Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

Bertramm

Pro mě první film, kterým jsem testoval svoje první domácí kino a film, kde jsem prve narazil na Christiana Balea a Matthewa Mcatakdál.... Matt mimojiné sednul a je mi líto, že podobné role nezopakoval znovu a zavrdl raději v romancích, kde rád okouzluje čtrnáctky svým pekáčem buchet.. No, je to béčko ale dobrý béčko a pro mě .... kultovní béčko z velkym B. Tak si řikám doprčic, proč to tu všichni tak strhali? Je to asi proto, že si všichni nechali natřít med kolem huby a nechali se oklamat promokecama který slibovaly, jaká že to bude pecka a nakonec to zas taková pecka nebyla. A klucí a holky co na to pak šli do kina se hrozně uprcli a nasrali, že neviděli lítat draky kolem Big benu a pustošit metropole a tak. HA naivky. Haló proberte se děcka...! Plakát, producenti a trailer vždycky lhali a lžou. No a u tohodle filmu asi víc než jinde, jenže to co s toho vylezlo neni až tak špatný a doprčic, to že scénáristi klopýtaj a všechno je absurdní a bla bla bla. No a? Ve filmu, kterej je dracích, ano o bytostech, který neexistujou a neexistovali, to je už absurdní samo o sobě, stejně jako pár komentářů rozebírající pravděpodobnosti a polemizující o tom, proč draci žerou lidi když se živí popelem a tak... No, když někoho baví přemýšlet o něčem takovém fajn bavte se milí nerdi, já se dívám na filmy abych se bavil. Pohádka situovaná do postapo roku 2010. To jsem od filmu čekal a to jsem i dostal. Jo a efekty ? Už jsem viděl větší sračky hodnocený více hvězdičkama než je jenom jedna jediná. Dávám pět a to hlavně hlavně proto, že jsem tento film horoucně neočekával a tak mě nijak nezklamal a hlavně myslim, že si tak malý hodnocení prostě nezaslouží... ()

Deadmaus

Musím souhlasit s ostatními, že se tento kousek moc nevyvedl. Jednak z herecké části (která ještě nebyla tak nejhorší) ale ze samotné dějové. Opravdu se mi nelíbil přílet obřího draka nad věž, když po celé stovky let nemohl nikoho najít, a začal pálit nebohé chudáky v budově. Dvě hvězdy opravdu stačí. Podle mého nuda, ale ať si to každej ohodnotí podle sebe. ()

jerzy1976

Pro mě vcelku povedený film. Osvalení Bale a zejména McConaughey bez vlasů a se sekerou jsou správní drsní hrdinové, pilotka je hezká a draci správně děsiví, zejména drak č.1. Akorát jsem nějak nepobral, kde brali palivo do vrtulníku:-) ()

Mykie

Tý vole! Draci jo? Budoucnost, apokalypsa, draci, akce, výbuchy vole, oheň dracííí. A hlavně ty voléé draci! Počítačový a vypadají jako opravdický, no ty vole na to musíme do kina vole! A taky jsme byli, ve 13, byla to paráda, super film. Tehdy. Teď je to jen film s draky a celkem originálním nápadem. Dvě smutný hvězdičky dolů za to, že už si nedokážu užít ani ty digitální draky. ()

mpet

No nápad to byl docela slušný a atmosféra filmu se skutečně vydařila. A tím veškerá pozitiva končí. Jinak to je totální katastrofa. Draci mě absolutně nezaujali, herecké výkony se nedají považovat za výkony, trapnost některých dialogů dosahuje hranice únosnosti, dějové zvraty jsou neskutečně vyumělkované a film celkově působí nudně a lacině. Jediné co je horší než samostatný film, je fakt, že jeho tvůrci o Království ohně prohlašovali, že je to snad nejlepší film o dracích, jaký byl vůbec natočen. Bože jak těm lidem musí chybět soudnost. Protože podle mého názoru toto patří spíš mezi ty absolutně nejhorší filmy o dracích, které můžete vidět. ()

milunech

Popravdě jsem se dívala jen proto, že se zde setkali moji oblíbení Christian Bale a Matthew McConaughey. A také asi proto jsem dokoukala až do konce, jinak velká nuda jak v Brně, tak na plátně :) ()

JDB

4* hlavne za McConaugheyho - hodil by sa mi ako nejaký viking :) - nieje to dlhé a vôbec som sa nenudil. Čakal som od toho viacej ale ako som už písal, nenudil som sa. ()

serbero

Skvelí postapokalyptický film so skvelými hereckými výkonmi. Zaujímavý nápad vsunúť mýtické bytosti - drakov do modernej doby. Tento film nieje ani o drakoch ale o súboji dvoch autorít , vojak - lovec drakov na jednej strane a ochranca bezbranných v pevnosti na strane druhej. Keď obidvaja stratia svoje ilúzie o správnosti svojich konaní tak dokážu spolupracovať a poraziť monštrum . ()

Levice05

Zajímavý námět, vizuálně temná postapokalyptická budoucnosti, ale slabý scénář, málo draků a nevýrazné finále. Promarněnou šanci na dobrý film nezachránil svým výkonem ani McConaughey. ()

PhoenixTears

Vždy jsem miloval draky, monstra apod.. Tento film je co se draků a akce týče dost dobrý, nevím jak ostatním, ale mně se moc líbí. Je tam sice trochu cítit nedotaženost, prkennost některých herců, ale jinak po stránce CGI a post apokalysmu, je snímek na velmi vysoké úrovni, Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco a Gerard Butler se zhostili svých rolí na jedničku, i když toho zase Gerard Butler moc nezahrál.. Škoda že musel zemřít, mám toho herce moc rád. ()

Dalajlada

Kdysi dávno jsem četl knihu na podobné téma a na film jsem se těšil. Zklamání bylo velice hluboké. Za celou dobu fil,u mi bylo prakticky jedno, co se s postavami stane, nebyl zde ani náznak nějaké atmosféry a ani nějakého smysluplného děje. Škoda, knížka byla skvělá. ()