Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

PALINO

No škoda. Síce mám veľkú predstavivosť, ale aj tak si myslím, že z tohto námetu mohol vzniknúť vynikajúci a neobyčajne pôsobivý film, no BOWMANOV snímok za vynikajúci nemožno označiť ani náhodou. Keď som si prečítal, že REIGN OF FIRE stál takmer 100 miliónov dolárov, zostal som poriadne prekvapený, lebo jediné, čo sa tomuto rozpočtu aspoň trocha podobá, je spracovanie drakov, kvôli ktorým som aj nakoniec pri hodnotení prižmúril obe oči. S ostatnými efektami to už ale také ružové nie je, podobne ako s réžiou, hudbou, scenárom, .... Herci sú síce celkom fajn, no prekreslenie ich postáv za veľa nestojí, podobne ako celý film. ()

chef

Keby som tento film nevidel v TV tak stopaz popreskakujem o tie duchaplné, drsne sa tváriace dialógy, hodinové pohľady a zostali by asi iba draci a titulky. A výprava ? Ta by zaslúžila popravu. ()

killjezor

Ikdyž je to béčko ako vyšité a herecké výkony ne zrovna úchvatné, tak má něco do sebe. Možná jsem na takovou tématiku víc ujetý, mi se prostě Království ohně neskutečně líbí. Celkově je příběh velice prostý, až nudný, ale obsahuje několik velmi povedených scén, od lovu draka helikoptérou, až po McConaugheyho Gottrekovské chování na závěr filmu. ()

Lencha

Je mi úplně jedno, co tady kdo píšete a kolik dáváte hvězd tomuhle filmu. Já mu dávám 4 a budu si za nimi stát! Ať už kvůli zajímavému příběhu o drakovi, který se probudil kdoví po jak dlouhé době, rozmnožil se a s kámošema zahubil většinu lidstva, tak už kvůli Christianovi, Matthewovi, Gerardovi (krásní kluci). Od začátku do konce mě film bavil a bavit bude. Amen. :-) ()

Herráček

Na zemi přichází apokalypsa a jedinej, kdo s tím něco dělá je Amerika? To se mi snad zdá... Lovestory, spousta mrtvých, happy end se vším všudy... Dokonce ani draci tohle nezachrání... Nemám ve zvyku nadávat na scénář, ale momentálně k tomu nemám daleko... Ale pravdou je, že za nápad si tu jednu hvězdičku zaslouží... Na druhou stranu z něj šlo vytřískat tolik, že doufám, že se ho chopí ještě někdo a dostaneme tak možnost srovnání... ()

see_sawandrew

Béčko, které svou postapokalyptickou vizi neprokládá filosofií ani přílišnou logikou. Draci nejsou téměř vidět, ale jejich zpracování rozhodně není tak špatné, jak tady někteří tvrdí. Jako v jiných filmech, já si své najdu vždycky, ať už je to přivázaný sokol, který má varovat hlídku před draky, neskutečně cool Matthew, nebo příběhy z Hvězdných válek a Lvího krále, co Quinn vypráví dětem, a ty jsou přesvědčeny, že je vymyslel. 65% ()

Wally

Tragedie a docela se divím, že do toho šel Ch. Bale nebo M. McConaughey...ale co už. Moje dcerka draky miluje, ale i ona by v osmi letech neměla s touto slátaninou trpělivost a asi by mne vyhodila. Tak někdy příště... ()

iXtr3m3

Neviem prečo, ale ja som ten film videl v omnoho lepšom svetle ako väčšina z tu hodnotiacich. Dokonca som ho roky zháňal v lepšej kvalite, až som ho zohnal v dobrej anglickej a slabej českej a urobil som kombináciu audia CZ a podkladu z originálu a film som si znovu užil. Celkom temné, určité scény maximálne efektné, v podstate chytanie draka skokom z vrtuľníku bola TOPka, ja som sa bavil. ()

cab

Ach jo. Rezisera tohoto snimku by meli mucit, aby si zapamatoval, ze se poustet do apokalyptickych, akcnich a vypravnych projektu vyzaduje talent a odborniku po ruce nebo alespon dobre trikare. Smesne becko a bohuzel v jeho dalsim snimku jde k memu neuvereni jeste o uroven nize. 20% ()

eagle-eye

Mám rád filmy s podobnou postapokaliptickou atmosférou. Byl jsem naprosto spokojen a rád se na film podívám znovu. Film si na nic nehraje a je mi hodně sympatický, takže nesouhlas s drtivou většinou komentářů očekávajících já nevím co. Z daného tématu bylo podle mě vyždímáno maximum + závěrečný hon jako bonus. Není co řešit, za 4. ()

divak84

je to hodně solidní postapokalypsa, je místy hodně pomalá, bez špetky nějakého napětí. neříkám že každá scéna musí být akční a oheň musí šlehat všude, ale právě ty neakční (dlouhé) chvíle se mohly vyplnit záživněji. ()

Reckon

Trošku nechápu zdejší hodnocení. Já se u toho skvěle bavil hlavně díky hereckým výkonům. Ta sežehnutá Anglie Baleovi hodně sedla a je tahounem filmu místo draků. Ti jsou udělaní vcelku pěkně i když při náročnějších trikových scénách to vypadá jak z průměrné počítačové hry. A co by to bylo za anglickej film bez humoru. Divadelní představení na motivy Star Wars a rýpnutí do Francouzů na konci filmu mě docela dostalo. (7/10) ()

Romario

Film samotný je šedý průměr, i když jako oddechovka dobře koukatelný, ale co musím vyzdvihnout, je skvěle temný a ponurý soundtrack, který funguje i sám o sobě. ()

Prochy38

Geniální myšlenka natočená trochu jinak, než bych čekal. Christian Bale a Matthew McConaughey si to fakt dobře dávaj, draci jsou parádní, jen tomu prostě něco chybí a asi mnohé přebývá. Já se ale bavil! ()

Hanes88

Upřímně? I když mám rád podobné akční a hlavně fantasy filmy, překvapuje mě, že se do toho nechali Bale s McConaugheym ukecat. Opravdu jsem se chvílemi drsně nudil, bylo to bez šťávy a prostě nic mě fakt nenadchlo. 40%. ()

Honzeek95

Nebylo to zas až tak špatné, vynikající Bale a McConaughey. Napětí bylo hmatatelné, hudba povedená, ale příběh a scénář trošku slabší. Nicméně Star Wars scénka pobavila.. Celkově průměr, ale dalo se na to dívat. ()

Zyne

dal bych asi odpad!, ale za neskutecne vtipnou scenu, pri ktere postava mcconaugheyho s odhodlanim, drsnym vyrazem a huronskym krikem skoci s umyslem zabit draka, ktery ho jednoduse jen tak smlsne jako jednohubku, aniz by mu mcconaughey vlastne jakkoliv ublizil, ktera me skutecne pobavila, davam tu jednu hvezdicku. skoda, ze stejne odlehcene nepusobil cely film, tahle scena prakticky paroduje vse, co se ve filmu odehralo predtim. ()