Vzpomínky na lásku

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Nae meorisogui jiugae (viac)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Ceres

Další z korejských filmů, které mám velmi velmi rád. Je velice líbivě natočen, a hlavně kdo má alespoň v sobě kouska srdce, nemůže ho tenhle film nechat chladným. Je to film, který vás emočně v druhé polovině a v závěru totálně vyždíme. Samozřejmě je nutností vidět DirCut verzi, kinoverze tímto ztrácí smysl, neboť emoce v celém filmu si chce člověk vychutnávat mnohem déle. Jeden z nejlepších korejských filmů čili 100%. ()

Natabar

Filmově v podstatě průměr, ale i tak si člověk nemůže pomoct. Nádherně bolestně dojemný příběh o tom, že "tě budu milovat v dobrém i zlém a nikdy tě neopustím". Lovestory, u níž víte, že nemůže mít happyend. Silné. Bolestné. Prudce slzopudné. - "Já si budu pamatovat všechno i za tebe." ()

vendysek

Melodrama s úžasně energickým nábojem. Napsané i natočené tak dobře, že známku vyčpělosti a opovržení, kterou si s sebou snímky obdobného ražení nesou, nenechává vyvstat. Kouzelné, lidské a citlivě emotivní. ()

Narya89

Velice působivý film o tom, jakou moc má láska v praxi. Byli byste s někým, když byste věděli, že si vás za chvíli nebude pamatovat? A až by to začalo, vydrželi byste s ním, když by vlastně všechny vaše vzpomínky a tím pádem i emoce "zapomněl"? Nebo ne, nebo je víra v lásku silnější než paměť, nebo je to něco, co přežije všechny tyhle fyzické stavy, je to něco hluboce zakořeněného v samém základu duše a ani nejhorší nemoc na to nemůže stačit? (Podobná otázka vlastně je i ve Věčném svitu neposkvrněné mysli). Pokud vás zajímá odpověď, podívejte se na tento film, a nezapomeňte si k tomu vzít kapesník. ()

Brain-D

Slzy. To musíte být chladní nebo film nevnímat, aby vás tohle nerozbrečelo. Krásně pomalá režie, která vás romanticky ukolébá a v půlce se z toho stane velice smutná tragédie. Korejci mají úžasný vizuál a tenhle režisér svou pomalou detailní citlivou režii zapůsobil výborně. Rozhodně jeden z nejlepších romantických filmů. ()

jolanek

Cítim sa opäť zneužitý, zo zadu a bez lásky. Znásilnili moje city hanebne surovo, nedokázal som sa ubrániť, ale to bol cieľ tejto snimky. Na konci filmu som mal tvár vlhšiu ako 17. ročná puberťiačka keď vidí Justina Biebera :( ()

Diego

Ještěže neměla psa jménem Hačiko. Kdysi nejchůdší stát světa dokáže natočit úžasnou romanci, zatímco naši tvůrci se furt utápí v totalitě. ()

artemis2

Ja som normálne stratila reč a to sa mi teda často nestáva,niečo tak krásne,jemné,dokonalo vystihnuté a precítené som už dávno nevidela.Tiež som mala problém dopozerať tento skvost,pretože s toľkými emóciami v duši a srdci, a slzami v očiach to bolo veru náročné.Som naozaj dojatá a úprimne šťastná, že som tento skvelý (v mojom prípade 144 minútový) filmový počin mohla zhliadnuť.Veľká vďaka zaň. ()

Gazi

Hned na začátku uznávám, že tento film není dokonalý, ale přesto dávám bez váhání plné hodnocení. Jedná se v podstatě o jednoduchý a neoriginální příběh, ale jeho tvůrci a pak především skvělé výkony herců z něj udělali doják jak se patří. Především výkon Ye-jin Son ve chvílích nemoci byl jedinečný. Tento film mne dostal taky z toho důvodu, že mne chytil od začátku a nepustil až do samotného konce, tedy vlastně mně trápil ještě dlouho po skončení.. Varování: Poslední třetina je těžkým útokem na oči diváka! ()

IvyH

"Jestli to vypiješ, budeme spolu chodit." Tak začal jeden nádherný milostný příběh, který nepřestal bavit ani po dvou hodinách director´s cutu... zkrátka nemám slov, to chce vidět, zažít, cítit na vlastní kůži ty slzy, které se derou do očí... ()

