Absolútny outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálnych automobilových pretekoch jediný spôsob ako ujsť pred ťaživou realitou sveta zošnurovaného konvenciami a nezmyselnými zákazmi. Tým si však proti sebe poštve mnoho oficiálnych autorít, ktoré ho po jednom veľmi nepríjemnom karambole chcú poslať do väzenia. Aby sa Sean tejto nepríjemnosti vyhol, odsťahuje sa žiť k svojmu príbuznému do ďalekého Tokia! Lenže tu sa cíti ešte horšie, pretože mu tu chýba jeho najväčší koníček... Potom však prenikne do sveta drifterov - vyznávačov špeciálnej automobilovej disciplíny, ktorú charakterizuje dym z páliacich sa pneumatík -, a jeho dobrá nálada a problémy sú razom späť! Bohužiaľ niekoľkonásobne väčšie, než mal doma... Cena za prehru v súboji s tokijským šampiónom v drifte, ktorý má navyše väzby na japonskú mafiu Jakuzu, je príliš vysoká. A ešte ju poriadne komplikuje fakt, že sa Sean zahľadel do jeho priateľky! V tokijských uliciach bude zakrátko poriadne horúco... (TV Markíza)

Tommy987 odpad!

Obludnosť najväčšieho kalibru, ešte asi stokrát horšie, ako som čakal. Pri snahe oceniť aj to najmenšie pozitívne na tomto filme ešte dokážem pochopiť jednu *, ale ľudia, ktorí dali dve a viac už musia byť buď absolútne nenároční alebo fičať na omamných látkach. Scenáristu Tokijskej jazdy by som najradšej osobne rozmlátil na márne kúsky a zbytok, čo z neho ostane, rozpredal na súčiastky (ehm... na orgány), napísal totiž niečo tak imbecilné, ako som už dlho nevidel. Asi nemá cenu sa zaoberať tými miliónmi nelogickostí, ktoré sa vo filme vyskytnú alebo nezmyselnými radeniami scén za sebou, ale keď už nič iné, tak do očí bijú tie otrasné dialógy. Človek by predpokladal, že sa dočká aspoň pár dobrých hlášok z úst drsňákov, ale ani to sa nestane, striedajú sa tu akurát priblblé dialógy s patetickými a úžasne trápnymi. Herecké obsadenie... tak na to ešte trefnú nadávku nevymysleli - nikto nie je charizmatický, nikto nevie hrať a vyzerá to tak, že sa o to nikto ani len nesnaží. A kto čaká aspoň žrádlo pre oči v podobe polonahých krásavíc a nabúchaných áut, aj ten má vlastne smolu, lebo ani jeden zo spomínaných atribútov sa vo filme nenachádza v takom množstve a "kvalite" ako v predchádzajúcich dieloch. Na tomto filme je zlé skutočne takmer všetko. Nečakal som, že Hostel bude mať tento rok konkurenciu v rámci sekcie SHIT ROKA, ale ako vidím, Tokijská jazda je tiež viac ako horúcim kandidátom. 0/10 ()

Chrustyn

Rozhodně lepší než druhý díl. Walker už konečně zmizel a Rychle a zběsile dostalo trochu jiný styl než v předchozích dílech. Už se tu nedočkáte, žádných závodů na rovinkách tentokrát jde o to jak nejlépe vybírat zatáčky. A docela se na to dá koukat. ()

SeBig

Nevim jak vás ale mě to bavilo krásna Tokijská atmosféra, napětí ani herci mi nevadily...a auta krásný jako v každým díle :) ()

mat.ilda odpad!

Páni, tolik žánrů v jednom filmu! Začátek je komediálně laděn - zasmála jsem se hned, jak jsem zjistila, že Seanovi nebylo ještě osmnáct a přitom vyhlíží jako fotr od rodiny, rouškou tajemství je zahaleno jeho pomrkávání na děvčata, o která však nemá vůbec zájem, fantastičnem zavání scény, kdy se zřejmě na celém světě srocují středoškoláci v podzemních garážích, za účelem rozmlácení nehorázně drahých aut, povzbuzováni zástupy spolužaček v minitopech a Japonsko se liší pouze tím, že si tam chlapci z yakuzy opékají marshmallow. Ještě abych nezapomněla na hororový prvek na konci - k tomu neměla daleko Dieselova odulá a zestárlá tvář - fuj, to jsem se lekla! Druhý den ráno mě vzbudil řev motoru, ale to jen hudlařil soused se svou škodovkou, bohužel to nebyl sen, ten film fakt existuje :-)) ()

