Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

mnx

Draci, o kterých si všichni mysleli, že žijí jen v pohádkách, povstali z hlubin Londýna, aby poté ovládli celý svět. Lidé v panických pokusech je vyhubit zbraněmi nejtěžšího kalibru vyhladili půlku lidstva, a co nedodělaly atomovky, spořádali draci svými ohnivými orgiemi. Zbytky populace přežívají v obrněných pevnostech nebo v opevněném hradě, jako hrdinové tohoto filmu. Živi jsou jen díky dokonalé psychické průpravě, kterou jim od malička vštěpuje drsňák s ochranitelským pudem Christian Bale. Kdo nedává pozor, nemá žádnou šanci v tomto strašlivém světě plném ohně a zla přežít. Tedy než přijde zkušený mariňák Van Zan, a přesvědčí je, že to jde i jinak. Popravdě nechápu, co se lidem zde na tomto filmu nelíbí, já to fakt žral, a můžu se na to podívat klidně znovu a znovu. Efekty nejsou sice tak bombastické jak by někdo možná chtěl, ale hudba je naprosto skvělá a atmosféra správně depresivní. Pro mě super film! ()

route60

Co to mělo znamenat prvních pět minut fajn a potom následoval scenaristický výplach septiku co z toho že ty potvory vypadají skvěle když filmu schází děj a koukat se na spálenou zem a digi potvory + bláznivého Matthewa, 101 minut mě nebere, Království ohně film určen k zapomění, plným právem. 10% ()

chrchel

Čekal jsem víc, už kvůli obsazení a drakům (Dragons are cool!), bohužel jsem se dočkal nudného zklamání. Začátek mě ještě jakž takž dokázal udržet, ale čím dál jsem se ve filmu dostal, tím méně jsem se bavil. Při závěrečné naháněčce s draky v troskách města jsem dokonce usínal. Takhle prosím ne. ()

Palisander

Chyby a logické nezmysly nemá zmysel počítať a na dobré nápady vystačia pazúry na jednej dračej pacičke. K tomu kopa rečí a maxidrak, ktorý dokáže roztaviť tank, ale nespáli chlapa na pár metrov, lebo... lebo... lebo to by už nebola ani rozprávka. Naozaj zostalo v pamäti len ochotnícke spracovanie scény z Hviezdnych vojen ;-). ()

kubilov

Už už jsem se chtěl opřít do odfláknutých triků, jelikož jsem se mylně domníval, že je Království ohně někdy z let 2008 nebo tak, proto musím říct vlastně úplný opak - na svoje stáří (letos 12 let) jde o poměrně vydařené vizuální triky, draci byli docela věrohodní. Dalším z nesporných kladů, kterých je ve filmu více než si zde někteří připouští, je pak docela zajímavá postapokalyptická atmosféra, která se docela tvůrcům vydařila, výborný Matthew McConaughey, jenž dokonale zastínil v hlavní roli hrajícího Christiana Balea, a nakonec mě pobavila i trefná narážka na Star Wars hned ze začátku. Mám takový dojem, že klady dokonce i mírně převažují nad zápory. ()

Citera_Mor

"Já vidím kulový, na co se to koukám?" ... "Poletíme do Londýna, já vím, kde je." ... Takže efekty průměrně dobré, nicméně dialogy na úrovni lobotomie a ten konec... Uf. Ne, tohle nezachrání ani to, že je to Christian Bale. ()

pafka

Ano, jak pise Lima, je to kruta nuda, ktera se zkraje chvilema tvari, ze by to mohla byt zabava. Vse je ale natolik blbe natocene, ze vam je po prvnich minutach jasne, ze je to becko a jen tomu chybi ty kazy v obraze, jake mela v pujcovne 50x ojeta VHS kazeta. Skoda Balea, ktery se tady jaksi zahrabal, nebo spis jen tak odpocinul pred necim poradnym. ()

zmateny

Už námět je poněkud neobvyklý - draci, co z naší krásné země udělají takový kulatý táborák. A to všechno v jedenadvacátém století. A právě neobvyklé náměty dělají z obyčejných filmů ty vyjímečné. Ale k tomu, aby se tak stalo jsou potřeba ti správní lidé, co toho dokáží využít. Tento byl využit tak napůl. Je zde sice navozena postapokalyptická atmosféra s nádechem strachu, ale myslím, že se z toho mohlo vytřískat víc. Když už je svět pod nadvládou tak mocných bytostí, jakými draci bezpochyby jsou, a lidé se schovávají v jeskyních úkrytech, tak strach by podle mě měl být cítit na každém kroku. Škoda, snad příště. ()

