že s Hannibalem to nemá nic moc společného a je to takový generický vyvražďovák. Hlavní hrdina (?, hmm) zrovna charismatický moc není a Stockholmský syndrom jsem u sebe taky nezaregistroval. Přirovnal bych to asi k Mladému Indiana Jonesovi. Koukat se na to dá, ale nějak to není ono. ()

ronaldmekdon

Tento Hannibal je (byť celkem efektně natočená) nezajímavá blbina, samotnému Panu Lecterovi z Jehňátek a opravdového Hannibala nesahá ani po paty a vlastně je to úplně zbytečný prequel, který jen využívá charismatického hrdiny z jiných filmů.. Trochu mi ten hošík připomínal mladýho Voldemorta, to zas jo.. ()

Onlajn

I když filmy, které se točí jako úvod pro nějaké klasiky dopadají špatně, tak na tento film se dá vcelku i dívat. Chtělo by to sice hodně věcí změnit, ale i tak se dá u filmu vydržet až do konce. ()

Ekdahl

Mlčení jehňátek - slušné, Hannibal - jakž takž, tohle - srágora. Pěkný příklad toho, jak obvykle dopadá snaha rejžovat na rozmělňování úspěšný věci. ()

andy60

Nemyslím, že je to tak špatné, jak líčí zdejší komentáře. Dočkáme se vysvětlení, proč se z Hannibala Lectra stalo monstrum, toužící po lidské krvi. Krom toho to má spád a navíc ta Japonečka je koukatelná. ()

Rathe

Ačkoliv je to nejhůře hodnocený díl z celé trilogie, mě se líbil nejvíc. Hrozně mě zajímalo, proč je vlastně hannibal takový, jaký je. A tady se mi toho dostalo. A mě to naprosto uchvátilo. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)