Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

SidneyP

Chvíli mi trvalo, než jsem se s Kůstkou shodl do stejné roviny, protože ty její kecy vážně někdy nešly vydržet, a často jsem si říkal, jestli tahle holka někdy zažila ve svém životě víc než jen vzrušení z toho, že se může učit biologii. Takové "šprty" prostě nemám moc v lásce,... Ale čas postupoval dál, mně se začal seriál čím dál víc líbit (asi z toho jemného podbarvení Boothovy a Kůstčiny spolupráce, která je doprovázena takovým lehkým flirtem, který mezi nima po celý seriál jiskří). Zatímco u jiných seriálů, kde jsou parťáci muž a žena, můžeme očekávat, že se během pár dílů dají dohromady, tady kromě toho flirtování, které jsem už zmínil, si ti dva žádný vztah nebudují (ale neříkám, že se nerýsuje). A JEŠTĚ NAVÍC, je to lepší než kdejaká kriminálka, která kromě vyšetřování vraždy nenabízí už nic jiného. Tady jsou dialogy okořeněny dobrým suchočerným humorem a takovým pracovním škádlením mezi všemi hlavními postavami. 70%. ()

johnywalker

Pro mě jeden z nejpovedenějších typických krimi seriálů, který vyčnívá úžasnou partou lidí a originálními případy. Super seriál... ()

B.Wilde

Skvělá a svým způsobem netradiční kriminálka. Rozhodně patří k mým oblíbeným a u každého dílů se bavím. Vlastně je to s každým novým dílem lepší a lepší. Spoiler část: Jediné, co bych tomu vytkla, tak to, že vztah hlavních hrdinů tam byl dlouho jen náznakem a pak lup ho, najednou spolu čekali dítě, chápu, že to bylo kvůli těhotenství herečky, ale mohli to zvládnout trochu líp... to jejich sbližování jsem jim věřila víc, než když byli opravdu spolu. Ale jasný no, tohle není novela, ale i tak to mohlo být o kousek líp zpracované. ()

Heroine odpad!

Někdy zábavný, výjimečně i vtipný, ale většinou nesnesitelný seriál. Případy jsou prvních pár sérií originální, ale časem jsou čím dál míň promyšlené, někdy až tragicky špatné. Hlavní postava je nesnesitelná, zlá, blbá, příšerně škaredá ženská, potom je tam hromada propagandy všeho druhu, nesnesitelně optimistická banda "profiků", kteří se sice se sebou navzájem už skoro všichni vyspali, ale pořád jsou nejlepší přátelé. Navíc ženské vypadají spíš jako modelky z laciného katalogu, než jako osoby, které by měly mít snad vysoké IQ, nebo vystudovanou medicínu! A poslouchat v každém díle opakované kecy o tom, že Kůstka je krásná a chytrá, Booth je hrdina a skvělý táta, a všechny ty šeredné důry jsou krásné a inteligentní... Hodně lidem to asi stačí, když jim někdo řekne, co si mají myslet. Ale pro mne je propaganda nestravitelná. Myslela jsem že bude tenhle seriál zábavný, a čím víc jsem ho viděla, tím víc ho považuji za odpad, ve kterém je VŠECHNO ŠPATNĚ. ()

MickeyStuma

Další krimi seriál, tentokrát s oblasti antropologie, kde se úspěšně řeší všechny případy. Vcelku hezká antropoložka je doslova chodící Ottův slovník naučný s vědeckou mluvou, které málokdo rozumí a která se jen podívá na shnilou mrtvolu a ihned ví, kde ten dotyčný byl, co tam dělal, co měl na sobě a co k svačině. Zároveň pomáhá ve vyšetřování jistému agentovi se kterým se neustále dohaduje. A všechny postavy se tu neustále přiblble usmívají. První díly byli vcelku dobré, ale bohužel každým dalším se kvalita poněkud zhoršuje. Nepřinášejí nic nového a začínají být stereotypní a nudný. Jako krimi však svůj účel zcela splňuje a seriálový zážitek zanechá. ()