Dexter666

No je to slabota... Postapokalypické filmy mam rád, o to viac ma tento kúsok sklamal... Budí to u mňa dojem nízkoroozpočtovej zlátaniny, ktorá má má trhliny v logike...žiadne masívne digitálne scény sa nekonajú, draci pre istotu najmenej vidia v hmle, aby sa dali "loviť" s najnižšími nákladmi. Film nezachráni ani dvojica Bale McConaughey. Najbombastickejší je obal DVD a trailer... Smutné. Škoda, dobrý nápad, zlá realizácia. ()

torres

slušná blbůstka s pěkným a velikým panem dráčkem který plodil malá dráčata a tím málem zahubil celé lidstvo, naštěstí je tu Christian Bale který herecky nenadchnul, ale zase nezklamal, potetovaný mariňák a maniak Matthew McConaughey, který nám dokonale a detajlně ukázal jak správně po americku žvýkat v ústech doutník, krátce viděný Gerard Butler a krásná pilotka vrtulníku Izabella Scorupco. Film nabytý tolika hvězdami že až ztrácí na své půvabnosti co se týče režie a scénáře, škoda herci na to byli, prostředky také, výborný nápad s draky, ale výsledek stojí za starou belu. Snad jen za ty dráčky a pěkně zničený Londýn dvě hvězdičky - 35% ()

Gwilwen odpad!

Nadvláda draků na zemi a hrstka statečných proti nim. Draci proti vrtulníkům a tankům – to mi k sobě zkrátka nepasuje. Starosvětsky upřednostňuji saně bojující proti rytířům v blyštivé zbroji. Již samotné apokalyptické filmy se svojí bezútěšností nemám ráda, natož tento do fantasy špatně fušující paskvil. Nepomohla ani přítomnost Gerarda Butlera a po hodině utrpení jsem boj s draky a hrdiny nelítostně ukončila stisknutím tlačítka off. ()

Sentinel

Po vynikajícím úvodu přichází chladná sprcha v podobě téměř televizních kulis, chabé výpravy, slabého scénáře a ne příliš kulervoucích hereckých výkonů. Co si však zaslouží velký obdiv, jsou hlavní postavy - draci. Jejich vizuální ztvárnění včetně pohybu ve vzduchu i na zemi je velmi nadprůměrné, dokonce si troufám tvrdit že nejlepší za hodně dlouhou dobu. Škoda že se těmto bájným tvorům dostalo tak béčkového přijetí. Tak snad příště. ()

Pjotrik

Další film, pro který mám slabost. Naštěstí jsem před uvedením snímku do kin, viděl trailer a hned mi bylo jasné, že půjde o slátaninu. Potom už jen stačilo zjistit, jak bude ta slátanina zpracována - nemůžu si pomoci, ale mě se to líbilo. Komunita otrhanců ukrývající se v troskách středověkého hradu, vedená arcizodpovědným Christianem Balem, který je nucen se postavit vlastním přízrakům ve chvíli, kdy na scénu vstupuje arcidrsný Matthew McConaughey a uvede věci až moc do pohybu. Draci jsou opravdu zkázonosní a mocní a některé scény jsou opravdu silné (příjezd američanů, vzdušný souboj drak vs, člověk, zoufalý skok se sekerou). Dovolím si udělit 70% ()

HennessyVSOP

Nevím proč se tu tolik odsuzuje tento film, je sice pravda, že se ze zvoleného tématu dalo získat mnohem víc. Tvůrcům se podařilo natočit pouze velmi průměrný film, který má jednak výhodu toho, že je hodně originální (v kolika filmech jste viděli zároveň tank a draka) a potom i to, že ti draci kteří se zde objevují jsou naprosto perfektně udělaní, stejně jako velmi pěkně zničený Londýn. Zbytek prakticky průměr. Možná ještě Christian Bale není zas až tak šedivý. Tak proč ty 1-2 hvězdy :) ()