Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Recenzie používateľa togaf k tomuto seriálu (15)

Pán času (2005)

Doktro Who je přestně ten typ seriálu, co mám ráda. Britský humor, epizodický děj, který je ale kompletně propojený, postavy, které jsou uvěřitelné (žádné modelky a žádné nepraktické boty na jehlovém podpatku). Občas je to dojemné, občas praštěné, občas vtipné a vždy zajímavé. Každý doktor má své atributy, společnice a neopakovatelný styl. A já je miluju všechny! ()

Vánoční invaze (2005) (S01E14)

Představení Davida Tennant je úžasné (zlvášť výběr nové "uniformy"), sice je většinu dílu v bezvědomí, ale přesto ovládne obrazovku. A když se pak probudí! Ach...desátý doktor je na scéně a může se rozjet další vesmírná jízda! ()

Nevěsta na útěku (2006) (S02E14)

Donna je po Marthě Jonesové příjemná vzpruha, neslintala nad každým Doktorovým úsměvem a naopak ho zpraží v každé druhé větě. Navíc vypadá jako normální ženská, stejně jako Rose, žádná modelka s IQ jaderného chemika. Takže pro mě je už jen změna společnice důvodem k velké radosti. A děj je samozřejmě taky bezva. ()

Plavba zatracených (2007) (S03E14)

Bez Marthy (nejhorší společnice) se mi hned líp dýchá, tedy né že by Kylie byla vhodnou náhradou. Ale vánoční speciály jsou fajn svojí nostalgickou atmosférou a uzavřeným příběhem. A když se Doktorovi plní přání, jsem i já spokojená. ()

Další doktor (2008) (S04E14)

Morrissey se prostě na Doktora nehodí, to mi zabilo celý speciál. No vlastně nezabilo, protože byl vtipný (ale ne jako TEN Doktor) a viktoriánskou Anglii mám ráda a taky ta vánoční atmosféra...Koneckonců ve dvou se to lépe táhne, navíc měli hned dva sonické šroubováky. ()

Planeta mrtvých (2009) (S04E15)

Christina byla úžasná! Hmyzáci byli užasní! Autobus byl úžasný! Zkrátka celý speciál byl úžasný. David Tennant mi bude chybět, je tak roztomilý s tím svým úsměvem v krizové situacii. Bez společnice je to ale jen půl doktora, škoda že Christinu nepřibral do Tardis. ()

Vody Marsu (2009) (S04E16)

Celý děj se nese v melancholické náladě, Doktor se snaží nezasahovat a pak se zblázní. A musím říct, že když se zblázní Doktor, tak to stojí za to. Další povedený speciál s pomalu se loučícím desátým doktorem. ()

Konec času - 1. část (2009) (S04E17)

Z první části dvoudílného posledního rozloučení jsem trochu rozpačitá, návrat Vládce je fajn, doufám, že to v druhém díle pořádně rozjede a že se ke slovu (křiku) dostane i Donna, moje oblíbená společnice. ()

Konec času - 2. část (2010) (S04E18)

Tak tohle byl díl nabitý emeocemi! Loučení Doktora bylo kouzelné, zvlášť s Wilfredem, dokonce jsem za desátého doktora uronila slzu. Bude mi chybět a Matt Smith má co dělat, aby mi Tenanta nahradil! ()

Vánoční koleda (2010) (S05E14)

Na motivy Dickensovy Vánoční koledy už vzniklo tolik filmů, že by mě to mělo odrazovat, ale Doktor přijde vždycky s něčím novým. Jeho Vánoční koleda je smutná a hravá a dojemná. Prostě paráda, jako ostatně všechny doktorské speciály. ()

Doktor, vdova a skříň (2011) (S06E14)

Tento vánoční speciál byl trochu slabší. Líbí se mi inspirace slavnými knihami u Doktorových vánočních eskapád, ale tohle bylo trochu moc emočně vyděračské. Ale TEN KONEC. Dojemné, možná taky vypočítavé, ale já mám prostě dojatého Doktora ráda a dojetí a sentiment k Vánocům patří. ()

Sněhuláci (2012) (S07E06)

Další vánoční speciál je poněkud strašidelný, ale je tu Jenna Coleman a viktoriánská Anglie, doba, ve které se au-pair říká guvernantka. ()

The Day of the Doctor (2013) (S07E15)

Padesáté výročí čpí sentimentem, nebo by to tak alespoň bylo u jiných seriálů. Ne tak Doktor, naopak. Doktor si dovolí měnit historii, být vtipný a nesourodý ve všech reinkarnacích, dovolí si "obyčejný" příběh a zároveň ten nejfantasknější. A jako bonus cestování časem, které netrpí paradoxy a skvělé zapojení všech jedenácti Doktorů. Prostě oslava jak se patří. ()

The Time of the Doctor (2013) (S07E16)

Rozloučení s Mattem bylo smutné, a to jsem proti němu byla dost zaujatá, nakonec se jako Doktor osvědčil. Tak sbohem jedenáctko. Jen se mi nelíbilo "darování" další reinkarnace, určitě to šlo vyřešit jinak, než zásahem shůry. ()

Last Christmas (2014) (S08E13)

Vánoční speciály jsou super a odkazy na Inception taky. Rozluštění snu ve snu, který se zdá v dalším snu byla zábava. SPOILER: Jen mě mrzí, že Jenna Colemanová v roli společnice neskončila, tak hezky to bylo vymyšleno a ona, potvora jedna, si to rozmyslí. Motiv impossible girl je vyčerpán, takže pryč s ní! ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner