Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

Fiftis

Takto nejako si teda predstavujem reálny akčný film. Je napínavý, má skvelé efekty, hudbu, kameru a herecké výkony. Colin Farrell aj Jamie Foxx sú skvelá policajná dvojica a filmu dodávajú šmrnc. Keď som to videl prvýkrát, neveril som že niečo podobného sa dá natočiť. Rovnako ako Collateral je film natáčaný digitálnou kamerou a vyzerá to úžasne. Navyše záverečná prestrelka vyzerá až neuveriteľne reálne čo je ďalšie plus. Vadila mi len hlavná predstaviteľka, ktorá bola azijatka, ale to už je známe, že sa vyskytujú hojne v amerických filmoch. Ešte sa vrátim k hudbe, tá je výrazným prvkom filmu, ktorá posúva zážitok z filmu ešte o stupienok vyššie. Začiatok filmu v bare so skvelým songom je nezabudnuteľný. ()

ajuska

Mě Mannův styl vyprávění z nějakého důvodu nesedí, připadá mi to celé takové rozlítané, točené jen na efekt, který se bohužel jaksi nedostavuje. Navíc je tu nepříliš zajímavý policajtský příběh s opravdu nadbytečnou délkou a rušivou překombinovaností. V druhé polovině už přes veškerou akci silně dotírá nuda, takže nemohu jít s hodnocením výše. ()

lamps

Nebavilo mě to. Nemohu si pomoci, ale s přibývajícím věkem začíná v tvorbě Michaela Manna převažovat kvantita nad kvalitou, a týká se to bohužel i Miami Vice. Snaha o stylové zpracování a co největší efekt vystřídala filmařské srdce, s kterým byl natočen HEAT, plochý scénář a poněkud bezduché postavy zase neumožňují poutavě vyprávět a budovat atmosféru, jako tomu bylo třeba u Collateralu. Jediné, co drží film pohromadě, jsou akční scény, zajímavá hudba a Jamie Foxx, který svým charismatem tentokrát všechny ostatní strčí do kapsy (a to už je na pováženou). Jednat se o jiného režiséra, dával bych 2*, ale u Manna ještě naposled rád přivřu obě oči. ()

Pepinec

To mi zase jednou bylo platné, že koukám na film, který je tu červený jako čapka Karkulky… Měl jsem pocit, že tahle párty začala už dávno před mým příchodem, potáhne se ještě dlouho po mém odchodu a nikdo mě na ní tudíž nepotřebuje. Nebýt závěrečného mečování, utekl bych oknem na záchodě. (Filmfest Hurghada 2012, 27/67) ()

JohnnyD

Drsné a cool. Nadupaná temná detektívka s ešte nadupanejším castingom. Iba dve veci mi vadili: prehnane dlhá druhá štvrtina filmu a trasľavý handycam. Inak je to riadne štýlová jazda, ktorá síce mohla byť ešte o trošku štýlovejšia, no napriek tomu, že som v živote nevidel Miami Vice a krimi ma v podstate nebavia, toto ma bavilo teda riadne. ()

Nin

Super auta, zbraně, nejnovější technologie, hlavní drsná dvojka, ruční kamera... A nic z toho mě ve filmu nijak nenadchlo. Na akční film málo akčních scén na krimi moc jednoduchý scénář a ani dramatu se zde moc nenachází. Hlavní dvojka je sice cool a drsná, ale nedala mi jedinej důvod, proč bych je měl mít rád. O něco lepší je to s vedlejšíma postavama, kde mafiáni jsou uvěřitelní a Gong Li neuvěřitelně půvabná :) Celkově mi přišlo, že Michael Mann se snažil o co nejzajímavější formu, ale nějak pozapomněl na obsah, který je na úrovni dost průměrnýho akčního filmu. A to Miami Vice nemusel být... (6/10) ()

Boogeyman

No, tak nevím! Během prvních třiceti minut jsem si říkal, že to snad ne! Mizerové, akorát že bez akce a navíc žádné kůl obrázky jako od Baye! Spíš ruční kamera používaná děsně debilně! K čemu mi je roztřesenej záběr, kde se vůbec nic neděje? Navíc mi extrémně neseděl Jamie Foxx v roli drsňáka! Naštěstí se to po půl hodině zlomilo a začala to bejt zajímavá kriminálka, kde se většina děje točila okolo postevy Colina Farella, kterej byl velmi přesvědčivej! Pak se z neomylného drsňáka stal emocionálně jednající ČLOVĚK! Juchů! Občas se tam mihnul trapný Foxx, ale naštěstí jen výjimečně! Čekal jsem o trochu víc akce, ale jediná trochu našláplá scéna byla akorát závěrečná nepřehledná přestřelka, která měla jedinej klad - byla perfektně ozvučená a bez hudby! Když by se přetočila půlhodinka na začátku a na konci a celý film by měl tempo a atmosféru jako v prostředku, byl by to fakt zážitek, ale takle? Na Manna je to zklamání a to docela veliký! Když si představým dokonalou přerstřelku uprostřed města za denního světla v Nelítostným souboji a srovnám jí s tou, co byla tady? To není ani hra na stejným hřišti, to je uplně jinej sport! 7/10 s přimhouřenejma očima kvůli použitejm písním a kvůli jejich šéfovi! ....po delším rozmyslu 5/10 ()

Rover

Spousta lidí tu hovoří o klišé, já jsem ho tu však neviděl. Nejvíc mě odrovnal vztah Farrella a Gong (její proměna byla neuvěřitelná skvělá - pro mě jednoznačný objev tohoto filmu). Abych pravdu řekl, asi nejsem s to rozpoznat digitální kameru od klasické, proti snímání tedy nemám žádné výhrady - Mann zůstává Mannem a jeho styl s ním jde dál. HUDBA: John Murphy - pro samotný film prakticky nic nesložil. Hudba velmi vychází z Heatu (slyšíme i stejné skladby, např. od Kronos Quartet) a ze stylu užití hudby v Collateralu. Poprvé od Posledního Mohykána se na hudbě nijak nepodílela Lisa Gerrard. V konečném důsledku je hudba sice poutavá a skvěle využitá, nedosahuje však kvalit předešlých filmů. ()

Indiana

No tak asi začnu tim, že jako jednomu z mála se mi ta digitální kamera u tohodle filmu dost líbila a ta přestřelka na konci díky ní pro mě byla fakt úžasná. Jinak prostředí Miami je moc krásný, holky taky a auta též, duo Farrell/Foxx je neselhávající a ostatní herci též. Jen jsem se mírně vařil přitom romantickém výletu Foxxe a Li Gong, jinak to ale bylo fakt super. Jeden z nejlepších filmů léta. ()

petaspur

Detektivové Sonny a Rico opustili svá obleková dobrodružství z osmdesátých let, zajistili si kromě státních výplat i finance od narkomafie a začali frajeřit i v mezinárodních vodách. Drsně přitom hláškují, nekompromisně jednají, testosteronem nešetří a nedostatek stylovosti by jim těžko mohl někdo vytýkat. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +zručná kamera, některé záběry doplněné hudbou, ústřední dvojice, a půvabný románek -dialogy, které nic nevysvětlí, složitý a zamotaný děj, hodně zdlouhavé a nudné, málo akce/// Farrellovi účast v tomto snímku odpustím, zřejmě nemůže za to jaké si vybírá filmy. Ale Michael Mann mě tentokrát zklamal. Film je sice působivý. Nakonec jsem si zvykl i na hudbu. Navíc zde byla úžasná kamera, která se hlavně v závěrečné scéně hodně dobře rozjela a vytvořila tak hodně zvláštní akční scénu. Jenže, to celé je k ničemu, když výpovědní hodnota filmu je téměř nulová. Jako vůbec jsem nechápal na co to jako koukám a strašně jsem se nudil. Jediné co bylo zajímavé, tak skutečně ten románek mezi Farrellem a Li Gong, jinak celkem zbytečný film, který si navíc hraje na něco co není./// Celkem 53%/// ()

