Starnúci boxerský tréner Frankie Dunn (Clint Eastwood) sa pokúša zmieriť so svojou dcérou, nedarí sa mu to však. Jeho jediným priateľom je Eddie (Morgan Freeman), bývalý boxer, ktorý mu pomáha okolo ringu. Jedného dňa sa v telocvični objaví Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Dunn nechce trénovať ženu a tak sa Meggie dohodne s Eddiem. Postupne si však svojou húževnatosťou získava aj Frankieho. Začnú pracovať na spoločnom sne... (RTVS)

DaViD´82

Výtečně zrežírovaný a snad ještě lépe zahraný snímek, který není pouze o sportu jak by se mohlo zpočátku zdát. V některých momentech sice trochu moc lacině tlačí na city, ale na spoustě míst je naopak přirozeně emocionálně silný. A od Hilary Swank bych teda ťafku rozhodně dostat nechtěl. ()

Superpero

Clint to dobře natočil i zahrál, stejně tak ostatní. Byl to dobrý příběh akorát ke konci jsem se trochu nudil. Ovšem zaujme vizuální stránka nevím přesně čím ale ten film vypadá tak trochu jinak. Jo a rodina Hillary Swank byla fakt banda hajzlů. ()

Fr

MOKUŠLE! - ,,jinak mi to docela jde šéfe!" ,, nic moc!" ,, no já myslela na to, že jsem holka!" ,,já holky netrénuju!" -. Narovnat zlomenej nos nebo zastavit krvácení, to dokáže FRANKIE nejlíp ze všech. a má kliku, že má po boku stejně stárnoucího kámoše EDDIEHO. teď už chybí pouze mladá MEGGIE a jsme komplet. boxerská atmosféra postavená na dvou starých chlápcích a jedný holce? jak tohle může fungovat?! zřejmě dobrej scénář, režie, herci..... . a kamera? fantasticky zajímavá hra s tmou a stíny. jednoduše řečeno, ten dědek CLINT umí! ,,TAM LETĚT, ZPÁTKY JET!" H.Swank měla štěstí, že si mohla zahrát v tomto hezkém a smutném snímku dívku, která bojovala o své místo na světě, o titul a o smrt. roli zvládla bezchybně a dlouho na ni nezapomenu. stejně jako na tento film. je to prostě moje krev! ()

Dever

Soundtrack Clint Eastwood: 1. Blue Morgan (Opening Titles) ,2. It's Nice Viewing ,3. Boxing Baby (for the film Million Dollar Baby) ,4. Boxing Montage ,5. Pick Up Money ,6. Nice Working With You ,7. The Letters ,8. Blue Diner (for the film Million Dollar Baby) ,9. Deep In Thought ,10. Driving ,11. Blue Bear ,12. Frankie Horrified ,13. They're Amateurs ,14. May Have To Lose It ,15. Maggie's Plea ,16. Frankie's Dilemma ,17. Frankie's Decision ,18. Lethal Dose ,19. Frankie's Office ,20. Blue Morgan (End Credits) , ()

EvilPhoEniX

Tak jsem konečně dohnal můj velký rest, který jsem dlouho odkládal kvůli ignoraci žen v bojovém umění a jsem mile překvapen. Slabší než Rocky lepší než Warrior. Clint Eastwood si krade celý film pro sebe, opět hraje typického mrzouta jako v Gran Toríno a tím si mě získává, Hillary překvapivě snaživá, byť v soubojích jsem extra nefandil či neřval a samotný závěr je až moc přitažen za vlasy, sice silný, ale překvapivě mě nechal chladným. Bavil jsem se . 80% ()

novoten

Do neuvěřitelné intenzity dohraný snímek, který dojímá, hladí i mrazí a který přibije do křesla a nepustí až do závěrečné katarze. Kvůli jeho emočnímu náboji už mi z hlavy nikdy nevymizí, hlavně zásluhou fascinující stínohry, která zahaluje tělocvičnu a ze které působivě vystupují tři dokonalé herecké výkony. ()

tron

„Riskujete všetko kvôli snu, ktorý poznáte iba vy." MILLION DOLLAR BABY je silný príbeh zahalený do tmy a príjemne pomalého tempa (zo 132 minút ma nudilo max. 10). Výhrady azda možno mať k hrdinkinej rodine, kde Eastwood naivne tlačí na pílu. Nevravím, že takí ľudia neexistujú. Vravím, že tak, ako je to podané tu, je to podané zle. Inak ale radosť pozerať. Najmä na hercov: dvoch kocúrov, Clinta a Morgana (stretli sa už vo westerne NEZMIERITEĽNÍ) a jednu nepredvídateľnú mačku, ktorá všetko riešila v prvom kole a podľa toho aj dopadla. Snímke dominuje prekvapivo melancholický, dvojznačný a tajomný záver á la 25. HODINA a VYKÚPENIE Z VAZNICE SHAWSHANK. Podľa mňa, ak sa v posledných dvoch sekundách nakloníte doľava, uvidíte ho za tým pultom sedieť a jesť citrónový koláč. Rozpočet 30 miliónov, celosvetová tržba 216, neskutočné. ()

B!shop

U Tajemny reky jsem mel jeste nejaky pochybnosti, ale tentokrat to Eastwood fakt dokazal. Takhle husty drama jsem uz dlouho nevidel. Navic je toto drama z boxerskeho prostredi a vubec nevadi, ze nejde o chlapskej box. Takze i kdyby se nekomu nelibila dramaticka cast, urcite se mu bude libit aspon ta boxerska, ale me se libily obe. Ze zacatku se sice nejedna o nic extra, dej je misty vtipnej, misty predvidatelnej, ale postupem casu se stava cim dal tim mene predvidatelnej a vic zajimavejsi az vyvrcholi v az neprijemne drsne zaverecne pulhodince a cele to Eastwood vyborne zakoncil. A necekejte zadnou hollywoodskou podivanou. Jediny, co mi moc nesedlo, byl Freemanuv komentar, sice obcas rekne par zajimavejch veci, ale vetsinou jen rusi od deni, opakuje to co uz bylo ve filmu receno a nebo predcasne vyzrazuje nejake situace. Taky me zaujala hudba, samotnou bych si ji nepustil, ale k filmu se skvele hodila. Zapasy byli natoceny velmi slusne a celkove kamera byla taky dobra. Hlavnim kladem je urcite Hilary Swank, ktery tu boxerku fakt verite, ale zaroven to neni nejaka rozmlacena drzka a i kdyz boxuje, porad ji to slusi. Eastwood si strihnul imho na nej dost znicenou postavu, ktera je vetsinu casu smutna a jediny poteseni ma v boxu, hlavne v Hilary. Morgan Freeman tu je tak trochu navic, ale nektery jeho komentare na Clinta jsou vtipny a dej hezky osvezi. Akorat bych dal oscara spis Clintovi nez Morganovi, s tema ostatnima oscarama souhlasim. Skvelej film, kterej ani na chvilku nenudi a tudiz jasnejch 5*. ()

Marius

Vynikajúci film, ktorého hodnotenie zráža neduh filmov Clinta Eastwooda - prílišná dĺžka. Príbeh tridsiatničky Maggie, ktorá sama seba považuje za thrash, ale chce ísť za svojím snom za každú cenu a starnúceho trénera boxu, ktorý ju spočiatku trénovať nechce, aby si k nej postupne vypestoval otcovský vzťah je určite o niekoľko tried lepší ako posledný Eastwoodov počin Mystic river. Film sa rozbieha veľmi pomaly, ale mysím že to je zámerne, aby divák prenikol postavám pod kožu a dokonale sa s nimi zžil, to všetko s cieľom umožniť mu úžasnú katarziu na konci príbehu. Druhá polovica filmu je práve to mäso, ktorému by som bol ochotný dať i šesť hviezdičiek, ale bohužiaľ nemôžem. Po technickej stránke je film precíznym remeslom a môžem povedať, že Clintova réžia je naozaj dobrá . Celkové hodnotenie je teda 9/10 ale prikloním sa skôr k štyrom hviezdičkám. ()

Faidra

Clint Eastwood. Řekněme rovnou, že schopnosti toho chlapa léty rostou jako státní dluh. Protože zpracovat námět tak napěchovaný srdcervoucími klišé, aby si toho divák vůbec nevšiml, případně mu to bylo úplně ukradené, to umí lidé, které spočítáte na prstech jedné ruky. Clinte, pokorně smekám svůj zaprášený širák před tebou, Hilary Swankovou i Morganem Freemanem. A s nemenší pokorou dodávám : Díky, pánové a dámo. ()

pan Hnědý

Clint Eastwood se rozhodl natáčet jako na jezdícím pásu a tak zhruba po roce od Tajemné řeky opět ze své režijní stoličky točí drama o lidských osudech a po menší pauze se tradičně pasuje i do hlavní role. Co říct o téhle prvotřídní filmařině, která je od režie, přes kameru až po herecké výkony naprosto dokonalá a po zásluze náležitě oceněna. Herecký výkon špičkové Hilary Swank, Morgan Freeman jako vypravěč i skvělý herecký výkon a Clint Eastwood moc dobře věděl, že jde o velmi dobrý tah se po dlouhých letech opět spojit s Morganem od westernu Nesmiřitelných . Emotivně vypjatý příběh plný lidskosti, zoufalství a přesto stále ještě přetrvávající naději. Film od srdce. ()

Jara.Cimrman.jr

"Mlať ji do prsou, až jí zmodraj a upadnou." Co je víc sexy než ženský box? Snad jen ženské vzpírání, ale na to nemám žaludek. Tady o ten box naštěstí až tolik nejde, protože Frankie je prvotřídní mrzout, Maggie je neuvěřitelně odhodlaná a kámoš Eddie má taky co nabídnout. Já si to tedy hodně užil, ale jelikož nepatřím mezi milovníky slzou zmáčených filmových koncovek, tak si dovolím jednu hvězdu ubrat. Objektivita se přitom sice třese vztekem, ale já naštěstí absolutně netuším, co je to být objektivním hodnotitelem. ()

EdaS

Eastwood je mistr. Nejdříve to vypadá, že se drží klasických mantinelů "rockyovských" příběhů o outsiderech, kteří to světu natřou. Ale chyba lávky, za takový film by tolik ocenění dnes už jen stěží dostal. Nebudu ale prozrazovat, co by divák dopředu neměl vědět. Jasné je, že se Eastwoodovi podařilo natočit velmi silné drama, které vás emocionálně dostane a budete o něm i po skončení titulků přemýšlet. Natočil film, jaký byste v tradiční hollywoodské nabídce nečekali (a je docela ironické, že jej dlouho nechtěl nikdo zaplatit). Film vám ukáže, že Eastwood má žánrové filmy rád, ale dokáže se dostat nad ně. Nebál bych se říct, že tady končí Hollywood a začíná opravdové umění. ()

H34D

Srdceryvné, působivé, lidské, i přes vzdálenost tématu blízké a emocionálně dokonalé, jak jen melodrama může být. Charaktery jsou vynikající, sympatické a vykresleny během chvilky, ostřílený Clint je zatrpklý ale správný starý muž, božská Hilary zpola naivní děvče plné naděje a zpola dospělá žena na poslední chvíli se řítící za svým životnmí snem a charismatický Freeman perfektní vypravěč. MDB není o boxu, ale o lidech jako komorní drama, je velkolepé ve své skromnosti, nutí nás jej prožívat až do té míry, že některá možná klišé i teoretické emocionální tlaky vyzní naprosto přirozeně a krásně-smutně. Tenhle film má duši i inteligentní konec s rozumným vzkazem pro společnost. 10/10 ()

dobytek

Tak film to nebyl špatnej, ale koukat na nějakou upocenou píču s napuchlym okem, jak se snaží v ringu nějaký druhý upocený píče rozmlátit ciferník na sračky, to neni nic pro mě. Kdyby to bylo o mužskym boxu, tak budu hodnotit asi líp. Ale ženskej box mě zkrátka nebere, takže jsem si k hlavní hrdince nedokázal získat za celej film žádný sympatie a její neslavnej konec mě tak zanechal celkem chladnym... Budiž filmu ke cti, že to snad donutí aspoň nějaký odpůrce eutanázie se nad timhle tématem zamyslet a třeba někdo z nich změní názor. Jinak Clint Eastwood a zejména Morgan Freeman jsou moji oblíbenci a hlavně kvůli nim dávám ty 3 hvězdičky. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (viac)