HellFire

Dětičky si hrají za zapšklém písečku. K tomu přidejte žápletku o slečně mající nedobrovolně za frajera škaredého Japonce a scénář tocící se tentoktár pouze kolem driftování a je z toho průser. ()

eraserhead666

No, bylo jen otázkou času, kdy začne série pomrkávat po náctiletých študentících. Což je největší problém celého filmu. On je vlastně skoro celý dost suchý, za něco stojí až závěrečný závod a fakt, že se odehrává v Japonsku. Se svou oblibou Japonek (a Asiatek obecně) na tom totiž nejsem ještě tak špatně, abych jejich zvýšeným výskytem omlouval hloupý film. Zatím nejslabší kousek série. ()

Ilicka

Rychle a zběsile pro středoškoláky? Nechápu jak Justin Lin dokázal natočit něco tak pekelně nudného za použití tak dynamických vizuálů. Lucas Black je bezesporu nejhorší protagonista v celé sérii. ()

ARI50

Jiný rychlý a zběsilý ale proč ně když vám dodají super auta krásné ženy a parádní příběh musím si to vynachválit sice chci zpátky svoje známe ale malá změna neuškodí. ()

Bauer

No po všech těch kladných a záporných komentářích jsem byl zvědav co se z toho vyklube a musím říct , že se připojuji k těm kladným komentářům.Konečně nějaké páradní závody jako jsou drifty.A ty dokonalý káry.Krásná Nathalie Kelley.Perfektní hnusák Brian Tee. A teď hlavní hrdina Lucas Black , nevím co proti němu máte , protože je to sympaťák a hraje celkem solidně.A nejlepší je konec , když hraje písnička Los Bandaleros a pak v tý káře Vin Diesel.Prostě super.Jednoznačně nejlepší díl Rychle a zběsile!!! ()

luka4615

Když v druhém díle chyběl Vin Diesel, bylo to znát. Tentokrát zde není ani "pojivo" se kterým mám tyto filmy spojené. Mám na mysli postavu Paula Walkera. The Fast and the Furious: Tokyo Drift se mi ze všech dílů zamlouvá nejméně. Postrádám zde "drajv" předchozích dvou dílů a celé to působí až neuvěřitelně dětinsky. „The Red Evo's yours.“ ()

prome

Tento film zapadá do normálního průměru, u kterého jsem se dobře bavil, ale viděl jsem v něm značné nedostatky…Ale když nakonec dali motor z Nissanu do starého Fordu tak jim asi přeskočilo, protože nádherně zkazili tuto krásku. ()

Lucasion

Pokus o teenage Fast and Furious? Zpočátku to tak jistě vypadá. Zatímco někde se dá věk zdařile prominout nebo zaměnit. Tak Lucas Black na teenagera skutečně nevypadá. Vyhoštění do Tokia a další jízda může začít. Ti, kteří si stěžují, že od Fast Five (2011) se série ubírá jiným směrem a už nejde vůbec o auta. Tak ti mohou být z Tokijské jízdy právem nadšeni. Film totiž není o ničem jiném, než o pouličních závodech. Auta, drifty, závody, auta. A to až do závěrečných titulků. Nechybí samozřejmě souboj o holku a problémy doma s rodiči. Hlavní herec je vážně nesympatický a (i když bych nevěděl, že to řeknu) chybí mi původní herci. O to více mě potěší Sung Kang a jeho Han. Postava, která si zahraje i v dalších dílech. Postava Hana je super a do série značky mi zapadne. Soundtrack je opět poslouchatelný a tím bych řekl, že tahle jízda končí. Příběh je opět hloupoučký a nedokáže zaujmout. Cameo Diesela je docela vítaným epilogem. (43 %) ()

ScarPoul

Nie že by to bolo vyslovene zlé, alebo, že by ma to štvalo. Lenže to bolo strašne ploché. Tie zen budhistické rady aplikované na život závodníka sa jednoducho nedajú brať vážne. Každý jeden diel mi príde ako úplne iný žáner, pritom je to paradoxne stále o tom istom. Pekné baby, drsný chlapi, rýchle autá, hip hopový soundtrack a veľký finálny závod. Tu je asi vtipné len to, že ten bol absolútne nezaujímavý. Jediné čo potešilo bolo prostredie Tokya - ktoré bolo až na zátačku na križovate plnej chodcov úplne nevyužité a malá cameo rolička Vin Diesela. Na druhú stranu sa jedná o prvý výraznejší zárez Justin Lina, ktorý vzkriesil túto sériu ďalším dielom s pôvodnými postavami. Toto je bohužiaľ strašný výplach z nesympatickým hrdinom a neuveriteľnými kecami o morálnych hodnotách, ktoré akoby zvysoka kašlali na to ako to v skutočnom svete funguje. A že by som to tak nemal brať? Tak nech sa to potom na nič také nehrá. Hrdinovia nešoférujú rýchle autá ak nie sú zo sveta Speed racera. ()