Ruut

Tak já jsem se asi koukal na něco úplně jiného než většina ostatních hodnotících. Miami Vice je tuctový, ukecaný, roztahaný příběh s nezajímavými hrdiny a s minimální psychologií postav. A to s hrdiny, které si člověk nemůže zamilovat. O budy movie už vůbec nemůže být řeč. Hlášky zde prakticky neexistují. A jako pardon! Že bych měl být štestím bez sebe z digitalní kamery a cool vypadajících maníků v sakra drahých kvádrech a sakra vypiplaných autech??? - tak to rozhodně nejsem!!! Protože to je asi tak všechno co tento filmek může nabídnout. Nuuuuda! 30% na hollywoodský blockbuster točený jinak výborným Mannem. 50% v kontextu se všemi běžně točenými filmy. Každopádně pro mě velké zklamání. ()

HAL

Příběhově standartní kriminálka, leč mistrnou režií pozvednutá mezi špičku ve svém žánru. Michael Mann dokazuje že i digitální kamera s takřka televizním lookem dokáže být brutálně eye-candy.__ "Smooth, thats how we do i it" - říkají postavy filmu... a přesně tak Mann i točí. Cool až na kost, chytré tak že by se za to i kovaný intelektuál nemusel stydět, a tak akorát dostatečně emotivní aby to nebylo chladné, ale zároveň nesklouzlo do didaktické patetičnosti. 9/10 ()

Satan

Musím říct, že jsem lehce zklamán. Po pár hodnoceních měl film dokonce plných 100 %, ale už se to zredukovalo. Takže k filmu: zaujala mě velice hudba, kamera a krásné exteriéry. Hlavní postavy si také hrají své, ale co si mě znechutilo, byla první polovina filmu. Vlastně se tam nic neděje, až na první schůzku dealerů nic zajímavého. Moje myšlenka k mému hodnocení za 5* - zkrátit první polovinu aspoň o 15 minut, přidat více akce (třeba dotáhnout tu první až do zatčení ...) a úplně vyhodit některé nic neříkající scénky/záběry. Takhle pouze za 4*, i když pracně vydobené. [Přesná stopáž: 127 min] ()

Goldbeater

Nikdy jsem neměl dojem, že by byl Michael Mann zrovna extra dobrým režisérem, a tenhle jeho snímek mě o opaku v žádném případě nepřesvědčil. Je to z dnešního pohledu úplně nezajímavá a velmi nudná filmařina, která se snad může pochlubit jen svým obsazením a povedeným soundtrackem. V mých očích je to celkem zbytečný film, i když někteří si na své možná přijdou. Já mezi ně nepatřím. V každém případě už teď pár dní po zhlédnutí si z Miami Vice nic nepomatuji a možná je to tak dobře. Bylo to zdlouhavé, velmi zdlouhavé. ()

Rudovous

Jednoznacne nejslabsi reziseruv pocin. Odpad to veru neni, ale velike zklamani ano. Krome toho ten pribeh je upne stejny jako v jednom dile serialu "Robbery Homicide Division" s Tomem Sizemorem. Ale za Gong Li hvezdu pridam. ()

kingik

Ústřední dvojka celkem obstojná a s nimi stojí a padá celý film, ale rozhodně jako celek to nebylo pojato právě šťastně. Seriál Miami Vice měl daleko zajímavější epizody, ale tohle je nuda, málo akce a hodně keců. Michael Mann se svojí režií to pojal neakčně a to takovému typu thrilleru nesluší. Zde by měla nastoupit ohlušující akce, přestřelky, automobilové honičky a napětí, ale zde je právě tohle zredukováno na minimum. Občas dojde na skvělé momenty, které ovšem při absenci výše zmíněných ingrediencí, vycházejí mírně naprázdno. Zkrátka, krásně nasnímaná nuda s výbornými herci a zajímavým hudebním doprovodem. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

Miami Vice je přímo ukázkovým příkladem toho, jak má vypadat drsný a realistický detektivní film. Žádné divoké honičky a přestřelky nečekejte, zde padne několik výstřelů až na úplném konci. Závěrečná přestřelka je natočená a nazvučená tak realisticky, že jsem si připadal jak na policejní střelnici. Realismus celého filmu je zásluhou především zručně a vkusně použité digitální kamery a nehvězdných výkonů Farella a Foxe. I když tihle dva cool frajeři jsou momentálně hvězdy první kategorie, zbytečně neční z plátna a skvěle zapadají do realistického vyznění filmu. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)