C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet

• Česko Kriminálka: Oddělení kybernetiky (viac)
Ukážka z filmu 2
USA, (2015–2016), 21 h 59 min (Minutáž: 40–44 min)

Patricia Arquette, James van der Beek, Peter MacNicol, Shad Moss, Charley Koontz, Hayley Kiyoko, Ted Danson, Kenneth Mitchell, Joe Reegan, Mckenna Grace (viac)

Špeciálna agentka Avery Ryanová pracuje na ústredí FBI vo Virgínii ako kyberpsychologička a vedie oddelenie pre vyšetrovanie prípadov z oblasti kybernetických zločinov. Spolu so svojím tímom rieši rafinované kyberzločiny, ktoré sa začínajú v hlave, odohrávajú na webe a zhmotňujú v reálnom svete. Medzi jej spolupracovníkov patrí bývalý špeciálny agent námorníctva Elijah Mundo, odborník na hackerstvo Daniel Krumitz, bývalí hackeri Raven Ramirezová a Brody Nelson, ako aj zástupca riaditeľa FBI, Simon Sifter. Ich úlohou je riešiť prípady vrážd, sexuálnych zločinov, lúpeží a vydierania realizovaných pomocou internetu, ale aj kyberkrádeže, hackerské útoky a ďalšie podobné prípady spadajúce pod vyšetrovacie právomoci FBI. V 2. sérii seriálu sa k nim pripojí aj bývalý šéf laboratória kriminálky v Las Vegas, D.B. Russell, ktorý do FBI nastupuje ako riaditeľ forenzného laboratória novej generácie. (TV JOJ)

Ukážka z filmu 2

numan

Na rozdíl od místních krasoprdů si nemyslím, že Kyberkriminálka je špatný seriál - pokud jí bereme jako science fiction, což místy taky bezesporu je. Největším failem téhle TV show je naprosto příšerná Patricia Arquette s vizáží Rusalky, věrohodná a realistická asi zhruba jako víla zubnička z nějaké mangy - kožená až dřevěná a prostě neuvěřitelná. Další mínus - ne moc povedený pilot, který spoustu ovcí odradil, od druhého dílu už je vše OK. Nejsem ajťák, takže nemůžu posoudit nakolik jsou jednotlivé epizody stravitelné pro odborníka, ale jsou zábavné a svižné - přesně jak mají podobná dílka být. Hezký koment od bestlamy - pobavil. :-D ()

herr_carter

Hezký, tlustej, blbá, neherec, černoch, magor a Dawson....kromě Džejmse fander Býka klasická sestava z castingu na další z podtitulů kriminálek...kde jsou ty časy když ještě Caruso během 20 epizod v Miami řekl dohromady deset vět ale byl to herecký výkon na úrovni..............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Davies182

Pilotní epizoda se může pochlubit slušným numerem sledovanosti v podobě téměř jedenácti milionů diváků. Bude zajímavé sledovat, na jaké cifře se nakonec toto číslo ustálí, je ale myslím jasné, že se nám tu rýsuje další v podstatě nesmrtelná CSI řada. Na znělku si žrouti programů v Americe jistě rychle zvyknou, hrdinové jsou sympatičtí tak nějak napůl. Seriál by mohl s prstem v nose táhnout van der Beek (Dawson), jehož neotřelý policejní kukuč je radost sledovat. CSI: Cyber žádný zázrak není a díru do světa díky svým kvalitám neudělá. Pravda ovšem je, že se u ní po práci krásně relaxuje a v jejím úvodu ještě není tak urážlivě hloupá, jako poslední řady trapné původní CSI s Tedem Dansonem. Za první epizodu tedy zatím zasloužený průměr. ()

honajz odpad!

Ze začátku jsem to ze zvědavosti sledoval, i když mne iritovala ta umělohmotná přestárlá barbie, co vede celý vyšetřovací tým, tváří se jako by spolkla všechnu moudrost světa, a přitom plácá děsné nesmysly a nikdy nepřispěje k vyřešení čehokoliv - vlastně jednou tuším ochrání dítě. A samotné ty případy, kdy vám můžou hacknout kreditku přes nabíječku mobilu, nebo kdy je svědkem vraždy robotický vysavač nebo čip v panence, kterou dokonce někdo hacknul... jako sorry, pohrdání divákem odtud až potud. ()

Ivoman

Bohužel dost přehnané. Seriál jakoby by vypadl z roku 2040, kdy všichni všechno ovládají přes net a všichni všechno sdílejí přes net. Něco jako Rychle a zběsile 8 kde najednou desítky aut šlo hacknout během pár vteřin. :-) U nás jich hacknou v roce 2040 taky jen pár desítek, ale v celé republice. :-) Škoda že Patricia Arquette nevystupovala přímo jako přeřazená policistka z Miami. U Ted Dansona to šlo ho přeřadit z Vegas do Kybernetiky. ()