Starnúci boxerský tréner Frankie Dunn (Clint Eastwood) sa pokúša zmieriť so svojou dcérou, nedarí sa mu to však. Jeho jediným priateľom je Eddie (Morgan Freeman), bývalý boxer, ktorý mu pomáha okolo ringu. Jedného dňa sa v telocvični objaví Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Dunn nechce trénovať ženu a tak sa Meggie dohodne s Eddiem. Postupne si však svojou húževnatosťou získava aj Frankieho. Začnú pracovať na spoločnom sne... (RTVS)

Sifaka

Nádherný snímek s nádherným i když smutným příběhem. Hilary Swank předvedla úchvatný herecký výkon a Clint výbornou, citlivou režii. Tento film je Mo Guishle (můj miláček), stejně jako přezdívka hlavní představitelky :-) ! Viděl jsem to už třikrát a vždy mě to na konci dojme... ()

prome

Oscara si zaslouzi nebot jak se to po chvili rozjede tak je to dech berouci drama ktere chytne a nepusti. Nechybi mu naprosto nic ()

Sawy

Filmy o boxu jsou pro mě,s výjimkou Rockyho,většinou příliš chladné (Zuřící býk) nebo naopak moc patetické (Těžká váha).Ale Million Dollar Baby je jiná váhová kategorie.Clint Eastwood do něj totiž dal celé své srdce,jak režisérské tak herecké.K tomu mu výrazně pomohl Morgan Freeman podávající jeden z nejlepších výkonů své kariéry a samozřejmě dokonalá Hilary Swank,která se do Maggie doslova převtělila.Jedinečný herecký výkon,právem oceněný Oscarem.To vlastně platí o celém filmu,který je výjimečný nejen ve svém žánru a jehož konec mě dokonale uzemnil a ukázal,že dojemné rozhodně nemusí vždy znamenat kýčovité.Rozhodně úžasný zážitek. 90 % ()

Kimon

Jsem v rozpacích. Jistě, v tvorbě Clint Eastwooda se občas objeví něco, co se snaží dojemně zapůsobit na city citlivějšího diváka. S tím jsem se smířil a po pravdě řečeno, mi tyto "laciné úlety" až tak nevadí. Horší je to ovšem v případech, kdy se v zájmu větší dramatičnosti zamotají do scénáře i věci mírně řečeno poněkud nelogické, na hony se vzdalující možné skutečnosti. Např. "pozapomenutá" dřevěná židlička v rohu ringu v průběhu zápasu, či v závěru filmu očividně volný přístup v nočních hodinách do místnosti pacienta a dokonce bezproblémová realizace přání postiženého. A právě tyto momenty v mých očích snižují celkové hodnocení tohoto Oscarového snímku. Film vznikl v roce 2004 a stal se po udělení vysokého filmového ocenění velmi žádaný. Já osobně se stavím k Oscarovým snímkům s velkou rezervou. A také z toho důvodu jsem se rozhodl film zhlédnout až nyní, začátkem roku 2012, přestože mi už dlouhá léta sbíral prach ve filmotéce. Dnes, po těch letech tedy můžu s čistým svědomím napsat, že Gran Torino či starší Madisonské mosty jsou pro mě hodnotnějším autorským a režisérským počinem, než je tomu v tomto případě. Jen s přihlédnutím ke mnou oblíbenému jménu Clint Eastwood jsem se přiklonil ke čtyřem a ne ke třem hvězdičkám. ()

Lucasion

If there's magic in boxing, it's the magic of fighting battles beyond endurance, beyond cracked ribs, ruptured kidneys and detached retinas. It's the magic of risking everything for a dream that nobody sees but you... Million Dollar Baby je jedno z nejlepších sportovních dramat, co jsem kdy viděl. Je to o cestě na vrchol přes chudý život, nesnáze a i odvaze bojovat a být nejlepší. Oscarový snímek, nedojal určitě jen mě, ale i spoustu dalších diváků. Jedná se nejen o sportovní, ale i o rodinné a psychologické drama. Vynikající herecké výkony Clinta Eastwooda a Morgana Freemana. Freeman jako vypravěč je bezchybný a Eastwood nejen jako hlavní herec, ale i režisér ukazuje svoje kvality. Dojemný hudební motiv a velmi dobré scény choreografie boxu. Velmi procítěný a dramatický film. (90 procent) ()

NIRO

Vzhledem k tomu, jak hluboko do temnoty tenhle příběh míří, by měl divák po doběhnutí závěrečných titulků mít chuť tak nanejvýš zamířit s provazem k nejbližšímu lesu. Ale výjimečné tragédie takhle nefungují: místo toho se duší rozline prazvláštní melancholie a možná i ony opravdové, nepozérské úvahy o životě, vesmíru a vůbec. Eastwood skoro všechny své filmy vypráví spíš uměřeně, bez zásadnějších exhibic - a tohle je vrchol jeho průsvitného stylu. ()

Katullka

Jako typický snímek z top CSFD a Oscarových cen mě dojal a jsem z něho nadšená. Hillary Swank je skvělá herečka a s Clintovou režijí to byl doslova šlechetný kousek.. Tak jsem to viděla po druhé. Jestli to uvidím po třetí tak dám asi tři hvězdy..doufejme, že to neuvidím 5krát... Tak jsem to viděla po třetí a jdu na jeden bodík. Bože, já musela asi neustále menstruovat. ()

Handle

Lehce nadhodnocený, avšak bezesporu výborný film. Jen si myslím, že C. Eastwood má na svém kontě i lepší snímky. 80%. ()

ladylucifer

Film ze začátku nudí. O boxérkách už jsem jich viděla několik, takže nic vyjímečného. Pak se začal rozvíjet vztah mezi dvěma hlavními protagonisty, už trochu zajímavé. Ale konec byl klasický americký dojáček se slzičkami. 4* za skvělé herecké výkony, které byly oceněny Oskary, a že to bylo pěkné natočené. ()

Lacike

V prvej polovici sledujeme pribeh o nadhernom vztahu troch postav. Dvoch dedkov, ktory sa laskyplne doberaju. A hlavne postupne zblizovanie medzi trenerom a jeho zverenkynou. Pribeh o dvoch ludoch, ktory sa vzajomne potrebovali, aby si vynahradili problemove vztahy vo svojich skutocnych rodinach. Box, ktory nemusim (a ten zensky duplom), tu je nastastie na vedlajsej kolaji. Ustredne trio je dokonale obsadene a perfektne zahrane. Vztahy medzi nimi su plne emocii. S neustale frflajucim Eastwoodom, ktory ale ma mäkke srdce a bohuzial aj kopec vycitiek, kvôli minulosti sa mi identifikuje velmi lahko. Jeho kamaratstvo so spravnakom Freemanom je nadherne a neustale pozitivne naladena Hillary Swank si hned ziskala moje srdce. Lenze toto nie je rozpravkovy pribeh o vzostupe luzra, takze v polovici filmu nastane kruty zvrat a film sa zmeni dojak väcsi ako Hačiko a to napriek tomu, ze sa Eastwood nesnazi prvoplanovo citovo vydierat. Napriek tomu je to taky brutalny napor na city, ze par rokov znova nenajdem silu si film pozriet. CZ dabing je nastastie vydareny, lebo na titulky by som od slz nevidel. 10/10. ()

ScarPoul

Film na ktorý si zvyknem z času na čas spomenúť. Pri nákupe. Pri prechádzke. Alebo keď cestujem vlakom a pozerám sa na krajinu mihajúcu sa mi pred očami. Pamätám si ten rok. To miesto, kde som film videl prvý krát. To pomalé nahlodávanie v mojom vnútri. Pamätám sa, že film bol pre mňa niečo čo som potreboval hltať a objavovať a skúmať. A ďakujem tej dekáde, že mi poskytla výborný základ. Odkázala ma k starým filmom a aktualizovala príbehy, bez ktorých by to potešenie a radosť z pozeraného neexistovala. Million Dollar Baby je film o ľudskosti, snoch a nádeji. A každá z týchto troch vecí je tu konfrontovaná so zlou a hnusnou realitou. Rezonuje to vo mne stále. Vďaka za takýto film. ()

rawen

Nevtíravý, nenápadný, příjemný, dobře zahraný a natočený film který neurazí, potěší, ale nezůstane dlouho v paměti. 8/10 ()

PROROK14

Clint je borec. A Hilary Swank tak isto. Tento film sa mi vryl do pamäte a už mi ho nikdy nikto nevezme. Veľmi silný zážitok. A mimochodom môj obľúbenec Morgan Freeman oprávnene oscar-to určite. 90% ()

bouncer

To jsem si zase jednou myslel, že Clint už je mrtvý...a zase jednou přišla bomba, tentokrát v podání Hilary Swank. Moc pěkné, ale Oscara stejně víc přeji (dodatečně) Zuřícímu býkovi. To je podle mě nejlepší boxerský film všech dob, který nedostal Oscara jen díky neodpustitelné blbosti :) ()

Ouwen

SPOILERY: Ehm... hele, měl jsem dva konflikty s tím filmem - jeden s tím, že je to stereotypní a nijak se to nevyvijí. U každého Rocky filmu jsem měl pocit, že hlavní charakter musí čelit vrstevnatým zápasům nejen v ringu, ale zejména mimo ring a že se učí nové věci. V tomhle filmu sledujeme celou hodinu jak mladá dívka naprosto demoluje své soupeře v ringu, není tam prostě žádná výzva mimo to, protože se vše jeví jak pohádka. Ta skončí v momentě, kdy nastane boj o titul, kde její protistrana dělá takový svinstva, že jsem měl chuť křičet na monitor, jak lacinný to je. Jak céčkový způsob, jak hlavní postavě dokurvit celej zbytek života. Opět, každej soupeř Rockyho přinesl něco svého a měl vlastní charakter. Zde víme, že ta buchta proti hlavní hrdince, má titul (jak může mít titul někdo, kdo nezná nejzákladnější pravidla sportu? FAIR PLAY?) a prohrává, tak prostě po tom co zazvoní zvonec, nabombí hlavní postavě takovou ránu co jí navždy poznamená. To je prostě trapný a lacinný. A to neplatí jen u tohohle, ale ten konflikt v té tělocvičně mě též rozbíjel zážitek z filmu. Hudba je nevýrazná, režie naprostej standart., Obdivuju Clinta, je to absolutní frajer, ale ani zde nemá jedinej monolog, kterej bych si zapamatoval. Million Dollar Baby je jeden z nejvíce přeceňovaných filmů, který se utápí v kolotoči stereotypu a nikam ani nesměřuje a když už to chce nabrat nějakej směr, je pro to pozdě. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (viac)