Newyorskí policajti

USA, (1993–2005), 194 h (Minutáž: 41–66 min)

Dennis Franz, Mark-Paul Gosselaar, Gordon Clapp, Charlotte Ross, Henry Simmons, Jacqueline Obradors, Garcelle Beauvais, Esai Morales, David Caruso (viac)

Policejní jednotka newyorské policie řeší každý den drsné případy, které často přinášejí velmi netradiční situace. Ale osobitý přístup detektiva Andyho Sipowicze a jeho partnera jim jistě pomůže... (oficiálny text distribútora)

Ichabod

Pro někoho je Sipowicz takovou policejní elitou, nicméně pro mne je seriál lehce podprůměrný. Ačkoliv si hraje na realistično tak si to shrňme - k hlavnímu hrdinovi, který moc krásy nepobral a táhne mu snad na padesát se lísa nejhezčí členka sboru, šéf jim musí házet klacky pod nohy, aby se ti nejlepší a nejférovější strážníci a detektivové mohli předvézt, jak čisté charaktery mají a že svou práci svedou kdykoli a jakkoli. Jediná originální věc je homosexuální sekretář :-) V porovnání s Baltimorskou sérii Homicide : Life on street je to naprosto nesrovnatelné (herci, režie, případy a psychologie postav tam hraje opravdu první ligu i napříč žánry). ()

lekr

Strhující kriminální seriál, který odhaluje, jak doopravdy vypadá policejní práce a ukazuje mnohdy rozpolcené charaktery policistů a jejich velice nekonvenčí metody. A takovýchto realistických seriálů, které by ukazovaly odvrácenou stranu policejní práce, dnes vskutku moc není. Proto dávám pět hvězdiček. ()

topi80

Velké překvapení mezi všemi "Kriminálkami Dolní Lhota", "Policiemi Horní Lhota" a dalšími zaměnitelnými seriály se záplavou ještě zaměnitelnějších sterilních manekýnů a modelek. Policie New York je sympatický kolektiv, jehož detektivové vás opravdu zajímají a v táhnou do děje. Řeší realistické případy, v čemž jim překážejí zcela reálné překážky a vše činí i se zcela pochopitelnými lidskými chybami. V době vysílání mi kanál, na kterém běžel, šel naladit velmi mizerně, přesto jsem u tohoto díla ochotně vydržel a nedal se ani na chvíli zlákat věhlasnější konkurencí na dalších stanicích. ()

Crocuta

V komentářích časté srovnávání "Policie New York" s řadou C.S.I. je na místě. Stojí tu proti sobě dvě koncepce - ta první ukazuje policejní práci takovou, jaká většinou pravděpodobně je - namáhavou, občas nudnou, založenou na znalosti prostředí v němž se oběti a pachatelé pohybují a neoddělitelně spjatou s životem a osobními problémy samotných detektivů, kteří se tu a tam mýlí (jak jinak - jsou to jenom lidi) a než případ uzavřou, tak se něco nachodí a prohrabou se hromadou hlášení. Druhá koncepce je zaměřená spíš na sofistikované vědecké metody práce s důkazním materiálem a působí poněkud sterilně - zkrátka se z ní nějak vytrácí lidský rozměr (snad s výjimkou řady Las Vegas) a spolu s ním i uvěřitelnost (zvlášť srovnáme-li poměr zločinnosti a úspěšnosti při jejím odhalování ve skutečném světě). A když si tyhle dva úhly pohledu postavím vedle sebe, je mi mnohem bližší ten starší a podobnější reálnému životu. ()

Ondr4H

Dle mého názoru jedna z nejlepších detektivek co byla kdy natočená.Případy jsou uvěřitelné, stejně tak chování hrdinů.New York je natolik specifické prostředí s bohatou historií že druhého není.Proč tohle muselo zaniknout, aby dostali přednost neosobní statistické kriminálky, kde je styčný bod vyšetřování sperma nebo vlas uprostřed obří haly.Proto jsem rád že po tolika letech se na prima krimi dočkáme reprízy, sice až od sedmé série.Ale nemusí pršet, stačí když kape... ()

• Denis Franz (Detective Andy Sipowicz) a Gordon Clapp (Detective Greg Medavoy) jsou jediní dva herci, kteří se objevili ve všech dílech seriálu. (Pumiiix)
  • Seriál získal v roce 1994 rekordních 27 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)
  • John F. O'Donohue (Det. Eddie Gibbon) byl ve skutečném životě detektiv NYPD. (Pumiiix)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)