Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

Aiax

Hovadina z nejzhovadilejších, ale dokoukal jsem až do konce, což je první plus. Další dvě pak za nápaditou výpravu a zajímavou hudbu. Kdybych nebyl fanda sci-fi, šlo by to nejspíš do odpadu, ale já mám holt pro tyhle věci slabost. ()

Derek

z tak vynikajuceho nametu sa dalo vytazit o dost viac (staci sa pozriet na plagat ktory slubuje epicku vojnu o londyn). herecke obsadenie je vynikajuce (hlavne mcconaughey ako psycho american je bohovsky), skoda len nudnej rezie v akcnych scenach ktore i cez celkom slusny rozpocet vyzeraju beckovo... ()

Želik

Ja som to videla so slovenským dabingom. Pred začiatkom sme tipovali so sesternicou či Balea nahovorí Emanuel Hason alebo Maroš Kramár. A výsledok? Bale = Hason , McConaughey = Kramár :) Čudujem sa, že som to vôbec dopozerala a mrzí ma, že práve tento film s Christianom Baleom je najčastejšie sa vyskytujúci na našich obrazovkách. "Jediná vec horšia ako draci sú Američania" ()

Aleee89

Tenhle film jsem kdysi viděla v kině, pak jsem se znova koukla, když to dávali v televizi. No, nepřipadá mi, že je to fantasy, spíše je to akční film a že se tam proletí draci? To pro mě prostě není fantasy. Moc mě to nezaujalo, jo efekty byly dobré, draci se taky docela povedli, ale ten příběh mi nepřipadal až tak dobrý, nápaditý... ()

vegetol.mp

Skvěle natočenej film, plnej logickejch děr a nesmyslů. Ten scénář v podstatě nedává smysl, ale koho to zajímá, když je Matthew McConaughey takovej bad ass. ()

Scylla

Mám hodně ráda draky, Christiana Balea a tísnivou atmosféru. Možná právě proto se cítím být podvedená ve všech směrech. :( ()

Katarine

Rozhodně se nedá říct, že by se nedalo na co dívat. Zvlášť pokud jde o ústřední hereckou mužskou trojici McConaughey, Bale a Butler :) Tím to asi hasne, původně jsem dala pouze 2*, ale když pomyslím, jakým "sračkám" jsem už stejné hodnocení udělila, musím o jednu zvýšit. ()

Martyska

Ani hollywoodske hviezdy nevylepšili film, ktorého začiatok vyzeral celkom sľubne. Neviem čo si od tohoto sľuboval režisér ale jediné, čo mu asi nemôžem vytknúť je obsadenie. Ešteže tí herci vedia hrať. ()

Chen

Chcete brát vážně film, kde se v reálném světě budoucnosti prohánějí draci? To snad ne. Ovšem Mattew McConaughey jako drsňák stojí za to. Možná mu to jde lépe než přeslazení hezouni v romantických komediích. ()

C0r0ner

To nízké hodnocení chápu a naprosto rozumím všem negativům, která na tom lidem vadí. Jsou tam do jednoho. Mě to ale trefilo přesně do černého. Bezvadný postapokalyptický svět a řežba s draky. Mohl jsem si přát něco víc? Hodnocení je sice hodně subjektivně zabarveno, ale tak by se to přece mělo dělat. 90% ()

Phos4rus

Postapo filmy mam opravdu rad a na mem hodnoceni je to vzdy znat. Ohodnotil bych 4 hvezdickama, kdyby byl jiny zaver(asi poslednich 15 minut), ktery byl az moc zidealizovany a jednoduchy(na to, jaky mel film v prvni hodine tempo)... ()

asinus

Konečně nějakej slušnej film s draky v úloze hlavních záporáků. Christian Bale si pro mě touto rolí vůbec nepokazil pozici velmi oblíbeného herce. Dobrá postapokalyptická atmosféra a hezky poničený Londýn. Bavil jsem se a kdykoliv se kouknu zas. ()