Oddelenie závažných zločinov

• Česko Closer: Nové případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2012–2018), 74 h 24 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

James Duff

Mary McDonnell, Phillip P. Keene, Graham Patrick Martin, Robert Gossett, Anthony Ruivivar, Ian Bohen, Guy Wilson, Chad Michael Collins, Raymond Cruz (viac)

Predstavitelia televízneho seriálu „Oddelenie závažných zločinov" sú divákom známi zo seriálu „Closer".
Uvidíte známe tváre: GW Baileyho ako poručíka Louiea Provenzu, Tonyho Denisona ako detektíva Andyho Flynna, Michaela Paula Chana ako detektíva Michaela Taoa, Raymonda Cruza ako detektíva Julia Sancheza, Phillipa P. Keena v roli Buzza Watsona a Grahama Patricka Martina v úlohe Rustyho. Môžete sa tiež tešiť na veteránov seriálu „Closer", ktorými sú Robert Gossett, Jon Tenney a Jonathan Del Arco.
Prvá séria seriálu nadväzuje tam, kde „Closer" skončil. Sústredí sa na to ako polícia a prokurátori spoločne spolupracujú. Ako budujú pevné väzby, ktoré majú za následok uzatváranie dohôd o priznaní viny, či odsúdenie zločinca na súde. Detektívi oddelenia závažných zločinov sa však najskôr budú musieť spamätať z odchodu ich bývalej šéfky a zvyknúť si na nového veliaceho dôstojníka - kapitánku Sharon Raydorovú.
Seriál si vás určite získa akčnými situáciami a neustálym napätím od začiatku až do konca. (oficiálny text distribútora)

flyboyeda

Zacatek uplne nenadchne, ale s postupem nekolika dilu a souvisejicim vyvojem postav se z teto serie vyklube prijemna a troufam si tvrdit i celkem poctiva kriminalka. Obcas to hlavni hrdinka s tim svym uvedomelym vyrazem plnym nadhledu krapet prehani, ale jinak fajn oddechovka. G. W. Bailey uplne maximalne ruluje, solidni vykon predvadi i pubose predstavujici Graham Patrick Martin. Zatim 3 hvezdy a nejake ty drobne... ()

Davies182

Zase tak těžkej průser to nebude a do budoucna se to může hodně vytáhnout, nějaký přísliby by tam byly. Co je na Major Crimes hodně fajn (a bylo i na The Closer), je práce s rivalitou mezi kolegy. Jistě, je to průměrná kriminálka, která zároveň z velké dálky mává nereálným bruckheimerovým šílenostem, zároveň ale nezapomíná na fakt, že vyšetřovatelé jsou lidi - ne modelové a modelky s vybavením za miliardy dolarů - a podle toho také vypadá napětí nejen na místě činu, ale i v kanclu. Pokud vše půjde dobře, mohli bychom se brzy přesvědčit, že intriky nemusí šlapat jen ve Hře o trůny... ()

tommy187

Pilot : Major Crimes napriek svojmu obrovskému hypu nedosahoval tú úroveň, ako by som možno čakal. Bolo z neho cítiť, že až príliš sa chcel hrať na detektívku, čo mu veľmi kazilo celkový dojem. Napriek tomu, že mu nemožno vytknúť originalitu, a výborný scenár a prácu režiséra, niečo mi tomu chýbalo. Dôležité pre zaćiatok je, že Mary McDonnellová je veľmi sympatickou herečkou, ktorá by sa mohla dočkať veľkej obľube, v konečnom dôsledku ako aj celý seriál. 65% ()

LucillaP

Původní Closer jsem nesledovala nijak pravidelně, ale tohle nové pokračování mě docela chytlo. Případy jsou poměrně normální detektivky, vyšetřovací tým je různorodý a i přes velký počet detektivů (čemuž tolik nefandím, mám radši komornější hlavní obsazení) to tady funguje. Navíc nová vedoucí kpt. Raydorová mi poměrně sedla i přes její občas až moc chápavý přístup. Takový průměrně fajn seriál na všední odpoledne. ()

Tolf

Tak až po 3. dieli mi došlo, že ten starší mrzutý pán, ktorý mi bol odniekiaľ neskutočne povedomý, je vlastne G.W. Bailey aka kapitán Harris z Policajnej akadémie :) Seriál The Closer som síce nikdy nevidel, napriek tomu ma Major Crimes svojím spracovaním a príjemným obsadením dokázal celkom zaujať. ()

Galéria (2 403)