Rathalos

Kosti je zaujimavy serial uz len tym,ze praca,ktoru vykonavaju skumanim ludskej kostry je uzasna,dokazu prist na veci,ktore by clovek ani netusil a samozrejme hlavne herecke duo Emily Deschanel a David Boreanaz je skvely vyber,za mna moze byt...:-) ()

bernajk

Kopie CSI, ktera se vubec nepovedla. Tvurci se asi domnivali, ze kdyz v serialu pouziji nejaky 3D pristroj tak serial bude jiny, ale pripominalo mi to porad CSI. A dej byl v prvim dile uplne trapny (aby pravnik vrazdil pro sveho klienta misto nej, se mi zda dost ujete). Videl jsem jeden dil, ale na dalsi se uz asi nepodivam. ()

emdvojka

Veľmi vydarený seríál, ktorý ma baví viac ako CSI MIAMI, NEW YORK, LAS VEGAS... No a nemožno opomenúť slovenský dabing, ktorý sa vtejto produkcii TV JoJ skutočne podaril... najlepší dabing: Milan Bahúl :-) ()

kamil0606

Ďalšia kriminálka tentokrát trochu špecifickejšia v tom ze všetko zisťujú cez kosti . Veľmi som ju to obľúbil pretože sa tam objavuje aj humor a myslím že výber hercov je veľmi dobrý ... Môj najobľúbenejší krimi seriál. EDIT : Neskoršie série su dokonca ešte lepšie a zameriavajú sa viac na postavy a ich vzťahy a na humor. Síce niektoré časti sú dosť šialené, ale su aspoň zábavné(predovšetkým 4. séria je fajne uletená). No a pokiaľ CSI kriminálky neskôr už nudia svojou jednotvárnosťou, nad Bones sa človek pobaví. ()

nikushaa

Zaujímavé prípady, občas troška morbídny humor, Bootha a Brennenovú – ich hlášky, vzájomné podpichovanie, to iskrenie medzi nimi, čakanie na chvíľu kedy sa konečne dajú dokopy, ďalšie nemenej zaujímavé a vtipné postavy a stále čoraz viac nechutnejšie mŕtvolky :) – to všetko zbožňujem na tomto seriály, ktorého kvalita na rozdiel od mnohých iných nielenže neklesá, dokonca sa každou sériou zlepšuje. Pochváliť treba aj herecké obsadenie – najmä predstaviteľku Kostičky – Emily Deschanel, ktorá tu predvádza geniálny výkon. Podľa mňa sú Kosti kriminálka, v ktorej osobný život postáv zaujíma divákov možno viac ako samotné prípady a to ich robí odlišnými od všetkých CSI a im podobným seriálom. Môj najobľúbenejší seriál – 5* ()

-soch-

Aj keď ústredná dvojak srší pomerne slušným (a aj morbídnym) humorom, tak ma tento seriál nejak špeciálne neoslovil. V slovenskom znení netradične MILAN BAHUL (Boreanaz) a SLÁVKA HALČÁKOVÁ (Deschanel). ()

Rara-avis

Začala jsem sledovat Bones, když jsem se učila na zkoušku ze soudního lékařství, abych se odreagovala od učení, ale zároveň jsem si to odreagovávání nechtěla moc vyčítat, tak jsem si vybrala tématický seriál :) A musím říct, že mě zaujal, ačkoliv jsem zpočátku měla problém s Bones (jako osobou i jako přezdívkou), ale rychle jsem si zvykla a dokonce si jí oblíbila. Hlavní postavy jsou sympatické, vedlejší pěkně dokreslují atmosféru (Hodgins je můj oblíbenec), celkově je to příjemné prostředí... některé díly jsou slabší, obzvlášť pozdější série, je vidět, že už trošku vaří z vody....ale přesto je moje hodnocení vysoké, možná to budou mou slabostí pro soudní lékařství :) ()

fraktal

- Reason for wanting a gun. - To shoot people. .It's the truth. - You know, I'm writing, "Self-defence in the performance of my duties ()

VerenaLord

Kůstka mě okouzlila hned prvním dílem, její genialita a zároveň neschopnost jakékoliv empatie je zcela jedinečná souhra vlastností a z Kůstky dělá úžasnou bytost, se kterou není lehké vycházet. Moc jsem nevěřila Davidu Boreanazovi, jelikož mám na něj nemilé vzpomínky z Buffy. Ale i jeho výkon mě mile překvapil, jako detektiv je opravdu o mnoho lepší. Vyšetřování se ubírá netradičními způsoby a v každém díle je něco, co překvapí. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook