Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Mograine

Já věřil. A hodně. Ale tak trochu jsem byl zklamán. Je tu jeden velkej problém, který pronásleduje celej film a to je absence pořádného napětí. Vy celou dobu čekáte až se bude dít nějaký velký souboj kde si všichni budou trhat prdele, řezat břicha a škubat hlavy, ale prostě ne. Tempo je zde opravdu velkej problém. Celou dobu tam souboje jsou, a nutno říct, že po choreografické stránce moc dobré, ale vždycky je jasnej vítěz už od začátku, což právě dost snižuje napětí. Všecky postavy jsou svým způsobem zajímavé a musím říct, že i dost věrné předloze, krom tedy hlavního hrdiny, který je nudnej od svýho jména až po jeho charakter. Drtivou většinu komedie zde představuje Kano, jehož představitel si hraní evidentně dost užil, a upřímně já si jeho komediální výstupy taky užil. Overall se jedná o celkem fajn podívanou pro nenáročného sledujícího ovšem ty náročnější to prostě tolik nenadchne, nebo spíš vůbec. Dvě kule za Kana a jedna kula za poměrně zajímavé souboje. Dodatek: Ta fatalitka s cirkulárkou mě fakt dostala. ()

RobinPM100

Strašná sračka, začátek parádní, v lese, fight starýho Scorpiona a Subzera, potom se to ovšem zvrhne v total průser, hodinu postavy žvaní a nic se neděje (autoři si to spletli asi se Shakespearem), posledních 40 min akce, ale špatná choreografie a herci navíc nic extra bojovníci, takže nečekejte žádný luxus Vandamovitý otočky s vejskokem. První bod za intro a druhej za to, že se pokusili o pár fatalit, to oceňuju, jinak to ale působilo velmi lacině. ()

cernakus

Andersonův MK zůstává nesesazen. Ze začátku to sice mělo náběh a v podstatě jsem si říkal, že možná trochu upravili scénař z jinak dobré animované 2020 verze. Ale po prvních 10 minutách se kvalita scénáře propadla do pekel, ze kterých už nevzrostla. Jediná postava, která zaujala byl Kane. Bitky mají podprůměrnou choreografii a kultovní hlášky špatné načasování a jsou vyloženě "na sílu". Fatality jsou pak až příliš digitální a do jinak PGčkového vyznění vyloženě nepatří. Stopáž je taky o cca 20 minut delší, než by scénář osbahově zvládal. 2 hvězdy s odřenýma ušima. ()

sabo5

Kano, Jax a Princ Goro se povedli nejlíp ze všech postav. Cole je naprosto zbytečný charakter a po zjištění že není ani ve hře je ještě zbytečnější tak doufám že ho dají do další hry. Coulovo rodina byla tak otravná že jsem doufal že je Sub-zero zmrazí což se vlastně stalo 🤔 Jo a když už jsme u Sub-Zera tak troska víc prostoru by mu taky neuškodila a o Škorpíkovy ani nemluvě 🤦 Na souboje se dalo celkem pěkně koukat a brutalita byla to je hlavní i když kdyby ještě přidali nikdo by si nestěžoval. ()

Pecan206

Z nostalgie nemohu jinak než 4* :) Kritikové tento kousek hodnotí dost negativně a shazují ho před starým vydáním tohoto filmu. Ale proč? Bylo to jinak podané, ale kvalitově totožné, novější verze mě však bavila víc. ()

rzazeman

Wow, čekal jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Tento film nevzdal absolutně poctu hrám a těžce na to doplatil. Charaktery - u některých změna k nepoznání (k horšímu), design postav je tak u poloviny otřesný, lore úplně změněn, příběh urychlený, místy ani nedává smysl. Když vidím jaký tenhle film mohl být kdyby se drželi předlohy, tak musím strhnout jednu hvězdu. Céčkové herecké výkony. Absolutně nezajímavá a cliché nová postava. Obrovské zklamání. Radši si milionkrát pustím verzi z roku 1995, která je sice neskutečné béčko, ale je jakž takž věrná předloze. Jo a taky v ní je vtipný humor a ne jak tady. ()

yazik

Po první hodince filmu bych nečekal, že dám vyšší hodnocení.  Ale ten závěr a ty boje to alespoň trochu zlepšily. I tak je to dost slabé a nový Mortal Kombat se prvnímu dílu nevyrovná. Bitvy jsou povedené, ale to je tak asi vše. ()