Myrreczech

Ani nevím co na to říct. Celou dobu ve vás byl takový ten nádherný pocit, který vytvářela ta hromada lásky, která z filmu čiší. A potom přijde druhá polovina filmu a chce se vám brečet. Brečet tak moc, že nakonec vážně brečíte. Tento snímek je tak přenádherný, tak živý. A hlavně si uvědomíte, že to co se stalo ve filmu se může stát i vám. Takže musíte hned pevně obejmout přítelkyni a nebo ji aspoň jít rychle zavolat a říct ji jak moc ji milujete. ()

Kurikmoon

Takže môj druhý koment( Prvý bezprostredne odoslaný po filme, písaný vo veľkom citovom rozpoležený, som zjavne zabudol odoslať.) +++Veľmi esteticky natočený, príbeh, ktorý na konci odmení, dobre vybraný charizmatický hlavný aktéri, soundtrack, ktorý sadne ako dudlík na kojenca. Film, ktorý som začal pozerať chorí, po jeho skončení som na chorobu zabudol. Film, od ktorého som dostal emočný výprask, a plakal som ako po skutočnom fyzickom výprasku( akurát som bol slziam rád, inak by ma z toho srdce bôľu snáď roztrhlo). Film, po ktorom som si zážitok predlžoval čítaním komentov na CSFD a poväčšine som horlivo prikyvoval. (Podotýkam, videl som directors cut.) FILM, KTORÝ MUSÍM ODPORÚČAŤ, pretože z toho filmu cítiť veľkú lásku. ()

kklepkaa

Korejské romantické filmy mají pro mě dost velký význam. Oproti americké kinematografii se dost liší a ta změna je nanejvýš příjemná. Tento film je pro mě jedním z nejlepších z této kategorie filmů. A to hlavně pro příběh, který se mě významně dotýká v reálném životě. ()

strelenaL

Brečela jsem i když film skončil. Byl to velmi silný a čistý příběh, který ve vás zanechá stopy. Nutno říct, že takhle dobře natočený film ukazující čisté emoce jsem dlouho neviděla. Souhlasím s komentářem od Mattyho. ()

TheRoller

Ak by mal film len prvých 6 minút, vyrozprával kapitolu Coca-Cola, bol by to jeden z najlepších krátkometrážnych filmom, aký bol kedy natočený. Pokračoval tak, ako pokračoval. Ak by nebol kórejský, ale americký, stratil by všetko čo má. Všetko emotívne by bolo strašné klišé, všetko mierne sentimentálne by bolo neúnosne sentimentálne. Ono to v podstate JE strašné klišé a neúnosne sentimentálne, ale zabalené do v našich končinách neznámeho pozlátka podporovaného skvelou hlavnou dvojkou a príjemnou hudbou, a preto to tak dobre funguje. Slza bola na kraji, ale ani ju to nevyhodilo z jej miesta. To "100% plakanie" a "jeden z najlepších filmov" by som až tak nehrotil. 85% EDIT/18.9.2016/: ... že mám v hlave zmizík. Bože, to som pred vyše troma rokmi bol ale tupý. Z jedného pohľadu sa na film síce dá pozerať tak, ako ja predtým, ale mám pocit, že je to len pohľad človeka, ktorý si ešte neodžil toľko, koľko potrebuje, aby pochopil takýto film a jeho rozmer. To, ako človek dáva pozor a viac si všíma veci (príznaky choroby už v podstate od začiatku: "Prepáčte, som zábudlivá." ), len potvrdzuje, že scenáristicky a celkovo po technickej stránke je film rovnako na vysokej úrovni. Realistický a rozprávkový, krutý a nádherný, smútok a šťastie, slzy a smiech. Či tento film nie je najbližším ekvivalentom života samého vôbec... Milujem ťa nikdy neznelo tak krásne - aj keď od muža a v kórejčine. Pamäť mám síce ešte relatívne dobrú, ale tento film mi dušu rozbil tesárskym kladivom na milióny kúskov. Takže beriem späť = 100% plakanie a jeden z najlepších filmov, dnes pokojne prehlasujem bez hrotenia. 100% ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz