Bez stopy

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2002–2009), 112 h 50 min (Minutáž: 40–44 min)

Anthony LaPaglia, Poppy Montgomery, Marianne Jean-Baptiste, Enrique Murciano, Eric Close, Roselyn Sanchez, Annie Corley, Brian Tee, Dylan Baker (viac)

Každú minútu na svete záhadne zmiznú stovky ľudí. Špeciálna jednotka FBI v New Yorku, ktorú vedie agent Jack Malone (Anthony LaPaglia), je vytvorená špeciálne pre tieto prípady. Jeho tím zbiera čriepky dôkazov a postupne sa snaží nielen objasniť príčiny, ktoré viedli k zmiznutiu ľudí, ale hlavne ich nájsť a to skôr, než uplynie magická hranica 48 hodín, po ktorých pravdepodobnosť úspešného objavenia živého človeka extrémne rýchlo klesá až na nulu... (TV Markíza)

C0r0ner

Nevím, jak moc je něco takového reálné, ale co? Dívalo se na to dobře a bylo to zajímavé. Aspoň prvních několik desítek dílů. Pak to totiž sklouzlo do rutiny, která už nebyla ozvláštněná ničím novým a pouze recyklovala pořád dokola ty samé případy a zápletky. Shlédnout pár dílů je fajn, ale celý seriál není ve výsledku žádný zázrak. 60% ()

Anderton

Videl som zopár častí a tie ma upútali o niečo viac, ako ostatné Bruckheimerove cool kriminálne seriály. Dôvod je prostý, hľadanie nezvestnej osoby a postupné rozplietanie jej súkromných a pracovných vzťahov je originálnejšie, ako riešenie vraždy, pretože tých je v tv neúrekom. Občas to má aj hlbšiu myšlienku, občas je to iba klasický televízny triler. Ak by som si musel vybrať, ktorý Bruckiho krimi seriál mám sledovať, bol by to asi tento a Odložené prípady. ()

Skuby47

Jako nadšený fanoušek a vděčný divák krimiseriálů bych řekla, že existuje jen tak pět základních druhů zločinů : loupež, vražda, vydírání, znásilnění a únos. Jde jen o to, vymyslet kolem zlého skutku příběh dostatečně originální, dramatický a působivý. Byl natočen bezpočet krimiseriálů se stovkami epizod, které se liší jen týmem vyšetřovatelů či typem používaných pátracích metod a je tedy pravděpodobné, že se najdou vzájemně podobné příběhy, zvláště jsou-li natáčeny podle skutečných případů. Pátrání po pohřešovaných či bezdůvodně zmizelých osobách v tomto seriálu má jistou originalitu v rámci žánru, patřičný spád, vyšetřování se obejde bez nechutností či sond do lidských vnitřností a má dobré i špatné konce, čímž se přibližuje realitě. Každý díl tvoří samostatný případ a i když je kvalita jednotlivých dílů rozdílná, čtyřicetiminutová stopáž udrží v napětí pozornost diváků po celou dobu pátrání. Obzvláště případy týkající se dětí jsou dojemné. ()

Davies182

Ne a ne a ne. Necpěte je všude! aneb flashbacky sluší jen LOSTům, a za tím si stojím. Krimi seriál Beze stopy je sice dalším abnormálně líbivým dílkem Jerryho Bruckheimera, který si poctivé tři hvězdičky zcela jistě zaslouží, jenže dál už nedosáhne. Vše funguje na jednoduchém schématu: FBI se postupně posouvá k několika svědkům či známým zmizelé persóny, a ta jim vždy vypráví jejich příběh, který zažili v souvislosti s mizelým. V praxi to znamená pět minut vyšetřování, pět minut flashbacků atd., až do konce každého (?) jednotlivého dílu. A soudě podle mírně nadprůměrného hodnocení nejsem sám, komu čtyřicetiminutová stopáž nacpaná stále tím samým, nejde k chuti. Je to dost stereotypní, a výsledný dojem nezachrání ani charismatický leader vyšetřujícího týmu (Grissomovi stejně nesahá ani po kotníky). Jsem rád, že jsem (jeden díl) zajímavé kriminálky viděl, nicméně svůj čas raději obětuji desítkám dalším kvalitním seriálům... ()

hellstruck

Někdy se to trochu snaží o druhé Odložené případy, ale je to rozhodně zajímavá kriminálka patřící k těm lepším.Některé díly jsou naprosto nezajímavé a nudné,jiné úplný opak.Problém toho seriálu je,že to je asi pro málo koho guilty pleasure už kvůli postavám,které..nevím,prostě nejsou "zamilováníhodné" a jejich osudy člověka prostě nevezmou za srdce. ()

• Během každé epizody běží 15-tisekundový klip, který žádá veřejnost o pomoc při hledání skutečně pohřešovaných osob. FBI poskytuje fotku a informace o pohřešovaném, které potom v klipu čtou někteří z představitelů hlavních rolí v seriálu. (ČSFD)
  • Některé epizody jsou založeny na opravdových zmizeních vyšetřovaných FBI. (ČSFD)
  • Budova, kterou je možné vidět v závěru epizody "Okamžik smrti", je využívána také jako policejní ředitelství v seriálu Odložené případy (od r. 2003). (Fevas)