Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Kariya

Slabší než jednička, přesto škála 5ti hvězdiček mu neumožňuje dát 3-4. Napětí je zde výrazně cítit, akce tu opět nechybí, ale jaksi se nepodařilo najít tolik originálních nápadů jako minule. Alle prostě také dobrá podívaná. ()

Stanix

Lepší a nápaditější posádku než měl kapitán Barbossa (nemrtví) v jedničce má právě Davy Jones zde. Tady se maskéři a grafici opravdu blýskli. I příběh je o něco poutavější a vizuál malinko dospělejší. Podtrženo sečteno vydařené pokračování, které se prvnímu dílu vyrovná a ještě ho i o chlup překonává. ()

RAFT

Režisér nám naservíroval pěkně druhý díl.Asi nejlepší z celých čtyř dílů nebo kolik jich vlastně je .Film funguje ve všech směrech ,at už je to v dobrém humoru co se týče ,krásné scény ,akce je taktéž skvělá až dosti překvapující například s mlýnským kolem to opravdu nemělo chybu.Film je o proti prvnímu dílu dosti temnější ,vtipnější scény že sem se bavil o trochu více ,něž u prvního dílu ,tu jsme dostaly akčnější rozjezd.Dostaly jsme skvělého záporáka Davy Jones , který tak trochu děsí .Dobrodružství ve filmu je tu dostatek ,takže si ho každý užije .,Johnny Depp byl zase vynikající, to se musí nechat takové kraviny co tam měl i skvělé hlášky ve filmu to se mu musí nechat.Orlando Bloom ještě lepší , Keira Knightley ještě lepší než v prvním filmu.Soundtrack se povedl .A co tu jenom napsat ,no jenom dodám vypustě krakena.80% ()

Jacccob

Jednička je samozřejmě parádní, ale pokud chci zavzpomínat na piráty, většinou to vyhraje truhla. Jednak je dobrodružství mnohem větších rozměrů, jednak zbožňuju Billa Nighyho jako záporáka, a ve filmu se najde mnohem více humoru. Za mě spokojenost. ()

1mArc0

Tážu sa ťa spýtať, obyčajný smrteľník: „Bojíš sa smrti.“ Ak je toto cestou pirátov, mojou povinnosťou ohlásiť, že cesta naprieč filmom bola sodomiou. Norrigton vymenil namiesto cti a umu fľašku rumu. Jeho srdce skvetá pri pohľade na Elizabeth, lenže jeho jediná ho považuje za dobrého kamaráta, nemal pri zadné vráta. Jedna hviezda svieti, je pre občasne striedanie srandy, s vážnosťou, to vám utkne v pamäti. Bill Nighy s chapadlami, no fuj. Réžia je viac súdržná, problémom bol štýl, aký mal film naráciu (štýl rozprávania), nehovoriac o tom akým štýlom Gore režíroval a usmerňoval hercov. Na strane Orlando Bloom, Kiera Knightley- katastrofa. úspech- Johny Deep, Jack Dvadeport, Tom Hollander a Naomie Harris úspech. Johny Depp predvádza svoj teatrálny koncert pod vplyvom francúzskeho kabátu, nikdy predtým som sa pri komerčnom filme nezasmial tak dobre, ako na humornom prednese Deppa. Stále tvrdím, že postava Jacka Davenporta a. k. a. James Norrington mala neuveriteľne veľký potenciál, ktorý mohol staviať na vlastných akciách a úsudkoch, a nebyť len vernou autoritov autorít. Bohužiaľ Jack Sparow, Beth, Will majú väčšie postavanie. Meno producenta Jerryho Bruckheimera, sa spomína toľko, že je spojený s neohromnou značky odpadu. Filmový producent zabezpečuje financovanie filmu, zlé je ak sa peniaze stanú prioritou. OHROMNE REPETITÍVNY soundtrack, miestami sa to už nedalo počúvať, kvôli monotónnosti a mdlosti. HUDBA HANSA ZIMMERA bola dobrá do Levieho kráľa 1, po tom dole vodou. Ešte solídny soundtrack môžeme považovať Gladiátor. Viac rozpisovať o filme nebudem, takto sa námornícke filmy nerobia. Ak chcete námornícke filmy- Bounty, Hornblower, Master and Commander, Vo filme je mnoho scén, ktoré pripomínajú momenty totálnej utopie (scéna pri väzení, kde vrany trhajú oči väzňom v klietkach), zlých a nevyvážených momentov. Jedna hviezda hovorí za všetko. "Molekileki!!!" Peace. /20 %/ ()

