Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Godhaj

„Fuck the temple! You just shot fireball out of your hand.“ Nový Mortal kombat se moc nestydí, jde na to z ostra. Krví (teda tou počítačovou) se moc nešetří, což pěkně sedí k herní předloze. Problém mám s herci a se scénářem. Hlavní hrdina je mimořádně prkenný a to platí v menší míře i o zbytku postav s jedinou výjimkou a tím je Kano v podání Josha Lawsona. Škoda, že mu nedali více prostoru, nebo že ho nebrali tvůrci vážněji, ale i jako tvůrce hlášek byl Kano super zpestřením v jinak dost nudném žvatlání. Scénář je totiž stokrát recyklovaná nuda, příběh vysloveně nudí a připadá mi jako nutné zlo mezi akčními scénami. Ty ale filmový zážitek netvoří, takže výsledek je generická akční mlátička béčkového ražení, ale nikoliv dobrý film. ()

Maniik88

Nebol to až taký prúser ako hodnotenie napovedá. Proste bitky boli, niektoré celkom fajnové, najmä úvodná z minulosti. Turnaj síce nebol ofiko, ale nakoniec sa aj tak všetci stretli v bitkách na život a na smrť. Super bola blodska, jej postava ma najviac bavila, taká mladšia verzia Charlize Theron. No a super bol ten užvanený záporák. Proste akčné Bčko so vším všudy, bez nejakého scenára, ale ako oddychovka ok. ()

Chuppa

Čekal jsem velkej průser, ale byl jsem příjemně překvapen. Jako velký fanoušek her mě potěšilo množství narážek, známé charaktery, brutalita a s tím spojené fatality, hláškující Kano byl taky super. Prostě jsem se bavil. Ano příběh byl slabej, ale Mortal Kombat je spíš o akci. Liu Kang vypadal jak postiženej, a Raiden holt není Christopher Lambert ale jinak to bylo fajn. Myslím, že film trpěl něčím podobným co Warcraft, kdo zná předlohu, film si užil, kdo ne tak si musí myslet, že to teda byla extrémní kravina a blbost. ()

DaweForeman odpad!

Zlatý Mortal Kombat z 95, který alespoň na to, že byl Béčko, tak alespoň nějakým způsobem zaujal, ale tohle není ani Béčko, kdy mi to spíše připadalo jako honosnější studentský film (tím nechci teď urazit studentské filmy). Začátek tohohle filmu navnadil, kdy jsem si řikal, že možná to trochu vezmou historicky, ale pak začala neustálá šňůra jednoho průseru za druhým. Autoři se očividně zaměřili hodně na herní předlohu, kdy souboje nemají žádnou finesu, snaží se být co nejrychleji odbyté a zaměřené na co největší brutalitu. Brutality a krve je tu dost, ale bohužel to není jen o tom to sem dát ve velkém množství, ale je potřeba na to taky nějakým způsobem navázat, obzvláště když se jedná o hraný film a ne o hru. Hlášky, dialogy, snaha o humor, vývoj příběhu a výkon herců je všechno velice tragický, takže si člověk z toho neodnese vůbec nic. Některé části mi dokonce připadali jak poslepované z různých jiných filmů, kdy to působí velice špatně, neboť to vypadá jako funkce "zkopírovat" a "vložit" bez jakéhokoliv potřebného kontextu či vhodnosti. ()

papadoce

Ako absolútny fanúšik hry MK označím tento film ako totálne nevyrovnaný. Rozdeľme to celé na pozitíva a negatíva a to bez ohľadu na ich “váhu”. Takže pozitíva. Počet použitých postáv z hry, bojová choreografia, efekty, záver s hollyúdom, chutný eRkový rating a najmä, najmä absolútne dokonalí Sub-Zero a Scorpion, pričom to celé zaklincovali päť hviezdičkovým záverečným súbojom. Negatíva. Hudba, otrasný kasting (Liu Kang, Sonya Blade, Shang Tsung), hlavný hrdina s hrami doposiaľ absolútne nič nemá, zo základnej sedmičky vynechali snáď toho najdôležitejšieho a v podstate u väčšiny hráčov jedného z najobľúbenejších Johnnyho Cagea. Film je ale neprávom na 59%, no jedným dychom dodávam, že si zato môže absolútne sám. A je to škoda. Ak by celý film bol taký, ako atmosféra, efekty, choreografia, strih a kamera, počas posledného súboja, bola by to päťka jak oči. Takto mi ako pravidelnému účastníkovi Kombat League ostali oči pre plač. Ešteže aspoň ten Kano bol taký vtipný. Dávam tri len preto, že štyri som udelil originálu z ‘95. Tri a pol by som dal keby som mohol. Nie je to to pravé orechové, ale dvojku by som rozhodne prijal. Len zverte réžiu do rúk kombinácii skutočného režiséra so skutočným hráčom a uvidíte ten mazec. Bliká critical, ale je to víťazstvo 2:1 na roundy. ()

ANTYCHRYST

Novej mortal v netradiční predelavce.. Jsem překvapen že to jde i bez turnaje.. Herci krapet toporny.. Ale vizual postav ze hry byl dobrej.. I souboje.. Hudba se té původní bohužel nevyrovná.. Překvapil souboj subzero vs scorpion :) 55% ()

DoubleJack

Potom, co byla dopředu zveřejněna první sedmi minutová sekvence originu Scoripiona, jsem nemohl tenhle film dostat z hlavy! Bohužel se ukázalo, právě kromě dvou soubojů Sub-Zero a Scoripiona toho film popravdě nabídnout moc nemůže. Rozšíření mytologie o logiku značek je určitě chválihodné, ale celému filmu podrážejí nohy mizerné herecké výkony. Nebojím se tvrdit, že Christofer Lambert měl před 20 lety víc charismatu, než všichni současní herci dohromady. Nejen z tohoto důvodu si asi z tadyho kousku zachvíli moc pamatovat nebudete. ()

Hedy

Tenhle Mortal Kombat mohl být absolutně skvostný. Mohlo se jednat o koncentrovaný vývar toho nejlepšího a nejdivnějšího z her ale my dostali takovou Hollywoodskou polévku z pytlíku. Jako první postavy. Hlavní obličeje celé hry jsou Sub-Zero a Scorpion. To je vše. Dokonce i svého fotra jsem viděl víckrát než ty dva zmrdy. Scorpion byl zredukován na Deus ex machina kdy ho vyvolali jako Pokémona do závěrečné bitvy. Co mě asi štvalo nejvíc je asi vážnost filmu. Mrdal Wombat se zdá být šíleně vážná hra ale není. Všechno co tam je je tak moc přehnaně šílené, že to člověk nebere vážně. Je to doslova masturbační představa toho co si desetiletí kluci myslí, že je cool. Ninjové, bojující s kyborgy, bohy, kentaury a ženskými co mají kozy jak basketbalové míče. Co udělal film dobře. Boj Jaxe s Kladivářem. Bylo to přehnané hloupé ale zábavné a ta fatalita byla super. Ta samý ta absurdní sračka kdy Bruce Lee vyčaruje draka. Mohlo to být víc barevné s více šílenými postavami jako třeba Mortaro což je kentaur co střílí z ocasu laser. A hlavně brutalita. Na to, že je to tvořeno po nejbrutálnější hře v historii země tak jí tam je jako šafránu. Nemůžu být ale úplně zapšklý zmrd. Akce byla na Hollywoodský film nadprůměrná a nebyla sestřihaná víc než obřízky v koncentračním táboře. Film byl furt zábavný jen prostě mohl být víc šílenější. Tři hvězdičky. Zkrátka průměr. ()

HEED

Paul W.S. Anderson měl lépe zpracovanou mytologii a mnohem charismatičtější postavy. Tady se více bojuje a krvácí. Jako superzaujatý fanda jsem spokojen. Jen soundtrack je takový dost laciný a nevhodný. Pro příště by to chtělo víc dynamiky. ()

Nathaniell

Věrohodnost soubojů, zpracování postav a jejich ztvárnění... Představení charakterů natolik, aby nám jejich další chování přišlo - sice očekávatelné, ale hlavně - logické, Kanovy kecy a... FATALITY !!! !!! !!! !!! !!! Tak tenhle film je masakr. Chvílemi až doslova. Celkem zásadní, ale taky opravdu zajímavá a vesměs úžasná změna původního kánonu, je něco, za co bych udělil speciální cenu v kategorii - odlišení od původní verze. Víc nenapíšu, abych nespoileroval, ačkoliv... ... stejně moje komenty nikdo nečte. A jelikož je tomu tak, moje slovo zde nemá váhu, protože o zásadních číslech ve finálním procentu zde rozhoduje malá hrstka vyvolených idiotů - nevím, k čemu jim to je a neměnil bych s nimi - zde s NEMALÝM přihlédnutím k faktu, že je Mortal Kombat mojí krevní skupinou už přes 20 let, znám jej dopodrobna, včetně příběhů všech postav a tenhle film mě nezklamal NIČÍM - dávám plných 5* a promyslím si svůj žebříček TOP 10 filmů. Ano!! Takový to na mě udělalo dojem... ... PS: ZAŘAZEN DO MÝCH TOP 10 !!!!!! MORTAL KOMBAT !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! ()

johnsnow

Starý MK mám neskutočne rád. A toto je síce taký predkrm pred skutočným turnajom ale veľmo podarený. Skvelé bitky, dobre obsadené postavy(aj ked hlavný hrdina nebol až tak extra a Scorpion a Sub-zero mali málo priestoru). Kano najlepší, Goro potešil. Záporáci slušný, R-ko využité, fatality fajn. Ja sa teším na pokračovanie a v kine by to bola iná maškrta. P.S. Hry som v živote nehral tak možno i preto hodnotím takto kladne. ()

Olafsson

Zklamání. Slabota. Film vrcholí hned na začátku scénou boje Subzero vs. Scorpion a později na konce soubojem těch samých v ještě lepší verzi. Taslin a Samada jsou také jediní opravdu tahouni filmu. Zbytek castingu je katastrofa, nezajimaví, a někteří z nich působí až tragikomicky (např. představitel Liu Kanga). Děj o ničem, nuda, celé to působí zratkovitě a po epické původní scéně máte pocit, že pak už tvůrcům došly nápady a chtěli to mít co nejrychleji odbyté, tak to zaplácli digitálními efekty, pár souboji a šlus. Devadesátková verze filmu je rozhodně lepší, no a hře to nesahá ani po kotníky. ()

Midar

Za mě to teda byl docela průser. I přesto, že nejsem kdoví jak velký fanoušek herní série, trailer se hodně povedl a já se tak na to vážně těšil. Kromě těch úvodních sedmi minut, kde to táhne především Sanada, to ale prostě nemá, co nabídnout. Ten děj mi přišel i na to akční béčko prostě hrozně prázdný a trapný. Navíc se to celé bere až neskutečně vážně a nebýt těch několika Kanových hlášek, kde jde vidět alespoň nějaký náznak určitého nadhledu, nejspíše bych to už v půlce vypnul. Kromě Sanady, který tam teda bohužel vlastně ani moc nebyl, je ten casting dost tragický, na druhou stranu, až tak špatné herecké výkony si taky zaslouží určitou dávku uznání. A ten příšerný střih u soubojů radši ani nebudu komentovat. Aspoň, že té krve se tvůrci nebáli, takže těch pár brutálních fatalit docela potěšilo. Za zmínku pak stojí maximálně ten závěrečný souboj Sub-Zera a Scorpiona, ve kterém si asi střihači zrovna vzali dovolenou, díky čemuž se v něm divák dokáže výjimečně docela dobře orientovat. Kdo si však chce ušetřit čas i trápení, měl by radši zůstat u skvělého traileru a po těch úvodních sedmi minutách to vypnout. No nic...tak snad příště ()

Solverino

Tak čekal jsem to horší, mnohem horší... celkem to nebylo špatné a celkem i koukatelné. Nakonec to nebylo ani zklamání. Fanoušci si mohou přidat jednu hvězdu navíc! :) ()

Vykuk

Bohužel po velkém očekávání alespoň průměrné podívané přišlo zklamání, je to spíše jako jeden díl nějakého seriálu a né zronva nejlepší díl.. efekty fajn, brutalita (byť jí není mnoho) se dá ocenit, ale děj, atmosféra děs a bída. Celé to působí velmi komorně, ani onoho turnaje jsem se nedočkal.. no jedničku to zdaleka nepřekonalo, ale je to lepší než dvojka :) Snad se u pokračování polepší. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)