Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

BuryGol

No nebylo to snadný vstřebat tenhle snímek a dál logicky uvažovat. Cestování časem sem a tam zachránění nevinnejch životů v čele s Denzelem. Kdejakej rejža by si na tomhle pořádně namlel hubu, ale Tony Scott to ustál. Dávalo to smysl, stopáž tak akorát a ani konec to nezkazil. Za plnej to neni, protože přístroj na cestování časem mi přišel až moc fantasmagorickej. To už by byla lepší třeba kouzelná dýně. Každopádně je to nevšední film, co se kvalitou drží hodně nahoře. ()

ssfan

Deja Vu je velmi neobvyklý akční thriller s prvky sci-fi. Mně se moc líbilo technické zpracování, zápletka i herecké obsazení bylo dobré. 90% ()

Pecival

Nakonec to není úplná ptákovinka, na kterou to první půlku vypadá, ale i tak je to poměrně slabé. Zvlášť s porovnání se Zdrojovým kódem - to je mi skoro hamba dát jenom o jednu hvězdu míň. Ale řekněme že to je za "na kost rysnutého" Kilmera. Washingtona mám docela rád, jede si ten svůj standart což je většinou dostačující. Slabší tři a nebýt toho že se nakonec dočkáme lehčích časových hrátek šel bych níž. ()

Heraldika

Hodně zábavný film. Sice některé věci nesmíte moc rozmýšlet, pak se chyb a nepřesností doberete vcelku snadno, ale když děj necháte plynout... oddychovka. ()

bloodvomit

Zajímavý film, který je spíš sci-fi než cokoliv jiného. Hrátky s kvantovou teorií a smyčkami v čase vedou ke spoustě paradoxů, které nemohou být jen tak v jednom filmu vysvětleny a proto zůstává nad tímto snímkem jistá rozpačitost. Na druhou stranu to bylo velmi pěkně zpracované, zvlášť střih se mi líbil, takže hodotím nadprůměr. ()

Ploutev

Přesně jak řekl POMO, u tohohle filmu lépe nepřemýšlet, jinak by jste přišli na spoustu nesrovnalostí a ůplných blbostí. Pokud se tomu vyvarujete tak se na to dá koukat. Mám rád sci-fi filmy, i s časovou smyčkou...ale na můj vkus těch s časovou smyčkou začíná být v poslední době trochu moc.Asi je to v módě.. ()

lskala

Průměrný thriller, který ničím nepřekvapí. Naprosto debilně vymyšlené "koukání" do minulosti. Hůř to udělat nešlo. 50% - 3*** ()

Dromed

Co se mi vybaví když zazní jméno Denzel? Odpověď je nasnadě, je to samozřejmě dobrý thriller. Tento snímek není vyjímkou. Dějově i zpracováním standardní Scott-Denzel spolupráce (škoda ho). K ději jen dodám, že na Sněhurku si bude muset velký bratr ještě nějaký rok počkat ale ostatní použité technologie už tak scifi nejsou a to mě jako milovníka svobody fakt děsí. Zasraní teroristi a tím nemyslím chlápky v arafatce ale ty se šlajfkou u krku! ()

Maynard.

No, jak začít? Asi tím, že mě k tomuhle kousku přilákal Denzel, se kterým sem poslední dobou viděl pár filmů. Taky mě lákal Tony Scott, kterej sice není uplně mým oblíbencem, ale jako něco za sebou má :o). Začátek hodně nadupanej, je to točený hodně moderně, k tomu fakt stylová a svižná hudba. No, ale jakmile se tam začnou řešit ty věcičky ohledně "cestování" časem, tak jde celej film do prčic. Ještě bych asi skousnul tu věcičku, která ti přehrává události, který se odehrály 4 dny před současností, ok. Ale samotnej stroj času už si mohli tvůrci odpustit, to si myslím, že se sem vůbec nehodilo... Pak už to mělo takovej klasickej předvídatelnej spád, kterej to celý tak jako zazdil. No, život jde ale dál přece :o) ()

sedm.1

Tony Scott byl pro mě prostě vždy břídil, který neuměl natáčet víc než průměrné snímky a Déjá Vu je toho praktickým důkazem. I přes slibné téma a silné obsazení totiž nedokázal nabídnout nic jiného, než nezáživný snímek, bez napětí, bez adrenalinu, bez působivé akce, a navíc, když se takový popleta pustí do něčeho tak složitého a filmařsky záludného jako jsou hrátky s časovými paradoxy, nemohlo to dopadnout prostě jinak, než jako jeden velký, naprosto nepromyšlený bordel, ve kterém dochází k tolika nesmyslům a kiksům, že to snad nemohl nikdo myslet ani vážně, za což ovšem nemůže jen Tony, to je spíš vina toho scénáristického dua, které se asi pokoušelo vymyslet kulatý čtvereček, ale nakonec vymyslelo jen krychlovou kouli. Tony zde navíc selhal i v navození působivé atmosféry a osobité stylovosti, díky čemuž se mu alespoň v minulosti dařilo částečně zajmout (viz. Pravdivá romance, či Domino) a ani z velmi slušného hereckého ansámblu se mu nepodařilo příliš vytěžit, a to měl k dispozici dokonce neomylného Denzela Washingtona. Původní myšlenka Déjá Vu zkrátka sice asi nebyla úplně marná, ale ten dějový chaos byl prostě už příliš, k tomu musím připočíst i přeplácanost v závěru, kdy to celé vygradovalo v super happyendový kýč, ne, tohle mě prostě vůbec nebavilo a neoslovilo, tohle působí jen jako naprosto neukočírovaná podívaná! ()

Bobek15

Toto Tonymu Scottovi fakt ide. Obklopiť sa tými správnymi ľuďmi a točiť akčné bomby ako vyšité! Jednoducho ostrielaný režisér s dobrou povesťou a množstvom kvalitných počinov na svojom konte, sľubný námet s obrovským potenciálom, Denzel Washington v hlavnej úlohe, ktorý svojou charizmou dokáže spraviť zo svojej postavy výraznú osobnosť a uniesť na jej pleciach celý film, približujúca sa, odďalujúca sa, letiaca, točiaca, všetko efektne snímajúca, a až príjemné šteklenie v bruchu spôsobujúca kamera, všetky dopravné prostriedky, efektné výbuchy (až to miestami pripomína Michaela Baya :) ), kvalitná akčná hudba (Harry Gregson-Williams) stupňujúca napätie, no a hlavne Jerry Bruckheimer s vreckom plným peňazí, ktorý to všetko pekne 'zacvaká'. A akčná hi-tech pecka je na svete! ()

hudryhudry

U všech filmů s podobným námětem, cestování časem, se většinou scénáristi zapletou do pavučiny minulosti, budoucnosti, různých časoprostorvých dějů, až se do toho sami zamotají a vzniknou chyby, kterých si divák všimne. Nejinak tomu bylo i u Deja Vu. Ovšem s malým rozdílem, v Deja vu jsou tyto chyby menší, spíše diváka napadají ke konci otázky proč, jakto, kdyby..., ne však v takové míře, jako je tomu u většiny ostatních filmů. A to je právě plus tohoto nového kinohitu. Herecké výkony jsou perfektní, za vyzdvihnutí stojí i povedená zápletka a napínavé vyšetřování. Nicméně stále mě napadá otázka, kdy se povede natočit takový film, který bude do puntíku promyšlený, kde se časové linie podaří dobře udržet a kde si budeme moci konečně říct, tohle je snad opravdu možné! ()

uzzi

Trocha popcornu, trocha toho, trocha tamtoho, to vše v barevných filtrech a skvěle řemeslně odvedená práce. Děj filmu v začátcích evokuje další flák v řadě detektivek, postupně se to přelévá do scifi s prvky romantiky. Těch žánrů se tady setkává opravdu hodně a děj je občas postrčen trochu násilně, celkově je to ale zábavné a zajímavé. Podobný námět by se mohl v rukou nezkušeného režiséra rozpadnul v pitomou nudu. Rozhodně hodně kvalitní "krimimix" s tradičně dobrým Washingtonem v hlavní roli. ()

Standish

Úžasná automobilová akční scéna s pronásledováním pachatele je asi tak vše co si u tohoto filmu zapamatuji, závěrečná část filmu až moc překombinovaná 3*. Poté co jsem viděl Next musim jednu hvězdičku přidat. ()

chef

Rypanie sa v case americkym tvorcom proste moc nejde a musia to vzdy posrat nejakym happyendom. Navyse sa rypali v case na baze sci-fi a tentokrat na moj vkus az moc "nerealisticky". A co sa tyka odkazu hyperpatriotizmu na konci... mozno to vyznie cynicky, ale za to ma u mna tento film o hviezdicku menej. Kazdopadne jeho zhliadnutie nie je strata casu. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)