Lacike

V tretom diely sa dej naposledy vo velkej miere toci okolo tuningu predtym ako sa seria nadobro prepne do akcneho rezimu. Klasicke zavody tu nahradilo driftovanie. Proste taka volovina pri ktorej si behom chvilky znicite gumy, ale vyzerate ako king a budete sa môct nazyvat DK čiže Drift King. No nie je to cool? Pokial mate 18 a menej rokov, tak asi ano. Pravdebodobne preto sa dej presunul do prostredia strednej skoly, takze postavy vyzeraju celkom prirodzene, ked stvaraju tie blaznive voloviny. No ale napriek tomu sa v scenári najde tolho blbosti, ze som po 40. minute nadobro rezignoval hladanie logiky v spravani postav. Tyka sa to hlavne noveho hlavneho hrdinu, ktoreho by som najjednoduchšie charakterizoval ako nesympaticky debil. Pritom proti samotnemu hercovi nic nemam. Videl som minimalne 2 filmy v ktorych bol famozny. Ale tentokrat ma tak na chuja napisanu postavu, ze som nad jeho spravanim neustale krutil hlavou. Ale pozadu neboli ani ostatne postavy, ktore namiesto toho, aby mu dali poriadne po čumaku, mu radsej daruju nove auto. WTF? Ano, mam na mysli Hana. Najnudnejsu postavu celej serie, ktora sa cely cas niecim napchava a absenciu herckeho talentu vyriesili tym, ze toho vela nepovie, lebo je to uzavretý týpek. Keby mal aspoň nejaku charizmu, ale aj v tomto smere je márny. Holt multikultúrne kvóty ohľadom kladnej azijskej postavy niekto naplnit musi. Jeho ucast aspon vyriesili tak vtipne, ze chcipne hned v niekolkych dieloch v ktorych ho zabije viac postav. Tentokrat ho ma este na svedomi len nahodny vodic, ale to sa v dalsich dieloch komicky zmeni. :))). Potom tu mame dalsieho vtipneho negra. To asi preto, aby sa mal s kym v japonsku hlavny hrdina rozpravat. Aspon ze hlavna sexica je fakt kosť. Celkovo sa nove postavy vôbec nepodarili a po tomto diely to nejaky cas vyzeralo, ze seria je nadobro mrtva. Podme radsej k akcnym scenam. Ehm, k driftovacim scenam. Lebo klasicke nahanacky alebo bitky, ci prestrelky tu vôbec nie su. Prvykrat seriu reziroval Justin Lin vdaka comu su dokonale prehladne nahaňacky minulostou. Zaviedol do serie moderny videoklipovy styl, ktory sice nie je uplne neprehladny ako u packalov typu Megaton, ale uz nemate dostatok casu si jednotlive automobilove kusky do sytosti vychutnat. Ale je este patrne, ze to nemal tak dokonale v ruke ako v dalsich dieloch v ktorych sa vyrazne zlepsil. Takze vysledkom je jediny diel, ktory pokladam za uplne zbytocny napriek predstaveniu jedneho zo stalych clenov dalsich dielov, pretoze dejova omacka je neznesitelna. Jednu hviezdicku davam za skvely soundtrack, jednu za miestami cool driftovacie sceny a pol hviezdicky za minutove cameo veď vy viete koho, vdaka comu aspon raz zaznie slovo rodina. ;-) 5/10. ()

5150

Před vstupem do kinosálu jsem vypnul mozek, pohodlně se usadil a jenom špičkou boty si poklepával v rytmu hip-hopu, rapu a ještě čehosi dalšího co ani neumím pojmenovat. Na plátně se hned do velkých obrátek roztočily kola nablýskaných aut a jen málokdy zpomalily na životu bezpečnou rychlost. Být mi -náct tak slintám blahem, ale i tak jsem spokojen! ()

PROROK14

Asi na rovnakej úrovni ako predchádzajúce časti. Začalo to dobre a skončilo to tiež obstojne. Nejaké scény by som osobne vynechal ale nevadí. 55% ()

Spin-off Rychle a zběsile má záporáka

Spin-off Rychle a zběsile má záporáka

06.07.2018

Speciální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a Deckard Shaw (Jason Statham) ze série Rychle a zběsile se již příští rok objeví ve vlastním spin-offu oficiálně nazvaném Hobbs and Shaw. Chystaný akčňák… (viac)

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (viac)

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)