Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

Decker

Prekvapive hodne slusnej akcni pocin s mym oblibenym Christianem Balem. Je pravda kdyby tam nehral sla by minimalne hvezdicka dolu. ()

fantoci

Nechci tím říct, že tenhle film je vyložená ztráta času, protože sem na něm našel i dost dobrých věcí, ale rozhodně sem rád, že sem nevynaložil ty peníze a nešel do kina.Kdybych tam totiž šel, tak by mi jich bylo líto. Takhle jsem si to pustil v klikdu domá na cd a jen sem celý film čekal co že se z toho vyklube a oni se z toho vyklubali celkem hezcí draci v nedomyšleném příběhu (chybí pár detailů - jako třeba proč draci nezničili plantáž, kterou lidé obdělávají, proč byl Van Zan takový idiot a nechal stát kolonu aut v místě, kde by ji nenechal stát ani školák první třídy, protože ví, že by tam byla snadným terčem, jak to že Van Zan přežil, když všichni ostatní byli spáleni na popel, protože oheň se musel dostat i pod auta, jak se dostali amíci přes o ceán, protože to tam taky není pořádně vysvětleno a kde berou naftu by mě taky zajímalo, když všechno zničili draci), který je sice hezkou pohádkou o vítězství hodných lidí nad zlými draky, ale co ochrana druhu. Volal už někdo z GreenPeace, vždyť tím vyvraždili celý druh:) (toto není narážka na výše jmenovanou organizaci, její činnost toleruji a nezavrhuji - děkuji za pochopení) ()

ing.Frosty

Nejlepší draci, jaké sem kdy ve filmu viděl. Moc si jich tady ale neužijete. Když už dojde na nějakou tu akci, tak je celkem obstojná. Hraje se to ale příliš na hlubokomyslné drama. Nepůsobí to směšně, ale ani moc zábavně. ()

t_gon

Od ranného dětství, jsem fantazíroval, jak by dopadnul střet moderní techniky a Fantasy světa. Teď jsem se jednu možnou variaci dozvěděl z plátna. Navíc v podání výborných herců, skvělou atmosférou, triky… Proto nadšení za “čtverec“ ()

haushinkaa

Docela hezké efekty a draci, jinak zápletka nic moc, že by to byl film, který se mi do paměti vryje svou úchvatností, to se říct nedá... Nijak mě to neohromilo, ale dívat se na to dá... ()

Bobik9

Tak tohle je superprůser. Se třemi takhle skvělými herci vytvořit takovou s prominutím sračku, to je umění. Ani jeden nezahrál, jak by mohl, ale mohlo to být tím, že měli naprosto nesedící role ve filmu, který si jen hraje na béčkové fantasy. Takovéto filmy nemívají nijak závratnou myšlenku, ta ani není potřeba. Důležité jsou efekty, dobrý herecký výkon, sedící hudba a nějaký velkolepý konec. Tento film z toho nesplňuje nejspíš nic. Všechny peníze z rozpočtu zřejmě padli na tři hlavní herecké hvězdy, protože jinak nechápu, za co se mohly ty peníze utratit. Minimum lidí, minimum draků. ()

Ryuuhei

Námět „dračí apokalypsy“ zajímavý: Zpracování velice pěkné i navzdory tomu, že rozpočet očividně nebyl zase tolik vysoký, aby si vůbec mohli dovolit známější herce a nesáhli do úplně neznámých vod (tedy, až na Gerarda Butlera). Ale jinak vizuály propracované, draci (leč jich detailně moc nebylo) vypadali opravdu k světu. Jenže zde celá ta paráda končí, protože film to dobrý není ani náhodou, a už vůbec ne drakovina. Charaktery jsou ploché, děj postrádá logiku už ve chvíli, kdy se z bezcitného nabušence najednou stane pravý opak, či že v mžiku z města plného draků všichni draci zmizí, tedy kromě jednoho jediného. Osobně jsem se už od první čtvrtiny nudil a to jsem měl za to, že docela kvalitní uvedení do děje bude mluvit za celý zbytek. Nestalo se. 35% ()

lennyd

Říkám to pořád, lidi si o to koledují. Neustále se snaží dostat dál či hlouběji, a je jen otázkou času, kdy narazí na něco, co mělo raději zůstat pohřbené navěky. Jako tentokrát - hluboko v jeskyních pod Londýnem spí pradávní nepřátelé lidstva, draci. Při jednom důlním průzkumu jsou ze probuzeni ze spánku, a od tohoto okamžiku se život na zemi změní v neustálý boj o přežití. V jedné z posledních přežívajících skupin lidstva je i Quinn (Christian Bale), který byl neúmyslně u "prvního" kontaktu s draky. Od té doby se neustále snaží dostat nepříteli na kobylku. Až příchod drsného Amíka jej vybičuje, a společně se vydají zničit pramatku všech draků ... Nemůžu si pomoct, ale mě se to prostě líbilo. Postapokalyptické světy můžu v libovolném množství, a pokud je ona apokalypsa alespoň trochu originální (což draci určitě jsou), tím líp. Člověk si tak nějak představuje, co by na místě přeživších sám dělal, a to filmu přidává na zajímavosti. Sice konec filmu je takovej všelijakej, ale to mi dobrý pocit určitě nemohlo porušit. Christian Bale hrdiny a zachránce všehomíra určitě zahrát umí, takže zde taky žádná výtka. A draci jsou taky hezcí, takže proč ne - 4*. ()

Redswif

Fakt fajnový katastrofický film! Komu se nelíbí nech bejt, poněvadž je to dobrý film! Triky dobrý a příběh jen na zadrhnutí s amíky(když tam přijedou s tanky je to trošku šáhlý) pěknej. Když pak američany uškvaří hlavní drak, mé srdce zaplesalo:-) Jinak film obsahoval vše co by dobrej katastrofickej film měl obsahovat. Temnou atmosféru, stísněné prostředí a nebezpečnou sklizeň rajčat:-) Fakt pěkný. ()

_DAVE_

Dobry namet, (libi se mi cokoli "post-nuklearniho") ale uz horsi zpracovani. Ze se setrilo jde videt na kazdem kroku, hlavne digitalni ohen je hrozny. McConaughey vypada neskutecne drstne, malem jsem odmitnul uverit ze je to on. :) ()

venison

No, o komedii se sice nejedná, ale přesto jsem se velmi bavila.. Hlavně nad nesmyslností scénáře (draci můžou za zkázu dinosourů, spálili je na popel a tím se živili, když popel došel, šli spinkat a vzbudili se až byla země hustě osídlená, aby mohli zase pálit další lidi nebo rajčata na prach, navíc když je draků tisíce a jen jedinej je samec).. Vidět po dlouhé době mladší verze pánů - Matthew McConaughey, Christian Bale a Gerard Butler - je mírná nostalgie.. Jejich herecké výkony by se mohly hodit maximálně do ochotnického divadla (asi za to může režisér nebo co) :-D Matthew je vážně zoufalej :-D Sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo :-D ()

noriaki

Zpětně viděno vypadá Království ohně jako sympatický televizní film s hvězdným obsazením. Přitom v roce 2002 šlo o áčkový propadák s velkorysým rozpočtem a hrstkou levných herců. Christin Bale na opravdovou slávu teprve čekal, Matthew McConaughey se potácel v hlubokém úpadku a Gerard Butler měl na posilování do role ve 300 ještě pár let čas. Přesto ti tři všechno odtáhli na zádech, protože od režiséra se jim žádné pomoci nedostalo. Rob Bownman vzal materiál na kultovní film a přetavil ho v hnusně vypadající a povšechně nudné béčko. A propos, Pán prstenů - Dvě věže stál jen o třetinu víc než tohle. ()

yeniczek

Jsem asi jeden z mála, kterému se to nehorázně líbilo.. Nějak mám slabost pro postapo a tohle mi svou šedivou a pochmurnou náladou sedlo přímo do noty. Draci jsou super, Bale je super, hraní SW jako divadlo je super:) ()

JohnSmith

Dlouho jsem přemýšlel nad 3*. Neříkám,že je to nějaké veledílo, ale je to fajn film. Krom toho mám rád apokalyptický vize, Christiana Balea a chmurný anglický počasí. A když je k tomu nějaká ta akce a film má spád, jsou to rozhodně lepší 3*. Musím ale dát 4* a to za McConaugheye, jeho plešatej pokérovanej drsnej vojcl je úžasnej a je škoda, že si Mat občas nějakou drsnou roli nezopákne, místo těch romantickejch blbin co točí. ()

sskrblik

Zvláštní nápad, že by draci v moderní době ovládli svět, ale zase na druhou stranu fantazii se meze nekladou. Škoda jen, že je to film téměř o ničem, pouze o zabití největšího draka a tím i spásu Země. ()

Sany33

Christian Bale a Matthew McConaughey si povedali že je na čase dať svoju kariéru na misky váh a natočiť béčkový film o tom ako svet ovládnu draci a jedinou nádejou ľudstva je vykynožiť toto biedne plemeno tým , že im vyhubia vajcia. Popravde film bol tak nudný, že som pri ňom 3x zaspal a k dnešnému dňu už si toho veľa nepamätám. Viem iba hrubú pointu a to že rozprávanie príbehu ma príjemne ukolísalo k tomu všetkému sa tam drak objavila asi tak 3x ale úprimne práve za to objavenie dávam aspoň také hodnotenie aké dávam, preto že, draci boli vykreslený vierohodne a aj efekt ohňa bol celkom slušný. Ale zas na druhej strane ak sa film volá kráľovstvo ohňa a oheň by stále za hovno tak už by sme sa tu vážne nemali o čom baviť. 36% ()