ANTYCHRYST

Parádní pokračování našlápnute jedničky :) David Jones a jeho posádka je naprosto vychytana :) hudební podklad opět exkluzivní.. Lokace natáčení.. Parádní.. Stačí nalít si sklenku dobrého Rumu a sledovat pirátský koncert 100% ()

papadoce

Druhí piráti majú šťavu. Truhlica patrí k tomu najlepšiemu čo séria ponúka. Vtipné, akčné, výpravné. Disney na Pirátoch nikdy nešetril a je to zreteľne vidieť. Toto dobrodružstvo buďto milujete alebo neznášate. Som fanúšik pirátov. Všetkých. No možno okrem somálskych, heh. ()

Ixi

Kapitán Jack je zpátky. Johnny Depp si pro sebe krade každou scénu, ve které se objeví. Je potěšením sledovat i Keiru Knightley a Orlanda Blooma, kteří jsou více akčnější než v jedničce, zvláště Keira se těmi meči pěkně ohání. Část s bitkou v dřevěném kole je nádherná, a když se v něm Johnny praští hlavou o tyč a sklátí se k zemi, nejeden divák si vzpomene na Williho Wonku z továrny na čokoládu a jeho výtah. Trikům nelze vytknout - ať už jde o Krakena, nebo namaskovanou posátku pana Jonese. Čtyři, či pět hvězdiček? I přes pomalejší rozjezd filmu pět, tu pátou za hudbu, Hans Zimmer se zase jednou vytáhl. ()

Amadeo

Spolu s Čiernou perlou vplávala do našich kín konečne prvá poriadna oddychovečka tohoto leta. A pritiahla divákov do šera kinosály nielen pre klimatizáciu ale hlavne pre : Jack is back ! Po veľmi slušnom prvom diely nám Gore Verbinki naservíroval ďalšiu plavbu po Karibiku. Nie je síce tak dejovo a akčne vyvážená ako jednička, ale ponúkla všetko, čo správny pirátsky film má mať - more, lode, pirátov, bitky, súboje, tajomné ostrovy,domorodcov, poklad, obludu, kliatbu, strelný prach a litre rumu. Presne ako v jedničke celú pozornosť na seba stiahol Johny Deep ako milovaný a zatracovaný Jack Sparrow. Orlando a Keira si opätovne strihli len krovie. Deepovi veľmi dobre sekunduje vrchní padouch Bill Nighy alias Davy Jones ( ten chobotničkový účes mu sekne ). Film má podľa mňa dve veľké pozitíva - otvorený koniec a návrat veľkého kapitána. Zostáva už len jedna otázka : Kedy bude hotová trojka ? ()

brectule

K memu prekvapeni byl snimek plny novych napadu k zasmani, se kterymi jsem se jeste v jinych filmech nesetkla (klece ala "zorbovani", mlynske kolo ... ). Ale uz v tretine filmu jsem doufala, ze tvurci neudelaji tu chybu, ze by se snazili natocit jeste "Piraty 3". Proto jsem byla koncem celkem zklamana. Presto se coby zvedava zenksa tesim na to jak bude Orlando vycitat zradny polibek sve milovane :)Jinak se mi Pirati 2 libili a urcite nedoslo k proklinani, ze jsem sla na takovy trhak. ()

Zdenda

Po vynikající, zábavné a vtipné jedničce a slibování ještě více Deppa tak trochu zklamání.. Ne že by tam Johnny nebyl pořád, ale scénář mu nedává moc šanci ukázat jeho potenciál bavit... A to je to proč sem na to šel.. ()

unrocker

No nebylo to tak dobré jako jednička, ale opět skvělá pohádka která pobaví jak děti tak dospělé... :)) Délka je opravdu šílená ale některé scény jsou super, skvělé vizuální a digitální efekty jsou doplněné skvelou hudbou... Nejhorší je ale tzv. SERIALOVY KONEC fakt hhrůza děs!!! Kdyby se alespoň děj nějak uzavřel aspoň pak člověk může něco čekat, ale nééé tady je bohužel v nejlepším konec a člověk může jenom čekat.... :)) ()

Krčma

První díl jsem ohodnotil 3*. Jednu jsem dal za technické zpracování a dvě za Deppa. Teď dávám 1,5 za technické zpracování a 0,5 za Deppa. Po technické stránce tomu skutečně nemůžete nic vytknout. Film posouvá možnosti zvláštních efektů zase o kus dál. Většinu filmu jsem přemýšlel nad tím "jak to proboha udělali". Jenže to je právě ten problém. Místo toho, aby mne zaujal příběh, tak jsem se zabýval pouze efekty. Tak slabému příběhu skutečně víc dát nemohu. Navíc mne ani trochu nepřestal iritovat Orlando Bloom. Keira Knightley nehraje sice taky nic moc, ale aspoň se na ní dobře kouká. No a co se týče toho Johnnyho Deppa, tak se přiznám, že ke konci mě docela štval i on. Ničím zkrátka nepřekvapil a po dobu celého filmu nasadil jeden výraz, který se mi zkrátka už okoukal. No nevím jestli na závěrečný díl zajdu do kina, nebo mi bude líto vyhozených peněz a raději si počkám až to vyjde na DVD. Navíc jsem naprosto alergický na filmy na pokračování. Bohužel se z toho stává docela móda (Kill Bill, Matrix). ()

Fanak

Ze všech stran jsem byl varován, že tentokrát se Piráti moc nepovedli, takže jsem nebyl zklamán, pouze znuděn. O tom, že by si pokračování karibské ságy přineslo do vínku něco originálního, co by mu vtisklo vlastní tvář, nemůže být řeč. Tvůrci prostě do pomyslné mýchačky naházely snad všechny postavy (včetně těch naprosto nepodstatných) z jedničky s příkazem, aby dělali to samé co v prvním díle s dvojnásobným úsilím, zalili to důkladně digitálními triky a zahustili příběhem, který neskonale nudný a slouží pouze jako pojidlo pro střídání stejných výstupů v jiných kulisách (honička s lidožrouty, honička se slizouny, Kraken likviduje loď č. 1, č. 2, č. 3, návštěva u čarodějnice poprvé, návštěva čarodejnice podruhé). Film běží, divák se občas zasměje, ale větší část se nudí. Moralista si říká, zda je vhodné, aby v rodinném filmu jen tak zemřeli vcelku bezdůvodně desítky lidí. Ekonom si říká, jak úžasně se dá vydělat na takovém šuntu. Sklerotik si snaží vzpomenout, kde že tu nebo onu postavu už viděl. A já flegmatik tupě a lhostejně čumím a říkám si, jak jsem to křivdil prvnímu dílu, když jsem jej po druhém shlédnutí považoval za zdlouhavý a nepříliš nápaditý. ()

nula87

Pořád celkem vtipná pirátská historka, i když s jedničkou se nemůže měřit. Film se snaží mít v každé scéně nějaký trik, nebo vrchol, kterým by nás ohromil. To se týká hlavně první poloviny filmu (např. šermířská scéna s kolem je natolik natahovaná, že už jenom chybí, aby se nakonec proměnilo v UFO a odlítlo na Mars). Film je navíc zbytečně překombinovaný, a navíc skončí bez konce. I tak si ale Piráti najdou dost míst, kde nás pobaví jednoduchým, ale vtipným okamžikem (překvapivě velmi málokrát Depp). A protože film drží velmi slušné tempo až do otevřeného konce, nezbývá než se těšit na třetí díl. ()

LukeSharp

Po velmi rychlém začátku,kdy jsem nestíhal vnímat co se děje se dostavil pocit naprostého uspokojení.Vše co jsem chtěl mi druzí Piráti nabídli.Jack Sparrow(famózní Johnny Depp) se opět dostal do průseru a opět všechny kolem sebe do průseru stáhne sebou.A nakonec všechny(skoro) sebou stáhne Kraken.Piráti jsou zábavní,jsou vtipní,jsou akční,jsou dobří jsou všechno co jsem si přál a těším se na na výpravu Na konec světa.Nečekejte skvost ve kterém o něco jde,uvolněte se a nechte se unášet zábavným proudem na palubě Černé perly.85% ()

R.O.man

Pokračovanie, ktoré úspešne kráča v šľapajach jednotky. Johnny Depp, Keira Knightley a Orlando Bloom sa opäť úspešne prevtelili do svojich filmových postáv, aj keď Johnny Depp nemusel byť ako kapitánsky pirát Jack Sparrow taký detský. Inak OK - 4 hviezdičky. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)