Tretia hliadka

USA, (1999–2005), 97 h 10 min (Minutáž: 42–87 min)

Kamera:

Glenn Kershaw

Hudba:

Martin Davich

Coby Bell, Molly Price, Jason Wiles, Skipp Sudduth, Anthony Ruivivar, Kim Raver, Michael Beach, Eddie Cibrian, Amy Carlson, Tia Texada, Chris Bauer, Nia Long (viac)

Seriál se odehrává výhradně v ulicích New Yorku. Sledujeme každodenní realitu policistů, záchranářů a hasičů, kteří se snaží, často s nasazením vlastního života, pomáhat ostatním v težkých životních situacích. TŘETÍ HLÍDKA zároveň zobrazuje i jejich osobní život, který je často obtížnější než jejich náročná služba. (worm14)

melo.d

Zrovna to sleduju. První díl šesté série. Dostal jsem se k tomu víceméně náhodou a nestačím se divit. Začalo to přestřelkou v nemocnici. Něco tak směšného a ubohého se jenom tak nevidí. Podle mě to nestojí za víc jak 2* ale nebudu hodnotit podle pár fragmentů. Možná jsem zrovna narazil na nejhorší díl. O půl hodiny později: Zrovna to skončilo a vypadá to že už to stejně asi lepší nebude. Co naplat. Šup tam s nimi. ()

RedRose

Tento seriál mě v době své největší slávy nějakým záhadným způsobem minul. Narazil jsem na něj před časem v podstatě náhodou. Další seriál od producentů téměř nedostižné Pohotovosti, jsem prostě nemohl nechat být. Je nutno myslet na 15-tiletý rozdíl, což je doba za kterou se svět neskutečně proměnil, ale i přesto by si to mohl rozdat s kdejakým současným dílem - časový odstup není vůbec na škodu, spíše naopak. Televizní (mnohdy i ta filmová) tvorba se dnes prostě točí výhradně pro prachy a na kvalitu už myslí málo který z nich. A při sledování Třetí hlídky je to znát až moc... 88% ()

mirkath1

Konečně seriál, který ukazuje policisty, hasiče a záchranáře jako obyčejné lidi se kterými se mohu ztotožnit. Bez pozlátka hollywoodu. Bez příkras a tím pádem o to zajímavější. Po dvou epizodách 75%, uvidíme co přinesou další. Nejlepší epizoda 2/7-plakala jsem Musím dodat, že Carlos mi neuvěřitelně pije krev,dala bych mu v každém díle přes dršku. ()

Fanucci

Nedávám 5 hvězdiček a to jen proto, že na seriálovém trůnu sedí jen jeden seriál a to Sopranos. Třetí hlídka je ovšem moc povedené dílo, které spojuje osudy záchranářů, hasičů a policistů. Postav je v seriálu opravdu hodně, ale není to na škodu - scénaristé to zvládají velice dobře. Seriál má spád a i když občas moralizuje nebo poučuje, jsou v něm důvěryhodné herecké výkony, dialogy (tvůrci pokračování Nemocnice na kraji města by se měli dívat...) a zajímavé zápletky. A to jak lidské (alkoholismus jednoho z policistů) tak profesní (podsouvání falešných důkazů podezřelým). Jediné výrazné negativum je, že pokud vás tento seriál zajímá, musíte mít pracovní dobu tak od 12:00 jako já. Nova tento pořad totiž vysílá okolo 2 hodin ráno... ()

bundaboy

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů, který navíc kombinuje vedle policie i hasiče a záchranku. Hodně dobře napsané postavy, výborné scénáře kombinované se skvělou hudbou dává dohromady ucelený mix celých 6. sérií. V posledních dvou sériích se hodně do popředí dostala policie a Bosco, což se mi moc líbilo, protože je to jedna z nej postav :). A když k tomu připočtu ten nádherný závěrečný díl - prostě musím dát plných 5*. A nakonec zpráva pro všechny tvůrce, scénaristy a režiséry - TAKHLE se ukončuje seriál! :) ()

• Boscovo celé jméno je Maurice Louis Boscorelli a předtím, než nastoupil do NYPD, působil u US Army Ranger. (Nedhelborn)
  • Savannah Haske, která hrála manželku policisty Johna Sullivana (Skipp Sudduth) Taťánu, je ve skutečnosti mladší než herec Aaron Stanford, jenž ztvárnil jejího syna Sergeje. (deepspace101)
  • Dvacátá epizoda třetí řady s názvem "Unleashed" je crossover mezi seriály Třetí hlídka a Pohotovost (od r. 1994). V šestnáctém dílu šesté řady pojmenovaném "In The Family Way" se Třetí hlídka dějově prolne se seriálem Lékařské záhady (od r. 2004). (deepspace101)