J.Mayen

Necekal jsem moc, ale tohle bylo snad horsi nez originalni snimek z roku 1995. Uvod vas nalaka na paradni bitku, gore sceny, kde se krvi nesetri, ale po uvodnich titulcich se tohle vse kamsi vypari. Pribeh je jiny nez v jednicce coz bych uvital, kdyby byl aspon trochu koukatelny. Herci vsichni do jednoho velmi nesympaticti, krome tedy Prince Randiana, parodn Prince Gora (Princ Randian nemel zadne koncetiny, Prince Goro jich ma naopak o dva udy navic), ktery byl zdigitalizovany tak spatne, ze mohli mozna radeji pouzit puvodni figurku z originalu a divak by to ani nepoznal. Postava Kane si celou dobu myslel jak jsou jeho vtipy vtipny,ale asi muz nikdo ze stabu nestihl rict, jak se jen ztrapnuje, zachranovat svoje trapne hlasky vulgaritama, snad uz ani nema cenu komentovat. Opravdova zabava mozna jen pro pubertaky. ()

xzajox

Ak by som hodnotil film, ako úplne neznalý značky, viac ako 3* by nedostal. Herci a ich výkony len mierne nadpriemerné. Bojové scény celkom fajn, ozvučenie a atmosféra tiež. Efekty potešili a na pretekanie červenej som si hneď zvykol. Je vidieť, že príbeh bol stavaný tak, aby zahrnul všetky zamýšľané postavy, ukázal ich schopnosti a možno nejakú tú fatalitku :) Chýbalo mi tam nejaké súvislé členenie deja. Bolo to také skok sem, skok tam, bude turnaj, ale nebude... ok. Nespomínam si, že by tá vec so znameniami draka a "nájdením" svojej sily bolo v MK lore, ale páčilo sa mi to. Čo ale u mňa zabodovalo za štvrtú hviezdu boli referencie na hru. Hlášky typu "Get over here" alebo Kangov bicykel, by však nestačili. Dostala ma hláška (to asi nie je spoiler), keď ho potkol dva krát za sebou: "Iné pohyby nepoznáš?" a spomienka, ako som v MK2 X krát dostal flawless u tých ľahších AI len tým, že som ich potkýnal :D IMO určite lepšia verzia ako tá z r.1995 ale ani nie tak kvalitou, ale tým, ako mi sadla. Tiež to vyzerá, že by mohla prísť dvojka, čo by mi vôbec nevadilo. Pre hráčov MK 1-3 a možno aj ďalších, 73% - 4* ()

palmovylist

Myslím, že tenhle film je pro diváka, který nemá nějaký vztah k herní sáze MK, ztrátou času. Příběhově je to bez nápadu, motivace postav velmi pofidérní, klišé lítají sem a tam. Nicméně pokud se světem MK máte nějaké zkušenosti, tak se ve filmu najdou hezké a zajímavé odkazy (Flawless Victory) a celkově pokud se ve filmu zrovna nemluví, tak je většinu času i na co koukat - nejvíc mě potěšily různé odkazy na "moves" z her a také závěrečný cliffhanger.....55% ()

dudo24

Hry som nehrával, takže nostalgia ma nechytala. Pochváliť by som chcel prvé dianie s Hanzom vo feudálnom Japonsku a takisto kostýmy v celom filme. Ďalej by som sa len opýtal: To naozaj nebol nikto kto by napísal dobrý scenár? Okrem toho začiatku stála akcia za nič a konverzácie boli tak hlúpe a cringe, že som spätne ohodnotil scénu zo starého Jean-Claude Van Damme filmu Kickboxer ako veľmi hlbokú a dobre spracovanú. ()

xxmurphyxx

Určite jedna z najvydarenejších herných adaptácií na filmové plátno vôbec. Aj keď prekonať sračky, prípadne len priemerné veci s výnimkou naozaj podareného Sonica nemohol byť žiaden problém. Či to je lepšie ako originál, ktorý som už roky nevidel a nemám chuť sa ani k nemu vracať súdiť nejdem, ani na koľko to je verné hernej predlohe, keďže nie som žiaden hard core fanúšik tejto hernej bojovky, aj keď skúsenosti s ňou samozrejme mám. Čo určite potešilo moje oko aj ucho bol audio vizuál spolu s miestami naozaj nápaditou choreografiou a až na pár výnimiek vydarený casting. Kapitola sama o sebe je perfektný gore, šťavnaté fatality, ikonické hlášky, miestami slušná 90ková atmosféra a charizmatickí bombardéri Joe Taslim ako Sub Zero a Hirojuki Sanada ako Scorpion. Čo už potešilo menej alebo mierne sklamalo bolo pár dosť nevyužitých postáv, pár tragédov ako Max Huang v roly Kung Laoa, nijako nevysvetlená alebo aspoň okrajovo spomenutá nenávisť medzi klanmi Bi-Hana a Hanza Hasashiho, ktorá je niekoľko krát spomenutá náznakom iba ich hláškami typu for the Lin Kuei a absencia toho, čo má tento film v názve. Teda arénovej bojovky na život a na smrť. Ale vzhľadom na to, že z filmu cítiť, že rátal s úspechom a bol točený vyslovene ako začiatok ságy, som ochotný to odpustiť a pevne verím v druhé pokračovanie, ktoré si tento film určite zaslúži. ()

jokino

Prvých cca 10 min. filmu bolo fakt dobrých, vyzeralo to, že by z toho mohlo vzniknúť niečo skutočne serióznejšie. Avšak potom to u mňa raketovo spadlo tesne nad úplné dno a vznikla z toho pre mňa úplná blbosť.. Škoda času. Osobne, staré dobré - 90's. ()

muti

Príbeh Scorpiona a Sub Zera je za mňa aj na 5/5. jedine čo ich príbehu vadí je paralelný Mortal kombat, takže do zaujímavého loru vchádzajú vždy nejaké iné op postavy. Scorpion legacy bol top, jeho tajomný návrat cez odkaz dedičstva dýky, ktorá má tiež svoj trigger. Come here! Skvelé boli aj zápasy ako Sonya vs Kano, kde to dosť pripomínalo domáce násilie, alebo niečo ako boj žien v karavane v Kill Bill. Ocenil som aj level up postáv ak hlášky z hry ()

HanzoBureshi

Get over here!!! Na toto jsem čekal takovou dobu, už od oznámení projektu. Na rovinu říkám, že prvnímu dílu se to nevyrovná, ale i zde se nejedná o žádnou ostudu, protože zábavy je tady skutečně dost. Tu hru miluju, a když chce někdo natočit film, kde si postavy dají spolu do držky, tak je snad jasné, že z toho nebude epické veledílo, takže já jsem s tímto filmem opravdu spokojen. Ano, mohlo to tu být daleko více, trochu rychlejší souboje, více brutality, větší probádání světa a postav. Jenomže je v plánu celá trilogie, a pokud se jedná o první díl, tak je to dostačující. Nejvíce jsem se těšil na mistra Sanadu a to co tam předvedl, mě klasicky uchvátilo, už jen ten jeho proslov na konci finále. Jako samotný film je to i průměr, ale pokud je to první díl plánované trilogie, tak se jedná o docela slušný rozjezd. Možná tomu dám více už jen proto, že já tohle naprosto žeru. Mé hodnocení: 7/10 ()

JasonV

Niekde medzi zbytočnosťou a zábavnosťou. Na rozdiel od andersenovej verzie to nemá ten švih, hudbu a hercov. Súboje len mierny nadpriemer, potešia niektoré vizuálne vychytávky a fan service v podobe fatalít a hlášok z hry. ()

BlondJames

Tak jelikož hraju Mortal Kombat už od té doby co ho tenkrát brácha dovalil na starým PSku a nemělo to ani pořádnou kvalitu, tak jsem si od filmu nic neslibovala (A samozřejmě hraju teď MK11) takže nemůžu říct nic jiného, než že jsem byla naprosto spokojená, už se těším na pokračování a na Kitanu.. tak snad se dočkám ()

PTomA

Nekonečný film ve kterém se nakonec nic nestane a jsme pořád na začátku příběhu hrdinů, hlavně, že jsme si mohli užít akci mezi necharismatickými postavami. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)