Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

lakikaki

Neplánované a pravdepodobne ani nepriznané béčko, ktoré je možno scenáristicky a vizuálne odfláknuté, ale mne sa aj napriek tomu páčilo. Tradične skvelého Christiana Bala prekvapivo zatieňuje Matthew McConaughey vo svojej najcoolovejšej role, réžia je dostatočne dynamická, vízia postapokalyptickej budúcnosti nádherne temná a odkazy na Star Wars či Terminátora ma tiež potešili. Hovorte si čo chcete, ale priemerné hodnotenie sa mne osobne zdá primálo. ()

Wormboy

Nebyt Christiana Balea, tak by som to urcite ani nepozeral. Bale napriek tomu, ze je hlavny hrdina, v podstate nema co hrat, lebo scenar mu na to nedava priestor, ale stale je o poznanie lepsi ako ultradrsnouplakany McConaughey. Proste beckovo vyzerajuce, ale ackovo sa tvariace becko :) 2,5/5* ()

destroy83

Zbožňuji postkatastrofické snímky, bohužel tenhle, ačkoliv měl vynikající námět, se moc nevydařil. Hlavně jsem nemohl překousnout hlavního hrdinu a jeho hlášky. Ovšem tíživou depresivní atmosféru tento počin opravdu má. Podtrženo, sečteno, dávám tři hvězdy. ()

Andre3000

Draci, to je moje. Jde to je pěkně zmršit, což se povedlo ve většině filmů. Zde sem očekával to samé, ale kupodivu jejich vzhled byl asi tak to nejlepší na filmku. Mimo názvu, který sliboval opravdu hodně zde není nic. Vlastně jsem ten film neviděl úplně celý,ale stačilo mi to ostatní. Směska moderní techniky a draků spolu s lidmy co vypadají jak ze středověku, tak to je na mě prostě moc. Radši měli udělat pohádku o dracích a bylo by to mnohem plodnější :-) ()

pakobylka

Mám ráda fantasy. Ale musí vzbuzovat zdání reality, musí mít alespoň NĚJAKOU přijatelnou logiku, aby se příběhu dalo věřit. Tady si evidentně se scénářem ani režií nikdo moc hlavu nelámal a výsledek podle toho vypadá. Jediné, co stojí za zmínku, jsou samotní draci. Ne že by byli nějak zvlášť originální, ale jejich digitální podoba je celkem slušná. Dokonce si troufám tvrdit, že do tak hloupého filmu je takových pěkných draků škoda. ()

Fallen_One

Špatné herecké obsazení po všech stránkách. Námět je to dost dobrý, ale scénáristi a režisér z něj nevytěžili tolik, co to šlo. Dostat to do rukou někdo schopnější, tak by šlo o velmi slušnou akčňárnu s drakama, kteří mimochodem jsou velmi dobře zpracovaní. Jen mi nesedí základní pointa o zabití konrkétního draka...ty dvě hvězdy jsou za (na) draka/y. ()

Martrix

Tak tomuto nerozumím. Tak nízké hodnocení si Království ohně nezaslouží. Výborné a uvěřitelné triky, ponurá atmosféra a vcelku slušní herci. A jedna hvězda za superdraka. Přesně tak si draka představuji. Pokud příjmeme hned na začátku filmu myšlenku o spících dracích, kteří spálí celou Zemi, pak už se vše děje pochopitelně a logicky. Jeden z lepších filmů o dracích. ()

Juto

Aby som to upresnil, toto je film o ľuďoch, nie o drakoch. Draci iba dodávajú jedinečný dôvod pre apokalypsu. Toto je film o post-apokalypse, nie o apokalypse. 8/10 ()

Šimpy

Mě se to celkem líbilo, hlavně scéna, ve které Bale vykládá dětem příběh ze Star wars :-D. Ale McConaughey hraje fakt skvěle! ()

c.tucker

Prvně jsem to viděl v kině a pamatoval jsem si na několik věcí: Hraje tam Bale; McConaughey je neskutečný macho s oholenou hlavou; draci vyrábějí napalm sloučením dvou chemikálii ze dvou různých žláz; Van Zan skáče se sekerou na draka a to je tak všechno. A když jsem to viděl znovu, tak to je asi tak všechno, co na tom je dobrého. ()

tom88

Pre mňa to bol jeden z najočakávanejších filmov vôbec, ale očakávania nesplnil. Film má síce dobrý námet, ale priblblý pôvodný príbeh a ledva priemerný dej. Jeden samec je málo a nestačí a tým sa aj dostali do situácie produkcie jedného filmu a neposkytli námet ani dôvod pre pokračovanie, čo je škoda lebo draci sú moja obľúbená téma a čakal som, že to bude patriť medzi moje obľúbené filmy, ale takto fádne uzavrieť film je veľká škoda. Keby mal film lepší scenár a normálnejšieho režiséra, mohol to byť jeden z hitov roka, ale aj tak by to asi nestačilo lebo tento film by potreboval prerobiť celý od základov. Christian Bale nebol zlý, no McConaughey mi tu nesedel a ostatní sú priemerní. Tiež mohlo byť aj viac postáv. Film by si v budúcnosti zaslúžil kvalitný remake. Za to, že je to moja obľúbená téma a filmov s drakmi je poskromno, dávam 70%. ()

Radiq

Myslel jsem, že to bude blbost o dracích. No, byla, ale aspoň ti draci nemluvili a nebo nebyli s lidma kamarádi, jak to v ostatních filmech s drakama je. No, lepší by bylo, kdybych měl u toho filmu taky draka, protože pak by se mi to určitě líbilo víc. Ale vůbec si nemůžu stěžovat na výkon Christiana Balea a Matthew McConaughey (strašný jméno - dodnes nevím, jak se vyslovuje) tady měl asi svou nejlepší roli, protože skutečně vypadal jako správnej drsňák. No ale nesmím to přechválit, protože to fakt byla celkem kravina... ()

Loki81

1* za visaz Matthewa McConaugheyho, jako drsnone nejvyssiho stupne... jinak propadak. Americka spasa v postapokalypticke evrope, nic horsiho jsem si na sobotni vecer nemohl doprat... pardon, Gibsonuv patriot by tenhle vagus s prehledem trumfnul ;) ()

Nivenx

Téma draků je hodně rozšířené, ale je mezi nimi málo kousků, které jsou alespoň koukatelné. Většinou jsou to blbosti bez ničeho, co by za to stálo, a je to celkem škoda, jelikož mám rád toho téma. Království ohně je malinko úplně jinde. Nejde tolik o pohádku, jako spíš o drsný film, kde jsou draci zlí a neporazitelní. Rozhodně by tomu neuškodilo více pohledů na draka, ale i přes to je království ohně koukatelné, nenudící a docela zábavné. K dokonalosti bohužel schází ještě hodně. 60% ()

Prometheus69

Ze skvělého a potencionálu natočit fakt dobré temné fantasy ze světa draků v postapocaliptické budoucnosti... Zbyl jen prach, popel a velmy hlasitý pšouk! O.o 37% Aspoň za těch pár akčních scén a vcelku povedené i když obyčejné draky. Nápad z popelem nebyl špatný, ale popelu se nenajíš.. pro draky to platí 100% Draci žerou prostě maso... maximálně si ho můžou hezky kultivovaně urožnit. ALE JÍST POPEL? PFUUUU! ()

CinemaRanger

Klasické devadesátkové béčko, které někdo omylem vydal až po přelomu staletí. Dvojka Bale a McConaughey skvělá. Svět vypadá jak z Mad Maxa. Byl bych se bavil víc, ale draky moc nemusim. ()