Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti. Mal však šťastie a dostal možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim šampiónom ťažkej váhy Apollom Creedom. Aj keď jeho šance na víťazstvo bola jedna k miliónu, vyhral. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nezdolnosť v živote i v ringu inspirovala milióny ľudí. Každá sláva však raz pominie a Rocky Balboa (Sylvester Stallone), bývalý taliansky žrebec, teraz trávi večery rozprávaním starých historiek stálym návštevníkom svojej reštaurácie, pomenovanej po jeho žene, z ktorej predčasnej smrti je ešte stále zlomený. Jeho syn (Milo Ventimiglia) s ním nechce tráviť čas, pretože je príliš zamestnaný svojim vlastným životom. Čas a rany osudu Rockyho pokorili, otupili jeho päste a vzali mu všetko. Vo svojom srdci je však stále bojovníkom. Úradujúcim šampiónom ťažkej váhy je teraz Mason “The Line” Dixon, ktorý vyniká iba tým, ako jednoducho sa mu podarilo titul získať. Vzhľadom k tomu, že sa mu nikdy nepostavil do cesty rovnocenný protivník, a on tak nemusel nikdy nič zásadného dokázať, je Dixon fanúšikmi boxu považovaný za človeka, ktorého nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. Avšak iba do okamžiku, keď ho počítačová simulácia prirovná k Rockymu Balboovi v jeho najlepšej forme. Kto by vyhral, keby sa títo dvaja postavili proti sebe v ringu? Dixon so svojimi vypilovanými údermi a pracou nôh, alebo Rocky so svojou vášňou? Znie to ako vtip, ale pre Rockyho, ktorý je takmer dvakrát tak starý ako jeho oponent, je možnosť zápasu s Dixonom druhou šancou, ktorú nemusel nikdy dostať. Šancou, ako dokázať sebe a všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ čo telo starne, plameň v srdci horí stále silno... (TV Markíza)

bery71

Je to hloupost. Od začátku do konce. Pořád a pořád. A platí to pro každý jeho film a pro celou kariéru, ale Stallone a Balboa jsou zkrátka dementně skvělý i skvěle dementní. A upřímně řečeno za závěr posledního Rockyho by se nemusel stydět kdejaký režisér. ()

Wolvie

Jako Rockyho věrný fanda jsem byl v sedmém nebi.Stylový návrat ke kořenům,Sly se překonává na obou frontách a hlavně... je to strašně krásná rozlučka.Je mi ctí,že jsem tyhle filmy viděl a nikdy nezapomenu! ()

Heroine

Jsem přesvědčená, že bývalo mělo zůstat u čtvrtého dílu. Rocky tam překonal sám sebe, mělo to silný happy end, a žil šťastně se svou rodinou v bohatství a slávě, až dokud... se někdo nerozhodl natočit další dva díly. Ty dostaly poněkud hořký nádech, události se pohnuly od ideálu k takovému flegmaticky branému trpkému osudu, a já z toho prostě už nemám TEN dobrý pocit, co z dokoukání čtyřky. A i když to končí spíš dobře, není to prostě ono. Jinak ale jako film je to celkem kvalitní, je tam pár moudrých výroků, a Rocky je pořád dál sympaťák, i v šedesáti. ()

char_t

Tomu říkám důstojný návrat po letech. Kombinuje všechno, co bylo na původní sérii dobré - start od nuly jako v jedničce, trochu rodinného balancování jako v pětce, finální boj skoro tak dobrý, jako v jedničce a dvojce... Ale jinak film ničím novým nepřekvapí. Ale chtěli jsme vůbec, aby překvapil? ()

Stefi.

Rocky Balboa - filmový pojem a nestárnoucí legenda. Všichni na jeho důstojné zakončení od roku 1990 netrpělivě čekali. Po naprosto katastrofickém pátém díle prostě musel přijít reparát. A ano, myslím, že takhle je to správně. Film je přesně takový v jaký jsem doufal,upřímný, jednoduchý, napínavý a setsakramentsky zábavný, není možné Rockymu znova nefandit, tímhle pro mně skončila jedna etapa filmu a jedna úžasná série. ()

MickeyStuma

Příběh plný úvah a životních postojů. Takové je rozloučení s největší boxerskou filmovou postavou všech dob. První hodinka ukazuje ponurý život Rockyho plný vzpomínek na svoji zesnulou ženu Adrien a vyprávění svých životních etud hostům své restaurace. Rocky je už v letech a tak už jen přijímá neblahý životní úděl nudy a nedůstojného pokřikování tupých lidí, kteří neví co je úcta a důstojnost. V jeho životě je šeď která ho sžírá, ale snaží se to nedávat najevo. A vcelku se mu to daří. Snímek se tak svojí filozofií přibližuje ke svému úplně prvnímu dílu, což se povedlo tak na půl cesty. A nepomohla tomu ani postava teď už dospělé ženy, které tehdy mluvil coby malé holce v tom dobrém světle do života, ale ona ho poslala někam. Chybí tomu trochu šťáva. Pak už je to jiné kafe. Rocky jde do ringu, a tak jsme svědky velmi zkrácenému tréninku a pak boxerského zápasu, které vypadá spíše jako reklamní show. Přesto tento snímek beru jako důstojné rozloučení se ságou, jaké nemá obdoby. Jedná se o návrat k citovým kořenům. Dnes už víme, že se Rocky ještě jednou vrátí v samostatném filmu, kde se utká s jinou filmovou boxerskou legendou, ale tím si tento šestý počin nebudeme kazit. ()

