Chamtivý strýčko Gary (Brian Cox) a hromada dlhov donúti roztomilého smoliara Stevea Barkera (Johnny Knoxville), aby sa uchýlil k strýkovmu plánu takému šialenému a zavrhnutiahodnému, že by dokonca mohol aj fungovať. Bude predstierať mentálnu retardáciu, prenikne na nadchádzajúcu olympiádu pre postihnutých, domov privezie zlato a strýkovi zabezpečí veľkú výhru zo stávky! Lenže nakoniec sa stane to, s čím Steve nerátal – súperi celý jeho podfuk prekukli. Steve však vďaka nim precitne a uvedomí si, že chce zdolať oveľa väčšiu výzvu – stať sa lepším človekom... (TV JOJ)

demented

Milionkrát obohratá šablóna, kde dej je možné predpovedať s 99 %-nou pravdepodobnosťou minimálne hodinu do predu :) Trocha originality a prekvapenia by rozhodne nezaškodilo. Napriek zdanlivo zaujímavému (prinajmenšom šialenému) konceptu (a prítomnosti Knoxvilla samozrejme), je celkový dej až prekvapivo umiernený a mdlý. Z letarigie ho občas vytrhne nejaký podarený vtip (pár ich tam je "Volám sa Jeffy Dahmor. S "o". " ), ktorý je ale následne zabitý ústrednou milostnou zápetkou. Klišé strieda klišé (myslené smrteľne vážne) a záverečná trojka - srdcervúce priznanie, rozchod, zmierenie - je už len pre masochistov. Celkovo môžeme film zaradiť k blízkym príbuzným Shallow Hall a Stuck on You bratov Farrellyovcov (produkovali aj Ringera). Čo sa týka Johnnyho Knoxvilla, nemám námietky. Toho retardovaného som mu veril, dokonca aj vtedy, keď sa na neho nehral :o) ()

lumiros

Ještě teďka mám oči plné slz a nebylo to jen od smíchu a notné dávky empatie. Opravdu filmeček, který pohladí duši i srdce. ()

Brain-D

Dělat si srandu z postižených to je opravdu moc. Ale třeba se jím nějak tímhle filmem pomůže. Jinak jsem zhřešil, ale mě se ten film celkem líbil. ()

IvyH

První dojmy: "Tak to je hodně ubohý výkon toho herce, co hraje postiženého." --- "Aha, on v tom filmu jen předstírá, že je postižený." -- "I tak by to mohl zahrát líp." ()

sedm.1

Dělat si srandu z mentálně retardovaných?Kam až chcou ti filmaři zajít?Copak nemají žádné zábrany?Žádné hranice?Bohužel,mají!A to mě fakt hodně štve.A jsem rád vždy,když někdo tyto hranice překročí.Takže na rovinu,Bláznivá olympiáda je fakt krutá prdel a já se fakt docela slušně bavil.Nechci tu být ovšem za trotla,který se směje postiženým,ba naopak,ale tým kolem Johnnyho Knoxvilla to zde udělal poměrně citlivě,zároveň však i vtipně.Hodně jsem se sice bál,že do tohoto tématu nepůjdou autoři až příliš natvrdo a že to bude jen takové kroužení kolem,ale pár fakt drsných narážek tu je a naštěstí i očekávaný a nezbytně omluvný happyend není také až tak násilně přeslazený a hollywoodsky přehnaný.Johnny Knoxville je jinak asi vážně neskutečný pošuk a zde jen dokazuje,že je skvělým komikem s velkým charismem a potenciálem.Bláznivá olympiáda asi není každopádně komedií pro každého a puritáni budou stoprocentně držkovat nad celým tímto tématem,ale The Ringer není vážně ani urážející a ani nijakou kontroverzní podívanou,jen prostě slušně baví a to se musí cenit.P.S.vím že bych to neměl dělat,ale hlášku "Poškrábals mi cédečko" teď hlásím kde můžu 8D! ()

slovan1

Příjemná a hlavně povedeně vtipná komedie. Žádny fekální nebo teenagerovský humor zde nečekejte. Knoxville se do své role vžil dobře, ale jako DiCaprio v Co žere Gilberta Grapea zas ne. Katherine Heigl opět velmi příjemná a krásná. ()

herr_carter

Ale jo, když se člověk přenese nad fakt, že si tu dělají prdel z lidí indisponovaných pohybově, či jinak, občas jsem si u filmu i vyprsknul, nebylo to ve výsledku špatný - oddychová komedie, která neurazí - navíc Cox je tady v roli afektovaného strýce naprosto boží.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Chris Wulf

"Ševče, drž se svého kopyta" Na Johnnyho to v tomhle případě sedí maximálně. Každopádně není možné srovnávat Jackass s jakýmkoliv filmem, protože je to......prostě něco jiného. Ale když už máme někoho zažitého jako magora, co po sobě nechá běhat splašeného býka, nebo si nechá do bradavky zakousnout malého krokodýla a ještě se u toho dokáže idiotsky smát, tak od něj prostě čekáme něco víc. Je také ale dost dobře možné, že s lepším scénářem by přišel lepší výkon. ()

uzzi

Tohle ničím nepřekvapuje, je to do puntíků nalité do všech klišé - počáteční problém - jeho řešní, katarze, osvícení, dojemný konec. Tvůrci se lekli dosti kontroverzního tématu a tak se z daného prostředí moc netěží, spíše se jedná o lehké naťukávání. Škoda, že těch vtipů tady moc není. Ale jako vata, na jeden večer to stačí, plus tak krásná bloncka v hlavní ženské roli. ()

NICOX

Mám dost rozporuplnej pocit. Nejsem žádnej moralista, ale dělat si p*del z postižených lidí mi fakt vtipný nepřipadá a na druhou stranu když už, tak by se mělo přitvrdit, Knoxville mi tu přijde jak nějakej hodnej strejda. Ale toho dementa zahrál dobře, stejně tak Brian Cox. 50 % ()

Kuny27

Velmi vtipný film, který se dotkne snad každého člověka, který má kousek citu. Velmi dobrý herecký výkon hlavního herce. Fajn film pro zasmání, zamyšlení a kapičku romantiky… ()

Spike23

Typická a ohraná komedie o přetvářce, tentokrát na paraolympiádě, která si nezaslouží více než pouhou jednu hvězdu. To, že mě tyto nehorázně ohrané a podprůměrné komedie, u kterých se snad nikdy nezasměju, i přesto baví, stejně tak jako všechno s Johnnym Knoxvillem a Katherine Heigl, za to už bohužel nemohu :D. ()

iXtr3m3

Dalo sa, ale popravde som jednak čakal viac a jednak to dosť tlačilo na pílu, nerobil by som si srandu z takýchto prípadov. Videné v časse premiéry, odvtedy nie. ()

Castorr

Co to v tý americe zase vymysleli za komedii? Dělat ze sebe retarda, aby vyhrál olympiádu? To už je trošku moc, i když jsem se hodně smál. ()

xmozek

Mno co k tomu říct.Snad jen to že sem už od začátku filmu tušil jak to doapdne.Bohužel sem se trefil.Takže mě tenhle film moc nepřekvapil.Ale jinak pěkné.3 * ()