Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

Mathyen

pro mě nejlepší film s "draky"... navíc se sešli skvělí herci: Bale, MxConaughey a Butler, které mám vážně rád. Nápad o probuzení draků je skvělý, také nechápu prskání kritiků na vizuální stránku filmu, ta je skvělá a draci vypadají moc dobře. Ano, příběh má trhliny a někdy je to až úsměvné, ale důležité u filmu je se bavit a já neměl problém, ba naopak! ()

DansteR

"Only one thing worse than a dragon... Americans."...Měl to být hit, ale evidentně to neklaplo a vznikl tak akorát průměrný film, se slušným obsazením. Draci a efekty řekněme v pohodě ovšem něják zvlášť na mě nezapůsobily. Mohlo to být lepší. Popravdě řečeno líbilo se mi to, ale asi víc než novější Eragon. Průměrná oddechovka, kterou však stačí vidět asi jen jednou. I tak se to hrabe tak akorát na 50% a to dost i díky Christiana Balea ()

ariari

asi mal byť uvedený žáner na pravú mieru. Rodinná fantazy..a bolo by to v poriadku. taká oddychovka..ale ten drak..no katastrofa kolejova. ()

Eeve

Takže, čo tuna bolo vlastne na pokukání? Sexy Baleov kukuč a pekne vypiplané príšerky...a čo nebolo? V prvom rade chabý a jednoduchý príbeh, z čoho vyplýva aj chabý scenár. Postavy absolútne bez sympatie, nakoľko boli absolútne bez vývinu a uveriteľných emócií. Bale sa snažil, Butler tiež, ale ten tam toho miesta mal ako šafránu, jedine McConaughey bol originál :) myslím jeho look, často ho tak nevidíme :) bohužiaľ takisto plné hlúpostí (nedá mi, spomeniem zopár-tie draky teda jedli len popol, či živú stravu, či to mixovali? dajako sa mi to pletie...kde do čerta našli jednostaj dostatok paliva pre tú helikoptéru, vie len Van Zan...zdá sa mi to, alebo v tom ich zámku bolo viac detí než dospelých?). No a nakoniec - čo pravdepodobne málokto vie, ale to neboli DRAGONS ale WYVERNS - pre toho, kto vie anglicky a zaujíma ho aj fantasy :) ()

Thailon

Nemozem si pomoct, ja mam drakov rad :) Ano, vela veci tu nesedi, ale to mi bolo jedno. Ta atmosfera mi zato stala. A konecne mi Matthew McConaughey nevadil. ()

Dacsus

Sranda film. Keď som na ňom bol 2002 v kine, dosť ma to sklamalo, pritom je to vcelku slušné postapo, a ak ho porovnám s kravinami typu Snowpiercer alebo Book of ELi, je to učinené veľdielo. Žiaľ, film trpí hlavne totálnou bizarnosťou námetu, ktorej divák asi aj podvedomo vzdoruje. A asi aj neútešné a extrémne ponuré prostredie robí svoje... ()

kolly13

Fantasy, draci a Bale, to by snad teoreticky slo. Jen teoreticky. Slabomyslne, bez kvalitnich efektu a nepochopitelne duteho McConaugheyho, ktery mel mit spise masku draka. Klasicke americke klise se Scorupco a bezucelovym Butlerem. ()

Lada

Nic tak hrozného jsem už hodně dlouho neviděl, ale pak se mi zase víc líbí ty dobré filmy, takže čas od času je taková "léčebná" kůra užitečná. ()

xander

šialené béčko ktoré je prekvapujúco celkom zábavné, hlavne kvôli začiatku, potom postupne film stráca dych, záver je dobrý ale nijak nadpriemerný. Skvelý McConaghey. ()

pr.del

Přišlo mi to dost okleštěné , jakoby tvůrci chtěli co nejvíc ušetřit. Draků tam bylo dost málo a detaily na ně skoro žádné. Opravdu jsem se na to moc těšil. Za zajímavý námět a a zasazení děje do současnosti 3* ()

MIHLIK

Ty dva já mužu iMattheva i Chrise mám jako herce vcelku rád ale tyto příběhy o dracích a navíc z blízké budoucnosti(považte jít na draka se sniperkou) to opravdu ne... to nemusim škoda jen jejich hereckého nasazení i to nepomohlo. ()

Warapeidza

Mno,takže si to shňme: nelogické chování hlavních postav, logické nejasnosti a nedostatky v ději, za uši přitažený příběh... Trochu to zachraňuje post-apo atmosféra, kterou mám rád ale ani ta to nevytrhne z podprůměru. Ještě že to je tak krátké... ()

pavont

Taketo filmy mozem. Oblubeni herci, oblubene myticke potvory pekne urobene. Trocha akcie a trocha napatia. Par scenaristickych kolapsov, ale pre mna zabava velmi solidna. ()