BeranSon

,,...svět není jen samý slunce a duha. Je to hodně zlý a drsný místo. A ikdyž seš sebesilnější, srazí Tě na kolena a nechá Tě klečet, když to připustíš. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány, jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ, tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš, kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví Tě! Jenom tak se vítězí!" ,, Rocky, poslední kolo, poslední kolo v tvým životě!" Jením slovem: EUFORIE. Krásný dozvuk mojí nejoblíbenější filmové série, který mi při vítězné Rockyho scéně doslova vehnal slzy do očí. Sylvester Stallone nádherně zakončil příběh italského hřebce a kdy jiný by to dokázal lépe, nežli samotná postava tohoto boxera? Celý tento díl jen rekapituloval vrcholy a pády, ukázal nám jak těžce se žije člověku, který odešel z vrcholu, jak těžce mu je, ukázal nám kolik ran dostal tento hvězdný boxer a po kolika se opět dokázal odrazit a vstanout.... ROCKY BALBOA je jeden z mála filmů u kterého jsem se rozbrečel a dokoukal jsem i celé jeho titulky jako z kamene! DÍKY BOŽE ŽE SI DAL VZNIKNOUT TÉTO SÉRII - 9/10 - ()

Olík

Rocky je Rocky.....má křivý noc, malý očička, prostota se v něm snoubí s moudrostí, v těle mu bije srdce bojovníka, mluví sice pomalu, ale vždy má připravenou trefnou odpověď. Pro mě nikdy nebyl Sylvester Stallone Rambo, vždycky v prvé řadě právě italský hřebec.......takže adieu legendo, nebyli to promarněné RO(C)KY. ()

GOREGASM

Není to sice úplná bomba, ale pořád jde o se ctí dotažený odkaz filmové boxerské legendě, kterou jsme již léta považovali za uzavřenou. Sly byl ale jiného názoru a dobře udělal. Úvod se sice mírně utápí v Rockyho smutku a tady Sly Rockyho trápení zdlouhavě natahuje, postupně se ale Italský Hřebec dostává do tempa a vykresluje tu nejpříjemnější nostalgii, kterou bylo kdy na plátně možno vidět. Těch několik deja vu, které musí naskočit každému znalci byť jen prvního dílu, znásobují nezlomnou vytrvalost našeho filmového hrdiny a u mně jako vždy ruluje pasáž přípravy na velký zápas, kde Sylvester určitě dřel jako kůň. Samotný fight potom dokáže překvapit, a přestože jde o nejednoznačné vyvrcholení, tak pocitem je poctivé zadostiučinění, které jsem si s Rockym prožil společně. 85% ()

Knight12

S nějakým očekáváním jsem se na film určitě netěšil, spiš naopak. Nakonec jsem byl ale mile překvapen, když jsem se dodival. Konec jaký jsem u Rockyho určitě nečekal, to je asi to co mě potěšilo nejvic. Jinak film musim hodnotit jako pruměrný. Prostě takové pěkné filmek. Však co tomuto filmu zebralo, alespoň u mě, jednu hvězdičku, která mu chyběla k dosažení lepšího hodnocení bylo sloučení imaginárního děje filmu s reálnou postavou současného (bývalého) boxera Mika Tysona. Ten na mě bohužel ve filmu působil jako pěst na oko :-( Sylvester Stallone u mě pořát zůstává jako hora svalů, ikdyž už na něm ta stařecká kůže trošku vic visi ;-) ()

Rypley

Tento snad již opravdu poslední díl se asi nejvíce podobá právě prvnímu dílu. Rocky opět nemá vůbec nic a začíná jak se říká od nuly. čekal jsem neskutečně "trapnou trapárnu". Naštěstí to dopadlo nečekaně dobře. Nejsou zde žádné nové převratné myšlenky, žádné super akční scény ani spousta drahých velkolepých triků. O tom to vážně není. A v podstatě to není ani o boxu. Je to, ale o člověku, jeho hrdosti, snech a ambicích, ale i o lásce k boxu a k životu. Rocky pro mě vždy znamenal jakési naplnění ideálů. A spolu s překrásnou ústřední muzikou mi vždy dodával sílu něco udělat v tomto smutném životě a neztrácet naději. Stallone a Rocky se vrátili a já byl rád, že je spolu zase vidím. ()

Xatrix

Od pokracovani Rockyho nikdo nic necekal, povazovali jsem jak tuto postavu tak i Stalloneho za vyrizeneho. Ale opak je pravdou, novy Rocky je tim nejlepsi z cele serie. Pribeh je opravdu trivialni, ale nikterak neurazi, premisa je jasna uz z traileru a divak tak spolecne s Rockym vzpomina na zlate casy. Zda se Stallonemu pomerne uspesne dari drzet emoce na te spravne strane aniz by se dopoustel zbytecnych klise. Nejvetsi zmenou tak zustava, ze novy Rocky neni sportovnim filmem, jako spis dramatem o starnouci legende, ktera se nehodla smirit se svym vekem.Treinink na skladbu Gonna Fly Now a samotny zapas jsou spis jen takovou lahudkou pro divaka, kdy naplno pozna, zda ma tuhle ikonu 80. let skutecne rad. Zapas je natoceny na digitalni kameru a je opravdu chytlavy a ma spad. Reziser se neboji ( zde se jedna hlavne o pasaz zapasu) experimentovat s triky a barevnou houbkou (ktere jsou sice vykradene ze Sin City, ale nikterak to nevadi). Rocky Balboa neni pro kazdeho, je pro ty, kteri maji jeho drivejsi pribehy v ucte (pro me je to jen prvni dil) a dokazi unest obcasne preslazene pasaze. At tak ci tak, jedna se o uctyhodne zakonceni serie 9/10 ()

bolf!k

celkove na me film pusobil spis jako zavan minulosti a je toho hodne co by se dalo vytknout ale proti tomu co sem ocekaval musim priznat ze sem byl po zhlednuti potesen a se slzou oka sem zavzpominal na celou serii ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)