Vzpomínky na lásku

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Nae meorisogui jiugae (viac)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

see_sawandrew

Korejské Elegy. Dokonale ostrý Amorův šíp, který jde přímo přes srdce a udělá s ním krátký proces. Jsou děsivější věci než fyzická smrt, ale nejsou krásnější věci než láska. Závěrečné "Nebe" už jsem nezvládl ani já. Pokud se považujete za nejcyničtější zrůdy na světě, zkuste tenhle film. Natrhne vám prdel. 95% ()

Cracker

Áno, je to tak. Kórejci, spolu s Japoncami vedia tieto citové vydieračky točiť úplne najlepšie a ja sa ich nemôžem nabažiť. Aj nie veľmi inteligentný divák po chvíľke dokáže vydedukovať akým smerom sa bude film odvíjať ale to nič nemení na tom že tento film je dojemný, natočený na vysokej úrovni a musí rozplakať azda každého... ()

korndaddy

Ani sem nečekal. Korejská kinematografie je pro mě španělská vesnice, ale zvědavost je hold zvědavost. Tolik pocitů jsem nezažil ani nepamatuji a jsem opravdu milé překvapen. Oproti US filmům mi tento snímek přišel opravdu dojemný a svým způsobem opravdový a ne tak umělý jako ve světě. Nehledě na to, že ve filmu je snad nejdojemnejší scéna jakou sem viděl. Prostě pohlazení po duši. ()

Torako.chan

Nevím, co mě naposled takhle silně dojalo. Nevím, jestli kdy předtím mě nějaký snímek dokázal takto emočně rozhodit. Sem tam mi u něčeho samozřejmě taky ukápne slza, ale při poslední zhruba hodině filmu jsem opravdu ronila slzy. Překrásné, silně emotivní...zaslouží opravdu plný počet. Musím souhlasit s Dragonim, herecký výkon na vysoké úrovni, hudební podkreslení perfektní, vše dohromady dává úžasné dílo. Tomuhle říkám prožívat film. :) ()

Zagros

Výtečný romantický příběh v korejském podání, to je ve zkratce snímek A moment to remember. Sice se nevyhne žánrovým klišé, ale to mi tentokrát ani nevadilo. Možná proto, že se o to vyhýbání urputně nesnaží. Je tady slušný příběh, který mě udržel až do konce. Parádně mi sedlo obsazení a herecké výkony ústřední dvojice, které byly skvělé, stejně jako fungující chemie mezi nimi. Přesto, že jde o smutnou romanci, měl jsem po závěrečných titulcích dobrý pocit... dobrý pocit z toho, že jsem viděl výborný snímek. ()

thorewi

Prvním jihokorejským filmem, který jsem kdy zhlédl, byl Oldboy, který mě dosti zklamal a na jistou dobu od filmů vycházejícího slunce odvrátil. A právě možná proto jsem si tohle romantické melodrama tak zamiloval, možná právě proto mě tak dostalo, fascinovalo, roztrhalo, těžké vyjádřit. Příběh burana a naivní holky, jejichž láska díky/kvůli nemoci přerostla v něco jako životní cit, se nedá jen tak zapomenout. Kdo neviděl, nepochopí. Skvělé herecké výkony, skvělá režie, sympatičtí herci a další z filmů, které vyzdvihují, alespoň v mých očích, jihokorejské herce a režiséry vysoko nad většinu těch amerických. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a samozřejmých 5 hvězdiček. ()

Giggs

Moja prva skusenosť s korejskou kinematografiou a hneď je z toho laska na cely život. Niečo tak nadherne, co vo mne dokaze vyvolat plno všemožnych pocitov som už dlho nevidel, ak vôbec niekedy. Ešte aj teraz, par rokov po poslednom zhliadnuti, sa občas prichytim, ako si niektore sceny premietam v hlave. A to sa veru často nestava. ()

Sgt.Pepper

Po pěkném startu trochu zdlouhavější prostředek a dojemný konec..kvalitní herecké výkony a zajímavý scénář, ale nevím proč mě to tolik za srdce nevzalo.. ()

Teg

Moc kvalitně natočený doják, který se ale v druhé polovině opájí jenom slzavými scénami a ničím zvláštním nepřekvapí. První polovina 5, druhá 3. ()

cab

Budovana atmosfera emocne narocneho snimku vas v poslednich 20min vycucne jako citron pokud nekdo neni cynik na druhou. Zbytecne tlaceni na pilu stalo tuto smutnou romanci patou hvezdicku. 90% ()

Mavrix

Moment to Remember byl jeden z mých prvních filmů z žánru "asijských citovek". Nevěděl jsem co od toho mám očekávat... nevěděl jsem do čeho jdu... a už vůbec jsem nečekal, že mě čeká film, který mi přiroste k srdci a stane se jedním z mých nejoblíbenějších... Popravdě se ani nedivím... po velké vlně citů a následně velké emocionální bouři to na člověku musí nechat následky... Film gradoval, nenudil mě, když už jsem si myslel že je vyvrcholení filmu a že už buď skončí nebo bude nudný spád, najednou přišlo něco nového... Hlavní postavy mě ihned vtáhly do svého příběhu... mozek zvyklý s jednoduchých amerických slaďáren se snažil pochopit citový vtah mezi těmito postavamy, avšak po každé nové scéně přišel s novým závěrem... Po chvíli jsem to vzdal a s kapesníčkama v ruce jsem si užíval příběh Cheol-su a Su-jin... ()

CarlosX

Někomu se to celé může zdát jako jedno velké klišé, ale pro mě to je jeden z nejsilnějších, nejupřímnějších a nejromantičtějších příběhů, které jsem měl kdy možnost vidět. Můžeš se bránit jak dlouho chceš, aby jsi si tento korejský film nepřipustil k tělu, ale nakonec stejně podlehneš! Krásná hudba, jiná kultura, skvělé herecké výkony neokoukaných herců... na Moment to Remember se opravdu zapomenout nedá! ()

bloodline

Najzbytočnejší director's cut aký som videl. Dlhý ako kauza Hedvigy M. a tak tvrdo tlačiaci na city, že ma od dojatia už mrle obhrýzali. Príbeh chytí za srdce, má ohromný emočný potenciál, ale nie je stavaný na dva a pol hodinový romantický Lord of the Rings. Vylúpnuť toho požehnane hlavne v druhej tretine a mohol by vyzvať na férovku oveľa pestrejší The Notebook. V pohode však moržuje tematicky príbuzný Still Alice. ()

Daae

Jde o dokonalý film? Sama nevím, jak odpovědět. Ze začátku jsem měla pocit, že mé první asijské drama bude obyčejným příběhem o lásce dvou rozličných lidí. Jenže takový obyčejný příběh končívá oddáním, ovšem Nezapomenutelný okamžik pokračuje dál a právě toto další odvíjení příběhu je tak zásadní. V několika scénách mi stejně jako postavám kanuly slzy po tváři a konec mě prostě vyždímal. Hodně příběhů o lásce končí nemocí. Končí ... Choroby stále patří do našeho života a budou z nás ždímat slzy ve filmu i v životě. Tak proč sakra nedát pět hvězdiček? ()

Káronoš

„NEZAPOMENUTELNÝ OKAMŽIK" je NEJEN přeložený a vytihující název tohoto korejského skvostu, který bourá citové hranice snad každého (ne)náročného diváka. Kouzlo a krása v jednoduchosti, to je základní "kámen" na filmové hrázi všeobecného korejského filmu a režisér John H. Lee to zcela určitě věděl, potažmo tak i neomylně učinil. Typická (nechci říci ohraná) pointa s přímočarým chodem událostí, nijak zářivější než americká melodramata se stejnou problématikou, avšak natočena s nejhřejivější filmovou duší a s takovou porcí emocí, že se rozplýváte v harmonii a naplněný úžas vám dává sílu překonat smutek, jenž hlavní hrdinka prožívá. Po pravdě mi nespočet slz ukápne u (skoro) každého j.korejského snímku, ale v Nae meori sogui jiugae bych jimi naplnil všechna vysušená jezera v zemi. Trhalo mi srdce hledět Ye-jin Son jen do jejích překrásných očí, takže jsem párkrát dokonce musel pohled na ni upřít, abych se citově nezhroutil. Filmů o nevypočítatelných cestách nemilosrdného osudu je mnoho, avšak tenhle je (můžu z klidným svědomím říci) ten nejlepší. Tento snímek byla moje první zkušenost z korejskou kinematografií a po (skoro) roce pořád nejsilnější. Ye-jin Son patří k nejatraktivnějším ženám moderního filmu a Woo-sung Jung je naprostý sympaťák, který mě ještě v žádném snímku nezklamal. „Odpuštění je jen obětování drobného místa v srdci". Hodnocení: 10/10. _______ Po druhém shlédnutí jenom potvrzuji sílu dusivé atmosféry a musím konstatovat, že jsem si opravdu málem vylil srdce nad neovlivnitelným osudem, jenž skrze neobvyklé proteiny ucpal žílý v mozku Su-jin....počkat, co jsem to vlastně chtěl říct? :-D (joke). Hodnocení:10/10. ()

Ondis

No jo, velkej slaďák, ale mě to tak nedostalo.Herci super, příběh ještě lepší, ale skákání v čase po roce např. najednou se dali dohromady skoro na prvním setkání, chlápek byl prvně nervák, pak se nečekaně zklidnil, svatba...chybělo mi hodně mezikroků. A poslední ubrečená půlhodina...hmmm- max. 80% ()

ClimbVibe

Nad příběhem jsem se povznesl ve chvíli kdy hlavní hrdina zachrání efektním způsobem své milé kabelku.. Od té chvíle jsem věděl, že je tu možné všechno, že jsme v pohádce. Nechci nikomu brát slzy (za které se nestydí), ale říkat o tomto snímku, že má něco společného s realitou - to je trochu moc. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami.. V žánru telenovel je to zřejmě technicky to nejlepší, tak tedy 3 hvězdy... ()

lucijelucije

ach jooo tak v prdeli jsem fakt dlouho z filmu nebyla..přesvědčivé, dojemné, emotivně velmi vyčerpávající - jelikož to bylo opravdu natočeno nejen skutečně, ale i velmi opatrně..nic přehnaného..a zbytečně naháněného..ale dlouho nic podobného prosííím. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz