Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

kebom

Len tak v skratke: Seriál ma neoslovil a dokopy ničím novým nezaujal, možno že je lepší, ako som dal hodnotenie, ale po slovenskom " vydarenom dabingu" som sa takmer pozvracal... ()

Piri

Kvalitný a oddychový seriál, skôr by som ho zaradil do fantasy alebo sci-fi. Emily Deschanel nie je žiadna krásavica, ale má šmrnc, dobre stavaná a je zlatá, kým jej nedali svetlejšie až blond vlasy, s hnedo-tmavšími bola krajšia. Mne sa viac páčila Michaela Conlin, dobrá kosť bola aj Tamara Taylor, to bola kostra :D Vtipné na tom je, že dvojzmysel slova kosť ako označenie dobre stavanej sexi ženy v angličtine nie je. Slovenský dabing bol veľmi dobrý, mal svoje muchy v preklade, najmä čo sa týka slovenčiny a odborných výrazov, ale inak dobre vybrané hlasy - Slávka Halčáková (Emily Deschanel), Milan Bahúl (David Boreanaz), Elena Podzámska (Tamara Taylor), Kristína Turjanová (Michaela Conlin), Filip Tůma (T.J. Thyne) a ďalší. Počul som aj český dabing a smial som sa ako dlho už nie, to v Česku nie sú už žiadni iní dabéri? V slovenskej verzii sa mi páčila lepšie použitá prezývka KOSŤ pre Emily Deschanel ako v českej KŮSTKA. ()

maty39

Hvězdičkové hodnocení jsem vkládal ještě v době, kdy začínala druhá série a tenkrát to byl svěží kriminální seriál se sympatickou ústřední dvojicí a zábavnou partičkou "vedlejších postav". Po osmi sériích je seriál pořád slušné řemeslo s řadou zábavných a zajímavých postav. Po osmi sériích už se zákonitě musí seriál opakovat. Běžné epizody už sice nepřináší nic nového, ale pořád se ně dobře dívá. Pak jsou tady epizody, kde se řeší nějaká zápletka, která většinou zahrnuje nějakého supergeniálního vraha. To už nám tvůrci servírujou od začátku, ale v poslední době se mi zdá, že protivník je čím dál tím větší nadčlověk (např. závěr 8. série je docela úlet). ()

lucyeee

Jedna z nejlepších kriminálek!!!Vynikající obsazení hlavních postav!!Doktorka Temperance 'Bones' Brennan s agentem FBI Seeley Boothejm nemají chybu,jsou dokole doplňujícím se párem:Postavy jsou vtipné,inteligentní a neustále to mezi nimi jiskří!!A také velmi povedená postava mladého Dr. Lance Sweetse,:-) zatím každá další série stoupá na hodnotě a tak čekám ,kdy budu moct přidat tu poslední 5tou hvězdičku!!!! ()

crozet

S postupem času slábne silikonovitost dialogů a scénáře postav, a divák tak může zažít proměnu ve vnímání některých hrdinů ze štítivosti až nenávisti po silné sympatie.. Krom toho když se podívám na různorodý shluk jmen u titulku "režie", je to asi logické. ()

Arlet

Hoci je to len jeden z mnoho krimi seriálov je predsa len niečím zaujímavý. Na postavách sa mi najviac páči že sa dokážu vždy perfektne vynájsť v každej situácií :). ()

Flopik

Tento seriál bohužiaľ nieje pre mňa.Vôbec mi nesadol . Pozrel som si viac častí ale proste nie . ....... 2* ale inak je to proste nuda ()

Tunri

Díl Dvakrát zabitý nebožtík oficiálně prohlašuju za jeden z nejlepších. Seriál je skvělej, ale bohužel s pozdějšími sériemi se dějí víc a víc nereálné věci. Vraha je možné většinou uhádnout už na začátku, koncept se opakuje. Řada chyb ve scénáři. Nicméně to nemění nic na tom, že to miluju. Cením podobu mrtvol, na tom si tvůrci dali nejvíc záležet! Soundtrack je skvělej! ()

Jeremiah

Povedený seriál, který se pomaleji rozjížděl, ale s novými díly se dostal na vyšší úroveň, kterou si více či méně udržuje dosud. Seriál, kerý přišel se zajímavou myšlenkou zkoumat a řešit kriminální případy z pohledu patologického a antropoloigckého. Výborným tahem se ukázalo angažování hlavní představitelky, které zdařile sekunduje její učitel života D.Boreanaz. Tohle zaučování se mi však jeví jako jeden z důvodů ztráty hvězdičky / aby mě někdo musel učit, že bych mohl přinést květiny na hrob své matky ? /. Doplňuji hodnocení - myslím, že není moc dobré, když se práce scénáristy a produkčního chopí hlavní představitelé, ze seriálu se většinou stává paskvil zaměřený pouze na hlavní představitele,kterým ostatní pouze nahrávají a jsou dost do počtu. To se bohužel stalo i v tomto seriálu. ()

KayTee

Myslela jsem, že už žádný seriál nebudu milovat tak moc, jako Akta X....a pak přišly Bones :-) Baví mě celý tým, ale Kůstka a Booth jsou prostě neodolatelný a to jiskření mezi Emily a Davidem se nedá okoukat :-) Přesto doufám, že osmá řada bude už poslední, aby se nestalo, že seriál ztratí své fanoušky kvůli zbytečnému prodlužování jako JAG. ()

Mchazik

Kůstka a Booth .... Nejni nikdo kdo by o nich v dnešní době už neslyšel. Kůstka je antropoložka, která se snaží vyřešit všechny případy co se týkají kostí a Booth je agent, který dopadá vrahy těch dotyčných. Sběratelé kostí už mají hodně sérií a každý díl je skoro o tom samym. Nalezení kostry ... nebo alespon nejaké části z ní, určení kdo to byl, vyhodnocení vraždy, naleznutí vraha. Tento koloběh je celkem typický. Ale stejně se na tenhle seriál ráda podívám. Jen už opravdu chci ať se daj ti dva dohromady. Už je to hrozný ... pořád se k tomu blíží, ale pak si řeknou "vždyť to nejni správné" no a pokračují v tom co dělají. ()

Vaiollet

Ze začátku trochu trvalo než jsem tomu úplně přišla na chut, ale ted koukám na šestou sérii a není nic co bych tomu vytkla. Postavy jsou sympatické a vtipné, děj dobrý a vztah mezi Boothem a Brennanovou dokonalý. Nejoblíbenější postavy: Sweets, Booth, Hodgins, Bray ()

Gedes

Chvíli jsem váhala jestli mam dát 4 nebo 3 hvězdičky. Každý z dílů, co jsem zatim viděla, se mi zatím líbil díky dobrým zápletkách, ale co bych vytkla tak to je herecký výkon D. Boreanaze, příjde mi, že se tváří pořád stejně, je vidět, že tvůrci ho do hl. role obsadili kvůli hezké tvářičce a hezkému tělu. To mohlo projít v Buffy, ale tady? Je moc afektovaný a neumí hrát a pak si teda stále musí hrát s brýlemi (stále si je upravuje a nasazuje) a to mi přijde trochu trapný (nejsou ani hezký ty brýle...). A ta patoložka je zase az moc chytrá a dělá ze sebe hroznýho machra... taky na skodu. ()

Rami

Tyhle věci fakt nemusím. Pořád se opakují tytéž charaktery - on pohledný vtipkující cynický rváč, ona krásná dokonale chytrá, přemoudřelá workoholička, všude kolem banda "intelektuálů" + snaha o ztrapňující humor. Herecké výkony jsou příšerné, ale co jiného čekat od opravdu špatných herců. Dávám 1 hvězdičku (14%) za snahu. ()

bery71

Není to CSI. Je to vtipnější a zajímavější. Jednotlivé epizody se také mnohem více liší a herci se přece jen také vyvýjejí. Celkově to ale vyjde na stejno. Nijak vás to neobohatí, ale alespon vás to zabaví a o to tady jde. ()

Bohnice05

Vztah mezi Kůstkou a Boothem je geniální. Dialogy mezi nimi plné škádlení se, popichování a dobírání jsou to co se mi na seriálu líbí za všeho nejvíce. Ale není to jen samá legrace. Hodněkrát se i ukáže, že tito dva si mezi sebou vybudovali opravdu pevný vztah přátelství a možná i nečeho víc. Bez takových hlavních postav by byl seriál jen nadprůměrná kriminálka. Takhle se za sebe nebojím říct, že je skvělá. ()

DHDV

Nezískal sem k postavám „náklonost“ seriál není špatný ale oproti ostaní seriálům je tento velmi chladný… Prostě se mi netrfeil do vkusu ale své fady si určitě najde. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook