Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

cross

Jednou větou : šíleně drahá nuda! Nezáživný příběh podtrhuje naprostá debilita děje, protože scénáristé měli pravděpodobně při psaní období mozkové smrti. Logika a inteligence tak zase jednou dostaly pořádně na prdel a divák jen trochu přemýšlející se při sledování patrně unudí.Kdyby se však překopal scénář, najal jiný režisér a někteří další tvůrci, mohla to být celkem sranda...Aha, sakra, to už by mohli rovnou natočit jiný film! ()

blackJag

Skvělý námět, výborná výprava, dobré obsazení (McConaughey nehrál lepší figuru) i triky. Proč podobně slibný projekt dostane do rukou převážně televizní režisér? Těžko říct, ale zázraky se dějí (tentokrát to neplatilo). Proč nebyl k filmu napsán pořádně kulervoucí scénář, který by vynechal citové prodlevy nebo je zredukoval na minimum (nemluvě o logických lapsech typu všichni hladoví, ale v garáži máme vraníka v super kondici - dyť toho koně by ti hladi sežrali jako prvního)? To je ta hollywoodská kompromisnost, ale těžko se divit opatrnosti, když se chystáte do filmu napumpovat miliony dollárků. Bez rizika ale není památných vítězství a není ani vítězstvím tento film... Přesto, viděl jsem kdysi v kině a potom ještě několikrát a jednotlivé fragmenty mají opravdu obrovský potenciál i po letech, co na film větry navály černý popel a ten jej pomalu zasypává v propadlišti filmových dějin. Hodnotím vysoce, protože od té doby tu žádná lepší drakiáda nebyla, a protože mi nikdy nebylo proti srsti se na film znovu podívat. 70% ()

D28

Občas sa človek takmer hanbí za to,že tú blbosť nevypol a vydržal až do konca.Ale ak vynecháme CNS, dá sa to.Pomôže zamerať sa na sympošov B-B /keďže drakov mám tiež radšej klaďasov/.Druhýkrát je však lepšie neriskovať,že sa popálite....Čo pozitívne ešte nájsť?Fajn koník...možno.... ()

Ravi

Tak nevím, mě se to docela líbilo. Většina připomínek ostatních sice sedí (ohledně scénáře a US tvrďáků), ale osobní názory jdou mimo mě. Prostředí depresivní, svět po apokalypse způsobenou draky? No, když tomu dáme, tak se to vyvíjí docela zajímavě a děj má spád. Postavy a externí technika trochu jako ve Vodním světě na suchu, ale mě si tyhle věci líbí. Pokud si člověk odmyslí některá nutná klišé a přehnané ambice tvůrců, najde zde mnoho zajímavých okamžiků. Někomu sedne, někomu ne. Mě Království ohně velmi sedlo, takže 70% = 4/5 ()

Narcis

Už proto, že zde hraje Christian Bale bych dal dvě*. Akce se mi líbila - ten hon na draka pomocí návnad - archandělů byl skutečně dobře nasnímán a vymyšlen. Draci byly parádně udělaní a některá jména nezapomenutelná - Piscatela, Van Zen, Queen. Nenudil jsem se. Izabella Scorupco zde vypadala opravdu dobře. Škoda, že sympaťák Matt McConaughey nepřežil až do samého konce. V podstatě kvalitní odpočinkový akční film. ()

Ludivitto

Čekal jsem to mnohem horší. Vcelku příjemně syrové béčko se zarostlým Ch. Balem a ještě zarostlejším M. McConaugheym, který by si měl zahrát nějakého pořádného magora v pořádné akční jízdě:) ()

jatamansi

Oheň v hlavní roli, nestvůry jakbysmet. Traumatický zážitek z dětství, z malého kluka pohledný Christian Bale, který má zachránit víc, než jen tuší. Výchova dětí v komunitě prostřednictvím divadla se mi fakt líbila, včetně té zvláštní dechberoucí a místy husí kůži vzbuzující modlitby. Draci zjevně inspirovaní archeopteryxem, ale navýsost ladných pohybů při letu. Všechno v šedivých, jakoby kovových odstínech. Tím víc vyniknou ohnivé scény. Žluté, oranžové, plápolající, žhnoucí, spalující. Sexy Matthew McConaughey s holou hlavou téměř k nepoznání. S vousy a perfektní figurou. Snad ty svaly měl z posilovny a ne ze steroidů. Jako lovec draků ovšem kromobyčejně ohrožený druh. S poctivě špinavýma rukama a slzami v očích. Jen ten dabing nic moc. Jestliže lidstvo bojuje s nějakými příšerami je jasné jak to musí dopadnout. Zdejší hra světel, tmy, výbuchů a ohně místy skutečně strhující. Byť bohužel s klasickým nešvarem posledních let – hudba je tak hlučná, že často není rozumět, co si protagonisté říkají. Hrad efektní, panelák by tak neobstál. Navíc hrad pochopitelně fotogeničtější a malebnější, stejně jako ruiny města a siluety draků na nebi. Konec pak natahovaný a jednotvárný, tunely, oheň a nějaká ta nešikovnost, aby to bylo delší. A v době superzbraní nakonec nejúčinnější obyčejná kuše. „On věděl, že to dokáže. A měl pravdu.“ Konec symbolicky v modré a zelené, nebe a tráva. „Na evoluci!“ ()

ImNotThere

Velikánské zklamání! A já se zatraceně těšila na další pěkné fantasy. Bohužel jsem dočkala slátaniny typu 'pojďte to dotočit, ať můžeme jít domů.' Bale s McConaugheyem si prohodily pozice v žebříčku výkonnosti. Christian se ve své roli moc nepředřel, jeho průměrný výkon tím pádem vyrovnává Matthew svým nadprůměrným vystoupením (v porovnání s jeho ostatními filmy). 50% ()

jenik71

Dost zdejších uživatelů dává těmhle drakům jednu nebo dvě hvězdičky. Asi to berou moc vážně a příliš se nad tím zamýšlejí. Nad fantasy se myslet nemá. Draci jsou pěkní, herecké obsazení je také kvalitní (hlavně potěší drsňák McConaughey) a atmosféra také není tak špatná. Žádný trhák nečekejte, jenom zajímavou dračí podívanou. Na jedno zhlédnutí je to dobré a já dávám 60%. ()

Smileface

Tak od tohohle filmu jsem opravdu moc nečekal,jen to že se solidně pobavim při akčňáku plném výbuchů a efektů.O to horší bylo když jsem asi po půlhodině čekání zjístil že mě tenhle film opravdu nebaví a do jeho konce se to nijak nezlepšilo.Ty dvě hvězdičky dávám za efekty zničeného Londýna a za to že hlavní hrdina tentokrát není Američan.Na film "Pavoučí terror" u kterého se nabízí srovnání tahle slátanina opravdu nemá. ()

sedm.1

Nevím,jestli to bylo tím,že jsem Království ohně viděl hned po Bojišti země(ano,po tom "skvostu" s Travoltou),ale bohužel,tyto dva snímky mi přišli hodně si podobné a tím pádem i podobně hodně špatné.Na obou byla vidět drahá vizuální stránka podpořená katastrofálním dějem,scénářem,režií.Jediné,co mluví ve prospěch Reign of Fire,byli herci,kteří měli alespoň nějaké charisma a měli trochu víc co hrát.Temná fantasy,která měla být buď ještě víc temnější,akčnější,výbušnější,a nebo neměla být temná vůbec a mělo to být víc pohádkovější. ()

Lencha

Je mi úplně jedno, co tady kdo píšete a kolik dáváte hvězd tomuhle filmu. Já mu dávám 4 a budu si za nimi stát! Ať už kvůli zajímavému příběhu o drakovi, který se probudil kdoví po jak dlouhé době, rozmnožil se a s kámošema zahubil většinu lidstva, tak už kvůli Christianovi, Matthewovi, Gerardovi (krásní kluci). Od začátku do konce mě film bavil a bavit bude. Amen. :-) ()

lskala

Podle hereckého obsazení, jsem čekal nějakou lahůdku. Ale viděl jsem příliš nezáživný film, na který zapomenete již druhý den... Hrůza. ()

BMAJTZ

Film o jednom rádoby samaritánovi a jednom sobeckém hajzlovi, který jede přesně ve stylu: pokud na akci nestačí armáda vojáků zvládne to tříčlenné komando bez jediného problému. Hlavním neduhem tohohle filmu je strašná nelogičnost, ale co už na draky se kouká dobře a konečně jsou pojati trochu jinak než jenom jako pohádkové příšery z Troškových filmů. Navíc Christian Bale hraje poměrně slušně a Matthew McConaughey si stříhl roli pološíleného magora bez rozumu. Co už, průměr v nejlepším slova smyslu a navíc to nemá ani náhodou. ()